Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 16 Kwi 2014 08:14 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Na stronie:
http://www.aircanada.com/en/travelinfo/airport/baggage/checked.html
są informacje o dostępnym limicie bagazu w zależności od trasy, klasy rezerwacji oraz posiadanego statusu.

Z tego wynika że Silver płaci za drugi bagaż (100 CAD)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#822 PostWysłany: 16 Kwi 2014 09:14 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
viscaelbarca,

- Drugi bagaż - możesz bez problemów mieć przy lotach liniami zrzeszonymi, czyli tymi wymienionymi na rewersie Twojej karty Frequent Traveller. W przypadku innych partnerów ze Star Alliance lepiej sprawdzić na stronie www. przewoźnika.

- Odprawa priorytetowa bagażu - jeżeli masz na myśli specjalny tag bagażowy priorytetowy to w ogóle Ci nie przysługuje.
Możesz natomiast odprawić się przy stanowisku biznes - na lotach liniami zrzeszonymi na pewno,
przy innych partnerach - musiałbyś sprawdzić informację na lotnisku przy check-in, bo nie wiem.

- Priorytetowe wejście na pokład także Ci nie przysługuje.
Wyjątek stanowi tutaj tylko LOT, który wpuszcza FTL priorytetowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#823 PostWysłany: 16 Kwi 2014 12:11 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Siemion napisał(a):
viscaelbarca,

- Drugi bagaż - możesz bez problemów mieć przy lotach liniami zrzeszonymi, czyli tymi wymienionymi na rewersie Twojej karty Frequent Traveller. W przypadku innych partnerów ze Star Alliance lepiej sprawdzić na stronie www. przewoźnika.

- Odprawa priorytetowa bagażu - jeżeli masz na myśli specjalny tag bagażowy priorytetowy to w ogóle Ci nie przysługuje.
Możesz natomiast odprawić się przy stanowisku biznes - na lotach liniami zrzeszonymi na pewno,
przy innych partnerach - musiałbyś sprawdzić informację na lotnisku przy check-in, bo nie wiem.

- Priorytetowe wejście na pokład także Ci nie przysługuje.
Wyjątek stanowi tutaj tylko LOT, który wpuszcza FTL priorytetowo.


LH dla FTL tez daje priorytetowe wejście. Kilkukrotnie sprawdziłem w tym roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#824 PostWysłany: 16 Kwi 2014 12:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
LH już nie daje priorytetu przy b dla srebrnych i to od jakiegoś czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 16 Kwi 2014 13:47 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
marek2011 napisał(a):
LH już nie daje priorytetu przy b dla srebrnych i to od jakiegoś czasu.

Chyba, że od marca się coś zmieniło? Korzystałem z tego przywileju na lotach LH w DXB i 2xFRA w lutym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#826 PostWysłany: 16 Kwi 2014 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
viscaelbarca napisał(a):
Na podstawie tego linku ze strony Star Alliance http://www.staralliance.com/en/benefits/status-benefits/gold-silver-status/ oraz tego http://www.staralliance.com/assets/doc/en/benefits/frequent-flyer-programmes/pdf/FFP-table.pdf wynika, że przywileje dla karty Silver, a taką jest status Frequent to priorytet na liście oczekujących w przypadku zmiany lotu, oraz pomoc w oczekiwaniu na lot w przypadku zmiany rozkładu lotu.
A wzmianki o dodatkowej sztuce bagażu dotyczą tylko karty Gold. Podobnie jak priorytetowe odprawy.


Patrzac na ta tabelke przywilejow to srebrna karta niewiele daje. Mam racje czy czegos nie wiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#827 PostWysłany: 16 Kwi 2014 14:20 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
novart napisał(a):
Chyba, że od marca się coś zmieniło ? Korzystałem z tego przywileju na lotach LH w DXB i 2xFRA w lutym.


Z tego co mi wiadomo od bardzo dawna tak jest ... chyba, że w drugą stronę coś się zmieniło od tego roku (nie leciałem Star Alliance w 2014 więc nie wiem).
Ale bardziej zgaduję, że jeżeli udało Ci się wejść priorytetowo to tylko dlatego, że obsługa miała dobry dzień ... widziałem też gorsze dni kiedy wyrzucała z kolejki srebrnych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#828 PostWysłany: 16 Kwi 2014 14:35 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Siemion napisał(a):
novart napisał(a):
Chyba, że od marca się coś zmieniło ? Korzystałem z tego przywileju na lotach LH w DXB i 2xFRA w lutym.


Z tego co mi wiadomo od bardzo dawna tak jest ... chyba, że w drugą stronę coś się zmieniło od tego roku (nie leciałem Star Alliance w 2014 więc nie wiem).
Ale bardziej zgaduję, że jeżeli udało Ci się wejść priorytetowo to tylko dlatego, że obsługa miała dobry dzień ... widziałem też gorsze dni kiedy wyrzucała z kolejki srebrnych :)

Widać przez ładnych kilka dni miała dobry dzień :D
Poza tym FTL daje jeszcze wejście do salonikow *A.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:08 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Eryk napisał(a):
większych bzdur dawno nie widziałem...


