Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Misje
#1 PostWysłany: 13 Maj 2014 08:36 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 1
Czy ktos z Was był kiedyś gdzieś na misjach jako wolontariusz? Afryka, Ameryka Płd.?
Jadę właśnie do Krakowa, żeby poszukać przy okazji jakićhs instytutów misyjnych?
Ktoś wie gdzie mogę się kierować, bo nie mam za dużo czasu, a chciałabym nawiązać jakieś kontakty?
Macie w ogóle jakieś doświadczenia w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Misje
#2 PostWysłany: 13 Maj 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
może suszek da ci namiary na swoją znajomą ;)
nikaragua-na-wolontariat,8,47129
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Misje
#3 PostWysłany: 13 Maj 2014 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Ja byłam na wolontariacie w płd-wsch Anatolii, Turcja. Głównie uczyłam dzieci angielskiego - w domu dziecka, na wioskach. Działaliśmy też w porozumieniu ze szpitalem onkologicznym, lokalnymi organizacjami walczącymi z dyskryminacją mniejszości kurdyjskiej, przeciwdziająjącymi powiększaniu się liczby dzieci mieszkających na ulicy... Wszystko w programie wolontariatu europejskiego - EVS. Unia funduje, płaciłam chyba 10% kosztów utrzymania, przelotu, ubezpieczenia itp. W tym roku zmieniają się jednak przepisy i nomenklatura, będzie się to nazywało Erasmus+. Jest też limit wiekowy, chyba do 26 roku życia. Poza tym weekendy są wolne + dowolne 2-3 dni w miesiącu, więc da się podróżować. Wyjazdy długoterminowe są również poza UE, musisz znaleźć organizację wysyłającą w Polsce i uzyskać szczegóły. Oni często nieśpiecznie się zabierają to wyszukiwania organizacji goszczących, więc polecam nawiązać kontakt na własną rękę, dowiedzieć się czym biorą udział w programie i już z gotową ofertą przedstawić się organizacji wysyłającej. W każdym większym mieście w PL jest przynajmniej jedna.
Dla mnie wolontariat był najpiękniejszym czas w życiu. Zaangażowanie w pracę, za którą nie dostaje się zapłaty, a najszczerszą radość i wdzięczność. Wszechobecna bieda daleka była stereotypowych wybrażeń. Dla mnie będzie miała zawsze oczy roześmianych dzieci wychowanych z dala od materializmu, zazdrości, konkurencji. Poczucie spełnienia jest nie do opisania, a łzy w oczach do dziś mimo że minęły już 3 lata:)
Tylko uważaj, wolontariat uzależnia, sama się przekonałam...:)
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group