Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2012 02:36 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 13
W sierpniu wybieram się na podróż lotniczo-kolejową Gruzja-Turcja-Bułgaria-Węgry i na zagranicznych forach znalazłem bardzo ciekawy trick dotyczący przejazdu z Gruzji do Stambułu.
Generalnie jeżdżą nie najdroższe autobusy (50$), ale okazuje się, że lot też może nie być drogi. Musimy wejść na stronkę Turkish Airlines (tam ponieważ większość wyszukiwarek lotów nie znajduje tego tricku, ponieważ jest związany z "de facto" nieistniejącym lotniskiem). Tam wybierając lot Batumi International-Istanbul zobaczymy, że nasz lot kosztuje (przykładowo 10 sierpnia) 250 euro. ALE teraz zmienmy lot na Batumi, Hopa (miasto tureckie 35 km od lotniska w Batumi)- Istanbul lot kosztuje 50 euro.

Najciekawsze jest to, że lotniska w Hopa NIE MA. Jest tam tylko prowizoryczny terminal, aby przejść kontrole paszportową i zostawić bagaż, a potem autobus zawozi nas na lotnisko w Batumi (już bez żadnych kontroli) i naprawdę stamtąd lecimy już do Stambułu (5 razy taniej). Sytuacja związana jest z tym, że najbliższe tureckie lotnisko jest oddalone o ponad 300 km od Hopy, więc aby ludziom ułatwić życie odpowiednie umowy i dopłaty zostały stworzone i lata się z Batumi w Gruzji.

Jedyną niewygodą jest fakt, że będąc w Batumi musimy i tak udać się do Hopy, aby z powrotem autobusem lotniskowym jechać do Batumi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Lip 2012 12:12 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 68
A nie zechciałbyś opisać krótko jaki masz plan wyjazdu? Nie chodzi mi tutaj o całość, co będziesz robił, zwiedzał itd., raczej interesują mnie fakty dotyczące samej trasy przejazdu, przelotu, orientacyjne ceny i gdzie szukałeś informacji na ten temat. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2012 15:16 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
super myk , czekam na szczegóły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2012 16:46 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 13
Zaraz po podróży opiszę kwestie przejazdów i jak, i gdzie udało mi zaoszczędzić, a może nawet pokuszę się się o relację z całej podróży z różnymi aspektami.
Na tą chwilę sytuacja wygląda tak:
0) Opatow-Ostrowiec sw 10zl za paliwo
Ostrowiec sw-Wawa 5zl polskim busem :D
1) Wawa-Tbilisi przez Kijów (4h czekania) to ~700zl, ale kupowałem 2 tygodnie temu. A z tego, co widziałem to na spokojnie mozna LOTem do Gruzji w jedna strone za 150-200zl (takie oferty sa teraz na luty).
2) W Gruzji mam znajomych Gruzinów, którzy zaprosili mnie z kolegami, więc już po podróży opiszę lokalne metody taniego podróżowania tam, ale generalnie plan aby w ostatnie dni pojechać nad morze i do Batumi.
3) Lot Batumi (Hopa)- Istanbul (Ataturk) to ~220zl (z tego co widzialem to jest najnizsza cena i nawet na pazdziernik nie ma nizej, wiec tu ciezko zbic, a autobus jak mowie ~170zl, ale ok 30h jazdy)
4) Istanbul-Sofia to z tego co sie orientowalem pociagiem ~85zl i zajmuje jakies 8-10h chyba, ale poszukam czegos jeszcze tanszego na miejscu
5) Sofia- Budapeszt 14 sierpnia mial byc wstepnie lot wizzairem za ok 50zl, ale cena cos skoczyla widze dzisiaj (pociag to ok 150-200zl)
6) Budapeszt- Kraków autobus ok 70zl
7) Kraków- Opatów autobus ok 20zl


