forum logo

Forum strony Fly4free.pl

Tanie latanie, Tanie bilety lotnicze
Obecny czas: 25 Lip 2014 14:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Norwegia - Oslo
PostWysłany: 06 Maj 2010 20:06 

Fotorelacja z mojego pobytu kilka dni w Oslo

Niskobudżetowo nie było bo nie miało być ale troche informacji może się komuś przyda

Pozdrawiam

http://www.elmagico-travel.pl/

Temat postu: Re: Norwegia - Oslo
PostWysłany: 06 Maj 2010 20:49 

Loty: 7
Kilometry: 5 251
Dzieki za ciekawa relacje z Oslo. Ciekaw jestem, jak bylo z oblozeniem w schronisku, w ktorym mieszkaliscie, czy duzo ludzi tam bylo. Jacy wogole sa Norwedzy? Czy przyjazni, czy raczej chlodni i zdystansowani? Co tak sumasumarum bylo tam najciekawsze dla Was?
 Profil PM off  

PostWysłany: 06 Maj 2010 21:05 

Wolne miejsca były w zasadzie cały czas. Na okrągło ludzie się meldowali i wyjezdzali dlatego ciezko mi procentowo podac czy to bylo 60 czy 80%, ja bylem z tego miejsca bardzo zadowolony.

Norwedzy są, mimo opinii jakie słyszałem, bardzo otwarci i przyjaznie nastawieni. Sami nieraz nam pomagali jak widzieli ze gapimy sie w rozklad i nie bardzo kumamy te ichniejsze trasy. Są przedewszystkim bardzo wyluzowani. Widac że żyje im sie dobrze. Wczesnie koncza prace i sie relaksuja przez co sa bardziej zadowoleni :)

Co najciekawsze... zalezy co lubisz. Mnie powalily widoki ze wzgorza wokolo Holmenkollen bo jaram sie takimi krajobrazami. Bardzo mi sie podobała przygoda z Ullevaal Stadion bo zyje w kibicowskich klimatach. Nie było chyba jakiegoś jednego punktu kulminacyjnego tego wyjazdu ze wzgledu na to ze byla to moja pierwsza taka podroz i wszystko robilo na mnie bardzo duze wrazenie. Jak widac w relacji bardzo jarałem się statkami bo lubię żeglugę... No generalnie gusta i gusciki.

W razie pytan chetnie pomoge, posiadam tez rozklady jazdy metra, tramwajow, autobosow, jakies przewodniki po hostelach i atrakcjach Oslo ktore moge ewentualnie zeskanowac.

PostWysłany: 06 Maj 2010 22:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 334 955
Wow, kawał ciekawego tekstu. Gratulacje.

PostWysłany: 27 Mar 2011 12:35 

Wybieram się do Oslo pod koniec maja. Czy do Norwegii konieczny jest paszport? Lece na 4 dni. Norwegia nie jest w UE, jednak na wikipedii wyczytalem, że Norwegia jest w Schengen. Nie ma więc kłopotów w praktyce z lotami tylko na dowodzie i poruszaniem się po kraju z dowodem?

Swoją drogą, moglibyście polecić jakieś tanie noclegi w okolicach Oslo? Prawda to, że jest tutaj cholernie drogo? może jakies przykłady cen?
 Profil PM off  

PostWysłany: 27 Mar 2011 12:57 

Witam, co prawda nie byłem w Oslo, a w Bergen ale to ta sama Norwegia ;-)

Dowód osobisty w zupełności wystarcza.

Tak, w Norwegii jest drogo. Jeżeli zakupy to raczej markety (np. KIWI), niż takie małe sklepy typu żabka.

Ceny: chleb ok 10zł, cola 1,5l ok 12zł, jeżeli palisz to paczka papierosów ok 40zł, pizza w sieciowej pizzeri 100zł (promocyjna cena :-)), hamburger w McD 5zł, piwo w pubie 30zł, ceny mogą troszkę odbiegać od aktualnych bo dokładnie nie pamiętam jak to wyglądało (byłem we wrześniu 2010 r.).

