Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowy Jork w tydzień.
#1 PostWysłany: 11 Sty 2014 23:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 6
Witam serdecznie.

Na początku mam zamiar wybrać się do USA zwiedzić Nowy Jork. Mam drobne problemy z określeniem dokładnych kosztów i obliczenia budżetu na ten wyjazd.
Wyliczyłem, że koszty dotarcia równają się: bilet + wiza 450PLN + taxi z JFK tam i z powrotem 100$. W kwestii noclegu- couchsurfing.
Pozostały kwestie poruszania się po mieście (bilety na metro i busy), bilety wstępu do miejsc typu muzea etc. oraz jedzenie i tzw. zachcianki, pamiątki. Szukałem na kilku stronach, ale każda mówi co innego.
Czy ktoś, kto zna mniej więcej ceny w tym mieście mógłby coś doradzić? Czy kwota 100-110$ na dzień wystarczy?
Ucieszyłyby mnie również rady od forumowiczów co warto, czego nie warto oraz podstawowe wskazówki.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 11 Sty 2014 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
zamiast taksówki jak masz nie dużo bagażu można jechać metrem, będzie dużo taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:31 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
Eryk napisał(a):
z JFK airtrainem do jednej z 2 stacji metra i dalej, bilet 7 dniowy na wszystko 30
za 100 dziennie bez problemu
muzea i inne mają dni "co łaska" ale musisz się wstrzelić jeśli chcesz koniecznie zwiedzać muzea...
tak samo zoo i inne
sporo rzeczy free

gdzie można sprawdzić te dni "co łaska"? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2014 00:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 6
Mam ofertę couchsurfingu poza Manhattanem, a dokładniej South Williamsburg, który jest w zasadzie przy moście łączącym się z Manhattanem. Wg hosta 10-15 minut do centrum. Warto tam, czy jednak szukać czegoś w centrum Manhattanu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2014 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
na zwiedzanie to się opłaca kupić

http://www.newyorkpass.com/En/

i do tego bilet tygodniowy na transport za 30$

do spania najwygodniej byłby Manhattan

a do NY najlepszy transport jest z Newark airtianem i pociagiem prosto na Penn Station 12,5$ w jedno stronę
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2014 23:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 6
A jak wygląda kwestia zniżek dla studentów? Czy np. w komunikacji miejskiej posiadanie karty ISIC upoważnia do kupienia biletu ulgowego (jeżeli takowy istnieje)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2014 23:51 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
luftairways napisał(a):
a do NY najlepszy transport jest z Newark airtianem i pociagiem prosto na Penn Station 12,5$ w jedno stronę


Ale on do JFK chyba leci?



Moim zdaniem lepiej nocować na Brooklynie niż w Manhattanie. Rano można zjeść śniadanie w jakimś pubie trochę taniej niż na Manhattanie, a i spokojniej i przyjemniej. Łatwiej też znaleźć w ogóle jakieś smaczniejsze jedzenie, a nie sieciówki.
Natomiast South Williamsburg to raczej dość hipsterska dzielnica co ma bardzo dużo plusów, ale akurat nie jest w związku z tym najtańszą częscią Brooklynu ;) No ale za to szybciej metrem do Manhattanu idzie się dostać.

Jak nie byłeś, to też Ci powiem że w NY płaci się napiwki i są one wysokie, bo ok. 20% kwoty rachunku (nie są wliczone w rachunek). Więc kolacje na mieście do najtańszych nie należą, ale też nie są jakoś wybitnie drogie. Warto jednak o tym pamiętać jeżeli masz ciasny budżet :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Co do muzeów to nie trzeba się załapać na darmowy dzień, bo w większości obowiązuje cena sugerowana - "suggested admission" czyli możesz kupic bilet za ile chcesz np. 1 cent. Online i w automatach biletowych nie da się tego zrobić, ale w kasie jak najbardziej. Oczywiście nie próbowałem kupić tak tanio, ale zapytałem się czy mogę kupic bilety do Natural Hisotry Museum po $5 zamiast $20 i nie było problemów. Btw. To jedyne muzeum jakie odwiedziłem, ale jeżeli interesują Cię takie zagadnienia to z pełną odpowiedzialnością mogę polecić :).

A co zniżek studenckich to nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek się ISIC przydał.

Polecam kupić bilety na spektakl na Broadway - najlepiej w TKTS na dolnym manhattanie rano dzień wcześniej. Na Time Sq sprzedają tylko bilety na dzień bieżący i mają straszne kolejki.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group