Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#21 PostWysłany: 10 Lut 2016 16:23 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
ja raki pozyczalem od kogos ale byly to wlasnie raki za 200zl i czekan za 100zl
nic do jakosci im nie brakowalo
b) easybus mozna kupic za 2 eur z lotniska w genewie
lub tez szukac blablacaru okolo 5 eur
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#22 PostWysłany: 10 Lut 2016 21:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
wts777 napisał(a):
Witam, mamy taki sam plan z dziewczyną, chcemy wakacyjny urlop aktywniej spędzić, a nie leżeć plackiem na riwierze i właśnie szukam jakiś fajnych ofert.


Wintermute napisał(a):
Tam to zupełnie inne góry i inna skala trudności. Pierwsza kwestia to na jakie warunki trzeba być przygotowanym w lecie? I jakbyście mogli podrzucić jakieś szersze info organizacyjne (choćby dot. noclegów w górach) i dotyczące kosztów na miejscu (bez kupna czy wypożyczania sprzętu).


Anonymous napisał(a):
z namiotu wychodzi sie o 3 rano by zdobyc szczyt jeszcze tego samego dnia - wiec latarka na glowe konieczna, tak samo jak butla gazowa, palnik itp. - zwlaszcza jak rano wyjdziecie z namiotu przy ujmenej temperaturze w ciemnosci to jedynie cieply napoj zmotywuje was do dalszej walki


Jak czytam niektóre teksty to aż mnie mrozi. Czy osoby, ktore dotychczas były tylko w Tatrach musza od razu iść na najwyższy szczyt w Alpach? Naprawde jest wiele latwiejszych i pieknych gor ktore mozna wczesniej sprobowac zdobyc i nabrać doswiadczenia? Blanc nie ucieknie. Czy ktos z was umie asekurowac na lodowcu? Poruszać się na takowym? Był dłużej powyżej 3000 metrów aby sprawdzić jak jego organizm zachowuje sie na wysokości? Czy umiecie nawigować na lodowcu w przypadku złej pogody? Czy nie mając doświadczenia w górach wysokich chcecie być może powierzyć swoje życie innej nieznanej osobie, która tez nie ma takiego doświadczenia?

Jeśli ktoś wam pisze, że potrzebna czołówka, i że rano trzeba sniadanie na palniku zrobić to już nieżle. A pogoda jak będzie zła to i może być -15C, a jak będziecie mieli pecha to przyleci helikopterem żandarmeria i każe wam zwinąć namiot oraz wlepi mandat.

m00kry napisał(a):
Co do gór, Alpy są podobne do tatr wysokich, poza różnicą wysokości (możliwa choroba wysokościowa, trzeba uważać, nie lekceważyć objawów), no i poza lodowcem. Dlatego niezbędne są raki do wędrówki i czekan do asekuracji. Uprząż i lina będzie potrzebna tylko na jednej grani, nie żebym tam był :p widziałem filmiki. I kolega, który tam był, mówił mi o tym miejscu.


A to już mistrzostwo świata. W sumie Himalaje podobne są do Tatr Wysokich poza różnica wysokości i lodowcem. Ale widziałem filmiki więc dam radę.

To, że na tą górę rokrocznie wchodzą tysiące osób wcale nie oznacza, że jest ona prosta, bo i rokrocznie giną na niej ludzie. Jak będzie ładna pogoda i wszystko sie uda to będzie super, ale jak coś się sp***iczy to na forum może ktoś wam wirtualne świeczki zapali.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#23 PostWysłany: 10 Lut 2016 23:13 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Kolega powyżej ładnie sprawę wyłożył. Włos się jeży na głowie gdy się czyta ten wątek. To że udało się wejść stosunkowo łatwo x osobom nie daje żadnej gwarancji powodzenia w tak wysokich górach. Zwłaszcza grupie mało doświadczonej, bo taka z poprzednich wypowiedzi się wyłania. Wystarczy nagłe załamanie pogody + nieuwaga/pech i po zawodach...
Sam chodzę po górach od lat, jak na razie do ~4000 m, ale to wszystko w lecie, czasem wiosna-jesień. W życiu by mi (i każdemu rozsądnemu) do głowy nie przyszło iść na lodowiec, powyżej 5500 m, mając czekan pierwszy raz w ręku i zerowe pojęcie o asekuracji.
Góry wysokie to piękna sprawa, ale nie mylcie ich z niedzielnym wjazdem na Kasprowy i spacerkiem po grani.

