Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:02 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No ja tez się dziś zniesmaczyłem. Podczas pobytu w Rzymie wypłacałem 200 euro. Oczywiście na wyświetlaczu pojawiła się kwota w PLN, ale kurna mój błąd że tego nie przeliczyłem sobie, bo z karty zeszło 232,33 euro !!! 130 PLN za przewalutowanie ????
Ja rozumiem podwójne przewalutowanie itp. ale po to właśnie zakładałem konto w kantorze żeby nie musieć liczyć jaki jest kurs itp. Słowem bym się nie odezwał, gdyby to była transakcja kartą z ROR, ale tak, to w zasadzie karty kantoru nie spełniają swojego zadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#202 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czyli lepiej kantora do wypłat z bankomatów nie używać bo nigdy nie wiesz kiedy cie skasują za przewalutowanie... W Rzymie wypłacałem kartami mbank i smartbank i nie było takich kwiatków...,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:14 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
tzn to nie jest tak że nie wiesz, bo na ekranie się wyświetla informacja, że konto zostanie obciążone taką to a taką kwotą w PLN (przynajmniej ja takie info miałem), ale nie tędy droga, bo musiałbyś stanąc sobie z kalkulatorem i liczyć po jakim Ci kursie przeliczą, a to nie o to chodzi chyba nie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:45 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
eroberto1 napisał(a):
opo napisał(a):
podziel się tym co odpiszą


dziękuję za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informuję, że dla transakcji kartowej z dnia 18.09.2015 r. nie dotarło do nas zapytanie autoryzacyjne w walucie GBP. Zapytanie dotarło na kwotę 454,31PLN, w związku z czym środki zostały przeksięgowane na walutę rachunku z PLN na GBP.

Przewalutowanie odbyło się zgodnie z zasadami regulaminu kart płatniczych, po kursie kupna dewiz 5,4944 obowiązującym w Alior Banku z dnia 18.09.2015 r.: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... 2015-09-18

Karta w GBP, bankomat w Londynie a zapytanie w PLN i przewalutowanie mimo że założyłem kartę specjalnie w GBP żeby uniknąć przewalutowania.... Ale już mi się nie chce z nimi szarpać, zobaczymy jak będzie kolejnym razem....


@eroberto1

nie odpuszczaj - ta odpowiedz to zwykle "spuszczenie na bambus". Niech podadza dokladnie punkty regulaminu, na jakie sie powoluja a nie pisza "zgodnie z regulaminem" - to po pierwsze.
Po drugie najprawdopodobniej trafiles na "meganowoczesny" bankomat z opcja DCC (wiecej tu: http://old.eservice.com.pl/nasza-oferta ... cie-karty/), ktore to maszyny sa takie mundre, ze "rozpoznaja" karte po kraju wystawienia i obciazaja domyslnie w takiej walucie (czy to przypadkiem nie byl bankomat RBS?). W terminalach pojawia sie w tym momencie opcja wyboru waluty obciazenia (waluta kraju karty czy waluta miejscowa, ewentulanie EUR lub USD), w bankomacie powinno byc podobnie, ale moze akurat tego modulu nie wgrali;)
Generalnie cisnij ich - nie odpuszczaj. I informuj w razie odpowiedzi
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 13 Paź 2015 11:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Doczu napisał(a):
tzn to nie jest tak że nie wiesz, bo na ekranie się wyświetla informacja, że konto zostanie obciążone taką to a taką kwotą w PLN (przynajmniej ja takie info miałem), ale nie tędy droga, bo musiałbyś stanąc sobie z kalkulatorem i liczyć po jakim Ci kursie przeliczą, a to nie o to chodzi chyba nie ?


