Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 30 Sty 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Np. Norwegia przeloty poniżej 100zł a noclegi w namiocie za darmo + prowiant z domu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#182 PostWysłany: 30 Sty 2015 10:57 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Doliczając koszt podróży to chyba nigdzie nie wyjdzie taniej niż w Polsce:) oczywiście o ile ktoś mieszka w Polsce i nie zamierza podróżować dalej niż 20 km od miejsca zamieszkania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Mike(L) napisał(a):
Np. Norwegia przeloty poniżej 100zł a noclegi w namiocie za darmo + prowiant z domu :)

Jeszcze taniej do Szwajcarii, bo latwiej dojsc pieszo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 31 Sty 2015 01:08 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 44
Albania jest pierwszym najtańszym krajem, który zwiedziłam. Na 8 noclegów w tym kraju i jak zarówno w Macedonii wydałam łącznie 240 zł. Loty, jedzenie, transport, noclegi, itd. Bardzo polecam :) W końcu to najtańszy kraj w Europie. Drugiego nie znam.
_________________
albania-macedonia-19-27-10-14-autostopowa-przygoda,1504,62793
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 03 Lut 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Do tego tanie lokalne wino albańskie i nic więcej nie potrzeba:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 03 Lut 2015 20:25 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 44
Wszystko jest mega tanie, nawet pyszne wypieki czy pies. Widziałam otwarty sklep zoologiczny z klatkami, w których są urocze,rasowe szczeniaki. I to w samej Tiranie, na chodniku.
_________________
albania-macedonia-19-27-10-14-autostopowa-przygoda,1504,62793
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 03 Lut 2015 20:51 

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 10
Albania, Kosowo, Macedonia tam za studenckich autostopowych czasow nie musialem zbytnio kalkulowac, w sumie jeszcze Serbia, nie wymieniana chyba tutaj.

no a co Azji to wlasnie poluje na Sri Lanke/Wietnam/Tajlandie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 06 Lut 2015 22:38 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 62
Zbanowany
Kiedyś Ukraina, teraz ceny w Kijowie jak dla mnie są tylko lekko niższe niż w Polsce, a w centrum takie same.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:24 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Z krajów, które odwiedziłem to najtaniej wypadł chyba Laos. Niektóre ceny były śmiesznie niskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 09 Maj 2020 23:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Sporo osób na forum podróżuje budżetowo. W jednych miejscach na świecie jest jednak znacznie drożej niż w drugich. Dlatego fajnym pomysłem wydaje mi się stworzenie listy najtańszych miejsc na świecie na podstawie doświadczeń podróżników z forum.Pewnie większość z nas zna Numbeo, ale mam wrażenie że to nie to nie jest najlepsze odzwierciedlenie kosztów (budżetowych) podróży. Natomiast mamy na forum sporo osób które były w bardzo sporej ilości różnych miejsc na ziemii :) Dlatego chciałbym zaprosić was do podzielenia się i stworzenia listy najtańszych miejsc do podróżowania.


Proponuje podział na państwa do których można dolecieć z Europy lowcostem za groszę i resztę świata.
Moje typy:

:arrow: Moje najtańsze państwa na świecie:
1. Indie - ogólnie najniższe ceny, z jakimi się spotkałem. Jedzenie na ulicy to kwestia kilku złotych maksymalnie. Restauracje też bardzo tanie, dania zwykle do 10zł. Transport - zarówno pociągi jak i samoloty (lowcosty krajowe) bardzo tanie. Uber/Ola - najniższe stawki jakie widziałem na świecie. Hostele - groszowe wydatki. Drożej: lepsze hotele i niestety koszt wizy. Loty do Indii zwykle też są droższe w stosunku do odległości.
2. Malezja - drugie najtańsze miejsce w jakim byłem, ale znacznie bardziej cywilizowane niż Indie. Na szczególne wyróżnienie zasługują lepsze hotele - przeciętne stawki są najniższe jakie widziałem. A standard jest bardzo wysoki, wiele sieciowych hoteli jest bardzo nowa, dobrze utrzymana i serwuje najbardziej wypasione śniadania jakie znam. Hostele - bardzo tanie. Dodatkowo transport (autobusy, koleje) bardzo tani. Krajówki lowcostowe (m.i. AirAsia) fenomenalnie tanie - tańsze niż w Indiach. Grab w miastach też prawie tak tani, jak w Indiach. To głównie zasługa bardzo taniej benzyny. Drożej: alkohol (duża akcyza, państwo Muzułmańskie).
3. Tajlandia - troszkę drożej niż Malezja, przy czym Bangkok jest zauważalnie droższy, niż reszta kraju.