miloszp napisał(a):
b) easybus mozna kupic za 2 eur z lotniska w genewie


Koledze pomyliło się z Easybusem londyńskim lub paryskim. Najniższa taryfa na tej trasie to €5 i to nie na wszystkich kursach. Zwykle, nawet kupując z wyprzedzeniem, trzeba się liczyć z ceną 10-15€ OW. Co nie zmienia faktu, że to najtańszy środek transportu na tej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#24 PostWysłany: 11 Lut 2016 00:57 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Dodatkowo jeśli szukacie czegoś taniego to Chamonix oraz MB nie jest najlepszym wyborem - każdy chce choćby zobaczyć Blanka. :) W schroniskach ceny są zaporowe woda ok 5-10 EUR. Alternatywą jest topienie śniegu co po słabej nocy, o 3 rano przed atakiem szczytowym nie jest najmilszą sprawą. Żandarmeria coraz bardziej tępi także namiotowiczów więc prawdopodobieństwo kary lub zwinięcia namiotu (podczas waszego ataku szczytowego) nie jest małe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#25 PostWysłany: 11 Lut 2016 16:57 

kumkwiat, zgodze sie z toba ze trzeba zachowac odpowiednia rozwage wybierajac sie tam a takze dobrze sie przygotowac sprzetowo

ale nie oszukujmy sie, Mt Blanc nie jest trudny. Ludzie tam gina a i owszem, w zeszlym roku cos ponad 100 zginelo ale.. wiekszosc poza typowym szlakiem czyli miejscem nie uczeszczanym - np poltora roku temu 7 ratownikow zginelo w trakcie treningu w pelni przygotowanych i z doskonalym sprzetem, wiec to nie ejst glowny czynnik smiertelnosci, z reszta ludzie gina w tatrach gina tez w centrum krakowa, brak rozwagi czy po prostu pech moga sie wydarzyc wszedzie i kazdemu

niech kazdy sobie sam zadecyduje czy chce tam wejsc czy nie, bylem poltora roku temu sam i z polowa ludzi nie byla spieta linami, bylo tez sporo osob wchodzacych samemu

namiot mozna legalnie rozbic przy pierwszym schronisku na wysokosci 3000m dopiero potem zaczynaja sie problemy z zandarmeria co zawracaja kazdego z namiotem, zwracaja uwage na obuwie, usprzetowienie itd.

wg mnie na Mt Blanc dobre przygotowanie fizyczne, rowzaga i mozliwosc odpuszczenia sobie w kazdym momencie wystarcza
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
kiew uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#26 PostWysłany: 11 Lut 2016 19:59 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Andrion, MB nie jest trudny dla Ciebie, MB nie jest trudny przy dobrej pogodzie, MB nie jest trudny przy odpowiednim przygotowaniu, MB nie jest trudny przy odpowiednim doświadczeniu, MB nie jest trudny przy odpowiedniej kondycji i aklimatyzacji. Jale jeśli komuś czegoś za tych punktów zabranie to może okazać się trudny, za trudny.

Ja uważam, że zawsze lepiej być ostrożnym niż wracać w foliowym worku do domu. Bo piszesz to na otwartym forum do osób, o których nie masz pojęcia jakie mają doświadczenie i przygotowanie (a raczej po pytaniach można wnioskować, że mają małe). Dla nich okazać się może za trudny.