Także można różnymi metodami, odwiedzając kilka miejsc dotrzeć z Gruzji do Polski za te 400zl a na noclegi proponuję couchsurfing :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2012 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
budapeszt - kraków masz za ok 55zł Ryanairem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2012 17:21 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 13
timmy napisał(a):
budapeszt - kraków masz za ok 55zł Ryanairem ;)


Niestety juz na loty kolo 17-18 sierpnia widze kolo 100zl, ale za to do Modlina za 50-60zl, wiec mysle, ze to niezla opcja :) dzieki za sugestie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2012 20:11 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
bardzo ciekawa trasa... z Tbilisi do Batumi jest jakiś nocny pociąg z kuszetkami... ale nie wiem jak to cenowo wychodzi ale nie traci się na nocleg i się człowiek przemieszcza..
ale szczegółów nie znam, gdzieś na forach czytałem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2012 21:05 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 50
Aprpo tego Tbilisi w lutym. Cena OW to ok. 600zł, promo dotyczy tylko RT i wtedy w jedną jest za ok. 150-200zł. Dobrze patrzę, czy coś przeoczyłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lip 2012 21:42 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
pewnie tak jest jak mówisz z ceną w lutym Tbilisi OW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lip 2012 22:44 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 68
krzychow napisał(a):
Zaraz po podróży opiszę kwestie przejazdów i jak, i gdzie udało mi zaoszczędzić, a może nawet pokuszę się się o relację z całej podróży z różnymi aspektami.
Na tą chwilę sytuacja wygląda tak:
0) Opatow-Ostrowiec sw 10zl za paliwo
Ostrowiec sw-Wawa 5zl polskim busem :D
1) Wawa-Tbilisi przez Kijów (4h czekania) to ~700zl, ale kupowałem 2 tygodnie temu. A z tego, co widziałem to na spokojnie mozna LOTem do Gruzji w jedna strone za 150-200zl (takie oferty sa teraz na luty).
2) W Gruzji mam znajomych Gruzinów, którzy zaprosili mnie z kolegami, więc już po podróży opiszę lokalne metody taniego podróżowania tam, ale generalnie plan aby w ostatnie dni pojechać nad morze i do Batumi.
3) Lot Batumi (Hopa)- Istanbul (Ataturk) to ~220zl (z tego co widzialem to jest najnizsza cena i nawet na pazdziernik nie ma nizej, wiec tu ciezko zbic, a autobus jak mowie ~170zl, ale ok 30h jazdy)
4) Istanbul-Sofia to z tego co sie orientowalem pociagiem ~85zl i zajmuje jakies 8-10h chyba, ale poszukam czegos jeszcze tanszego na miejscu
5) Sofia- Budapeszt 14 sierpnia mial byc wstepnie lot wizzairem za ok 50zl, ale cena cos skoczyla widze dzisiaj (pociag to ok 150-200zl)
6) Budapeszt- Kraków autobus ok 70zl
7) Kraków- Opatów autobus ok 20zl


Także można różnymi metodami, odwiedzając kilka miejsc dotrzeć z Gruzji do Polski za te 400zl a na noclegi proponuję couchsurfing :)


