Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2015 21:17 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Planuje spedzic 4 cale dni w Nowym Yorku plus dodatkowo po jednym dniu na wyjazd i przyjazd (JFK).
Jaka forme platnosci za metro i autobusy proponujecie w takim przypadku? Caly ten czas planuje spedzic na Manhattanie.
Znalazlem informacje o karcie Pay-pay-Ride MetroCard - rozumiem, ze jest to karta przedplatowa. Czy dobrze rozumiem, ze po jej uzyciu moge dwie godziny jezdzic?
Czyli zmieniac autobusy i metro w tym czasie? Mozna jej jeszcze uzywac wielokrotnie przez kilka osob, czyli wykupuje jedna ale cala rodzina na niej jezdzi. Ale wtedy jak liczony jest przejazd niepelnoletniego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Sie 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Generalnie w NYC na taki pobyt nie ma chyba nic lepszego niż tygodniówka za 32$. Dojazd z JFK na Manhattan jest w cenie, ale trzeba wydostać się z lotniska AIRTRAINem na pierwszą stację metra (Jaimaica) za ~5$ OW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2015 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Będę 6 dni w NYC. Też myślałem o bilecie tygodniowym. Na stronie jest, że kosztuje 31$. Zastanawia mnie jeszcze czy jest to bilet tylko na metro, czy również na inne środki transportu. Myślicie, że w cenie tego biletu mam też transport promem na Ellis Island oraz kolejką Roosevelt Island Tramway?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Na Roosevelt Island na pewno dojedziesz wagonikiem mając MetroCard. Bierz tygodniową kartę i się nawet nie zastanawiaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
smarzyk napisał(a):
Będę 6 dni w NYC. Też myślałem o bilecie tygodniowym. Na stronie jest, że kosztuje 31$. Zastanawia mnie jeszcze czy jest to bilet tylko na metro, czy również na inne środki transportu. Myślicie, że w cenie tego biletu mam też transport promem na Ellis Island oraz kolejką Roosevelt Island Tramway?


PATH, AirTrain, and Express bus nie akceptują tygodniowych.
dość istotne jeśli przypadkiem planujesz dojeżdżać do NY z New Jersey
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
airtrain akceptuje a przynajmniej mnie i dziewczynie nie robił z tego powodu problemu;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2015 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@luke_ro
dzięki :) ląduję na JFK, a mieszkać będę w Queens, więc tygodniowy na Manhattan i z powrotem jak znalazł.
Jak najtaniej wydostać się z lotniska? Da się to jakoś zrobić wykorzystując ten weekendowy? @becek jak to wyglądało z tym AirTrain? tam są jakieś bramki? czy pokazuję jakąś kartę konduktorowi? czy jak?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jest bramka, wsunąłem/przyłożyłem tygodniowy i ok
puściła
to było w grudniu 2014
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@becek - jesteś pewien tego info? Z tego co wiem Metrocard na Airtrain nie powinno obowiązywać, choć fajnie by było, bo to 5$ OW... Na ich stronie też jest napisane, że nie obowiązuje... To znaczy na samą kartę można sobie nabić bilet na Airtrain za 5$, ale tygodniówka nie powinna przepuszczać przez bramki...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
szymonpoznan1 napisał(a):
Generalnie w NYC na taki pobyt nie ma chyba nic lepszego niż tygodniówka za 32$. Dojazd z JFK na Manhattan jest w cenie, ale trzeba wydostać się z lotniska AIRTRAINem na pierwszą stację metra (Jaimaica) za ~5$ OW.



z lotniska można wydostać się też autobusami np. Q10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Paź 2015 18:40 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
Z lotniska JFK można wydostać się w ramach zwykłego biletu tygodniowego (jednorazowego pewnie też), ale musisz jechać autobusem 15 (dojedziesz nim do: ostatniej linii metra 3 - Brooklyn, A,C - Brooklyn, J,Z - Brooklyn. Wszystkie linie dojeżdżają na Manhattan.) lub 10 (dojedziesz do linii A - Brooklyn, J,Z - Brooklyn, F - Quenns, E - Quenns. Wszystkie linie dojeżdżają na Manhattan.).