W moim przypadku miałem na ekranie do wyboru GBP lub Euro - wybrałem oczywiście GBP bo taka walutę chciałem wypłacić i taka mam kartę. A co do kalkulatora to dla mnie kalkulator nie wchodzi w grę - po to zakładałem konto walutowe i kartę do niego żeby nie bawić sie w kalkulator pod bankomatem, o tym czy kurs jest dla mnie korzystny czy nie decyduje przy zakupie waluty pózniej przy wydawaniu kasy czy wypłacaniu z bankomatu nie powinno mnie to interesować , tak rozumiem filozofię działania kont walutowych i to głownie mnie skłoniło do założenia konta.

Alior podaje w tabeli opłat i prowizji - pierwsza wyplata w miesiącu ze wszystkich bankomatów za granica bez prowizji - powinni zrobić gwizdke ze jednak nie ze wszystkich. Jeżeli tak to funkcjonuje to w sumie równie dobrze mógłbym użyć karty Ryanair z BPH i przynajmniej wpadło by mi kilka pkt na darmowy bilet.

Jedyne co ratuje ta kartę przed trafieniem do kosza jest to ze przez cały pobyt spisywała sie swietnie jako bilet na komunikacje miejska w Londynie ale kasy z bankomatu juz nią nie zamierzam wypłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 13 Paź 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
eroberto1 napisał(a):
Doczu napisał(a):
tzn to nie jest tak że nie wiesz, bo na ekranie się wyświetla informacja, że konto zostanie obciążone taką to a taką kwotą w PLN (przynajmniej ja takie info miałem), ale nie tędy droga, bo musiałbyś stanąc sobie z kalkulatorem i liczyć po jakim Ci kursie przeliczą, a to nie o to chodzi chyba nie ?


W moim przypadku miałem na ekranie do wyboru GBP lub Euro - wybrałem oczywiście GBP bo taka walutę chciałem wypłacić i taka mam kartę. A co do kalkulatora to dla mnie kalkulator nie wchodzi w grę - po to zakładałem konto walutowe i kartę do niego żeby nie bawić sie w kalkulator pod bankomatem, o tym czy kurs jest dla mnie korzystny czy nie decyduje przy zakupie waluty pózniej przy wydawaniu kasy czy wypłacaniu z bankomatu nie powinno mnie to interesować , tak rozumiem filozofię działania kont walutowych i to głownie mnie skłoniło do założenia konta.

Alior podaje w tabeli opłat i prowizji - pierwsza wyplata w miesiącu ze wszystkich bankomatów za granica bez prowizji - powinni zrobić gwizdke ze jednak nie ze wszystkich. Jeżeli tak to funkcjonuje to w sumie równie dobrze mógłbym użyć karty Ryanair z BPH i przynajmniej wpadło by mi kilka pkt na darmowy bilet.

Jedyne co ratuje ta kartę przed trafieniem do kosza jest to ze przez cały pobyt spisywała sie swietnie jako bilet na komunikacje miejska w Londynie ale kasy z bankomatu juz nią nie zamierzam wypłacać.


Składaj pisemną reklamację!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 14 Paź 2015 18:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
cekace napisał(a):
eroberto1 napisał(a):
Doczu napisał(a):
tzn to nie jest tak że nie wiesz, bo na ekranie się wyświetla informacja, że konto zostanie obciążone taką to a taką kwotą w PLN (przynajmniej ja takie info miałem), ale nie tędy droga, bo musiałbyś stanąc sobie z kalkulatorem i liczyć po jakim Ci kursie przeliczą, a to nie o to chodzi chyba nie ?


W moim przypadku miałem na ekranie do wyboru GBP lub Euro - wybrałem oczywiście GBP bo taka walutę chciałem wypłacić i taka mam kartę. A co do kalkulatora to dla mnie kalkulator nie wchodzi w grę - po to zakładałem konto walutowe i kartę do niego żeby nie bawić sie w kalkulator pod bankomatem, o tym czy kurs jest dla mnie korzystny czy nie decyduje przy zakupie waluty pózniej przy wydawaniu kasy czy wypłacaniu z bankomatu nie powinno mnie to interesować , tak rozumiem filozofię działania kont walutowych i to głownie mnie skłoniło do założenia konta.

