Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 28 Kwi 2014 16:00 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
dzony18 napisał(a):
Hej, czy ktoś już może wrócił i mógłby podzielić się wrażeniami z przekraczania granicy? Jakieś problemy?


Problemów brak
Przekroczenie granicy w Terespolu w niedzielę około 9 zajęło nam jakieś 10-15 min.
Po polskiej stronie podjechać na skrajne prawe stanowisko ( nr 10 ) i powiedzieć, że jedziemy na mistrzostwa
Dostaniemy karteczkę, którą wkładamy za szybę i później wszystko dzieje się błyskawicznie.
Trzeba tylko wypełnić kartę migracyjną, adres docelowy Mińsk, Mistrzostwa Świata w hokeju :)
Potrzebne są bilety, paszporty, dowód rejestracyjny i zielona karta
Nawet z auta nie trzeba było wysiadać :)

Po 5 dniach pobytu trzeba się zameldować

Opłaty drogowe zniesione

Dostaliśmy sporo ulotek, broszur, mapek itp.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 28 Kwi 2014 17:49 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Mieliscie oryginalne tickety czy drukniete z pdf?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 28 Kwi 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
swinka napisał(a):
Ponawiam pytanie (ktoś już o tym pisał) o spontaniczny nocleg, chodzi mi konkretnie o Grodno. Couche wszyscy już zajęci, potrzebujemy nocleg dla 2 osób od 2 do 4 maja. Ceny hoteli i hosteli nie są zbyt zachęcające :( Da radę znaleźć coś w ciągu dnia? Będziemy tam od południa, więc do wieczora niby dużo czasu.

Wynajecie mieszkan w Grodno od wlascicieli. Zamowienia przez telefon, strona po rosyjsku
http://grodno.gr.olx.by/nedvizhimost/ar ... ov/?search
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
patrz moj post na gorze
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:37 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
kruczi napisał(a):
dzony18 napisał(a):
Hej, czy ktoś już może wrócił i mógłby podzielić się wrażeniami z przekraczania granicy? Jakieś problemy?


Problemów brak
Przekroczenie granicy w Terespolu w niedzielę około 9 zajęło nam jakieś 10-15 min.
Po polskiej stronie podjechać na skrajne prawe stanowisko ( nr 10 ) i powiedzieć, że jedziemy na mistrzostwa
Dostaniemy karteczkę, którą wkładamy za szybę i później wszystko dzieje się błyskawicznie.
Trzeba tylko wypełnić kartę migracyjną, adres docelowy Mińsk, Mistrzostwa Świata w hokeju :)
Potrzebne są bilety, paszporty, dowód rejestracyjny i zielona karta
Nawet z auta nie trzeba było wysiadać :)


Tego się spodziewałem... brawo dla Białorusinów za te wszystkie udogodnienia... ,jest to wyjątkowa okazja zwiedzić Białoruś bez wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Czy deklarację celną na wwóz auta trzeba wypełniać?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 28 Kwi 2014 21:05 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 1
Cześć mam konkretne pytanie. Czy ktoś z forumowiczów zna dokładny adres tego taniego dworcowego "hotelu" w Brzesciu. Poza wzmiankami na tym forum i krótkiej informacji na angielskim wikitravel, nie moge nic znaleźć w necie. Adres albo słowo klucz o co pytać miejscowych, mile widziane:) Za wszelkie inne info też będę bardzo wdzięczny:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 28 Kwi 2014 21:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 8
Bialorusin dziękuję, widziałam że wcześniej podawałeś tę stronę ale ja niestety nie czytam po rosyjsku więc nie mogę sobie z nią poradzić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 28 Kwi 2014 23:01 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
Cześć mam taki dylemat jadę na Białoruś na majówkę i na mecz nie bd szedł czy w deklaracji wpisywać ze wrócę dopiero po meczu czy normalnie wpisać datę powrotu i czy ktoś orientuje się jak to jest z tym obowiązkiem meldunkowym czy jak bd wracał piątego dnia muszę go mieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 29 Kwi 2014 00:41 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Czy ktoś orientuje się jak można dotrzeć do zamku Mir autobusem? Na stronie internetowej komunikacji autobusowej nie ma żadnej wiadomości. Lepiej startować z Nowogródka cy Baranowicz?
PS
Jeśli ktoś planuje podróż do Grodna 17 maja, to zapraszam do napisania PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 29 Kwi 2014 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
p60p60 napisał(a):
Cześć mam konkretne pytanie. Czy ktoś z forumowiczów zna dokładny adres tego taniego dworcowego "hotelu" w Brzesciu. Poza wzmiankami na tym forum i krótkiej informacji na angielskim wikitravel, nie moge nic znaleźć w necie. Adres albo słowo klucz o co pytać miejscowych, mile widziane:) Za wszelkie inne info też będę bardzo wdzięczny:)