Bardzo fajny plan. :) A ten patent działa też w drugą stronę, tzn Stambuł> Batumi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lip 2012 22:53 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Ten pociag istnieje nadal, kuszetka nocna bo nim jechalismy w lutym ale nie pamietam ile kosztowal:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2012 23:41 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 13
wilager napisał(a):
krzychow napisał(a):
Zaraz po podróży opiszę kwestie przejazdów i jak, i gdzie udało mi zaoszczędzić, a może nawet pokuszę się się o relację z całej podróży z różnymi aspektami.
Na tą chwilę sytuacja wygląda tak:
0) Opatow-Ostrowiec sw 10zl za paliwo
Ostrowiec sw-Wawa 5zl polskim busem :D
1) Wawa-Tbilisi przez Kijów (4h czekania) to ~700zl, ale kupowałem 2 tygodnie temu. A z tego, co widziałem to na spokojnie mozna LOTem do Gruzji w jedna strone za 150-200zl (takie oferty sa teraz na luty).
2) W Gruzji mam znajomych Gruzinów, którzy zaprosili mnie z kolegami, więc już po podróży opiszę lokalne metody taniego podróżowania tam, ale generalnie plan aby w ostatnie dni pojechać nad morze i do Batumi.
3) Lot Batumi (Hopa)- Istanbul (Ataturk) to ~220zl (z tego co widzialem to jest najnizsza cena i nawet na pazdziernik nie ma nizej, wiec tu ciezko zbic, a autobus jak mowie ~170zl, ale ok 30h jazdy)
4) Istanbul-Sofia to z tego co sie orientowalem pociagiem ~85zl i zajmuje jakies 8-10h chyba, ale poszukam czegos jeszcze tanszego na miejscu
5) Sofia- Budapeszt 14 sierpnia mial byc wstepnie lot wizzairem za ok 50zl, ale cena cos skoczyla widze dzisiaj (pociag to ok 150-200zl)
6) Budapeszt- Kraków autobus ok 70zl
7) Kraków- Opatów autobus ok 20zl


Także można różnymi metodami, odwiedzając kilka miejsc dotrzeć z Gruzji do Polski za te 400zl a na noclegi proponuję couchsurfing :)


Bardzo fajny plan. :) A ten patent działa też w drugą stronę, tzn Stambuł> Batumi?



Z tego, co kojarzę to tak z jakiegoś zagranicznego forum, można też w drugą stronę i to nawet chyba wygodniejsze, bo da się po prostu zostać w Batumi, bez przymusowego wyjazdu do Hopy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2012 20:50 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 13
Witam ponownie! Właśnie wróciłem z mojej podróży i chciałem napisać parę komentarzy, co do trasy, ponieważ było pewne zainteresowanie z nią związane.
Jeżeli chodzi o ten trick związany z lotem Batumi-Istanbul, to rzeczywiscie jest to prawda. A więc będąc w Batumi bierzę się autobus turecki do Hopy (ok 1-1,5h- zalezy od kolejki do granicy), po przejsciu gruzinskiej kontroli nie stawajcie w kontroli tureckiej tylko przejdzcie dalej i juz pod sam koniec takie dlugiego budynku po lewej trzeba kupic wize turecka (15e/20$). Autobus blednie wysadzil nas na terminalu autobusowym, a nie lotniczym, ale mimo wszystko udalo sie taksowka za 10 lira dotrzec do terminalu lotniczego (znajduje sie w porcie) (ps.nikt badz prawie nikt nie zna angielskiego, nawet na tym mini lotnisku). Ale w kazdym razie tam sprawa byla prosta, celnik znajduje sie od razu na miejscu i potem granica, wracajac do Gruzji nie staje sie nawet na sekunde. Potem po prostu jestesmy na lotnisku w Batumi i razem z reszta pasazerow (Ci ktorym sie nie chcialo zapieprzac do Hopy i z powrotem badz o tym nie wiedzieli, ale podrozuja za 3 razy wiecej) czekamy na samolot. A Turkish Airlines ma swietna jakosc, to trzeba przyznac.
Podroz Stambul-Budapeszt to nie lada wyzwanie. Pare dni temu zamkneli polaczenie do Belgradu i trzeba najpierw jechac do Bukaresztu badz Sofii, a cena wyzsza niz podana w Internecie, ok 80 lirow ( 150zl) do Bukaresztu (pisze ok bo za kazdym razem jak pytasz, dostajesz inna cene, wiec warto negocjowac i byc milym- Pan na kasie zna w miare angielski). I teraz UWAGA, pociag bezposredni Stmabul-Bukareszt oznacza CZTERY przesiadki. Po prostu pociag w pewnym momencie sie zatrzymywal i kazali nam czekac na kolejny, podroz wygladala tak: autobus, pociag, autobus, pociag i pociag.
Z Bukaresztu do Budapesztu tez latwo nie jest i Rumuni caly czas oszukuja na stacji, chociaz ludzie ogolnie bardzo mili i pomocni. Pociag Bukareszt-Budapeszt to ok 200 lei (170zl), trzeba pamietac o kupnie miejscowki.
Jak jeszcze jakies pytania, to prosze bardzo :) Generalnie bardzo polecam trick z podroza do Hopy z Batumi, bo oszczednosc ogromna a kosztuje tyle co 3-4 h czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Gru 2012 09:13 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Mógłby ktoś zaznaczyć na mapie, gdzie dokładnie znajduje się ten terminal w Hopa. Jutro mam lot, a nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Cze 2014 12:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Proszę o konkretną informację,
czy należy się koniecznie przejechać w dwie strony tym autobusem Batumi-Hopa -Batumi, żeby polecieć za niższą cenę.
Czy ktoś próbował bez tej podróży?