:arrow: Najtańsze państwa do których można dolecieć z Europy lowcostem:
1. Ukraina - chyba nie trzeba na forum przedstawiać :) Bardzo tanio jest prawie wszystko. Włącznie z alkoholem. Mało jest nowoczesnych hoteli przez co są raczej drogie.Drożej: wypożyczenie auta.
2. Bułgaria + Macedonia Północna - wydaje mi się, że te dwa państwa są mniej więcej na takim samym poziomie cenowym. Trochę drożej niż na Ukrainie ale ciągle bardzo tanio. Transport i jedzenie tanie. Noclegi tanie, zarówno hostele jak i lepsze hotele.Drożej: autokary międzynarodowe do sąsiadujących państw
3. Rumunia: jak powyżej, ale droższy transport krajowy (koleje). Ciut droższe restauracje. Bukareszt zauważalnie droższy od reszty kraju.
4. Albania
5. Bośnia i Hercegowina + Serbia


:arrow: Miejsca których nie zwiedziłem, ale mają renomę tanich: 
(może forumowicze którzy tam byli potwierdzą lub nie / zorganizują)
- Kosowo: niektórzy piszą, że nawet taniej niż na Ukrainie i nadają mu numer 1 w Europie. Może ktoś się wypowie? :) 
- Mołdawia: podobnie do Ukrainy? Jest też Naddniestrze, nie wiem jak cenowo
- Białoruś: troszkę drożej niż Ukraina? Jest kilka możliwości wjazdu bezwizowego.
- Gruzja: gdzieś pomiędzy Ukrainą a Bułgarią? Wiele osób zachwala że jest mega tanio. I że jedzenie najlepsze :)
- Armenia: podobno drożej od Gruzji - ktoś potwierdzi?
- Turcja: ogromny spadek cen spowodowany crashem liry tureckiej? Ktoś potwierdzi?
Reszta świata:
- Bangladesz: jeszcze taniej niż Indie? Hotele ze standardem drogo, bo prawie ich nie ma :)
- Indonezja: Grab droższy, niż w Malezji
- Wietnam: niektórzy piszą że najtańsze miejsce w Azji Południowo-Wschodniej? niestety wiza kosztuje 
- Mjanma: ? niestety wiza kosztuje
- Kambodża:  ? niestety wiza kosztuje
- Papua-Nowa Gwinea: ktokolwiek z forum był?
- Kolumbia: najtańsze miejsce w Amerykach?
Drożej:
- Laos: zauważalnie drożej niż Tajlandia. Bardzo wiele rzeczy jest importowanych
- Filipiny: restauracje drożej niż w większości Azji Południowo-Wschodniej


Niezależnie od listy najtańszych państw proponuje bonusową listę "ciekawostek" rzeczy które są szczególnie tanie w różnych państwach.

:arrow: Inne:
- Hiszpania, Włochy (poza sezonem): wynajem auta za śmiesznie niskie ceny, czasem realnie rzędu €1/dzień. Trzeba uważać, mieć zewnętrzne ubezpiecznie, są dyskusje na forum jak się z tym obchodzić.
- Singapur: uliczne jedzenie w Hawker Centers. Jedzenie ekstremalnie nieproporcjonalnie tanie do ogólnego poziomu cenowego Singapuru oraz jego bogactwa. Parattha + kubeczek curry koszt 1.00 SGD (styczeń 2020). Można się tym najeść na lunch. Jedzenie bardzo smaczne, higienicznie przygotowane, a cenowo jak w Malezji. Dodatkowo brak jakiegokolwiek naciągania czy targowania się.
- Luksemburg: darmowy transport publiczny po całym kraju
- Skandynawia: nieproporcjonalnie tanie promy wypływają poza UE, które zarabiają nie na transporcie osób, a na bezcłownych sklepach na pokładzie. Przykładowo słynny Sandefjord–Strömstad od €5.
- Rosja, Białoruś: najtańsza w Europie benzyna, papierosy. Ukraina ciut drożej.
- USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, i bardzo rzadko też Europa: relokacje kamperów/aut za €1/dzień (np słynna imoova)


