Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:32 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Witam,
mam bilet na lot do NY (przez Londyn). Odcinek do NY Deltą, z powrotem Virgin Atlantic. Lecę z żoną oraz prawie 2-letnim dzieckiem. Jest to nasz pierwszy tak długi lot z dzieckiem, w związku z czym zastanawia mnie, jak wygląda przydzielanie miejsc w takim przypadku. Po zalogowaniu na stronę Delty/Virgin Atlantic mogę wybrać dwa miejsca (normalne bądź z z ekstra miejscem na nogi etc). Bilety kupowałem u pośrednika i przedstawiciel pośrednika powiedział mi, że mogę zgłosić u niego żądanie posadzenia mnie z dzieckiem w specjalnym miejscu w samolocie, gdzie dziecko będzie miało swoje miejsce. Powiedział, że w takim trybie w to miejsce może być przeniesiony tylko jeden rodzic. Czyli podróż wygodniejsza, ale oddzielnie.

Macie może jakieś doświadczenia, jak wyglądają te specjalne miejsca w samolocie? Przedstawiciel pośrednika wspominał coś o jakimś łóżeczku dla dziecka, ale jakoś trudno mi sobie to wyobrazić. Warto skorzystać z takiej opcji (loty są w nocy, także dziecko będzie i tak spało)?

Jak leciałem kiedyś KLM do Chin, to obok mnie usiadła pani z małym dzieckiem (nieźle mnie to wtedy zirytowało:). Obsługa jeszcze przed startem zaproponowała jej zmianę miejsca na miejsce dla pasażerów z dziećmi. Ta praktyka jest powszechna, tj. personel pokładowy widząc pasażera z niemowlakiem na "normalnym" miejscu z reguły proponuje przeniesienie na miejsce dla pasażera z dziećmi? W takim przypadku przesiada się tylko jeden rodzic, czy możliwa jest zmiana miejsca przez dwójkę rodziców?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To extra miejsce to jest chyba miejsce tuż przed ścianą, a na ścianie zawieszają łóżeczko dla dziecka.

O coś takiego:

Załączniki:
2ab6c059594004857b5befe0ab281cdf.jpg
2ab6c059594004857b5befe0ab281cdf.jpg [ 12.73 KiB | Obejrzany 8407 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 18:43 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@red1982, na tej stronie znajdziesz kryteria, jakie dziecko musi spełniać, żeby spać w łóżeczku (basinette/ cot) danej linii: http://www.flyingwithababy.com/2013/02/ ... t.html?m=1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:09 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
@kara dzięki. To chyba pozamiatane:). Moje dziecko nie spełnia kryteriów ani Delty ani Virgin Atlantic (waga dziecka).
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:30 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Co do wagi i wymiarów, nie wiem jak rygorystycznie Virgin i Delta do tego podchodzą, ale ta podniebna kołyska (zwana skycot :) ) jest bardzo przydatna. Ja kupując bilety w AirFrance od razu ją zarezerwowałam, a kilka miesięcy później, gdy mieliśmy nasz lot, nasz czternastomiesięczny maluch przekraczał już wymiarowo i wagowo limity dla kołyski (niewiele, ale jednak). Na pokładzie jednak nie było problemów kołyska została zamontowana, nikt o wagę ani o wymiary nie pytał, nikt nie próbował ważyć :)
Przy długim locie kołyska okazała się bardzo przydatna, szczególnie przy jedzeniu - odstawialiśmy małego do kołyski, siedział tam sobie, a my mieliśmy wolne ręce żeby zjeść i żeby go nakarmić. Jest to wygodne też kiedy maluch uśnie - wtedy masz wolne ręce, żeby coś poczytać czy po prostu odpocząć. Długi lot z maluchem na rękach potrafi być naprawdę męczący.
Warto jednak pamiętać, że w razie turbulencji trzeba malucha przypiąć pasami do własnego pasa / wtedy nie może korzystać z kołyski.

W każdym razie, jeśli masz taką możliwość, to naprawdę gorąco polecam zarezerwowanie kołyski.
Poza tym myślę, że skoro macie bilety dla waszej trójki, to jeśli wybierzesz miejsce z kołyską, to obok dostanie również druga osoba. Nie wyobrażam sobie, żeby wstawili obok ciebie kogoś obcego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@red1982 Czy dla dziecka masz wykupione osobne miejsce czy teoretycznie leci z Wami "na kolanach" ? Nie przejmowałbym się zupełnie tym, że zostaniecie rozdzieleni, w miarę możliwości załoga pomoże Wam tak dobrać miejsca żebyście siedzieli obok siebie, a w ostateczności zawsze pozostaje rozmowa z innymi pasażerami. Nawet jesli macie już przydzielone miejsca, proponuję dopytać o dobranie najlepszych dla Was miejsc podczas odprawy.

Poza Europę z naszą córką lecieliśmy 3 razy, w żadnym przypadku nie rezerwowaliśmy osobnego miejsca. W Emirates miała 11 miesięcy, więc jeszcze mieściła się do podwieszanej kołyski, poza tym w przypadku tej linii możliwe jest wszystko z korzyścią dla pasażera.
Lecąc do Chile Iberią obawialiśmy się o miejsca i możliwość siedzenia razem, tym bardziej że rezerwacja miejsc kosztuje 30 euro za osobę i nie gwarantują siedzenia razem nawet w ramach jednej rezerwacji. Zaryzykowaliśmy i okazało się że samolot nie ma pełnego obłożenia i podczas odprawy przydzielono nam miejsca obok siebie oraz zablokowano możliwość rezerwacji miejsca obok, tzn. mieliśmy 3 miejsca dla siebie. W drodze powrotnej było jeszcze lepiej, bo udało się dostać cały rząd 4 foteli.
W przypadku Air Serbia, obsługa nie była skłonna analizować dostępności miejsc, natomiast samolot również nie był pełny i bez problemu dogadaliśmy się z innymi pasażerami, więc też mieliśmy rząd dla siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2022 10:45 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Odgrzeję trochę temat ;)
Za 2 tygodnie lecę KLM. Poinformowałem ich za pośrednictwem WhatsApp (świetny kontakt z ich strony), że jestem zainteresowany kołyską dla niemowlaka. Na odpowiedź mam czekać do 72h.
Wchodząc w swoją rezerwację widzę, że mogę już teraz wybrać miejsce na lot z dzieckiem za darmo. Zanim napisałem prośbę o kołyskę można było wybrać miejsca tylko za opłatą. Czy to oznacza, że łóżeczko zostało przyznane? Przy rezerwacji pojawił się napis Bassinet- on request.
Ktoś, coś? ;)
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2022 18:41 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@Mikolaj23 również lecę z dzieciakami za dwa tygodnie KLM i ja załatwiłem kołyskę przez infolinię, gdy wszedłem w swoją rezerwację mieliśmy już przydzielone miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:55 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Dzięki za odpowiedź.
Również mam już przydzielone miejsca. Wchodząc w rezerwację mam już informacje, że kołyska potwierdzona.
Trwało to 2 dni. Być może przez infolinię robią to od ręki.
Jeżeli chodzi o kontakt przez WhatssApp to zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group