Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 06 Maj 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Proszę Was o informację. Czy na pewno kupię Zieloną Kartę na granicy w Terespolu?
Ile kosztuje taka karta na tydzień? (pewnie ważna dłużej)
Jest to dla mnie istotne, bo chciałbym zamiast przemytnikiem Przewozów Regionalnych zajechać do Brześcia samochodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 06 Maj 2014 10:46 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
wtak napisał(a):
Proszę Was o informację. Czy na pewno kupię Zieloną Kartę na granicy w Terespolu?
Ile kosztuje taka karta na tydzień? (pewnie ważna dłużej)
Jest to dla mnie istotne, bo chciałbym zamiast przemytnikiem Przewozów Regionalnych zajechać do Brześcia samochodem.


znajomy musiał kupić ubezpieczenie po stronie białoruskiej bo miał zieloną kartę, której ważność kończyła się w 2013 :)
zapłacił niecałe 20 euro ( około 70 PLN )

zapytaj przed wjazdem po polskiej stronie, może będzie taniej

a Twój ubezpieczyciel nie wystawi Ci takiej karty bezpłatnie ?
może dojść koszt kuriera jeśli trzeba będzie ją wysłać i musi być na "wczoraj", ale to i tak taniej i masz ubezpieczenie do końca ważności polisy OC

Tu jest jakieś info: http://www.belarus.by/en/travel/driving

"You can get additional insurance at the Belarus border crossing when you enter the country. Premiums range from 5-50 Euros depending on the length of your stay in Belarus"

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 06 Maj 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Miał ktoś ostatnio doświadczenia z bezpłatnym systemem BelToll? Strona BelToll milczy jakoby na czas mistrzostw przejazdy autostradami były bezpłatne, podobnie oficjalna strona mistrzostw.

Pomyłka, znalazłem:
http://www.beltoll.by/pl/news/toll-exem ... -2014.aspx
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:22 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
My wjeżdżaliśmy samochodem w Kuźnicy nocą 30.04/1.05. Cała procedura trwała ok. 45 minut. Dostaliśmy za szybę specjalną planszę z logo mistrzostw i dzięki niej wyprzedziliśmy kolejkę. Ogólnie bez problemów.

Wracaliśmy we 2 autobusem Baranowicze-Warszawa (przez Brześć/Terespol) nocą 3/4.05 ("nasz" mecz będzie 9.05). Pogranicznik zatrzymał nasze paszporty i bilety, mówiąc, że odda je nam jak sprawdzi pozostałych pasażerów. Pytał dlaczego wracamy przed meczem - powiedziałem, że dostałem informację, że muszę przerwać urlop i wrócić do pracy. I że oczywiście bardzo tego żałuję. Dokumenty faktycznie dostaliśmy z powrotem i bez żadnych kłopotów, ale zanim pogranicznik oddał to dzwonił gdzieś i konsultował się z kolegą. I jakoś tak wolno je oddawał, był rozmowny, nie odchodził. Po chwili wyczułem o co mu chodziło: daliśmy mu te bilety i ujrzeliśmy uśmiech w kształcie banana. W sumie fajnie, bilety zamiast trafić do kosza będą mogły się komuś przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
kruczi napisał(a):
wtak napisał(a):
Proszę Was o informację. Czy na pewno kupię Zieloną Kartę na granicy w Terespolu?
Ile kosztuje taka karta na tydzień? (pewnie ważna dłużej)
Jest to dla mnie istotne, bo chciałbym zamiast przemytnikiem Przewozów Regionalnych zajechać do Brześcia samochodem.


znajomy musiał kupić ubezpieczenie po stronie białoruskiej bo miał zieloną kartę, której ważność kończyła się w 2013 :)
zapłacił niecałe 20 euro ( około 70 PLN )

zapytaj przed wjazdem po polskiej stronie, może będzie taniej

a Twój ubezpieczyciel nie wystawi Ci takiej karty bezpłatnie ?
może dojść koszt kuriera jeśli trzeba będzie ją wysłać i musi być na "wczoraj", ale to i tak taniej i masz ubezpieczenie do końca ważności polisy OC
...
pozdrawiam

Jadę za dwa dni, wcześniej planowałem pociągiem Terespol-Brześć, ale jak takie luzy nadeszły przy przekraczaniu granicy ;) ... .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:57 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 47
Polecam bez obaw Białoruś!to normalny kraj, bez zadnych szykan i polowania na obcokrajowcow! To co nam sie przekazuje o tym kraju to w wiekszosci czysta propaganda!!Bylismy tam 1 raz - pojechalismy na majowke. Pierwsze co rzuca sie w oczy to czystosc i porzadek (np. brak grafitti, nieporysowane przystanki, sciany, czyste ulice i chodniki itp.)Z racji na rozsiane atrakcje turystyczne na sporym obszarze najlepiej jechac samochodem, maja bardzo dobre, szerokie, proste i raczej pustawe drogi (dowód na to ze bez UE tez mozna budowac i utrzymywac drogi!do tego tanie paliwo - 0,69 euro/1litr E95. Wjazd Bobrowniki, wyjazd Terespol - na biletach przed data meczu bez problemowy, nie bylo zadnych pytan co jak dlaczego ani szczegolowej kontroli, wrecz odprawa szybsza niz dla innych (max. 1h przy wjezdzie i wyjezdzie). 2 noclegi w Grodnie i Minsku rezerwowane internetwowo przed wyjazdem, a 2 znalezione na miejscu (w pogotowiu byl namiot - z racji na zimne noce nie korzystalismy ale spokojnie mozna by sie rozbijac - np. polecam mickiewiczowskie jezioro Świteź!! Rozmawialismy nawet z białoruskim milicjantem i mowil ze nie ma z tym problemow jesli jest to robione z kultura;). Ludzie na ogol dobrzy i uprzejmi...najwiecej sladow polskosci mozna znalezc na grodzienszczyznie i pólnocne rejony az po Minsk (np. polskie koscioly z polskimi mszami, zamki, cmentarze, tablice, mowa itp) W tamtych rejonach widac tez najwiecej drewnianych domostw i wsi, im bardziej na poludnie i blizej Minska roznice cywilizacyjne w tym wzgledzie sie zacieraja. Aby poczuc klimat takich wiosek najlepiej zjechac z glownej drogi bo te najczesciej omijaja zwarta zabudowe;) POLECAM KRESY!!!:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#307 PostWysłany: 06 Maj 2014 15:28 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
kruczi napisał(a):
dzony18 napisał(a):
Hej, czy ktoś już może wrócił i mógłby podzielić się wrażeniami z przekraczania granicy? Jakieś problemy?


Problemów brak
Przekroczenie granicy w Terespolu w niedzielę około 9 zajęło nam jakieś 10-15 min.
Po polskiej stronie podjechać na skrajne prawe stanowisko ( nr 10 ) i powiedzieć, że jedziemy na mistrzostwa
Dostaniemy karteczkę, którą wkładamy za szybę i później wszystko dzieje się błyskawicznie.
Trzeba tylko wypełnić kartę migracyjną, adres docelowy Mińsk, Mistrzostwa Świata w hokeju :)
Potrzebne są bilety, paszporty, dowód rejestracyjny i zielona karta
Nawet z auta nie trzeba było wysiadać :)

Po 5 dniach pobytu trzeba się zameldować

Opłaty drogowe zniesione

Dostaliśmy sporo ulotek, broszur, mapek itp.

pozdrawiam

A są jakieś kolory tych przejść?
zielony bezcłowy, czerwony aby oclić auto?
jaki kolor ma ta dziesiątka?
no i 5 dni to roboczych pewnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 06 Maj 2014 15:50 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
biker napisał(a):
kruczi napisał(a):
dzony18 napisał(a):
Hej, czy ktoś już może wrócił i mógłby podzielić się wrażeniami z przekraczania granicy? Jakieś problemy?


Problemów brak
Przekroczenie granicy w Terespolu w niedzielę około 9 zajęło nam jakieś 10-15 min.
Po polskiej stronie podjechać na skrajne prawe stanowisko ( nr 10 ) i powiedzieć, że jedziemy na mistrzostwa
Dostaniemy karteczkę, którą wkładamy za szybę i później wszystko dzieje się błyskawicznie.
Trzeba tylko wypełnić kartę migracyjną, adres docelowy Mińsk, Mistrzostwa Świata w hokeju :)
Potrzebne są bilety, paszporty, dowód rejestracyjny i zielona karta
Nawet z auta nie trzeba było wysiadać :)

Po 5 dniach pobytu trzeba się zameldować

Opłaty drogowe zniesione

Dostaliśmy sporo ulotek, broszur, mapek itp.

pozdrawiam

A są jakieś kolory tych przejść?
zielony bezcłowy, czerwony aby oclić auto?
jaki kolor ma ta dziesiątka?
no i 5 dni to roboczych pewnie?


prawy skrajny pas ( zdaje się że dla autobusów )
wystraczy powiedzieć na początku celnikowi, że na hokej i o nic nie będziesz musiał się martwić ;)

5 dni nie wliczając niedziel

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 06 Maj 2014 17:39 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Super, a wiesz może:
- ile kosztują bilety w dwie strony autobusem Baranowicze-Nieśwież?
- ile kosztuje bilet Pińsk-Brześć?

O dobrą wódkę i piwo zapytam już na PW ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 06 Maj 2014 18:04 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
Haj. Ważna sprawa, może coś podpowiecie. Mam bilet na mecz na sobotę 10.05 na godz. 12:45 do Mińska. Plany się jednak zmieniły i chcę przekroczyć granicę białoruską pociągiem w sobotę ale dopiero o godz. 12:00, co jasno wskazuje na to, że na mecz nie chcę zdążyć, jednak chcę wjechać do kraju. Wpuszczą mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 06 Maj 2014 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
Davidivs napisał(a):
Super, a wiesz może:
- ile kosztują bilety w dwie strony autobusem Baranowicze-Nieśwież?
- ile kosztuje bilet Pińsk-Brześć?

O dobrą wódkę i piwo zapytam już na PW ;)


Koszty gdzies 3-5 euro, ale doklandej informacji brak
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 06 Maj 2014 19:41 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
Inna sprawa - czy ktoś wie czy w Brześciu są jakieś knajpy i sklepy otwarte 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 06 Maj 2014 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
wiater napisał(a):
Na Białoruś potrzebna jest wiza i paszport. Jak dostać wizę? Słyszałem, że wystarczy dostać zaproszenie od mieszkania Białorusi, prawda?

zależy w jakim terminie,
ale może przeczytaj pierwszy post w tym temacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 06 Maj 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A że tak w ogóle się zapytam: ktokolwiek wybiera się na mecz?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 06 Maj 2014 23:40 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
15 osób jedzie na USA - Szwajcaria 10 maja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 07 Maj 2014 01:07 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 2
Wybieram się na mecz Niemcy - Kazachstan, jeszcze tylko nie wiem komu będę kibicował :D
Planuję przekraczać granicę w Bobrownikach, 9 maja rano, temat już się pojawiał, jak jest z tymi pasami, czy jest specjalny dla kibiców, czy są jakieś oznaczenia n które należy się kierować po polskiej i po białoruskiej stronie, czy rzeczywiście mogę jechać na pas autobusów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 07 Maj 2014 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Tez zamierzam obejrzeć GER-KAZ ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 07 Maj 2014 09:58 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
krasnal napisał(a):
A że tak w ogóle się zapytam: ktokolwiek wybiera się na mecz?


Ja się wybieram na Białoruś - Rosja. Mimo, że fanem hokeja nie jestem, to nawet zainwestowałem w droższy bilet (130 PLN), aby mieć lepszą widoczność.
W ogóle uważam, że temat został założony przez fana sportu w dziale sportowe podróże i fajnie by było, aby ludzie wykorzystywali bilety, które można kupić już za 30 PLN i zobaczyli dużą, sportową imprezę. A tak, tyle kupionych i niewykorzystanych biletów... Traci na tym sport i hokej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 07 Maj 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ja idę na Białoruś-USA i Białoruś-Kazachstan. 3 bilety, które mam a z których nie skorzystam zamierzam dać tam Białorusinom za darmo. Niech kibicują swoim ;) A z atrakcji, przeglądałem sobie tripadvisor i nie wiem, czy się nie wybrać tutaj:

http://www.tripadvisor.com/Attraction_R ... Minsk.html

Białoruska wioska zbudowana na wzór starych czasów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 07 Maj 2014 10:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Kilka odpowiedzi po przeczytaniu ostatnich stron wątku:

W Terespolu (kolejowym) jest obok dworca parking kolejowy, strzeżony, a właściwie dozorowany, ale zostawialiśmy tam samochód podczas wypadu na Białoruś i nie było problemu. Bezpłatny. Po drugiej stronie jest prywatny, płatny, ale korzystają głównie Białorusini.

Na granicy w Terespolu (drogowym), w kantorze można kupić ubezpieczenie. Jest ciut drożej niż w głębi Polski, ale dużo taniej niż na Białorusi. Wracając z Białorusi można się spodziewać wzmożonej kontroli po stronie polskiej jeśli cel odbiegał od turystycznego czy kibicowskiego.

W celu wyszukania fajnej miejscówki na jedzenie polecam świetny serwis o Mińsku i życiu w nim - citydog.by. Robili niedawno zestawienie knajpek z piwami, ale jest też kilka tekstów o bistrach. Ceny są większe niż w Polsce, a jedzenie w restauracjach nie zawsze pasujące do naszych żołądków (ja dwukrotnie byłem na Białorusi i dwukrotnie wróciłem z problemami gastrycznymi). Fakt nie piłem wódki ;)

Natomiast potwierdzam, że jest to kraj bardzo czysty i przyjazny turystom, choć na prowincji bywa różnie. Jako innostrańcy z kapitalizmu w hotelach płaci się więcej, chyba, że robisz rezerwację przez serwisy bookingowe, albo robi to znajomy Białorusin na miejscu.

Też się wybieram na mecz, albo chociaż zobaczyć arenę, bo plany mam pozwiedzać tamtejsze browary restauracyjne.

PS.
Alkohole na Białorusi sporo zdrożały. Dużo taniej jest w sklepie wolnocłowym na granicy (Terespol).

Po powrocie, po Polskiej stronie jest kontrola wwożonych produktów spożywczych. Mięsa, wyrobów mięsnych, mleka i wyrobów z niego wwozić nie można i można się spodziewać ich konfiskaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group