Zapraszam do weryfikowania mojej listy oraz dzieleniem się swoimi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 10 Maj 2020 00:02 

Byłem w wielu krajach co piszesz i zgadzam sie z twoją opinią. W tych co opisałeś co nie byłeś to co do Turcji to ceny "gonią" wraz ze spadkiem liry. Jeżdzę zawsze na własną rekę i jadam gdzie popadnie. W 2018 w sierpniu w Didim w tej samej knajpie jadłem to samo danie co za rok we wrześniu 2019 i cena była dużo wyższa .Mam pamiec do cen wszedzie i 25 lira do 35 to jest chyba 40%
Indie są tanie ale tam gdzie nie ma turystów a nawet tam gdzie są to ceny nie powalają. Standartowy obiad to 50 INR czyli ok 3 zł ale na turystycznym szlaku np. Waranasi,Agra,Jaipur, Delhi za to samo to 150 INR . Lubie piwo i w Indiach w porównaniu do jedzenia jest cholernie drogie, ok 150 za butelkę a w barze nawe 400.
Malezja jest tania i tak jak piszesz kraj muzułmański i alkohol drogi. Wszystko się zgadza. Najtańsze w sklepie piwo Sokol za 15-18 w butelce 0,66 w knajpach ok 25 ale w ChnaTown za 15 przy stoliku . Jedzenie za które w Polsce płacę ok 20 zł w barze "nie restauracji " to jakies 8-12 zł
Singapur ceny ma wyższe ale za 4 ich dolary najesz sie do syta oczywiście nie popijając piwem bo w barze butelka ok 7$ a kufelek przy marinie 8-12$
Co do Tajlandii to jedzenie jest tanie ale dla przedszkolaków. Ogólnie porcja niby obiadowa to 40-50 thb ale tym Polak sie nie naje,chyba że odchudzająca się jakaś pani ze swoim panem. Fakt jest taki, że na dośc syty posilek trzeba wydać min 100 thb a jak piwko do tego to drugie tyle.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Maj 2020 01:12, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 PM off  
      
#192 PostWysłany: 10 Maj 2020 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Poza wczesniej wymienionymi, do tanich krajow, ktore zwiedzilem chcialbym dodac Iran, Kube, Nepal, Kambodze, Vietnam, Birme, Mongolie, Wenezuele, Kolumbie, Paragwaj, Etiopie, Madagascar, Jemen, Ugande oraz Burundi.
Pewnie znalazloby sie wiecej. :)
Pomijam ceny wiz, biletow lotniczych oraz hoteli i restauracji hotelowych, ktore prawie wszedzie sa drogie poza opcja ALL-IN.
Przyznam, ze nie mam doswiadczen z low-costami, ale nawet jak bilet drogi to atrakcyjne ceny na miejscu moga zrekompensowac koszty pobytu.
Oczywiscie mozna zeserwowac sobie hotel lub zaoszczedzic i skorzystac z Airbnb czy rozbic namiot.
Podobnie mozna stolowac sie w restauracjach lub zaopatrywac w sklepach spozywczych.
Technika taniego podrozowanie nie ma zwiazku z wysokimi cenami, skoro jeden sprytny Forumowicz potrafil ogarnac tydzien w Norwegii za ok. 100 zeta i akurat droga Norwegia moze okazac sie tanim miejscem. :D

