Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#881 PostWysłany: 29 Sty 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
milmat napisał(a):
poszukują osób ...

A kto ich poszukuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#882 PostWysłany: 29 Sty 2015 11:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 106
Loty: 10
Kilometry: 5 872
Przecież łatwo się domyślić, że ONI ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#883 PostWysłany: 25 Lut 2015 10:30 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
Nie wiem, czy dobrze kombinuje. W skrócie wygląda to tak.
Lotnisko->Centrum Stavanger - 33NOK (jedna strona?)
i potem z centrum bilet łączony na Preikestolen kosztuje 220 NOK (w jedną stronę?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#884 PostWysłany: 25 Lut 2015 11:20 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
z tego co pamietam to prom 40 koron i autobus 80
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#885 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Z tego co widzę po aktualnych cennikach, to za autobus nr 9 (dwie strefy) cena z lotniska do centrum Stavanger w tej chwili wynosi 38 NOK
https://www.kolumbus.no/Billetter/-pris ... lett-buss/
Cena za prom Stavanger - Tau (15 stref) - 49 NOK w jedną stronę
http://www.norled.no/uploads/documents/ ... d_2015.pdf

Cena łączona RT za prom + aiutobus ze Stavanger na Preikestolen + powrót tą samą trasą 250 NOK i ta impreza rusza dopiero od 2.04.2015
http://www.tidereiser.no/fjelltur-preik ... e-tourlist

Planując wycieczkę do Norwegii trzeba się opierać na aktualnych cennikach coby potem zonka nie było. Z moich obserwacji wynika, ze większość cen rośnie tam co roku o kilka procent. Z drugiej strony dwa lata temu korona kosztowała 0,55 złotego. Teraz 0,48, więc i tak wychodzi prawie na plus :wink:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#886 PostWysłany: 26 Lut 2015 17:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
Czyli 2x38 NOK + 250 NOK za prom + autobus = 326NOK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#887 PostWysłany: 26 Lut 2015 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
O ile trafisz na dzień że masz dostępny autobus za 38 NOK. W weekend jest on później i ci co przylatują min. z Gdańska musiel by czekać na niego kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#888 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Jakąś tam alternatywą dla "dziewiątki" jest autobus linii 7 z przystanku Sola u skole (Sola szkoła). Kosztuje też 38 NOK.
https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... adberg.pdf
Wadą tej opcji jest konieczność przedrałowania 3 km z buta i te autobusy też niestety nie kursują najczęściej, a w weekendy to już dramat.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#889 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
a co się stało z opcją łapania stopa ?! :) jeszcze rok temu była przez prawie Wszystkich tutaj wskazywana jako świetna alternatywa, dla porannego, weekendowego szczególnie lądowania :) drugą opcją była wspólna taxi, ale te samoloty to głównie ludzie pracujący na miejscu z zaparkowanymi na lotniskowym parkingu autami, a nie turyści i szybko się wyludnia.

Z moich doświadczeń, które w maju 2014 wrzuciłem tutaj: norwegia-stavanger,1286,11080&p=391639&hilit=w%C4%85saci#p391639 powtórzę jedynie, że mimo lądowania w niedziele o 7:30, DRUGIE auto nas zgarnęło bez problemu.
Po wyjściu z terminala w prawo, przez parking w stronę ronda, na nim w prawo i vis a vis stacji benzynowej około 500m od lotniska jest zatoczka z przystankiem autobusowym, skąd łapaliśmy stopa.

Czas operacyjny 5 minut :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#890 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Stopa można łapać wszędzie, chociaż wcale nie jest z tym tak kolorowo. Oczywiście łatwiej mają kobiety i pary mieszane. Nam w wyprawie na Preikestolen udało się złapać stopa 3 razy i tutaj uwaga:

- pierwszy raz to Rosjanin w ciężarówce pracujący od kilku lat w Norwegii

- drugi raz to Węgrzy na wakacjach jadący na Preikestolen po córkę, która schodziła właśnie z Pulpit Rock

- trzeci raz to Niemcy na wakacjach, którzy nawet nadłożyli drogi, żeby nas odstawić na prom w Tau.