Alior podaje w tabeli opłat i prowizji - pierwsza wyplata w miesiącu ze wszystkich bankomatów za granica bez prowizji - powinni zrobić gwizdke ze jednak nie ze wszystkich. Jeżeli tak to funkcjonuje to w sumie równie dobrze mógłbym użyć karty Ryanair z BPH i przynajmniej wpadło by mi kilka pkt na darmowy bilet.

Jedyne co ratuje ta kartę przed trafieniem do kosza jest to ze przez cały pobyt spisywała sie swietnie jako bilet na komunikacje miejska w Londynie ale kasy z bankomatu juz nią nie zamierzam wypłacać.


Składaj pisemną reklamację!


Szczerze mówiąc to nie chce mi się z nimi szarpać o 6 zł tylko dla zasady.

-- 14 Paź 2015 18:20 --

digger napisał(a):
eroberto1 napisał(a):
opo napisał(a):
podziel się tym co odpiszą


dziękuję za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informuję, że dla transakcji kartowej z dnia 18.09.2015 r. nie dotarło do nas zapytanie autoryzacyjne w walucie GBP. Zapytanie dotarło na kwotę 454,31PLN, w związku z czym środki zostały przeksięgowane na walutę rachunku z PLN na GBP.

Przewalutowanie odbyło się zgodnie z zasadami regulaminu kart płatniczych, po kursie kupna dewiz 5,4944 obowiązującym w Alior Banku z dnia 18.09.2015 r.: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... 2015-09-18

Karta w GBP, bankomat w Londynie a zapytanie w PLN i przewalutowanie mimo że założyłem kartę specjalnie w GBP żeby uniknąć przewalutowania.... Ale już mi się nie chce z nimi szarpać, zobaczymy jak będzie kolejnym razem....


Sprawdziłem bankomat był moneycorp na Stansted - także odradzam wybieranie tam gotówki karta Aliora...

@eroberto1

nie odpuszczaj - ta odpowiedz to zwykle "spuszczenie na bambus". Niech podadza dokladnie punkty regulaminu, na jakie sie powoluja a nie pisza "zgodnie z regulaminem" - to po pierwsze.
Po drugie najprawdopodobniej trafiles na "meganowoczesny" bankomat z opcja DCC (wiecej tu: http://old.eservice.com.pl/nasza-oferta ... cie-karty/), ktore to maszyny sa takie mundre, ze "rozpoznaja" karte po kraju wystawienia i obciazaja domyslnie w takiej walucie (czy to przypadkiem nie byl bankomat RBS?). W terminalach pojawia sie w tym momencie opcja wyboru waluty obciazenia (waluta kraju karty czy waluta miejscowa, ewentulanie EUR lub USD), w bankomacie powinno byc podobnie, ale moze akurat tego modulu nie wgrali;)
Generalnie cisnij ich - nie odpuszczaj. I informuj w razie odpowiedzi
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 17 Paź 2015 20:31 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Warto wiedzieć, bo ja np. z Aliora mejla nie dostałem. Od soboty 24.10 0:00 do poniedziałku 26.10 6:00 nie będzie możliwy dostęp internetowy do żadnego z ich produktów, tj. oprócz Aliora też T-Mobile'a, Meritum i niestety Kantoru. Na szczęście karty będą działać, ale lepiej się przygotować i powymieniać wcześniej kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 21 Paź 2015 23:04 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Cześć,

Mam pytanie związane z tematem. Mianowicie dotyczy tego czy wypłaty HUF z karty T-mobile do konta USD są tak samo korzystne jak w przypadku wypłat HUF z karty w USD w Alior Kantorze. Czy tam też karty są rozliczane w USD i przewalutowanie jest po kursach MC ? Chodzi o to, że w kantorze jest jedna wypłata w miesiącu za free a w Tmobile bez limitu a będę tego używał jako konta bieżącego na Węgrzech bo tamtejsze warunki to jakaś masakra :D i chce uniknąc podwójnego przewalutowania.

