Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nador (NDR) - Maroko
#1 PostWysłany: 04 Lut 2011 12:54 

Rejestracja: 19 Sty 2011
Posty: 8
Chyba to jedno z mniej odkrytych lądowisk w Maroku, więc może komuś przyda się informacja o dotarciu tam.
Lotnisko znajduje się w miejscowości Al Aroui, dość daleko bo około 26 km od samego miasta Nador, gdzie od zeszłego roku dotrzeć można nową linią kolejową (jest wygodne nocne połączenie z Casablancą, które dociera na miejsce o 6 rano).
Z miasta na lotnisko najprawdopodobniej nie kursuje zorganizowany transport publiczny, więc skorzystać trzeba z taksówki. Duży postój grand-taxi znajdziemy koło dworca autobusowego, który znajduje się w pobliżu nabrzeża około 1,5 km od stacji kolejowej. Postój jest bardzo duży więc warto pochodzić między poszczególnymi grupkami taksówkarzy jeśli dobrze czujemy się w negocjacjach. Cena którą dostaliśmy bez żadnych targów to 100 MAD, co wydaje mi się uczciwą stawką (identyczna cena obowiązuje na połączenie z lotniskiem w Fezie a to znacznie bliżej i jest konkurencja w postaci niezłego połączenia autobusowego), choć inna grupka chciała 15 EUR. Niemniej spokojnie można założyć kwotę 100 MAD.
Jeśli ktoś szuka budżetowych rozwiązań to myślę, że można kombinować z autobusem do Al Aroui, skąd piechotą nie jest już daleko do terminalu. My nie bardzo wiedzieliśmy gdzie szukać autobusu, a że nie mieliśmy zbyt dużo czasu to woleliśmy bez zbędnego ryzyka skorzystać z mercedesa beczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#2 PostWysłany: 28 Lut 2012 00:30 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Potwierdzam, jechalismy za 100 MAD, choc najpierw mowili nam, ze taryfa nakazuje zaplacic 200.
Postoj taksowek jest tez niedaleko hotelu Ryad - w kierunku morza.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Lotnisko - Nador
W kiosku, zostałem poinformowany że jest dużo tańszy sposób na dotarcie do Nadoru. Koleś napisał mi coś na kartce, wytłumaczył że za lotniskowym parkingiem (przy rondzie) trzeba wziąć niebieską taksówkę. Ponieważ żadna tam nie stała, otrzymaną kartkę pokazałem strażnikowi w budce na wyjeździe z parkingu a on zadzwonił po taksówkę, która przyjechała po 5 minutach.
Załącznik:
DSC_0058 (Small).JPG
DSC_0058 (Small).JPG [ 97.05 KiB | Obejrzany 2742 razy ]


Taksówkarz zawiózł nas jakieś 10 km do jakiejś miejscowości gdzie przesadził nas do białej taksówki do Nadoru. Pierwszy taksówkarz wziął 20 MAD za 2 osoby, drugi kierowca tyle samo.

Droga powrotna:
Z powrotem wracałem już bezpośrednią białą taksówką z Nadoru. Koszt 120 MAD , stargowane z 150.

Nador - Melilla
Biała taksówka do granicy kosztuje 60 MAD (nie targowałem się). Następnie po przejściu przez granicę, po prawej stronie będzie przystanek, z którego odjeżdża do centrum autobus nr 2 za 0,85 Euro.
Załącznik:
DSC_0177 (Small).JPG
DSC_0177 (Small).JPG [ 86.77 KiB | Obejrzany 2742 razy ]

Autobus z centrum do granicy złapiemy przy głównym rondzie w mieście - Plaza de Espania. Przystanek przy bibliotece publicznej.
Załącznik:
122.JPG
122.JPG [ 23.99 KiB | Obejrzany 2742 razy ]

Załącznik:
DSC_0153 (Small).JPG
DSC_0153 (Small).JPG [ 88.66 KiB | Obejrzany 2742 razy ]


Informacje o hotelach i atrakcjach znajdziecie:
http://www.fly4free.pl/forum/nador-i-okolice-opinie,348,28941
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2014 22:31 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Kilka dni temu płaciłam za taxi na lotnisko 12 euro.
Taxi po mieście w Nadorze, np z dworca do hotelu 8 MAD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2015 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Świeże info: z hotelu L'Aéroport na lotnisko - 200 MAD przy 4 osobach. Czas przejazdu ok. 25 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group