Pozdrawiam.
 Profil PM off  

PostWysłany: 27 Mar 2011 13:11 

Loty: 31
Kilometry: 72 801
Harvi napisał(a):
Wybieram się do Oslo pod koniec maja. Czy do Norwegii konieczny jest paszport? Lece na 4 dni. Norwegia nie jest w UE, jednak na wikipedii wyczytalem, że Norwegia jest w Schengen. Nie ma więc kłopotów w praktyce z lotami tylko na dowodzie i poruszaniem się po kraju z dowodem?

Swoją drogą, moglibyście polecić jakieś tanie noclegi w okolicach Oslo? Prawda to, że jest tutaj cholernie drogo? może jakies przykłady cen?

Byłem w Oslo, ale podróżowałem na paszporcie, ale w linku poniżej, na stronie ambasady NOR w Polsce jest napisane "dowód lub paszport":
http://www.amb-norwegia.pl/Embassy/Dokumenty-podroy/

Co do noclegu, nie pomogę, sam byłem byłem tylko dwa dni i spaliśmy na dworcach. :D

PostWysłany: 27 Mar 2011 15:08 

Dzięki Wam za odpowiedzi.

Ja z kolegą mamy zamiar spać w squocie gdzieś niedaleko Oslo. Ale mam nadzieję, że uda nam się załatwić nocleg z CouchSurfing. W takim razie, jeżeli jest tak cholernie drogo, trzeba wziąć ze sobą schabowe, pasztety, kiełbasę krakowską, innej możliwości nie widzę :D
 Profil PM off  

PostWysłany: 29 Kwi 2011 00:37 

Niedaleko Oslo? To koszty transportu Ci dojdą pewnie, pamiętaj o tym. Moje koleżanki raz złapały stopa w centrum :p ale to dziewczyny..
Jedzenie bierz na cały pobyt, nie ma innej opcji. Pasztety i kiełbasy są spoko, chleb możesz wyczaić czasami nawet za 6zł 8-)
Jak lecisz pod koniec maja to zaczynaj szukać noclegów przez CSa już teraz. Ja jak śmigałem w listopadzie (a teraz cieplej to więcej ludzi pewnie będzie zjeżdżać) to wysłałem z 15-20 requestów i tylko jedną osobę złapałem, jest cholernie ciężko!
...chociaż w Rzymie jeszcze gorzej :twisted:
 Profil PM off  

PostWysłany: 29 Kwi 2011 22:42 

elmagico napisał(a):
Fotorelacja z mojego pobytu kilka dni w Oslo

Niskobudżetowo nie było bo nie miało być ale troche informacji może się komuś przyda

Pozdrawiam

http://www.elmagico-travel.pl/
Ten adres jest jakiś krzywy :? !!! Przedłużyłeś rejestracje domeny ?

PostWysłany: 21 Sty 2012 14:25 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 79 814
Cytuj:
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty.

Ja również byłem na dowód.

PostWysłany: 21 Sty 2012 20:57 

Loty: 103
Kilometry: 129 126
Mateusz napisał(a):
Czy był ktoś na dowód w Norwegii, bo akurat czekam na nowy paszport...?

Tak, dowód wystarczy,
przy dłuższych wyjazdach zabierałem też paszport, trzymając go w innym miejscu, ot-tak jak bym portfel z dowodem gdzieś posiał, skradziono mi, etc.

PostWysłany: 21 Sty 2012 21:20 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenie dla osób parkujących w Oslo - oni tam mają jakiś sprytny system inwigilujący. Wykupiłem bilet parkingowy i spóźniłem się dosłownie 2-3 minuty. Facet kończył właśnie wypisywać mandat. I nie było zmiłuj, 600 NOK poszło się...

PostWysłany: 08 Lut 2012 13:06 
Awatar użytkownika

Taka jak dla dorosłego, 30 NOK. Studenckie zniżki są tylko przy mięsięcznych i tylko dla studentów norweskich uczelni.

PostWysłany: 02 Kwi 2012 14:33 

Cześć,
Czy ktoś miał styczność z darmowym jednodniowym OSLO PASS ??

http://www.visitoslo.com/en/whats-on/Tourist-in-your-own-city/
Czy mogą z niego skorzystać tylko mieszkańcy / obywatele OSLO czy turyści też się załapią ??
 Profil PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości