Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 27 Mar 2015 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
gmak napisał(a):
nie ma karty w CHF więc używanie karty dolarowej ma jak najbardziej sens


Jak zinterpretujecie taką historyjkę:
Na lotnisku w Genewie płaciłem dolarową kartą Aliora. Terminal dał mi wybór: płatność we frankach czy w zotówkach. Oczywiście wybrałem franki.
Na paragonie znalazły się takie informacje:
Total CHF 6.90
Total Euro 7.30

Na koncie mam: Transakcja kartą debetową -7,18 USD, więc wszystko by się ostatecznie zgadzało, ale skąd to euro na paragonie? I czemu tak dużo?
Piszę o tym, bo może komuś też się coś takiego przydarzy przy większych kwotach i mu/jej ciśnienie niepotrzebnie podskoczy.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 27 Mar 2015 21:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Chyba zrozumiale, skoro € jest ok.9% drozsze niz $.
Bym raczej zapytal,dlaczego tak malo?!
€ na paragonie m.in.stad, ze CH jest stowarzyszona z UE.
Góra
 Profil Relacje PM off
Velbandito lubi ten post.
Velbandito uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 27 Mar 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Jak € jest drozsze niz $, to trzeba mniej tych eurasków niż dolarków, by uzbierać tę samą kwotę we frankach (czy dowolniej innej walucie).
Frank jest tańszy niż euro, więc dziwię się jak mogła wyjść wyższa kwota w euro niż we frankach. Powinno być odwrotnie. Czy już całkiem matematyki zapomniałem?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 27 Mar 2015 21:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Sorry,pomrocznosc jasna od ciaglego przeliczania roznych walut ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 27 Mar 2015 21:50 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
A propos kart kantoru Alior. Opłaca się ich używać tylko w walutach w których są prowadzone. Więc euro w strefie euro a dolarów w USA Peru czy Panamie. Używając ich gdzie indziej narażamy się na przewalutowanie po niezbyt dobrym kursie o czym wspominali używający ich w Szwajcarii czy Meksyku. Sam próbowałem wypłacać reale z karty w USD i okazało się że mam gorszy kurs niż przy wypłacie z konta złotówkowego kartą citi. Tak więc zastosowanie kart jest dość ograniczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 27 Mar 2015 22:56 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
ayahaga, nie rób zamieszania.

Kurs stosowany przy karcie USD z kantoru to kurs średni MasterCard - jest on bardzo korzystny. Ma on zastosowanie przy każdej walucie poza EUR i GBP.
Jedyną sytuacją, która może być tansza, jest karta rozliczana w PLN bez prowizji za przewalutowanie - mają tak niektóre karty Citi, ale jest ich niewiele. W większości przypadków kantor będzie korzystniejszy.

Mogę śmiało stwierdzić, że 90% kart do kont w PLN będzie miało gorszy kurs, bo bank policzy EUR/USD jako walutę rozliczeniową ze spreadem 6-9% (w kantorze to 0,6%, czyli 10-15 razy mniej), a do tego czasem doliczają jeszcze 3-6% prowizji za przewalutowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 28 Mar 2015 01:37 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ja potwierdzę, że karta USD śmiga w Szwajcarii aż miło (z dobrymi kursami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
mam to przećwiczone- tak jak ktoś wyżej napisał- karta euro tylko tam gdzie euro a dolarowa wszędzie indziej na świecie- dzięki temu mamy tylko jedno przewalutowanie- z lokalnej waluty na dolara po kursie średnim mastercard, który jest bardzo przyzwoity- jest ten kurs używany do wszystkich transakcji na świecie kartami mastercard... jeżeli masz kartę mastercard np. citibanku do konta prowadzonego w złotówkach to najpierw masz przewalutowanie na dolara a później z dolara na złotówki więc dwa przewalutowania muszą wyjść gorzej niż jedno...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:31 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
olgierd79 napisał(a):
mam to przećwiczone- tak jak ktoś wyżej napisał- karta euro tylko tam gdzie euro a dolarowa wszędzie indziej na świecie

Poza tam gdzie GBP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:01 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 14
Loty: 36
Kilometry: 61 833
Mam wszystkie trzy karty walutowe Kantoru Aliora. Jest dokładnie tak jak pisali poprzednicy. GBP tam gdzie są funty, i EUR w strefie Euro. Poza tym dolarową.

Ostatnio wypłacałem zarówno GEL jak i dolary w Gruzji, w jednym z bankomatów w Tblisi. Przy wypłacie dolarów jest normalnie, czyli schodzi tak jak powinno (przy okazji dla jadących - w bankomacie Bank of Georgia minimalna wypłata dolarowa to 50 USD), natomiast przy wypłacie GEL "znika" z konta nieco więcej dolarów niż wynikałoby to z kursu. Dopiero po rozliczeniu transakcji przez MasterCard. dolary wracają na konto, bo kurs jest korzystniejszy.

Radzę uważać przy wypłacie "na styk".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:30 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 1
ayahaga napisał(a):
A propos kart kantoru Alior. Opłaca się ich używać tylko w walutach w których są prowadzone. Więc euro w strefie euro a dolarów w USA Peru czy Panamie. Używając ich gdzie indziej narażamy się na przewalutowanie po niezbyt dobrym kursie o czym wspominali używający ich w Szwajcarii czy Meksyku. Sam próbowałem wypłacać reale z karty w USD i okazało się że mam gorszy kurs niż przy wypłacie z konta złotówkowego kartą citi. Tak więc zastosowanie kart jest dość ograniczone.


Tu się zgodzę z wypowiedzą, tym bardziej, że moi znajomi ostatnio też natknęli na problem zbyt wysokiego przewalutowania przy bankomatowych wypłatach (oni byli akurat w Portugalii), dlatego faktycznie najlepiej trzymać się walut euro w Europie, czy dolarów w USA i okolicach.


Ostatnio edytowany przez suszek, 29 Mar 2015 17:22, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 29 Mar 2015 16:57 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
mironq napisał(a):
Mam wszystkie trzy karty walutowe Kantoru Aliora. Jest dokładnie tak jak pisali poprzednicy. GBP tam gdzie są funty, i EUR w strefie Euro. Poza tym dolarową.

Ostatnio wypłacałem zarówno GEL jak i dolary w Gruzji, w jednym z bankomatów w Tblisi. Przy wypłacie dolarów jest normalnie, czyli schodzi tak jak powinno (przy okazji dla jadących - w bankomacie Bank of Georgia minimalna wypłata dolarowa to 50 USD), natomiast przy wypłacie GEL "znika" z konta nieco więcej dolarów niż wynikałoby to z kursu. Dopiero po rozliczeniu transakcji przez MasterCard. dolary wracają na konto, bo kurs jest korzystniejszy.

Radzę uważać przy wypłacie "na styk".


To chyba jest tak, że blokada jest realizowana z podwójnym przewalutowaniem przez PLN (bo pokazuje się zawsze jakiś niski kurs dolara w blokadach), a dopiero księgują po korzystnym kursie MC. Dlatego blokowane jest więcej, niż później zostanie pobrane z konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Velbandito uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 29 Mar 2015 17:46 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Te blokady czasami w ogóle są dziwne. Kiedyś kupiłem na stronie Air Asia kartą w USD bilet w rupiach indonezyjskich. Miało pobrać 1.116.000 rupii, a na blokadzie było napisane 1.160.000 :mrgreen: Więc niewykluczone, że jakiś człowiek to wpisuje i czasem robi nawet literówki. Ale ostatecznie rozliczyło się poprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 09 Kwi 2015 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
W Meksyku się sprawa wyjaśniła i kurs był zgodny z kursem mastercard, zablokowali na karcie tylko wyższą kwotę ale rozliczyli poprawnie i brakujące $ wzrócili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 09 Kwi 2015 08:11 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
olgierd79 napisał(a):
mam to przećwiczone- tak jak ktoś wyżej napisał- karta euro tylko tam gdzie euro a dolarowa wszędzie indziej na świecie- dzięki temu mamy tylko jedno przewalutowanie- z lokalnej waluty na dolara po kursie średnim mastercard, który jest bardzo przyzwoity- jest ten kurs używany do wszystkich transakcji na świecie kartami mastercard... jeżeli masz kartę mastercard np. citibanku do konta prowadzonego w złotówkach to najpierw masz przewalutowanie na dolara a później z dolara na złotówki więc dwa przewalutowania muszą wyjść gorzej niż jedno...

Tak na potwierdzenie twoich słów screen ze strony http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html
Korzystne opcje są zaznaczone na zielono.
Załącznik:
przewalutowanie.jpg
przewalutowanie.jpg [ 83.19 KiB | Obejrzany 2740 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 12 Kwi 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
No to juz teraz chyba nie ma watpliwości :) oczywiscie faktycznie zapomniałem o karcie £ chciaż posiadam i uzywałem jak należy... dzieki za sprostowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 24 Kwi 2015 03:30 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 19
Jestem w Brazylii. Dziś korzystając z karty dolarowej wyplacilem 500brl. Zablokowało po jakimś chorym kursie BRL:USD 3,54 a powinno koło 3,0.
Mam nadzieje,ze ściągnie juz poprawnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 24 Kwi 2015 06:48 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
Czy da się tak ustawić konto w kantorze Aliora, by zakup waluty do subkonta realizowany był w momencie płacenia?

- przelew robię na konto w PLN w kantorze,
- posiadam 3 karty USD, GBP, EUR
- w momencie gdy płacę kartą, to odpowiadające subkonto jest zasilane kwotą z PLN po kursie kantory.

Da się tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 24 Kwi 2015 07:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Niestety nie ma tak dobrze :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 24 Kwi 2015 08:20 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
ambi napisał(a):
Jestem w Brazylii. Dziś korzystając z karty dolarowej wyplacilem 500brl. Zablokowało po jakimś chorym kursie BRL:USD 3,54 a powinno koło 3,0.
Mam nadzieje,ze ściągnie juz poprawnie:)

@ambi Mi Alior zazwyczaj blokuję trochę większą kwotę a po ostatecznym rozliczeniu jest nieco mniej. Chociaż w twoim przypadku różnica jest dość spora
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: eldoras oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group