To, że ktoś wchodzi bez liny czy solo nic nie znaczy. Tak samo, jak informacja, że rekord wejścia i zejścia na MB to <5h, choćby dlatego ,że normalnym osobom zajmuje to ok. 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
kiew lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#27 PostWysłany: 13 Lut 2016 21:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Heh, przeczytałem i pomysł fajny. Do momentu, kiedy tradycyjnie wszelkiej maści spece muszą pokazać swoją wielkość.
Ludzie giną wszędzie, na Kasprowym, Rysach, Mont Blanc i w Neapolu. Czyli 99% ludzi z tego forum powinno zmrozić Twoją krew @kumkwat_kwiat
Skoro autor przygotowuje się ponad 6 miesięcy do wyjazdu to zapewne będzie gotowy na wszelkie niedogodności bo informacji w internetach jest multum. Ale nie, lepiej sprowadzić gościa do parteru bo w sumie uj wie co.
@m00kry - bzdurka, ale do kosztów dolicz autostrady. Na 2 osoby wyjdzie na pewno sporo ponad 100 zł. No i powodzenia w organizacji, bo jak widzę wpisy typu "więcej info" albo "będę obserwował" to wiem z doświadczenia, że skończy się klasycznym "sory, ale nie jadę".
Góra
 Profil Relacje PM off
m00kry lubi ten post.
m00kry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#28 PostWysłany: 14 Lut 2016 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
O wspinaniu się nie za bardzo się wypowiem, ale inne technikalia DOJAZDOWE podrzucę.
Wróciłem z Chamonix parę dni temu, więc jeśli chodzi o koszty dojazdu:
- winieta Szwajcarska - 40 franków (ok. 165zł) - roczna (od początku grudnia do końca stycznia - 14 miesięcy).
- odcinek autostrady od okolic Genewy do Chamonix - jakieś 6-7€ w jedną stronę. Można objechać i do Chamonix dojechać przełęczą od strony Szwajcarskiego Martigny. Tą drogą już parę razy nawet zimą jeździliśmy - jeśli nie ma gigantycznych opadów śniegu to jest przejezdna, a widoki super. Zresztą jadąc od strony Genewy i mając więcej czasu też można objechać autostradę lokalnymi drogami (baaaaardzo kręte).
- tankowanie - i w Niemczech i we Francji warto zjechać z autostrady. Choćby na kilkaset metrów. Różnica rzędu 20-30 centów na litrze. I w Niemczech i we Francji ceny diesla to około 0,95-1,05€/L (na tych stacjach poza autostradami).

Jeśli ktoś by miał opory przed atakowaniem samego Mt Blanc to polecam wjazd na Aiguille du Midi - 3848mnpm. Widoki nieziemskie, wrażenia jeszcze lepsze. Tylko trzeba polować na okienko pogodowe, bo często jest w chmurach, a wtedy nie ma to sensu. Ale jak już się uda to rekompensuje drogi bilet i wieloletnie (w moim przypadku) próby dostania się tam... Zwłaszcza wyjście na przeszklony balkon robi wrażenie :).
Jak to miejsce wygląda z lotu ptaka można zobaczyć np. tutaj -


