Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Santorini
#1 PostWysłany: 21 Paź 2013 18:37 

Rejestracja: 01 Maj 2012
Posty: 4
Witam serdecznie,

Na poczatku wrzesnia spedzilem z zona tydzien na Santorini. Wyspa jest fantastyczna. Przed wyjazdem dostalem namiary od znajomego na Polaka, mieszkajacego tam od kilku lat.

Michal (tuan) byl bardzo pomocny - znalazl nam fajne mieszkanie w centrum oia (taniej niz na bookingu czy airbnb)ponadto odebrał nas z lotniska (co prawda trochę rozklekotanym starym pegutom 306, ale dojechaliśmy). Sama Oia - marzenie chociaż troche zatlocozna, na szczescie mieszkalismy w spokojnej okolicy. Widoki bajkowe, zreszta wszystkie pocztowki z Grecji to wlasnie widoki z wioski Oia.

Michal wraz z narzeczona pomaga w schronisku dla psow http://www.sawasantorini.org/ wiec jak chcecie to moze wam pomoc w adopcji psa do PL.

Jezeli macie jakies pytania, piszcie prosze do niego bezposrednio na maila tuanpan@wp.pl albo do mnie na prv

Pozdrawiam,
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Santorini
#2 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
czuję się trochę wywołany do tablicy

generalnie jest tak:

pomagam w organizacji wszystkiego, czyli co kto sobie wymyśli:

- nocleg
- transfer
- wypożyczenie auta/atv
- nurkowanie
- kajak morski
- trekking
- opiekunka do dziecka
- wycieczki na wulkan
- island hopping
i inne :geek:

mieszkam na Santorini od 2010 roku i jeszcze wyspa mi się nie znudziła.

w związku ze sporym zainteresowaniem powninienem stworzyć pewnego rodzaju FAQ:

1. nie - nie podstawie żadnego osła na lotnisko, zwierzęta te pracują w fatalnych warunkach i jest to najgorsza z możliwych "atrakcji" na santorini - więcej o tym http://mygreecetravelblog.com/2013/04/12/dont-ride-the-donkeys-why-tourists-should-avoid-taking-the-mule-taxis-on-santorini/
zamiast tego mogę polecić jeden z najfajnieszych browarów na świecie http://www.santorinibrewingcompany.gr/products_en.html

2. pytanie o pogodę - nie wiem ile będzie stopni 16 września 2014, naprawdę

Aha - cały ten mój wzrost aktywności wynika z faktu http://www.fly4free.pl/tanie-loty-do-santorini-282pln/ że jakiś gość "don kamillo" napisał, że po 3 dniach nie ma co robić na Santorini - bzdura! :lol:

I proszę się zastanowić 2 razy przed wykupieniem wycieczki 1 dniowej z Krety, która kosztuje nota bene na chwile obecną ok. 500 zł, czyli wyjazd na kilka godzin z dwójką dzieci to koszt 2000 zł - to ja za tą kwotę proponuje do Tajlandii :) Ponadto większą część czasu na tej wycieczce spędza się w autokarze, co gorsze gdy jest mała liczba uczestników z PL to tych ludzi ładuje się do autobusu z Rosjanami, od razu napiszę że ja osobiście nie mam nic do Rosjan, w autobusie jest weselej, wóda w powietrza, bogaciej (wiecej złota na szyjach) i ogóle. No a jak się człowiek już dostanie do zatłoczonej Thiry, czy Oia to jest zaprowadzany do obskurnej smażalni ryb z mrożonym seefood, gdzie pilot wycieczki jest sowicie opłacany za "wskazanie miejsca". Jeżeli jednak ktoś tak chce/musi zwiedzać Santorini a zna trochę język angielski to wykupując wycieczkę na Krecie żądać pilota z językiem angielskim albo innym znanym.

