Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 02 Paź 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 475
niebieski
Nie wiem czy to dobre miejsce, ale pojawiła się nowa szata graficzna strony www.miles-and-more.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#1082 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:16 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Cześć,
planuję lot za mile Miles&More z USA na Karaiby, tak żeby w końcu odpocząć na jakiejś rajskie plaży ;) Wg tabeli M&M, roundtrip będzie kosztować 35.000 mil plus podatki i opłaty.

I tu pojawia się problem... bo o ile podatki wylotowe do biletów-nagród przy wylocie z USA są symboliczne, to do lotów powrotnych z większości karaibskich wysp dochodzą spore podatki! Chciałem polecieć np. na Turks&Caicos albo St.Maarten, ale podatki wylotowe z takiego SXM znacznie podnoszą koszty lotów.

Stąd pytanie: Czy kojarzycie, które karaibskie kraje mają niskie podatki wylotowe? Sam znalazłem, że np. wyloty z Portoryko (SJU) są stosunkowo niedrogie jeśli chodzi o doliczane podatki do biletu-nagrody. Z góry dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1083 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:27 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Istvan napisał(a):
Cześć,
planuję lot za mile Miles&More z USA na Karaiby, tak żeby w końcu odpocząć na jakiejś rajskie plaży ;) Wg tabeli M&M, roundtrip będzie kosztować 35.000 mil plus podatki i opłaty.

I tu pojawia się problem... bo o ile podatki wylotowe do biletów-nagród przy wylocie z USA są symboliczne, to do lotów powrotnych z większości karaibskich wysp dochodzą spore podatki! Chciałem polecieć np. na Turks&Caicos albo St.Maarten, ale podatki wylotowe z takiego SXM znacznie podnoszą koszty lotów.

Stąd pytanie: Czy kojarzycie, które karaibskie kraje mają niskie podatki wylotowe? Sam znalazłem, że np. wyloty z Portoryko (SJU) są stosunkowo niedrogie jeśli chodzi o doliczane podatki do biletu-nagrody. Z góry dziękuję za pomoc!


Sprawdź sam w ITA konkretne lotniska i trasy: http://matrix.itasoftware.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:45 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Jezeli uda Ci się znaleźć promocję to Jet Blue lata dość tanio z San Juan do różnych miejsc na Karaibach np. do USVI i wtedy warto kupić bilet za mile do Puerto Rico a dalej lecieć na osobnym bilecie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:49 

Rejestracja: 08 Cze 2010
Posty: 166
Loty: 120
Kilometry: 122 460
Ja za trasę ORD-SJU, SJU-(PTY)-AUA, AUA-(PTY)-SDQ, SDQ-EWR zapłaciłem 35k mil i ok 400zl podatków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#1086 PostWysłany: 08 Paź 2014 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Nie wiem na ile to aktualne, ale swego czasu znalazłem coś takiego jak poniżej - zestawienie największych lotnisk w regionie wraz z opłatami/podatkami przy wylotach. Z tabeli wynika, że loty z Portoryko i co ciekawe z Kuby są chyba najtańsze
Załącznik:
screen1.jpg
screen1.jpg [ 103.39 KiB | Obejrzany 943 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blasto lubi ten post.
koncentrator uważa post za pomocny.
 
      
#1087 PostWysłany: 14 Paź 2014 14:45 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Dzięki za odpowiedzi! Jeszcze w takim razie dodatkowe pytanie:
czy jest jakaś szansa dolecieć z USA na Kubę używając mil Miles&More? United oczywiście tam nie lata...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 14 Paź 2014 14:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Może Condor z Frankfurtu? Tylko taxy będą wysokie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1089 PostWysłany: 14 Paź 2014 14:53 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
mucha napisał(a):
Może Condor z Frankfurtu? Tylko taxy będą wysokie.

No właśnie, dlatego szukam wylotów z USA ;)
Jest np. CopaAirlines z Panama City do Havany - tylko jak sprawdzić dostępność tych lotów?! Strona United tego nie wyszukuje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 14 Paź 2014 15:02 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Istvan napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi! Jeszcze w takim razie dodatkowe pytanie:
czy jest jakaś szansa dolecieć z USA na Kubę używając mil Miles&More? United oczywiście tam nie lata...


Polecam: http://starmap.fltmaps.com/en
Bilet z niskimi dopłatami z Europy będzie kosztował 100k. M&M (np. przez BOG lub YYZ).
Z USA możesz polecieć przez YYZ, SAL lub PTY.
Sprawdzaj w narzędziu NH. Tu instrukcja: http://thepointsguy.com/2011/06/how-to- ... ilability/

Te same pytania powtarzają się 109323237 raz, więc i ja ponowię swój apel o podwieszony post z kluczowymi informacjami o M&M po raz 2434234552 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1091 PostWysłany: 16 Paź 2014 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Witam. Mam pytanko [dla posiadaczy Karty Kredytowej Miles More w mBanku].

Zauważyłem, że punkty przyznawane przez Miles More w ogóle nie pokrywają mi się z kwotą, którą wydaje kartą. A zgodnie z umową, którą podpisałem to 5 zł = 1 mila. W poprzednim miesiącu zrobiłem transakcji kartą na sumę 10682 zł, a otrzymałem punktów MM 1481, w sierpniu wydałem 4011 zł otrzymałem 691 MM. Czy ktoś miał podobnie? Najpierw zadzwoniłem do mBanku poinformowali mnie, że w sprawie błędnego naliczania mam zgłosić się do Miles More. Zadzwoniłem do Miles More to poinformowali mnie, że oni dostają gotową listę z ilością punktów, które mają przyznać i nie wiedzą ile kto wydaję kartą, i odesłali mnie z powrotem do mBanku. Po ponownym kontakcie z mBankiem przyjęli reklamację i czekam.