Zresztą nawet "street view" tam jest...
Cena - wjazd i zjazd gondolą 58,5€. Ewentualnie +2€ za internetową rezerwację (w razie niewykorzystnia przepada to 2 euro). Różnie bywa z czasem czekania na wjazd. Kiedyś jak sprawdzałem to bez rezerwacji były 2-3 godziny. Teraz bez rezerwacji wjechaliśmy z marszu (w sobotę w południe w dniu rozpoczęcia Francuskich ferii - wydawało mi się, że najgorszy moment..). Parking na dole przy stacji gondoli (za drogą) kosztował nas około 5€ za 3,5 godziny.
Jest też opcja wykupienia samego wjazdu na górę + wynajęcia przewodnika i zjazd na nartach. Trasa nie jest trudna, ale prowadzi przez lodowce. Jak ktoś nie ma doświadczenia albo ma pecha to może skończyć przygodę w jakiejś niesympatycznej szczelinie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
m00kry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#29 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:18 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
@kumkwat_kwiat "Jak czytam niektóre teksty to aż mnie mrozi..."
@wikiman "Włos się jeży na głowie gdy się czyta ten wątek..."
Nie piszcie proszę zbędnych pseudoinformacji bo wątek zaśmiecacie, tego typu porad i przestróg jest milion pięćset sto dziewięćset w internecie.
Chodziłem po różnego rodzaju górach, z rakami i czekanem i bez. Z europejskich gór to zaliczyłem: Alpy, Pireneje, wszystkie polskie góry za wyjątkiem Świętokrzyskich, norweskie góry daleko za kołem podbiegunowym, góry na Krecie. Poza europą to: Atlas, góry na Synaju i inne w azji...
Naprawdę nie potrzebuję przestróg, dawno nauczyłem się pokory w górach. Wiadomo, że wolałbym jechać z osobami co mają obeznanie na lodowcach, albo chociaż tatry zimą. Ale to nie jest problem, będzie czas na wyrobienie prawidłowych odruchów podczas aklimatyzacji.
@kumkwat_kwiat "A to już mistrzostwo świata..."
To chyba dobrze, że skoro nie byłem jeszcze na MB, to sobie filmiki pooglądałem i brałem porady od kolegi, bez sensu by było jakbym tego nie zrobił. Co do tatr wysokich to akurat faktem jest, że są to góry typu alpejskiego i bardzo do nich podobne, całkiem innym typem gór są chociażby pustynne góry, bardzo niebezpieczne, bo z powodu braku erozji niestabilne i wszędzie mają bardzo ostre krawędzie, też całkiem inne są chciażby wulkany...
A mistrzostwem świata w negatywnym tego słowa znaczeniu to raczej nazwij zdobycie góry Ararat poza szlakiem bez raków i czekana, albo przejście poza szlakiem Egipskich gór na Synaju, teraz to na pewno bym się na to nie porwał, ale młodość ma swoje prawa...
A tak poza tym to dzięki za info w sprawie namiotów, faktycznie na MB powyżej 3200 to lepiej nie ryzykować, zarezerwujemy nocleg w Gouter, niestety...

Podziękowania też za swoje uwagi dla @Zielony^ @Maciek78 @andiron .

Co do wyjazdu, to są jeszcze miejsca w samochodzie. Jak ktoś chętny to proszę o prywatną wiadomość, albo na elektrycznymarek@wp.pl albo na telefon z pierwszego postu. Termin wyjazdu jeszcze nieustalony, ja się dopasuję do Waszych urlopów, a raczej do pierwszej osoby, która chce jechać i poda termin wyjazdu. Mi pasują wszystkie terminy, byle latem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#30 PostWysłany: 29 Lut 2016 23:54 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Ma ktoś jakieś aktualne info o schronisku Goutera? Musimy rezerwować dużo wcześniej? Z tego co wiem to tam ciężko z miejscem latem. Bo może być lipa jak zarezerwujemy z wyprzedzeniem, a będą kiepskie prognozy pogody, wtedy kasę utopimy. Dlatego myślałem żeby się wybrać nie w najwyższym sezonie. Np. w pierwszej połowie czerwca, można by wtedy spróbować bez rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#31 PostWysłany: 14 Mar 2016 20:49 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 6
Cześć,
Jaką macie praktykę w chodzeniu po górach. Jakie szczyty zdobyte i w jakich warunkach?
Pozdrawiam
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#32 PostWysłany: 18 Mar 2016 19:53 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
@Tojacek A co to za pytania, książkę piszesz?
Ja wiele szczytów, głównie w dobrych warunkach, ale zdarzały się i załamania pogody. Inni, którzy się przyłączyli do ekipy też dużo chodzili po górach.
Jak jesteś chętny na wyprawę do pisz na priv...

