Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy ktoś z Was przedłużał wizę podczas pobytu w Nepalu? Wkrótce wyjeżdżam na 32 dni i niestety będę musiał z tej opcji skorzystać. Orientujecie się czy mogę kupić wizę 15-dniową za 25$, następnie przedłużyć ją o 15 dni za 30$ i wykupić jeszcze na dwa kolejne dni (2$/dzień)? Czy niestety muszę wykupić wizę za 40$ na 30 dni, a później przedłużyć na 15 dni za 30$?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Garuda88 napisał(a):
Czy ktoś z Was przedłużał wizę podczas pobytu w Nepalu? Wkrótce wyjeżdżam na 32 dni i niestety będę musiał z tej opcji skorzystać. Orientujecie się czy mogę kupić wizę 15-dniową za 25$, następnie przedłużyć ją o 15 dni za 30$ i wykupić jeszcze na dwa kolejne dni (2$/dzień)? Czy niestety muszę wykupić wizę za 40$ na 30 dni, a później przedłużyć na 15 dni za 30$?



Nie mogę Ci odpowiedzieć w 100 % ale słyszałem od Polaków paralotniarzy o przypadkach gdy ludzie spędzili w Nepalu po kilka miesięcy bez wizy :) i później musieli tylko dopłacić bez żadnych konsekwencji

Ja bym wykupił na 30 a potem liczył, że się uda a najwyżej jeżeli nie to bym zapłacił na granicy. Ja akurat byłem 45 dni więc 2 wiza była konieczna ale słyszałem też o przypadkach gdy była przekroczona o dzień, dwa i nie robili z tego tytułu problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:23 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
Garuda88 napisał(a):
Czy ktoś z Was przedłużał wizę podczas pobytu w Nepalu? Wkrótce wyjeżdżam na 32 dni i niestety będę musiał z tej opcji skorzystać. Orientujecie się czy mogę kupić wizę 15-dniową za 25$, następnie przedłużyć ją o 15 dni za 30$ i wykupić jeszcze na dwa kolejne dni (2$/dzień)? Czy niestety muszę wykupić wizę za 40$ na 30 dni, a później przedłużyć na 15 dni za 30$?

znalazlem cos takiego:
"Jeśli w trakcie pobytu w Nepalu skończy nam się ważność wizy, to przy wyjeździe za każdy dzień bez ważnej wizy zapłacimy dodatkowo 3 USD. UWAGA: W takim przypadku zawsze będziemy musieli jeszcze dodatkowo dokupić tzw. Tourist Visa Extension, której koszt to 20 USD.

Jeśli więc nawet wydłużymy sobie pobyt o 1 dzień ponad ważność posiadanej wizy, to będziemy musieli w takim przypadku dopłacić całe 23 USD (3 USD za 1 dzień przekroczenia i 20 USD za Visa Extension). Nie jest więc prawdziwa informacja spotykana na niektórych forach, że przy pobycie 17 dniowym, lepiej kupić wizę 15- dniową i dopłacić za brakujące dni po 3 USD. Informacja ta nie przewiduje dodatkowej 20 USD opłaty, psującej zakładane kalkulacje. Szczegóły wizowe dostępne są pod tym adresem.

Jeśli przedłużamy natomiast wizę przed utratą jej ważności, dopłacamy po 2 USD za każdy dzień przedłużenia oraz płacimy opłatę dodatkową w wysokości 20 USD. Przedłużenia wizy dokonujemy w Immigration Office w Katmandu"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ustosunkowując się do Twojego postu mogę jedynie dodać, że przedłużyć wizę można a nawet jest to lepsze rozwiązanie w Pokharze. Co do tego to co napisałeś to pewnie jest to prawdą, pozostaje tylko pytanie czy to bezwzglęnie obowiązuje. Podałem przypadki powyżej, iż różnie z tym bywa więc może Ci się udać a możesz też stracić kilka/kilkanaście dolarów.

powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2015 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Dlaczego lepiej przedłużać wizę w Pokharze, niż w Kathmandu?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Mar 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja słyszałem takie opinie, generalnie w Nepalu wszystko wiąże się z biurokracją ponad stan. W Kathmandu dłużej się czeka z tego co słyszałem ale nie miałem możliwości tego sprawdzić. Jeżeli złożysz rano to odbierzesz tego samego dnia po południu. Natomiast w Pokharze wszystko załatwiłem w kilkanaście minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2017 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Za ponad tydzień sprawdzę to na swoim przykładzie i dam znać. Wiza kończy mi się 12ego, a wylot mam 17ego. Przy 2-3 dniach warto, bo podobno często nie zwracają na to uwagi (dzień wylotu nie jest wliczany podobno w kalkulację - czyli u mnie doliczyliby 4 dni) . Zobaczymy ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiekc lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2017 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Ok sprawdzone. Jeśli nie przedłużysz wizy powiedzmy kończy się 10ego i nie chcesz jej przedłużyć tylko po prostu zdecydować się na powrót do domu to (były pytania, że ktoś leci na 32 dni i co zrobić jak wiza 30 dniowa, a najmniej przedłużyć można o 15...)
jeśli jest to 1-2 dni pewnie Cię przepuszczą.
jeśli jest to od 2-3 do 15 dni obowiązuje zasada:
20 dolarów 'kary' za przedłużenie + 3 dolary za każdy dzień
jeśli jest to więcej niż 15 dni - 5 dolarów za każdy jeden dzień opoźnienia wyjazdu.
Dane aktualne na marzec 2017.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group