moje-wspomnienia-z-wypraw,189,28044&p=1053920#p1052687

Zalezy jakie ma byc kryterium, wejsciowki do atrakcji, koszty przemieszczania sie roznymi srodkami transportu, noclegow, czy np. trunki, ktore dla jednych moga byc wazne, a dla innych nie i wtedy nie bedzie latwo porownac.
Nawet nie bede pytal kolegi @BusinessClass.
W Europie latalem na weekendy na Malte i tanio placilem za lufe whisky (Jack D.) tylko 2 euro, znow w Serbii za lufe domowej Sliwowiczki ok. 1 euro.
A tak poza tym to lubie dobre winko, a te lepsze wina raczej maja swoje ceny wszedzie na swiecie, nawet w najbiedniejszych krajach.
W krajach Czarnej Afryki Wschodniej i mam na mysli restauracje hotelowe, za butelke wina czy piwa mozna zaplacic wiecej niz w Europie.
Jesli zaszalejemy i zamawiamy auto z kierowca np. na safari w biednych krajach to moze okazac sie nieadekwatnie drogie.
Niektorzy twierdza, ze PL jest tanim krajem, nie przecze, ale z pewnoscia zalezy od miejsca, za 1 kielonek czarnej Zubroweczki zaplacilem w Wa-wie 30 zeta i mozna dlugo polemizowac na ten temat.
Anyway pamietam, ze znajomi z PL twierdzili, ze taniej do Egiptu, Bulgarii czy Turcji niz nad polskie morze.
Btw moim najtanszym wypadem okazaly sie Kanary, caly 3- dniowy pobyt okazal sie tanszy niz 1 noc w Wa-wie. :lol:
Milej Niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 10 Maj 2020 04:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 10 Maj 2020 01:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Pomijam oczywiscie ceny wiz, biletow lotniczych oraz hoteli i restauracji hotelowych, ktore prawie wszedzie sa drogie.

No to najtańsza jest Polska.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 10 Maj 2020 01:24 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Podobny wątek (tylko sprzed lat, trzeba brać pod uwagę zmiany)
najtansze-panstwo-do-podrozy,18,28527
Połączymy ?

Połączyliśmy :)
Przyjmujemy że to sprawa względna, zależna od stylu osoby która podróżuje
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Maj 2020 16:26, edytowano w sumie 1 raz
Dopis - Połączone .
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 10 Maj 2020 11:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Mi się wydaje, że w Turcji można dostać w sumie najlepszą jakość za wydane pieniądze. Jedynie, wino jest, niestety, nieproporcjonalnie drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 10 Maj 2020 11:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
E tam, nie jest takie drogie. Za dobre wino z Kapadocji, to koszt 60 TRY, czyli przy obecnym kursie 7 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 10 Maj 2020 11:57 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Myślałem bardziej pod kątem wina przy kolacji, w lepszej restauracji.

w Grecji za 7 EUR, jak dobrze poszukasz, to i z 7 litrów wina kupisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 10 Maj 2020 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
Poza wymienionymi dodałbym:
Egipt jest bardzo tani. Dwie kanapki z falafelami na ulicy to 3 zł, noclegi w okolicach 10-12 USD za prywatny pokój w centrum lub bardzo blisko centrum. Transport pociągami i autobusami można zorganizować za śmieszne pieniądze (lotniczy jest drogi), transport publiczny praktycznie darmowy, taksówki tanie (tylko trzeba zamawiać przez aplikację).
Pakistan - od 3 dolarów za miejsce do spania, ale z ceną koresponduje jakość. Posiłek za 1 USD, transport autobusowy tani (krajowe loty drogie).
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 10 Maj 2020 12:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No to podziękujmy Sułtanowi, który padł na genialny pomysł, ze jak VAT na alkohol pójdzie do góry, to ludzie przestaną pić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 10 Maj 2020 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Zdecydowanie trzeba do tej listy dopisać Brazylię. Jak w lipcu 2019 balowałem w Fortalezie to 1 real = 1 zł. Dziś 1 r$ = 73 grosze. Za taką porcję homara jak na załączonym obrazku płacę 70zł. To tyle, co w Lizbonie, tylko tam w EUR ;)

Oczywiście nie widzę sensu kierowania się cenami przy podróżowaniu. Być może niedługo będę w Szwecji i wcale nie zamierzam tam chodzić bardziej głodny czy trzeźwy niż w Brazylii ;)

Załączniki:
homar.jpg
homar.jpg [ 229.67 KiB | Obejrzany 3325 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: j_a oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group