Na drugim i trzecim petrach dworca. Zapytaj "komnata otdycha" u obslugi dworca
swinka napisał(a):
Bialorusin dziękuję, widziałam że wcześniej podawałeś tę stronę ale ja niestety nie czytam po rosyjsku więc nie mogę sobie z nią poradzić ;)

Google Chrom tlumaczy nie zle
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 29 Kwi 2014 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Kruczi, pilnujcie tej kartki którą wypełnił celnik o wpisał maksymalną datę wyjazdu samochodu na 27 lipca 2014 r. gdyż to może być odpowiednik czasowego wwozu auta.
Ciekaw jestem czy będą o to pytać przy Waszym wyjeździe. Napisz o tym na forum. Powodzenia dalsze :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 29 Kwi 2014 20:18 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 3
Witam chciałbym się dowidzieć :

- czy kartę migracyjną wypełnia się w pociągu czy trzeba ją gdzieś wcześniej wypełnić/pobrać ( przekraczamy granice pociągiem z Białegostoku )
- czy na dworcach w Grodnie i Brześciu jest przechowalnia bagażu ?

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :d
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 30 Kwi 2014 09:14 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
A wiadomo już coś więcej o defiladzie na 9 maja, o której i gdzie to się odbędzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 30 Kwi 2014 09:22 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 10
Witam wszystkich,

po przeczytaniu postów widzę, że chyba wszyscy jadą bezpośrednio z Polski na Białoruś. My jedziemy z Wrocławia via Litwa. I zamierzamy przekroczyć granicę busem Kautra (trasa Druskienniki-Grodno), a wrócić pociągiem relacji Mińsk-Wilno. Czy zatem ktoś ma pojęcie czy karty migracyjne trzeba samemu załatwiać czy powinny być w busie. No i czy to nie problem, że przekraczamy granicę w jednym miejscu, a wracamy w drugim? Może Białorusin wie?:)

Pozdrawiam wszystkich i informuję zainteresowanych, że bilety mamy na mecz FIN-SUI (16 maja) i w Grodnie będziemy 15 maja, a w Mińsku 16 i 17 maja. Na piwko z rodakami zawsze chętni;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 30 Kwi 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Karty migracyjne dostaniecie na pokładzie (busa, autobus, samolotu) lub podczas przekraczania granicy. Wypełnienie zajmuje 3 min. około
Wjazd/wyjazd przez inne granice nie stanowi problemu.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
chary21 lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 30 Kwi 2014 11:13 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Też jadę z Wilna z Kautrą. :wink:
Góra
 Profil Relacje PM off
chary21 lubi ten post.
 
      
#278 PostWysłany: 30 Kwi 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
kow napisał(a):
A wiadomo już coś więcej o defiladzie na 9 maja, o której i gdzie to się odbędzie?

W Minsku wojskowe defilady na 9 maja nie odbywaja sie, tylko 3 lipca.
Tylko jakies swiateczny imprezy w centrum o 9-00, 10-00
http://www.websmi.by/wp-content/uploads ... 199866.jpg
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 02 Maj 2014 08:00 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 4
Wjechać było łatwo, niestety przy wyjeździe się mnie czepiali czemu na mecz nie pojechałem (mecz 09.05, wyjazd wczoraj pociągiem przez Grodno), coś naściemniałem ze musiałem już wracać, w końcu podbili pieczątkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 02 Maj 2014 11:42 

Rejestracja: 12 Wrz 2010
Posty: 35
w drodze powrotnej sprawdzali bilet na mecz czy czepiali sie na podstawie dat karty migracyjnej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 407 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group