Zapraszam chętnych, wyruszamy latem ze Śląska (termin jeszcze nie ustalony).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#33 PostWysłany: 25 Mar 2016 04:20 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Do szanownego Admina!
Jest szansa, żeby dołączyć post nr1 do wątku, który będę mógł na bieżąco modyfikować / aktualizować?
Byłyby to podstawowe informacje: termin wyjazdu, koszta, wymagania, wolne miejsca w aucie/autach, miejsce wyjazdu i inne organizacyjne.
Pytam, bo wątek już ma ponad 30 postów, chodzi mi o przejrzystość informacji. Jest to poważna wyprawa, trudna i niebezpieczna, na dach europy, dlatego proszę o taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#34 PostWysłany: 07 Kwi 2016 18:38 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 9
Chejka jak tam wyglada sprawa z tym wyjazdem ...zebrales juz cala ekipe ?Moza sie dolaczyc .daj znac :)
sznula.ini@interia.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#35 PostWysłany: 10 Kwi 2016 00:40 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Ramówka wyjazdu. Zatwierdzona przez trzy osoby z czterech, które są przyjęte do grupy (max w 5 osób jedziemy), tak więc jest jeszcze co najmniej 1 wolne miejsce:
1) Sobota
Rano zbiórka w Katowicach. Wyjazd do Liechtensteinu (przez Niemcy, lub Czechy i Niemcy).
Nocleg w Liechtensteinie, lub gdzieś obok.
2) Niedziela
Kilka godzin na zwiedzanie tego kraju. Dojazd do Golden eye bungee. Kto chce niech skacze, kto się boi to niech nagrywa tych co się nie boją...
Dojazd do Pont, rozbijamy namioty na 2000m. Aklimatyzacja.
3) Poniedziałek
Wejście na Gran Paradiso 4061m. Mam sprawdzone info: wejście na spokojnie około 7,5h, zejście 4,5h, plus pauzy, razem góra około 13h) Zejście do namiotów.
4) Wtorek
Dojazd do Les Houches. Odpoczynek i przygotowanie do MB.
Jeżeli damy radę dojechać do Les Houches w poniedziałek i przygotować się do wejścia na MB i oczywiście będziemy na to fizycznie gotowi, to możemy przyśpieszamy start na MB o 1 dzień z środy na wtorek, ale to zobaczymy na miejscu (raczej w to wątpię). Myślę, że 1 dzień na regenerację będzie potrzebny.
5) Środa
Wejście na MB do Tete Rousse, rozbijamy namioty na 3200m.
6) Czwartek
Atak szczytowy MB i zejście do namiotu, w razie niepogody czekamy 24h.
7) Piątek
Zejście do samochodu z buta.
Jeżeli w czwartek nie było pogody to teraz atak szczytowy MB, zejście do namiotu i zjazd kolejką (żeby przyśpieszyć, nadrobić czwartkową niepogodę).
Jeśli dalej będzie, lało, wiało, padało, błyskało, mgliło to już nie zdążymy zdobyć Białej Góry, na pocieszenie mamy zdobyty inny czterotysięcznik Gran Paradiso.
Zależnie od czasu nocujemy w Les Houches lub jedziemy w stronę Luksemburga i nocujemy gdzieś po drodze.
8 )Sobota
Jedziemy do Luksemburga, kilka godzin na zwiedzanie i powrót przez Niemcy.
Nocleg po drodze, gdzieś...
9) Niedziela
Już każdy będzie z powrotem w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#36 PostWysłany: 20 Kwi 2016 16:34 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Ekipa zmontowana. Już do mnie nie piszcie. Dzięki f4f za to forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#37 PostWysłany: 28 Kwi 2016 14:41 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Nasz termin wyjazdu: 9-17 lipca.
Zwolniło się miejsce. Jak ktoś chętny to zapraszamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#38 PostWysłany: 11 Maj 2016 13:52 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Cały czas jeszcze jest jedno ostatnie miejsce. Chcemy szóstą ostatnią osobę do auta 7-osobowego. 1 miejsce wolne, żeby trochę luzu było.
Koszt wyprawy: 150zł + paliwo i winiety do podziału na 6 osób, dużo nie wyjdzie :) i ewentualnie jakieś niedrogie noclegi-kempingi...
Wyjazd 9-go lipca. Będę jechał z Koszalina, po drodze zabieram kolegę z Poznania, reszta wsiada w Katowicach i heja... w drogę!

