Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2016 02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Przesiadał się ktoś na lotnisku w Malmo? W ile czasu jestem w stanie wyrobić się biegiem? jest tranzyt czy trzeba wyjść za kontrolę bezpieczeństwa i wrócić? Dzięki za odpowiedzi.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Lut 2016 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
A ile masz czasu?
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lut 2016 17:20 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
My kiedyś mieliśmy przesiadkę na MMX. Samolot mieliśmy z KTW opóźniony ok. 5 godzin, cudem zgrało się z odlotem z MMX do OTP. Tam przyloty i odloty w jednym miejscu, więc nawet w minutę idzie to zgrac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lut 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
35 minut :D

BooBooZB napisał(a):
A ile masz czasu?
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2016 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zdążysz 8-)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2016 18:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@kamo375

Tylko jeszcze zastanów się, czy przesiadka jest wewnątrz Schengen. Bo jak musisz przejść kontrolę paszportową po drodze, to szanse spadają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Wiem że jest poza Schengen, bo lece do Niszu. Ale zakładam że biegiem powinienem w 15 minut przejść wszystko z kontrolą paszportową. Jedyne co mnie martwi to to czy mają tranzyt. Bo jeżeli będę musiał wyjść i przejść jeszcze raz przez kontrolę bezpieczeństwa to rzeczywiście szanse spadają :P za 10 dni okaże się
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2016 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kiedyś opcja tranzytu była możliwa. Nie wiem na 100%, jak jest obecnie. Do obsługi połączeń Non-Schengen służyła bramka 8.
Jeśli przylatujesz porannym Gdańskiem, oba połączenia wykonuje ten sam samolot. Wówczas będziesz miał do zrobienia krótką pętelkę zaznaczoną na mapie.

Załączniki:
2014-338_Terminalkarta_Malmo.png
2014-338_Terminalkarta_Malmo.png [ 180.21 KiB | Obejrzany 10673 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2016 21:46 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
35 minut masz od wylądowania do zamknięcia bramki na kolejny lot, czy do odlotu? Jeśli to drugie to nie masz najmniejszych szans. Przy drugim przypadku też dość ryzykownie. Ja kiedyś się w Malmo przesiadłem na ten sam samolot, którym przyleciałem czyli miałem 30 minut od wylądowania do odlotu. Jakiś czas temu zmienili procedury i teraz zamykają gate nawet zanim samolot wyląduje, trzymając się przepisowych 30 minut przed planowym odlotem.

Byłem tam ostatnio przy gate 20 minut przed odlotem, ludzie powoli wchodzili do samolotu, ale bramka była zamknięta i mnie nie wpuścili. W efekcie zostałem na noc na lotnisku i musiałem kupować nowy bilet.

Jeszcze co do tego tranzytu co był kiedyś, jak ja robiłem lot do Szwecji na 30 minut, to i tak musiałem przechodzić security, ale to było w 2012, a teraz jest to nie do zrobienia.

Zalecam ostrożność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lut 2016 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Do odlotu. Mam nadzieje że mimo wszystko się uda wszystko biegiem załatwić. Za tydzień się wszystko okaże :)

-- 04 Lut 2016 09:12 --

Do odlotu. Mam nadzieje że mimo wszystko się uda wszystko biegiem załatwić. Za tydzień się wszystko okaże :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Lut 2016 18:19 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Trzymam kciuki, ale poważnie radzę już teraz pomyśleć nad alternatywnym lotem czy czymś tam, bo jak mówię Malmo to dziwne lotnisko. Odprawy obsługuje zewnętrzna firma, a nie linie lotnicze i robią sobie to według własnego planu, więc jeśli jest odlot powiedzmy o 13:30, to o 13 zamykają gate, nawet jeśli samolot jeszcze nie wylądował.

Choć jak my kimaliśmy na lotnisku to zauważyliśmy ludzi na lot do Skopje, ostatni wchodzili do security jakieś 20 minut przed odlotem i nie wiedzieliśmy, żeby potem kogoś cofnęli, więc może po prostu ja miałem pecha.

Napisz potem czy się udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lut 2016 18:39 

J29 napisał(a):
@kamo375

Tylko jeszcze zastanów się, czy przesiadka jest wewnątrz Schengen. Bo jak musisz przejść kontrolę paszportową po drodze, to szanse spadają.

Szwecja prowadzi kontrolę paszportową także w Schengen.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2016 18:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
kleyo napisał(a):
Malmo to dziwne lotnisko. Odprawy obsługuje zewnętrzna firma, a nie linie lotnicze


To w ogóle na jakimkolwiek lotnisku robią to pracownicy linii?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lut 2016 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Powrót alternatywny mam. Już dawno kupiłem po 39PLN powrót do GDN popołudniu. Choć wierzę że mimo wszystko uda się spędzić walentynki w Prisztinie :D


kleyo napisał(a):
Trzymam kciuki, ale poważnie radzę już teraz pomyśleć nad alternatywnym lotem czy czymś tam, bo jak mówię Malmo to dziwne lotnisko. Odprawy obsługuje zewnętrzna firma, a nie linie lotnicze i robią sobie to według własnego planu, więc jeśli jest odlot powiedzmy o 13:30, to o 13 zamykają gate, nawet jeśli samolot jeszcze nie wylądował.

Choć jak my kimaliśmy na lotnisku to zauważyliśmy ludzi na lot do Skopje, ostatni wchodzili do security jakieś 20 minut przed odlotem i nie wiedzieliśmy, żeby potem kogoś cofnęli, więc może po prostu ja miałem pecha.

Napisz potem czy się udało.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2016 00:05 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
J29 napisał(a):
kleyo napisał(a):
Malmo to dziwne lotnisko. Odprawy obsługuje zewnętrzna firma, a nie linie lotnicze


To w ogóle na jakimkolwiek lotnisku robią to pracownicy linii?!


Hmm, może faktycznie przesadziłem tak pisząc, ale chodziło mi o to, że jedynie tam widziałem taki sposób zamykania bramki. W Bergamo kiedyś na pewno boarding robili ludzie ubrani w barwy Wizza, zresztą na szybko pisząc myślałem, że to standard, ale po przemyśleniu chyba faktycznie się zagalopowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2016 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Juz w podrozy PB do GDN. Za kilka godzin okaze sie czy uda sie zdazyc czy nie:-)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2016 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Bez problemu :-) czasu aż za duzo. Dla potomnych: nie trzeba przechodzić przez security. Minuta kontrola paszportowa i z powrotem do samolotu :-)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2016 23:01 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Czyli wychodzi na to, że ja miałem epickiego pecha :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lut 2016 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Ja nie musiałem przechodzić securty, gdyż GDN jest dla nich "safety airport" jak stwierdzili, więc tylko szybbciutko paszport i z powrotem do samolotu.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra_Ka lubi ten post.
Aleksandra_Ka uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Sie 2016 08:36 

Mam przesiadkę w Malmo. Przylot 13.45. Odlot dopiero o 21.50. Co by tam można robić w tym czasie , żeby nie siedzieć na lotnisku? Jest coś w pobliżu ? Do centrum miasta niekoniecznie. Byłem tam kiedyś na wycieczce autokarem i nic mnie nie urzekło, żeby powtarzać.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group