Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1391 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Cze 2013 14:18 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jak wyżej, 1 dzień na Kioto + Nara to zdecydowanie za mało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 22 Cze 2013 11:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
kangaroo1983 napisał(a):
Konichiwa.

Przeznacz jeden dodatkowy dzien na Kyoto bo tu jest tyle miejsc do zobaczenia ze nie 'obskoczysz' i Nary w ten sam dzien.
Jezeli planujesz poznac bardziej tradycje i kulture Japonska, powinienes udac sie szybciutko do Kyoto.
Jak masz ograniczony czas to proponuje w Tokyo tylko zwiedzic Asakusa i Odiba a kolejny dzien juz jechac do Kyoto.
Osake i Hiroszime obskoczysz w jeden dzien moim zdaniem.
Dla mnie Hiroszmima byla niesamowitym przezyciem i ciesze sie ze zdecyowalismy sie tam pojechac.

Jak masz pytania pisz na maila. Bylam w Japonii 14 dni w marcu/kwietniu.


Mam trochę inne zdanie nt Osaki, uważam że trzeba poświęcić jeden dzień, natomiast na Hiroszimę wystarczy pół dnia.
W Tokio warto wjechać na najwyższą wieżę świata Tokyo Skytree, niesamowite widoki i wrażenia (634 m, otwarta w zeszłym roku).
Natomiast zgadzam się z poprzednimi postami, że na Kioto i Narę jeden dzień to za mało.
Ja jeszcze byłem na Okinawie ale w tydzień to raczej już nie zdążysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Cze 2013 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Wjazd na Sky Tree jest cholernie drogi. Zamiast tego polecam darmowy Tokyo Metropolitan Government Building nocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Cze 2013 15:36 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Mateusz napisał(a):
Czy warto lecieć do Japonii właśnie na Okinawę? Czy jest to miejsce na tyle ciekawe, żeby zorganizować tam specjalnie wypad do JPN.


SPECJALNIE organizować wypad do Japonii aby polecieć na Okinawę - oczywiście że nie warto.
Ale ja tak przecież nie pisałem. JEŻELI byłoby więcej czasu to warto a stamtąd zrobić wypad na którąś z przepięknych wysepek arch. Riukiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Cze 2013 15:55 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Niva napisał(a):
Wjazd na Sky Tree jest cholernie drogi. Zamiast tego polecam darmowy Tokyo Metropolitan Government Building nocą.



Twoim zdaniem 2000 yenów (niecałe 70 zł) to jest drogo?! Za wjazd na najwyższą wieżę świata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Cze 2013 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Odbylem podobna podroz, wiec moje uwagi odnosnie twojego planu:
- jeden dzień mniej na tokio
- poswiec caly dzien na kioto
- nara i osaka do zrobienia w jeden dzien
- jak jestes w hiroszimie, to odwiedz koniecznie miyajime!
- jak chcesz cos odpuszczac, to niech to bedzie osaka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Cze 2013 10:17 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
@wntl , a nie chciałbyś wyskoczyć z Tokio na Fudżi..? Akurat w lipcu i sierpniu jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Cze 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Trasa po wielu modyfikacjach aktualnie wygląda tak:

1 dzień - Wylot do tokio
2 dzień - Przylot o 9:05 + cały dzień w Tokio + 2 dniowy karnet na metro (¥980) + nocleg
3 dzień - Tokio + nocny willer do Kioto 21:50 - 06:50 (pierwszy dzień willera)
4 dzień - Kioto cały dzień + nocleg
5 dzień - poranny pociąg z Kioto do Nara (¥690) + nocleg
6 dzień - poranny pociąg z Nara do Osaki (¥780) + nocny willer do Tokio 21:15 - 08:40 (drugi dzień willera)
7 dzień - Tokio + nocleg - ewentualnie nikko na 1 dzień za ¥3600
8 dzień - Wylot z Tokio
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Cze 2013 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 126
Kilometry: 361 070
niebieski
Z tym karnetem na metro też trzeba uważać ,nie obowiązuje na wszystkie linie.
I nie wszędzie się dojedzie.Osobiście kupiłem 1dniowy,ale później kupowałem osobno,
wolałem łazić z buta,więcej idzie zobaczyć i pooglądać niż śmigać pod ziemią.
A chyba głównie o to chodzi,żeby pozwiedzać,ale to moje zdanie.
Miłego pobytu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Cze 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Wygląda OK :)
@miron40a - 4 linie metra TOEI są wyłączone z karnetu, naprawdę nie jest tak ciężko zapamiętać cztery kolorki/literki (A,I,S,E) metra i patrzeć, do czego się wsiada :p A karnety są wygodne, bo oszczędza się dużo czasu na dojazdach. Ale wiadomo - co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Cze 2013 01:40 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
@wntl, tak jak zasugerowałeś mi na pw, wrzucam na forum pobieżne informacje o tym akwarium w Osace. Jest to największe na świecie akwarium/oceanarium (ponad 10.000 m3). Chodzisz wokół tego zbiornika spiralnie tak jakby przez trzy piętra, i przez szybę oglądasz różne stwory pacyficzne. Od przeróżnych małych rybek poprzez rekiny, manty (diabły morskie). Niesamowity widok, jak podpływają do szyby i możesz "prawie dotknąć ręką". Warto tam spędzić parę godz.
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 08 Lip 2014 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Witam,
mam pytanie czy jadąc z Tokio do Nikko pociągiem Rapid (Tobu Nikko Line) rozumiem, że muszę się przesiąść na stacji Shimo-Imaichi? Czy może jeżdżą pociągi bezpośrednie Tobu Nikko Line? Jechał może ktoś tym rodzajem pociągu do Nikko?

http://www.japan-guide.com/e/e3805.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 09 Lip 2014 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Do Nikko jeżdżą zarówno pociągi bezpośrednie (typu Rapid - czyli z dużą liczbą postojów) jak i wymagające przesiadki w Shimo-Imaichi Limited Expressy (szybsze, ale droższe). Jeżeli korzystasz z Tobu Free Pass, to Rapid masz w cenie, a na Limited Express obowiązuje dopłata. Wejdź na http://www.hyperdia.com, żeby sprawdzić jakie są połączenia. Wpisz ASAKUSA(TOBU/SUBWAY) i TOBU-NIKKO jako stacje końcowe.

Ale uwaga. W Nikko jest obecnie dużo obiektów objętych pracami konserwatorskimi zasłoniętych rusztowaniami. Zalecam przemyśleć czy warto jechać pomimo tego, że nie da się zobaczyć niektórych najbardziej znanych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Lip 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Witam, chciałbym się upewnić czy za bilety na pociąg z Tokio do Nikko, z Kioto do Nary, z Kioto do Osaki zapłacę bez problemu kartą czy lepiej mieć przygotowaną gotówkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Lip 2014 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
wntl napisał(a):
Trasa po wielu modyfikacjach aktualnie wygląda tak:

1 dzień - Wylot do tokio
2 dzień - Przylot o 9:05 + cały dzień w Tokio + 2 dniowy karnet na metro (¥980) + nocleg
3 dzień - Tokio + nocny willer do Kioto 21:50 - 06:50 (pierwszy dzień willera)
4 dzień - Kioto cały dzień + nocleg
5 dzień - poranny pociąg z Kioto do Nara (¥690) + nocleg
6 dzień - poranny pociąg z Nara do Osaki (¥780) + nocny willer do Tokio 21:15 - 08:40 (drugi dzień willera)
7 dzień - Tokio + nocleg - ewentualnie nikko na 1 dzień za ¥3600
8 dzień - Wylot z Tokio

Zastanów się czy w ten ostatni dzień nie kupić Hakone Pass i nie zrobić sobie całodziennej wycieczki w tamten piękny region. Na bilecie masz dojazd pociągiem z Tokio, przejazdy kolejką szynową i kolejką linową, statek po jeziorze, autobusy w obrębie Hakone. W tamtym roku zrobiłem cała trasę na spokojnie w jeden dzień. Nawet wykroiłem jeszcze 1,5 h na wizytę w tradycyjnej japońskiej łaźni. Naprawdę warto :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Lip 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Tak do końca to nie wiem czy za bilety można zapłacić kartą. Ale proponuję założyć, że nie można. Japończycy są bardzo przywiązani do używania gotówki i korzystanie z kart płatniczych jest mało rozpowszechnione.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Hej, za miesiąc wybieramy się po raz pierwszy do Japonii w dwie osoby i na miejscu spędzimy 10 całych dni. Mój plan na chwilę obecną wygląda tak:



18.09 wylot z WAW do AMS 7:25, wylot do KIX od 14:55

19.09 przylot do KIX o 8:40 - chce kupić Kansai Thru pass 2d ¥4 000 na pózniej oraz ICOCA and HARUKA ¥4 060 (roundtrip z lotniska do Kyoto/Osaka plus ¥500 depozyt i ICOCA na Kansai o wartości ¥1500 - coś jak Suica w Tokyo) Jadziemy expressem Haruka bezpośrednio do Kyoto, gdzie kupujemy ¥500 całodniowy bilet autobusowy, nocleg poprzez air bnb. 

20.09 Drugi dzień na Kyoto plus ten sam bilet, nocny  Willer to Tokyo za ¥5 700 (chyba ¥100 zniżki studenckiej - szaleństwo!). 

21.09 przyjazd rano do Tokyo, planuję tego dnia (niedziela) wybrać się na ostatni dzień corocznych Tokyo Game Show (http://expo.nikkeibp.co.jp/tgs/2014/en/ wstęp ¥1 000 - 1 200), potem drzemka w Hotelu i może Akihabara na wieczór skoro ma być dzień geekowy :)

22-25.09 dalszy pobyt w Tokyo, nie będę się rozpisywał, bo jeszcze nie ułożyliśmy dokładnie planu, na pewno chcemy zobaczyć aukcję Tuńczyka i zawodu sumo oraz mamy zarezerwowany bilet do pałacu cesarskiego. Nocleg w MyStays Kanda 3* za ok 150zł/noc/double room w całkiem centralnej lokalizacji niedaleko Tokyo station. Rozważałem Niko, ale ze względu na remonty nie wiem czy warto. Wieczorem ostatniego dnia nocny Willer do Kyoto ¥4 270 (znowu zniżka ¥100 :D)

26.09 Z Kyoto rano od razu na Kansai Thru Pass jedziemy do Nara, gdzie spędzamy większość czasu i na tym samym bilecie jedziemy do Osaki na jakiś wieczorny wypad w okolice Namby i nocleg air bnb.

27.09 Na wspomnianym bilecie jedziemy do Koyasan + combination ticket za ¥2 000 z wstępem do większości obiektów. Powrót tego samego dnia do Osaki na nocleg.  Rozważamy jeszcze nocleg w świątyni, ale koszty są mało zachęcające.

 28.09 zwiedzanie Osaki: akwarium Kaiyukan + zamek (sprzedają wspólny bilet za ¥2 700 czyli ¥200 taniej http://www.kaiyukan.com/language/eng/news/index.htm#oc).  Bilet jednodniowy na komunikację ¥800. Wieczorem może dla odmiany od Namby - okolice Shinsekai. 

29.09 wylot z KIX do AMS o 10:35, dojazd na lotnisko Haruką z passem kupionym pierwszego dnia. 

Tak mi się to obecnie rysuje, najmniej planowałem Tokyo, bo chcę tam spędzić najwiecej czasu i czasami po prostu "poszwędać się" po różnych dzielnicach. Planuję wymienić trochę gotówki na lotnisku, ale planuję wypłacać kasę przy użyciu karty do konta w USD w tmobile (¥->$ po kursie mastercard czyli praktycznie bez spreadu, niestety 5zł za wypłatę z bankomatu, więc lepiej wyciągać rzadko i dużo) Bardzo proszę o uwagi i propozycje :)






Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:12 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
kacz0r napisał(a):
Jadziemy expressem Haruka bezpośrednio do Kyoto, gdzie kupujemy ¥500 całodniowy bilet autobusowy, nocleg poprzez air bnb. 