I tu pytanie, czy zawsze kwota uznań za dany miesiąc [czyli mtransfery, zbliżeniówki i zwykle płatności kartką] zgadzają się Wam z ilością przyznawanych punktów.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 16 Paź 2014 17:14 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
RaDiDaM napisał(a):
Witam. Mam pytanko [dla posiadaczy Karty Kredytowej Miles More w mBanku].

Zauważyłem, że punkty przyznawane przez Miles More w ogóle nie pokrywają mi się z kwotą, którą wydaje kartą. A zgodnie z umową, którą podpisałem to 5 zł = 1 mila. W poprzednim miesiącu zrobiłem transakcji kartą na sumę 10682 zł, a otrzymałem punktów MM 1481, w sierpniu wydałem 4011 zł otrzymałem 691 MM. Czy ktoś miał podobnie? Najpierw zadzwoniłem do mBanku poinformowali mnie, że w sprawie błędnego naliczania mam zgłosić się do Miles More. Zadzwoniłem do Miles More to poinformowali mnie, że oni dostają gotową listę z ilością punktów, które mają przyznać i nie wiedzą ile kto wydaję kartą, i odesłali mnie z powrotem do mBanku. Po ponownym kontakcie z mBankiem przyjęli reklamację i czekam.

I tu pytanie, czy zawsze kwota uznań za dany miesiąc [czyli mtransfery, zbliżeniówki i zwykle płatności kartką] zgadzają się Wam z ilością przyznawanych punktów.

Pozdrawiam

Transakcje są rozliczane w ramach cyklu rozliczeniowego (np. od 11 dnia danego miesiąca do dnia 10 następnego miesiąca) zaś punkty otrzymuje się za transakcje rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym. Mówiąc inaczej: mBank nie rozlicza nigdy kart kredytowych z ostatnim dniem danego miesiąca tak jak to robi MM.
I jeszcze jedno z każdej transakcji są liczone punkty osobno a nie za łączna kwotę z wyciągu. W skrajnym przypadku np. 30 transakcji za 4,99 mimo łącznej kwoty 149,70 PLN nie otrzymamy ani jednego punktu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1093 PostWysłany: 16 Paź 2014 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Z matematycznego rachunku powinieneś dostać 10682 zł / 5 = 2136 mil.
Ale tak by było tylko w sytuacji, kiedy całość wydałbyś w jednej transakcji.

Niestety każda transakcja rozliczana jest osobno i zaokrąglana do krotności 5zł w dół. Na przykładzie:
- robiąc 1 transakcję na 900 zł, dostaniesz 180 mil.
- ale robiąc 100 transakcji po 9 zł, dostaniesz tylko 100 mil (100 x po jednej mili).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 16 Paź 2014 17:18 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
O ile mi wiadomo to w mbanku nie dostajesz mil za przelewy i mtransfery też nie itp. Kiedys to wyjasniałem - jeśli płacisz mtransferem nic nie dostaniesz, musisz wybrać płatność kartą kredytowa i wpisac cyferki. Odlicz wiec to co zaplaciles inaczej i porownaj wtedy czy sie zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 16 Paź 2014 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Zaraz każdą transakcje 5 pln = 1 mila, zrobisz 1000 płatności po 4,5 pln to będziesz miał 0 mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 16 Paź 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ok. Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Rozwialiście wszelkie moje wątpliwości. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 16 Paź 2014 19:34 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 123
Kilometry: 220 618
niebieski
Mam pytanie odnośnie wymiany mil.Mam:3677 mil statusowych i 4177 mil nagrodowych.Mam to liczyć w sumie czy jak?Pomóżcie mi jak najkorzystniej je wymienić?może troche dokupić.Przepraszam ale jestem totalnym laikiem w tym temacie.Co Wy byscie zrobili z taka ilością punktów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1098 PostWysłany: 16 Paź 2014 19:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Mile statusowe i mile premiowe nie sumują się. Statusowe jak sama nazwa wskazuje wchodzą tylko do statusu (najniższy to FT za 35 tyś mil) i po roku przepadają. Wymieniać możesz mile premiowe zwane przez Ciebie nagrodowymi. Niestety 4177 mil to bardzo mało i nic z tym sensownego nie zrobisz. Proponuję dozbierać do 10 tyś. mil i wtedy je wykorzystać. W promocjach milowych LOTu co chwile są europejskie kierunki za 10 tyś. mil + podatki. Podatki do tych lotów europejskich kosztują +- 230 zł z WAW i 330 zł z portów regionalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 16 Paź 2014 19:46 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 123
Kilometry: 220 618
niebieski
tzn mile premiowe nie przepadają I mogę je zbierać I zbierać,czy też jest jakis limit czasowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 16 Paź 2014 19:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
77kylo napisał(a):
tzn mile premiowe nie przepadają I mogę je zbierać I zbierać,czy też jest jakis limit czasowy?

Przepadają po 3 latach chyba że masz kartę kredytową miles&more, w Polsce najłatwiej jest ją dostać w mBanku lub Citibanku. Tu masz pomocny poradnik fly4free choć już trochę nieaktualny: LINK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrek_ oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group