Widocznie mało widziałeś !
Taką samą sytuację widziałem ostatnio podczas lotu KLM więc nie tylko w Star Alliance takie rzeczy.

... i w sumie bardzo dobrze, bo przywileje dla *G także ubogie więc chociaż to co mają warto żeby było przestrzegane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:10 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
novart napisał(a):
Siemion napisał(a):
novart napisał(a):
Chyba, że od marca się coś zmieniło ? Korzystałem z tego przywileju na lotach LH w DXB i 2xFRA w lutym.


Z tego co mi wiadomo od bardzo dawna tak jest ... chyba, że w drugą stronę coś się zmieniło od tego roku (nie leciałem Star Alliance w 2014 więc nie wiem).
Ale bardziej zgaduję, że jeżeli udało Ci się wejść priorytetowo to tylko dlatego, że obsługa miała dobry dzień ... widziałem też gorsze dni kiedy wyrzucała z kolejki srebrnych :)

Widać przez ładnych kilka dni miała dobry dzień :D
Poza tym FTL daje jeszcze wejście do salonikow *A.


Status Silver nie daje wejścia do saloników Star Alliance - co najwyzej może dawać do saloniku linii w której mamy konto "frequent flyer". (lub ze wspolnego programu - i to tez nie zawsze)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
@Eryk : LH/OS bardzo pilnują teraz porządku przy b, zwłaszcza na lotniskach niemieckich i austriackich , ale generalnie także na wszystkich innych gdzie mają własną obsługę: i *S są bardzo często proszeni o poczekanie na właściwą kolejkę, priorytet mają teraz tylko F/C/HON/SEN/*G. Jeśli czasem wpuszczają kogoś jeszcze to tylko przez nieuwagę, albo pracownikowi się nie chce sprawdzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:41 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Racja - trochę się rozpedzilem z tymi salonikami...
Natomiast pokazując FTL korzystałem z fast track na lotniskach w Niemczech i w Polsce.
Fakt, że mało daje, ale jednak się przydaje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#833 PostWysłany: 16 Kwi 2014 16:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
fast track to nie to samo co priority boarding
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Miles & NO More ???
#834 PostWysłany: 16 Kwi 2014 16:51 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 79
Loty: 229
Kilometry: 412 678
Zbanowany
:lol: Faktycznie przeliczniki mil smieszne , przywileje coraz bardziej ograniczane , więc koncze przygode z Miles % More w lutym 2015 / koniec kolejnego statusu /
Lepiej przeznaczyc kasę na alternatywne linie/ loty / promocje etc. szczegolnie teraz gdy sa o wiele lepsze mozliwosci wylotowe i transportu z Polski / patrz Polski Bus - Wieden , Berlin , Praga doloty low costami na loty długodystansowe z Eurppy czy nawet Tel Avivu , korzystanie z Dubaju jako hubu / bez wiz / a w mym wypadku - Katowice / LOT zlikwidował loty bezposrednie za granicę z KTW , pozostaje tylko WAW z kosmicznie drogim dolotem , a Lufthansa wykorzystała te lukę i dyktuje jako monopolista odpowiednie ceny :evil:
:mrgreen: :mrgreen: F aktycznie T otalna L ipa :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 16 Kwi 2014 16:54 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Wiem, że FT to nie to samo co PB. Napisałem o tym jako o korzyści z posiadania FTL.
Natomiast, jak napisałem, na lotniskach DXB i FRA po okazaniu FTL wpuszczali mnie na pokład z "priorytetowej" kolejki i nie było żadnego problemu - być może miałem farta...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#836 PostWysłany: 17 Kwi 2014 03:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Dawniej na lotach LH na lotach kontynentalnych panowała wolna amerykanka, a na międzykontynentalnych FTL, SEN i *G byli zapraszani poza kolejnością. Obecnie tylko *G ma prawo do priority boardingu, co oczywiście nie znaczy, że osobą z FTL nie uda się przemknąć.
Formalnie FTL nie ma żadnych preferencji w LH i większości linii podczas boardingu (ze znanych mi wyjątków to UA i LO)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
viscaelbarca lubi ten post.
 
      
#837 PostWysłany: 17 Kwi 2014 05:32 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Ok, czyli reasumując mam bilet wystawiony przez Air Canada, sprawdzałem swoją rezerwację i faktycznie tak jak mówiliście, drugi bagaż dla *A Silver to koszt 100 CAD (czyli normalna cena jak dla wszystkich zwykłych podróżnych).

Nadanie bagażu przy stanowisku klasy Biznes też mnie nie dotyczy, bo jak widziałem na lotnisku tabliczki, jest to opcja tylko dla *A Gold.

A jeśli chodzi o saloniki, to mając przesiadkę we Frankfurcie na lot do Rzeszowa wykonywany przez Lufthansę, gdy mam bilet wystawiony przez Air Canada, posiadam kartę Miles&More Lufthansa, to mogę skorzystać ze wszystkich saloników, jakie wyświetla mi wyszukiwarka na moim koncie miles&more?

