Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2015 20:12 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Witam,
Planuję latem wyjazd do Niemczech do Kolonii pociągiem. Jaka jest najtańsza opcja? Niemcy maja taką opcję jak "bilet wzdłuż kraju", w której cena pociągu jest dośc okazyjna, niestety trzeba kilka razy się przesiadać. Jest także taka opcja jak pociąg nocny. Ile kosztuje bilet na ten pociąg?(sam nie mogę znaleźć ceny takiego pociągu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 28 Mar 2015 01:39 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Wejdź na bahn.de i poszukaj. Dobrą opcją może być też Schones Wochenende Ticket (ale jeśli chcesz przejechać dużą odległość, to pewnie nie będziesz chciał się tłuc cały czas kolejami regionalnymi).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2015 09:28 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Mozesz tez kupic z wyprzedzeniem kupic za 29 euro za osobe bilet na dowolna odleglosc, rowniez z granicy polskiej. Na takim bilecie mozesz jechac wszystkimi pociagami rowniez ICE. Kolejne osoby placa 20 euro. Bilet dla max 5 osob.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Mar 2015 11:32 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Jeszcze jedno pytanie: ile kosztuje pociąg nocny? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, a jest on ciekawą opcją, bo nie musiałbym się przesiadać
Góra
 Profil Relacje PM off
pomoc uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:53 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Pociąg nocny jest droższy.
Kupuje się go na okresloną trasę.
Kupuj bilety na trzy miesiące przed wyjazdem.

Podaj trasę i w jakim terminie.
Coś ci pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:11 

Wyszukiwarka połączeń - http://www.bahn.de/p_en/view/index.shtml
Wyszukiwarka najtańszych połączeń - http://ps.bahn.de/preissuche/preissuche ... ountry=DEU

Ceny pociągów nocnych nie zawsze są wyższe - wszystko zależy od trasy i kategorii (IC, ICE, EN).
Lista ofert dostępna jest na stronie http://www.bahn.com/i/view/POL/pl/prices/index.shtml
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2015 17:26 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Interesuje mnie podróż z Frankfurtu nad Odrą do Kolonii końcem sierpnia. Poniżej tych 29 euro za osobę nie da rady zejść? Ile kosztowałby pociąg nocny, bo to chyba jedyny, który łączy bezpośrednio te 2 miejscowości(2 klasa, miejsce siedzące)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Mar 2015 17:37 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Niestety taniej nie kupisz.
Dzisiaj jeszcze tych biletów nie kupisz.
29 euro jest minimalną ceną.
49 dla dwóch, 69 dla trzech itd. osób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:30 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Znajdź sobie na jakiś wcześniejszy termin - to Ci da wyobrażenie, ile mogą kosztować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:15 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Tak robiłem. Rzeczywiście kosztują od 29 euro. A wiecie może jak dostać się do Kolonii z minimalną możliwą liczbą przysiadek pociągami regionalnymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nikt nie będzie wiedział, jeśli przedtem SAM nie poszuka na ichniejszej wyszukiwarce :arrow: http://www.bahn.de/p/view/index.shtml
;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:38 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
Pytam kogoś, kto wie trochę więcej ode mnie. Ta wyszukiwarka strasznie źle wyszukuje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:58 

DB ma jedną z najlepszych wyszukiwarek, więc raczej Ty ją źle obsługujesz.
Połączeń tylko pociągami regionalnymi wyszukuje się za pomocą wybrania opcji "onoly regional trains" (lub podobna).
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:05 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
rafikomp napisał(a):
Tak robiłem. Rzeczywiście kosztują od 29 euro. A wiecie może jak dostać się do Kolonii z minimalną możliwą liczbą przysiadek pociągami regionalnymi?



Chcesz jechać regionalnymi z granicy?
Sądzisz ze zapłacisz mniej?
Schönes-Wochenende-Ticket kosztuje już teraz 40 euro za pierwszą osobę i ważny jest tylko w soboty lub niedziele.

Jest jeszcze Quer-durchs-Land-Ticket ale ten kosztuje 44 euro i ma to do siebie że jest ważny od 9:00 w dni robocze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
1) co to znaczy, że wyszukiwarka źle wyszukuje?
2) jaka jest maksymalna akceptowalna przez Ciebie ilość przesiadek?

ja bym brał ten bezpośredni nocny, ewentualnie coś z berlina za dnia jak znajdziesz taniej

jak jakimś cudem regionalnymi wyjdzie Ci taniej to pamiętaj, że w nocnym oszczędzasz 1 nocleg/zyskujesz 1 dzień, a w regionalnych będziesz się stresował "czy zdążysz?" itp itd
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:24 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 10
1) nie znajduję w wyszukiwarce połączeń z niewielką ilością przesiadek(a na pewno takie są) do tego strasznie wysokie ceny się pokazują.
2) 1, góra 2
Może ty wiesz ile kosztuje nocny pociąg? Sam nie mogę znaleźć takiej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:31 

Na ICE i IC na dystansie powyżej 250 km bilety są nie tańsze niż 29 EUR/osoba [http://www.bahn.de/p_en/view/offers/national/saver-fare.shtml?dbkanal_007=L01_S02_D002_KIN0001_top-navi-flyout-offers-sparpreis_LZ001]

Kombinując tylko z pociągami regionalnymi, nie znajdziesz nic z jedną przesiadką. Ani dwiema. Nie ma na to szans.

Kiepura [dyliżans nocny] kosztuje 29 EUR od osoby.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ten dyliżans jest bardzo fajny ;)
aczkolwiek nie wiem gdzie te ceny 29€ można znaleźć... ja same po 43.5 widzę (stronie db), i to z wawy bo z poznania droższe (choć to ten sam pociąg!). w kasie po 29 sprzedają?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:48 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Pisałem już że nie kupisz ich wcześniej niż trzy miesiące przed wyjazdem.
Po północy jak wchodzą do sprzedaży bilety na kolejny dzeiń masz szanse kupić taki bilet za 29 euro.

Na max. dwie przesiadki nie masz szans.
Zobacz ile masz przesiadek w Polsce osobówkami np. na trasie Zgorzelec-Przemyśl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:51 

@namteH A na kiedy szukasz? Cena 29 EUR obowiązuję z PL do DE (niezależnie od stacji), można też sprawdzić co oferuje system sprzedaży Intercity, bo, co nieprawdopodobne, można tam dostać bilety taniej niż na DB (na dzienne EC/BWE od 16 EUR z POZ).
W przypadku zakupu na DB i wyjeździe z PL trzeba jeszcze doliczyć koszt przesłania biletu, bo na domowej drukarence nie można go sobie stworzyć.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group