Warto wspomnieć, że są to linie przeznaczone głównie dla pracowników lotniska, a więc jadą dosyć długo.

Dojazd na przystanek autobusowy dzięki darmowej kolejce po między terminalami. Wysiadamy przy terminalu 5. LOT i Norwegian lata do terminala 1.

Tutaj mamy mapkę z autobusami - http://web.mta.info/nyct/maps/busbkln.pdf

Autobusy to chyba B15 i Q10, ale wystarczy, że będziecie patrzeć na cyfry.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Lut 2017 08:53 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
Odswiezam temat.

Mam pytanie chce dotrzec z okolic stacji metra Bowery/delancey st lub Grand st/chrystie st
Na harlem 155 st/8 av. Najlepiej bezpośrednio. Niby mtro z we stacji leci bezposrednio ale nie rozumiem tych kropek oznaczajacych stacje lokalne i express. Czy metro jest jakos oznakowane
Czy poszczegolne pociagi metra sa oznakowane ze sa tylko local badz express
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Czarna kropka - express się nie zatrzyma, biała kropka - express i lokalny się zatrzyma. Wyjątek: pogrubiona nazwa linii przy stacji - zatrzymuje się zawsze w godzinach kursowania, nazwa niepogrubiona - czasami przeskakuje daną stację nie zatrzymując się. Oczywiście są wyjątki w weekendy i w godzinach nocnych. Niektóre odcinki w ogóle mogą być wyłączone poza godzinami szczytu. Jak chcesz sprawdzić rozkłady, to szczegółowo to tutaj: http://www.mta.info/schedules

Na tych rozkładach na 2 stronie na górze jest zawsze na jakich odcinkach dana linia operates local a na jakich operates express.

Albo tripplanner: http://m.mta.info/mt/www.mta.info?un_jt ... ip_planner

a i tak na miejscu na stacji szukaj aktualnych kartek z remontami.

Odp. metro D Grand St - 155 St ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lut 2017 12:44 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
[quote="Grzegorz40"]
Jak chcesz sprawdzić rozkłady, to szczegółowo to tutaj: http://www.mta.info/schedules

Na tych rozkładach na 2 stronie na górze jest zawsze na jakich odcinkach dana linia operates local a na jakich operates express

Odp. metro D Grand St - 155 St ;-)[/


Dziekuje za szybka odp Grzegorz.
Ale i tak przy stacji 155 st widnieje biala kropka czyli jak rozumiem nie staje przy niej zawsze tak?
To w takim razie skad mam wiedziec kiedy w jakich godz zatrzymuje sie przy tej stacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lut 2017 14:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@‌Bartekg85‌

Sprawdź w tripplanerze datę i godzinę, które Cię interesują.

Z: Grand St Station B/D
Do: 155th St Station B/D

Na chwilę obecną pasuje metro B i D.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartekg85 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2017 11:35 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Chciałem doprecyzować - jak kupię w sobotę o 5 pm Metro Card 7 days to karta jest ważna do północy z piątku na sobotę? Czy do północy z soboty na niedzielę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Maj 2017 11:03 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dla potomnych... karta działa do północy z soboty na niedzielę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
camperbus lubi ten post.
olo uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Lis 2017 17:33 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 454
niebieski
Przez kilka dni będę dojeżdżał do NY z Garfield (NJ). Znalazłem że jeździ autobus 160 czy 164, którymi dojadę.
Pytanie moje (troche złudne) - pewnie na taki podmiejski autobus tygodniowa karta nie będzie obowiązywać ? Nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Na 90% ta karta (7-day metrocard) nie działa w New Jersey.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lis 2017 16:48 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 454
niebieski
Czy podpowie ktoś w takim razie, czy w NJ są jakieś tygodniowe bilety na autobusy ? Nie znajduję nigdzie takiej informacji i się zastanawiam, czy za każdy przejazd będe musiał u kierowcy płacić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group