pozdrawiam

jak macie jakieś pytania piszcie tuanpan@wp.pl albo prv via forum fly4free.pl

tuan
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Santorini
#3 PostWysłany: 23 Maj 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
W sobotę 24.05 odwożę znajomych na lotnisko lot Norwegian, jak ktoś przylatuje tym samolotem i udaje się w stronę Oia, Firostefanii, Thiry to mam trzy miejsca wolne w samochodzie. kontakt na prv.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santorini
#4 PostWysłany: 23 Maj 2014 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Byłem w 2012r w październiku i temperatura była powyżej 30stopni!!!!
Byłem zarówno w Thira jak i w Oia i były to jedne z najpiękniejszych chwil mojego życia-spałem odpowiednio w Chromata i w Katikies- naprzeciwko kaldery-widoki NIEZAPOMNIANE,raz w życiu trzeba to zobaczyć!!!!
Oczywiście piłem endemiczne piwko Donkey!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Santorini
#5 PostWysłany: 14 Lip 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Santorini jest faktycznie przepiękne - jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Faktycznie można tam usiąść i wpatrywać się przez 2 godziny w jeden krajobraz.
Fira stolica wyspy jest najpiękniejsza o zachodzie słońca kiedy iskrzy się wszystkimi kolorami tęczy.
Tutaj znajdziecie opis miejsca: http://greckiewycieczki.pl/santorini/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Noclegi na Santorini
#6 PostWysłany: 26 Sie 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 37
Zwracam się do Was z prośbą o rekomendację sprawdzonych i przystępnych cenowo noclegów na Santorini. Myślę również o wypożyczeniu na miejscu auta.
Czy faktycznie bez problemu można zarezerwować coś w lepszej cenie niż przez internet (połowa września) po dopłynięciu promem na miejsce tak jak sugerował mi znajomy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Czy ktoś może był/nocował na Santorini w miejscowościach Perissa albo Mesaria? Czy są to dobre miejscówki do zwiedzania wyspy i jest w nich cokolwiek ciekawego do zobaczenia? Ceny w głównych kurortach w sezonie przyprawiają o zawrót głowy. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ja nocowałem tu https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... egean.html

W Perissie jest taniej i znacznie spokojniej niż nad kalderą. A brak widoku rekompensuje chyba najlepsza na Santorini plaża pod nosem.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:31 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 134
greg1291 napisał(a):
Czy ktoś może był/nocował na Santorini w miejscowościach Perissa albo Mesaria? Czy są to dobre miejscówki do zwiedzania wyspy i jest w nich cokolwiek ciekawego do zobaczenia? Ceny w głównych kurortach w sezonie przyprawiają o zawrót głowy. :roll:


Polecam raczej Kamari.Perisa dopiero sie rozwija i nie jest tak miła dla oka jak Kamarii.My mieszkaliśmy niestety w Perisie i dopływaliśmy codziennie łodzią,która pływa co godzinę(trzeba opłynąc skały lub jechać kilkanaście kilometrów gdyż te dwie miejsowości oddzielają góry)Ceny w Perisie są niższe niż w Kamarii gdyz tak jak napisałam miejscowość nie jest tak urokliwa.polecam też spędzić choć jeden nocleg na kalderze.Cudowne widoki.Miłego pobytu.Ula
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:37 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Ja zarezerwowałem właśnie hotel Villa Maria Kor w Thirze. Cena za noc za apartament czteroosobowy że śniadaniem i transferem z i na promowisko 105€. Jedziemy tam z Krety na jedną noc. Samochód już zarezerwowany kat. B na dwie doby - 100€. Bilety na prom udało mi się jakoś tanio kupić. Za 4 bilety w dwie strony katamaranem 9.08 zapłaciłem 178€ , gdzie standardowa cena to ponad 100€ osoba w dwie strony.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:41 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Byłem w Perissie w listopadzie i miejscowość wyglądała żałośnie jak pewnie wiele podobnych miejscowości po sezonie. Kilomerty opuszczonych straganòw i walające się kartony. No ale w sezonie to oczywiście wygląda inaczej. Przede wszystkim jest plaża, podobno najlepsza na wyspie, co w upały jest sprawą podstawową, zwłaszcza jeśli wybierasz się dłużej niż na kilka dni. No i sądząc po tych kilometrach straganów zjeżdża tam tłum ludzi pewnie na niezłe balangi.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2016 14:43 