Nie polecam tego niestety... Kyoto jest zatłoczonym miastem i podróże autobusowe pamiętam iż trwały w nim ponadprzeciętnie długo. Ergo - piechotą byłoby często podobnie cenowo. Tam jest metro, możliwe że na tych mądrych biletach kolejowych będziecie mogli jeżdzić.

kacz0r napisał(a):
i może Akihabara na wieczór skoro ma być dzień geekowy :)


Powiem Ci, że mnie Akihabara nie zabiła. Ok, sklepik z figurkami. Ok - szokujące sklepy ze wszytskim co potrzebujesz chcąc zbudować Maszynę Do Panowania Nad Światem ;) Ale o ile nie jesteś akurat na kupnie oscyloskopu... Wielkie sklepy z elektroniką mają kupę taniego stuffu na Japonię - ale napięcie nie to, język nie ten, etc. Wersje eksportowe też są - ale i za ceny eksportowe.
Słowem - fajnie zobaczyć, ale jeśli imho ciekawsze będzie Shinjuku, Harajuku, Shibuya czy Ginza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
1. Właśnie czytałem, że metrem nie można dojechać w wiele miejsc, ale za to rower to podobno świetny pomysł. Może pierwszego dnia spróbuję piechotą i/lub rowerem bez biletów w miarę możliwości(pogoda, jetlag), a zawsze mozna Icoca użyć żeby czymkolwiek podjechać. A jak wygląda ruch w sobotę? Jest podobnie czy mniej tłoczno?

2. Najbardziej zależy mi w Akihabarze na Super potato, ale oczywiście inne "obowiązkowe" miejsca też odwiedzę przez następne 4 dni :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Sie 2014 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
kacz0r napisał(a):
Hej, za miesiąc wybieramy się po raz pierwszy do Japonii w dwie osoby i na miejscu spędzimy 10 całych dni. Mój plan na chwilę obecną wygląda tak:

...

22-25.09 dalszy pobyt w Tokyo, nie będę się rozpisywał, bo jeszcze nie ułożyliśmy dokładnie planu, na pewno chcemy zobaczyć aukcję Tuńczyka i zawodu sumo oraz mamy zarezerwowany bilet do pałacu cesarskiego. Nocleg w MyStays Kanda 3* za ok 150zł/noc/double room w całkiem centralnej lokalizacji niedaleko Tokyo station. Rozważałem Niko, ale ze względu na remonty nie wiem czy warto. Wieczorem ostatniego dnia nocny Willer do Kyoto ¥4 270 (znowu zniżka ¥100 :D)

26.09 Z Kyoto rano od razu na Kansai Thru Pass jedziemy do Nara, gdzie spędzamy większość czasu i na tym samym bilecie jedziemy do Osaki na jakiś wieczorny wypad w okolice Namby i nocleg air bnb.

...

Sent from my iPad using Tapatalk


Jak będziecie w Tokyo - rozważcie wyjazd do Kamakury - około godziny jazdy JR z Tokyo St. Piękne miasto, dawna stolica Japonii, wszędzie ślady świetności okresu samurajów. Warto obejrzeć Kamakura Daibutsu (wielki posąg Buddy) oraz jest sporo ciekawych świątyń (Hasedera, Tsurugaoka Hachimangu, etc. i np. Engaku-ji - tu akurat sentyment dla karateków :) ). Kyoto i Nara w 1 dzień to stanowczo za mało. W Kyoto byłam 2 dni i wszystko w biegu, a zrealizowałam może 2/3 planu. Na Nara pół dnia mi starczyło. No, ale zależy kto co lubi - ja jestem zafascynowana starą Japonią i architekturą, a niektórzy po obejrzeniu kilku świątyń - mają szybko dość :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1391 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group