krzychow napisał(a):
Witam ponownie! Właśnie wróciłem z mojej podróży i chciałem napisać parę komentarzy, co do trasy, ponieważ było pewne zainteresowanie z nią związane.
Jeżeli chodzi o ten trick związany z lotem Batumi-Istanbul, to rzeczywiscie jest to prawda. A więc będąc w Batumi bierzę się autobus turecki do Hopy (ok 1-1,5h- zalezy od kolejki do granicy), po przejsciu gruzinskiej kontroli nie stawajcie w kontroli tureckiej tylko przejdzcie dalej i juz pod sam koniec takie dlugiego budynku po lewej trzeba kupic wize turecka (15e/20$). Autobus blednie wysadzil nas na terminalu autobusowym, a nie lotniczym, ale mimo wszystko udalo sie taksowka za 10 lira dotrzec do terminalu lotniczego (znajduje sie w porcie) (ps.nikt badz prawie nikt nie zna angielskiego, nawet na tym mini lotnisku). Ale w kazdym razie tam sprawa byla prosta, celnik znajduje sie od razu na miejscu i potem granica, wracajac do Gruzji nie staje sie nawet na sekunde. Potem po prostu jestesmy na lotnisku w Batumi i razem z reszta pasazerow (Ci ktorym sie nie chcialo zapieprzac do Hopy i z powrotem badz o tym nie wiedzieli, ale podrozuja za 3 razy wiecej) czekamy na samolot. A Turkish Airlines ma swietna jakosc, to trzeba przyznac.
Podroz Stambul-Budapeszt to nie lada wyzwanie. Pare dni temu zamkneli polaczenie do Belgradu i trzeba najpierw jechac do Bukaresztu badz Sofii, a cena wyzsza niz podana w Internecie, ok 80 lirow ( 150zl) do Bukaresztu (pisze ok bo za kazdym razem jak pytasz, dostajesz inna cene, wiec warto negocjowac i byc milym- Pan na kasie zna w miare angielski). I teraz UWAGA, pociag bezposredni Stmabul-Bukareszt oznacza CZTERY przesiadki. Po prostu pociag w pewnym momencie sie zatrzymywal i kazali nam czekac na kolejny, podroz wygladala tak: autobus, pociag, autobus, pociag i pociag.
Z Bukaresztu do Budapesztu tez latwo nie jest i Rumuni caly czas oszukuja na stacji, chociaz ludzie ogolnie bardzo mili i pomocni. Pociag Bukareszt-Budapeszt to ok 200 lei (170zl), trzeba pamietac o kupnie miejscowki.
Jak jeszcze jakies pytania, to prosze bardzo :) Generalnie bardzo polecam trick z podroza do Hopy z Batumi, bo oszczednosc ogromna a kosztuje tyle co 3-4 h czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group