Około 8 km przeszliśmy na piechotę, w tym czasie minęło nas kilkaset samochodów, żadnego Norwega nie udało nam się zatrzymać :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#891 PostWysłany: 27 Mar 2015 20:35 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Wraz z grupką znajomych (dziewięć osób) wybieramy się w czerwcu na Trolltungę. Przylatujemy z Wawy do Bergen, a następnie wypożyczamy dwa auta na lotnisku i ruszamy do Tyssedal, a dalej już oczywiście wspinaczka. Czy ktoś może ma tą trasę (mam na myśli Bergen - Tyssedal) za sobą? Interesuje mnie, ile mniej więcj wyniosą nas opłaty drogowe. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#892 PostWysłany: 05 Kwi 2015 23:32 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 17
Witam,

w przyszły week (17-19.04) zamierzamy z kolegą udać się na Pulpit Rock. Noc z pt/sob to nocleg na lotnisku i w sobotę z samego rana podróż w stronę Preikestolen. Moje pytania:

- Patrząc na rozkład Columbus to pierwszy autobus "9" jest o 8.11 z lotniska do Sandnes i przesiadka w "2" do centrum Stavanger - jak kupić bilety ? Oddzielnie na "9" i na "2" - w busie ?

- Ktoś coś pisał o promie o 9.00 ? To nadal aktualne ? Bo na stronie COLUMBUSA są dwa dziwne promy ze Stavanger do Tau o "dzikich" godzinach 20.00 i 22.54 (?)

Czy ktos posłuży pomocą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#893 PostWysłany: 05 Kwi 2015 23:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Przede wszystkim sprawdźcie, czy w ogóle o tej porze roku tam można się dostać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#894 PostWysłany: 06 Kwi 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
pivko19 napisał(a):
Witam,

w przyszły week (17-19.04) zamierzamy z kolegą udać się na Pulpit Rock. Noc z pt/sob to nocleg na lotnisku i w sobotę z samego rana podróż w stronę Preikestolen. Moje pytania:

- Patrząc na rozkład Columbus to pierwszy autobus "9" jest o 8.11 z lotniska do Sandnes i przesiadka w "2" do centrum Stavanger - jak kupić bilety ? Oddzielnie na "9" i na "2" - w busie ?


Ja znalazłem na stronie http://www.boreal.no/getfile.php/Intranett/Dokumenter/Pulpit_rock_timetable_2.4.15-19.6.15_17.8.15-30-9-15.pdf

Czyli jeżdżą od 2 kwietnia. Połączeń bardzo dużo. Nawet w weekend. Cena wychodzi mi 258 NOK.

Ja mam za to takie pytanie - rozumiem, że dojazd z lotniska do Stavanger to przejazd przez 2 strefy - czyli 38 NOK?
Gdzie kupuje się te bilety, u kierowcy? Jeśli tak to czy można płacić kartą?

I jeszcze jedna kwestia. Jak to jest z autobusem nr 9 - w większości postów piszecie, że nie jeździ on w weekend, a na stronie kolumbusa, jest w rozkładzie jazdy sobota i to do późnych godzin?
pozdr
Rafał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#895 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Kolegą większość osób było w Stavanger >2 lata temu, jeżeli masz świeże informacje to najlepiej wrzucaj linki od razu żeby można było je szybko zweryfikować i nie szukać na stronie kolumbusa :) Pewnie dużo się pozmieniało od sierpnia 2012 kiedy ja np byłem :) Co do pytania to można bilet kupić u kierowcy, czy płacić kartą to nie wiem bo nie próbowałem, ale warto czasami pogadać chwile po polsku przy kierowcy to może pojedziecie za friko jak kierowcą będzie polak, a sporo polaków tam jeździ za kółkiem w autobusach (my mieliśmy to szczęście i na 3 przejazdy 2 trafiły nam się za free). Ewentualnie rozejrzyjcie się może za biletami łączonymi bus + prom, nie wiem czy takich nie mieli wprowadzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#896 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:59 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 17
rafgrzeg napisał(a):

Ja znalazłem na stronie http://www.boreal.no/getfile.php/Intranett/Dokumenter/Pulpit_rock_timetable_2.4.15-19.6.15_17.8.15-30-9-15.pdf

Czyli jeżdżą od 2 kwietnia. Połączeń bardzo dużo. Nawet w weekend. Cena wychodzi mi 258 NOK.