Ramówka:
1) Sobota
Rano zbiórka w Katowicach. Wyjazd do Liechtensteinu (przez Niemcy, lub Czechy i Niemcy).
Nocleg w Liechtensteinie, lub gdzieś obok.
2) Niedziela
Kilka godzin na zwiedzanie tego kraju. Dojazd do Golden eye bungee. Kto chce niech skacze, kto się boi to niech nagrywa tych co się nie boją...
Dojazd do Pont, rozbijamy namioty na 2000m lub kilkaset m wyżej. Aklimatyzacja.
3) Poniedziałek
Wejście na Gran Paradiso 4061m. Zejście do namiotów.
4) Wtorek
Dojazd do Les Houches. Odpoczynek i przygotowanie do MB.
Jeżeli damy radę dojechać do Les Houches w poniedziałek i przygotować się do wejścia na MB i oczywiście będziemy na to fizycznie gotowi, to możemy przyśpieszamy start na MB o 1 dzień z środy na wtorek, ale to zobaczymy na miejscu (raczej w to wątpię). Myślę, że 1 dzień na regenerację będzie potrzebny.
5) Środa
Wejście na MB do Tete Rousse, rozbijamy namioty na 3200m.
6) Czwartek
Atak szczytowy MB i zejście do namiotu, w razie niepogody czekamy 24h.
7) Piątek
Zejście do samochodu z buta.
Jeżeli w czwartek nie było pogody to teraz atak szczytowy MB, zejście do namiotu i zjazd kolejką (żeby przyśpieszyć, nadrobić czwartkową niepogodę).
Jeśli dalej będzie, lało, wiało, padało, błyskało, mgliło to już nie zdążymy zdobyć Białej Góry, na pocieszenie mamy zdobyty inny czterotysięcznik Gran Paradiso.
Zależnie od czasu nocujemy w Les Houches lub jedziemy w stronę Luksemburga i nocujemy gdzieś po drodze.
8 )Sobota
Jedziemy do Luksemburga, kilka godzin na zwiedzanie i powrót przez Niemcy.
Nocleg po drodze, gdzieś...
9) Niedziela
Już każdy będzie z powrotem w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#39 PostWysłany: 26 Maj 2016 08:23 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Nikt z naszej ekipy jeszcze nie był na MB, a czytałem, że tam niełatwo szlak odnaleźć.
Kto wie którędy najlepiej iść od parkingu Place de la Fruitiere w Les Houches?
Wyżej nie będzie problemu, ale na dole jest wiele punktów potencjalnego startu. Na mapach i g.earth oczywiście widzę ścieżki, ale wiele ich jest, którą drogę najlepiej wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#40 PostWysłany: 26 Maj 2016 14:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Mało kto robi ten fragment pieszo więc nie wiem czy trafisz na informacje.
Chcecie całą trasę z parkingu do Tete Rousse robić z buta? Polecam to przemyśleć i rozważyć jednak wyciąg. Będziecie mieć ciężkie plecaki (namiot+żarcie zakładam) i będziecie dosyć mocno zmęczeni po Gran Paradiso.
Wg. mnie przy całej takiej wyprawie lepiej wydać trochę więcej EUR i wjechać wyciągiem + tramwajem wyżej. To zwiększy szanse zdobycie MB.
Będziecie wcześniej w Tete, lepiej się zaaklimatyzujecie, odpoczniecie i będzie można wcześniej ruszyć na atak szczytowy. Wiadomo,że Grand Couloir najlepiej wcześnie przechodzić.

Przy okazji Gran Paradiso, polecam wam rozbić namiot jak najwyżej. W okolicach schroniska (trochę wyżej) są dobre miejsca gdzie często Europa Wschodnia się rozbija z namiotem. Ale to już ok 2700 mnpm więc może wam być ciężko tam dojść tego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
m00kry uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group