Załączniki:
ftl.JPG
ftl.JPG [ 91.44 KiB | Obejrzany 2789 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:23 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
SPLDER napisał(a):
Dawniej na lotach LH na lotach kontynentalnych panowała wolna amerykanka, a na międzykontynentalnych FTL, SEN i *G byli zapraszani poza kolejnością. Obecnie tylko *G ma prawo do priority boardingu, co oczywiście nie znaczy, że osobą z FTL nie uda się przemknąć.
Formalnie FTL nie ma żadnych preferencji w LH i większości linii podczas boardingu (ze znanych mi wyjątków to UA i LO)



Chwila chwila. A od kiedy FTL/SEN nie mają oficjalnie priority boarding?
Rzeczywiscie na stronie: https://www.miles-and-more.com/online/m ... &cid=18002 nie widzę w ogóle wzmianki o priority boarding, natomiast jestem przekonany że choćby na okęciu wielokrotnie widziałem takie czerwone tabliczki przy priority boardingu i tam wyszczególnione kogo dotyczy i widziałem m.in. FTL wyszczególniony. Coś się zmieniło? Jeżeli tak to od kiedy?

Kiedyś też pytałem o priority boarding przy gejcie do A380 LH i obsluga powiedziała, że owszem należy się, ale A380 w ogóle nie biorą pod uwagę statusów tylko klase danego biletu na dany lot.


No i chyba od 2 lat FTL nic właściwie nie daje. Tzn. daje - oczywiście. Ale nie warto nic robić aby go otrzymać specjalnie. Jego wartość oceniam na około 100 zł.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image


Ostatnio edytowany przez bartek., 20 Kwi 2014 13:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#839 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
bartek. napisał(a):
SPLDER napisał(a):
Dawniej na lotach LH na lotach kontynentalnych panowała wolna amerykanka, a na międzykontynentalnych FTL, SEN i *G byli zapraszani poza kolejnością. Obecnie tylko *G ma prawo do priority boardingu, co oczywiście nie znaczy, że osobą z FTL nie uda się przemknąć.
Formalnie FTL nie ma żadnych preferencji w LH i większości linii podczas boardingu (ze znanych mi wyjątków to UA i LO)



Chwila chwila. A od kiedy FTL/SEN nie ma ją oficjalnie priority boarding?
Rzeczywiscie na stronie: https://www.miles-and-more.com/online/m ... &cid=18002 nie widzę w ogóle wzmianki o priority boarding, natomiast jestem przekonany że choćby na okęciu wielokrotnie widziałem takie czerwone tabliczki przy priority boardingu i tam wyszczególnione kogo dotyczy i widziałem m.in. FTL wyszczególniony. Coś się zmieniło? Jeżeli tak to od kiedy?

Kiedyś też pytałem o priority boarding przy gejcie do A380 LH i obsluga powiedziała, że owszem należy się, ale A380 w ogóle nie biorą pod uwagę statusów tylko klase danego biletu na dany lot.


No i chyba od 2 lat FTL nic właściwie nie daje. Tzn. daje - oczywiście. Ale nie warto nic robić aby go otrzymać specjalnie. Jego wartość oceniam na około 100 zł.



Bez przesady w druga stronę : FTL mimo wszystko ciągle daje dużo dodatkowego bagażu, odprawę w C i wstęp do saloników w przypadku przelotów liniami zintegrowanymi. Plus 25% mil więcej. Jeśli ktoś regularnie lata, jest to dużo więcej warte niż 100 zł rocznie.
To co zostało w ostatnich latach zabrane to tak na prawdę wstęp do saloników kontraktowych (które hojnie dawał w sumie i tak tylko LOT - bo w LH/OS/LX zawsze były to tylko wybrane saloniki może w 30% siatki) i priorytetowy boarding w grupie LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#840 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:45 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
To ile to jest warte? Bo program milowy z punktu widzenia linii jest po to, aby przyciągnąć ludzi, aby dopłacili te $10 więcej i wybrali linie z programu, aniżeli konkurencję. A jeżeli ja mogę mieć Priority Pass i Diners Club LOT za sumę całkowitą do 1000 zł i mieć właśćiwie wszystkei przywileje, które daje FTL i DUŻO WIĘCEJ (saloniki praktycznie wszędzie) to karta FTL jest wielkrotnie mniej warta od takiego zestawu, który pozwala mi dodatkowo zaoszczędzić kupując po prostu najtańsze biletu u dowolnego przewoźnika.
Dodatkowy bagaż jest coś tam warty - ok. Tylko znowu ten benefit wykorzystuje się stosunkowo rzadko i w takich chwilach można po prostu dopłacić z zaoszczędzonych pieniędzy.

Dlatego M&M czy aktualnie MilaegePlus i SkyMiles nie do końca rozumiem. Tak jakby zapomnieli po co wymyślono programy lojalnościowe.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 410  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group