Ja mam za to takie pytanie - rozumiem, że dojazd z lotniska do Stavanger to przejazd przez 2 strefy - czyli 38 NOK?
Gdzie kupuje się te bilety, u kierowcy? Jeśli tak to czy można płacić kartą?

I jeszcze jedna kwestia. Jak to jest z autobusem nr 9 - w większości postów piszecie, że nie jeździ on w weekend, a na stronie kolumbusa, jest w rozkładzie jazdy sobota i to do późnych godzin?
pozdr
Rafał


Ok, rozumiem, że te promy są niezależne od Kolumbusa i należą do boreal.no ?
Z tego co wyczytałem dot "9" to płaci się gotówką, karta podobno nie przejdzie. Co do "9" to rozkład zmienia się patrzę, co jakiś czas, dlatego jak napisał kolega na górze, potrzebne "świeższe" informacje ;)
Tak jak ja, chciałbym dojechać do centrum w sobotę, muszę jechać "9" a potem przesiąść się w "2" :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#897 PostWysłany: 07 Kwi 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Dowiedziałem się u źródła. Bardzo szybko odpisują na maile.

Bilet na linię numer 9 z lotniska do centrum Stavanger - 38 NOK (czyli 2 strefy).
Autobus w tygodniu jeździ co 30 minut w weekend co 1 godzinę.
Na stronie https://www.kolumbus.no/en/ jest aktualny rozkłąd wystarczy wpisać cel i datę - 9 jeździ do centrum Stavanger a w drugę stronę jedzie do Sandnes.

Dojazd do Preikestolen - z tego co widzę można jechać dwoma przewoźnikami Tide i Boreal.
URL przykładowa trasa

Z tego co widzę cenowo niewiele się oszczędza. A kupując w Boreal całą podróż mamy pewność że połączenia są skorelowane ze sobą.

Jeszcze z ciekawostek dodam - może się komuś przyda, że w Stavanger za 160 NOK kupując kartę MUST Pass mamy wejście do 10 muzeów (nie wchodzi w skład muzeum ropy naftowej) - więc tragedii cenowej nie ma http://www.museumstavanger.no/visit-us/

pozdr :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pivko19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#898 PostWysłany: 07 Kwi 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Wystarczyło przeczytać 2 ostatnie strony i sprawdzić linki na nich podawane. :lol:

lub jak w przypadku autobusu lini 9 wpisac w google stavanger bus line 9 i mamy taki rozkład https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... andnes.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#899 PostWysłany: 10 Kwi 2015 18:30 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Cześć, Mam pytanie, moze ktos byl z Was w Norwegii na półce skalnej Preikestolen? Zastanawiam sie czy dam rade wdrapać sie tam przylatujac do Stavanger o 10 rano, a wrócić lotem o 18-tej? Czy 7-7.5 godziny wystarczy?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norweskie Fiordy
#900 PostWysłany: 10 Kwi 2015 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Nic prostszego jak sprawdzić rozkłady jazdy.
1. Autobus Lotnisko - Stavanger
2. Prom Stavanger - Tau
3. Autobus Tau - Preistekolen
+
Wejście i zejście na Preistekolen + pobyt u góry - to już zależy od Twojej kondycji i możliwości
+
4. Autobus Preistekolen - Tau
5. Prom Tau - Stavanger
6. Autobus Stavanger - Lotnisko

Przeczytaj rozkłady, zobacz ile co jedzie i płynie i podlicz sobie na karteczce. Do tego dodaj swoje możliwości wspinaczkowe i już będziesz wiedział. Roboty na max 10 minut.

3 h to minimum na samo wejście i zejście w rozsądnym tempie chyba że jesteś komandosem i lecisz na łeb na szyję. O kontuzję nietrudno wiec nieco rozwagi się przyda. U góry chyba nie wejdziesz i nie podpiszesz listy po czym zejdziesz ale będziesz chciał usiąść i zachwycić nieco widokiem. Po coś w końcu się tam jedzie.


Ostatnio edytowany przez zulu 10 Kwi 2015 18:59, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
dos70 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group