W Perissie to do zwiedzania nic nie ma. To najtańsza baza noclegowa na Santorini. Widokiem może być ogromna skała opadająca do morza przez którą można przejść do Kamari. Czarna plaża z widokiem na Anafi i bezpłatne parasole z leżakami,pod warunkiem zakupu czegoś tam w barze. Komunikacja autobusowa z Firą co 1/2 g po 2,1e/os. Alternatywą do zwiedzania są tanie wyporzyczalnie.Skuter 1os po 15e a 2os 20e.
Góra
 PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Kwi 2016 21:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 1
mutek78 napisał(a):
Ja zarezerwowałem właśnie hotel Villa Maria Kor w Thirze. Cena za noc za apartament czteroosobowy że śniadaniem i transferem z i na promowisko 105€. Jedziemy tam z Krety na jedną noc. Samochód już zarezerwowany kat. B na dwie doby - 100€. Bilety na prom udało mi się jakoś tanio kupić. Za 4 bilety w dwie strony katamaranem 9.08 zapłaciłem 178€ , gdzie standardowa cena to ponad 100€ osoba w dwie strony.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


bracie
jak znaleźć ciekawą cenę na prom? Katamaranem czy wodolotem?
no i kto ci rezerwował ten hotel - mam go zarezerwowanego przez biuro, ale osobiście nie znajduję do na booking.com
z góry dzięki
tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Kwi 2016 22:33 

Wystarczy poszukać bracie oferty na katamarany z Heraklionu do Thiry tu przykład na szczyt sezonu za 125 e RT http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false
a hotel o którym wspominasz ma swoją stronę internetową i też można na niej dokonać rezerwacji samemu https://www.bookingplan.net/hotelweb/se ... &infants=0


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Kwi 2016 01:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Kwi 2016 22:42 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Hotel zarezerwowałem przez polskiego pośrednika Autoway Polska, a katamaran na stronie przewoźnika Hellenic.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2017 11:16 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Cześć,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. 9tego marca lądujemy w Atenach. Bilety kupiliśmy wczoraj pod wpływem impulsu i chcemy pobyć kilka dni na Santorini.

Szukamy noclegów, wiadomo Oia byłaby najfajniejsza niemniej jednak jest również i najdroższa. Czy możecie zarekomendować jakieś miejsce, gdzie warto się zatrzymać? Jak wygląda nocowanie w miejscowości Fira? Raczej nie będziemy korzystać na miejscu z samochodu tak więc miejsce musi być zlokalizowane tak, zeby w miarę komfortowo można było się przemieszczać po wyspie. Budżet zakładam makymalnie 800 PLN na 4 noce dla 2 osób.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki/linki.

pozdrawiam,
Adam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sty 2017 14:21 

W marcu na Santorini to będzie pusto. Noclegi w/g mnie w samej Firze wybierz. Komunikacja KTEL z dworca w tym okresie kursuje w większości do Oji ,Kamari i Perissy. http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php ... eng/list/5

Szukając hotelu upewnij się czy ma ogrzewanie,bo w tym okresie dobrze mozna zmarznąć http://www.galahotels.com/en/Destinatio ... t=distance przykład na 4 noclegi 2 os 9-13 marca. można jeszcze taniej.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Pierwszą noc spędziłem w Milos Villas Hotel - hotel znajduje się w centrum wyspy. Bardzo miły właściciel i pomocny Super widoki podczas śniadań.

Drugą noc spędziłem w Theoxenia Hotel - hotel zlokalizowany przy calderze. Wzięliśmy pokój z widokiem calderę. Piękny widok o poranku. Śniadania podawane do pokoju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:41 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
My ostatecznie zaklepaliśmy nocleg w Casa Francesca & Musses Studios w Oia.

W piątek tam będziemy więc po powrocie dam relację czy warto. Zapłaciliśmy 720 PLN za 4 noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Mar 2017 12:04 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Hej ponownie,

pozdrowienia z Santorini. Nadpisując się nad ostatnią wiadomością chciałbym jedynie dodać, że warunki są naprawdę dobre i z czystym sumieniem mogę polecić. Nie wiem jak z cenami w sezonie ale tak jak pisałem nas wynoszą 4 doby około 700 PLN a warunki są bardzo ok. Jest czysto, klimatyzacja/ogrzewanie, suszarka, deska do prasowania, podgrzewane łóżko + bardzo fajne wyjście na taras z pięknym widokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group