Edit:
A i jeszcze jedno czy też nie ma żadnych prowizji za przewalutowanie itp. :D?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 21 Paź 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Karta walutowa T-mobile działa dokładnie tak samo jak karta Aliora. Przy karcie w USD nie będzie dodatkowego przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shcott lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 26 Paź 2015 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Orientuje się ktoś czy waluty z Synca (t-mobile) można bezpośrednio wypłacić w oddziałach Aliora czy trzeba przelać na konta w AliorKantor?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 26 Paź 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z tego co mi wiadomo,niestety nie można. Pozostaje Alior Kantor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Lis 2015 14:07 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
W lipcu wybieram się na Bali. Jeżeli chodzi o płatność kartą oraz wypłaty gotówki z bankomatów, karta walutowa Alior Banku na dzień dzisiejszy wygląda najlepiej ? Nie ma z nią żadnych problemów ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 01 Lis 2015 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Bankers

Byłem na Bali we wrześniu i używałem tylko kart z kantoru Aliora. Nigdzie nie było problemu z płatnością ani wypłatą z bankomatu, jedyny mankament to to, że za każdym razem przy płatności wyświetlał się napis "Last PIN try". Jeżeli chodzi o kurs to wychodził bardzo w porządku, na pewno lepiej niż kantory na miejscu, ale doliczyć trzeba to, że darmowa jest tylko jedna wypłata w miesiącu, a w bankomatach nie wypłacisz więcej niż 2,5 miliona na raz (a w większośći max 1,5), więc kilka razy trzeba było zapłacić te 9 zł za wypłaty w moim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 01 Lis 2015 15:48 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
O właśnie, też mam od paru wyjazdów ciągle ten komunikat, a kiedyś nie miałem. Dochodził może w banku o co biega i czy faktycznie to ostatnia próba pinu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Lis 2015 17:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Ok, dziękuję bardzo ! Oferta Cinkciarza też wygląda nieźle, ale zdecyduje się na Alior.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 13 Lis 2015 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Alior Bank obniża spread w Kantorze Walutowym o 30 proc. na 6 miesięcy:
http://prnews.pl/alior-bank/alior-bank- ... cy-6551614

Przypuszczam, że dotyczy to też kantora F4F, bo to to samo co kantor Aliora :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 20 Lis 2015 17:08 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Używał ktoś może kart Aliora w Tajlandii ? Rozumiem, że do Tajlandii karta w $? Jak to jest z tymi ichniejszymi bankomatami będzie mi się wyświetlał komunikat w jakiej walucie ma być przeliczana transakcja ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 20 Lis 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Ja w zeszłym tygodniu musiałam wyplacic dwa razy bathy z bankomatu w Bangkoku karta USD Aliora ,
uczyniłam to dwa razy i dwa razy pobralo mi prowizje 200THB .:)
W bankomacie miałam proponowane określone kwoty Bathow 500, 1000,3000 ,5000 i chyba 10000.
w roznych bankomatach były rozne propozycje .
Potrzebowalam w zasadzie kwoty 4500 ale jakos nie umiałam wybrać tak żeby wydobyc inna kwote od tych proponowanych wiec wzielam 3tys a za kilka dni dobrałam niestety kolejne 900.Co bylo glupota ,no ale coz konieczność. bo oprócz 200bathow straconych to jeszcze dla Aliora 9 zl
Z tych 3 tys ,a na rachunku zdjelo mi 3200 THB po kursie 33,41 USD ,czyli nie az tak tragicznie w stosunku do kantoru
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#220 PostWysłany: 21 Lis 2015 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Niestety Tajlandia od nie tak dawna dolicza 200 batow (20 zł) do każdej operacji karta w kraju...nie słyszałem żeby można było się bez tego obejść.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrkr oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group