Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Cze 2015 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 167
srebrny
wojtol napisał(a):

Kupowałeś może te bilety? Niby spora oszczędność, ale czy warto ryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 25 Cze 2015 14:22 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Biletów jeszcze nie kupowałem - lecę na Expo pod koniec sierpnia. Wydaje mi się, że możesz spokojnie kupić bilety u tego sprzedawcy. Posiada same pozytywne komentarze. Ostatnie 10 od kupujących bilety.

Tamta aukcja się zakończyła. Tu jest nowa: http://www.ebay.it/itm/Biglietti-EXPO-2015-a-data-aperta-Tickets-EXPO-2015-Milano-/231603744935?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item35eca8b0a7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Cze 2015 00:00 

Rejestracja: 21 Mar 2015
Posty: 2
Bilety kupowane na stronie Expo nie są imienne, po prostu się je drukuje.
Skoro są pozytywy pod tymi na ebay to ryzyka raczej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Lip 2015 22:28 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
3 bilety w cenie 2 na włoskim grouponie https://www.groupon.it/deals/milano/gl-zenais-k2-milan/68857371
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:00 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Dla wszystkich wybierających się na Expo na bilecie nocnym chciałbym podpowiedzieć, iż w chwili obecnej zaczynają wpuszczać już ok. 18.20, choć oficjalnie jest od 19.00 zapewne by rozładować duże kolejki w strefie bezpieczeństwa. Warto zatem być już koło 18.00 wtedy jest duża szansa, że wejdziemy już około 18.30. Druga istotna informacja,dotyczy biletów na metro. Expo jest w drugiej strefie więc wymaga wykupienia biletu za 2,50 euro lub powrotnego za 5.00 (105 minutowe) lub droższych dobowych i kilkudniowych. Istotne jest to, że na stacji metra przy Expo stoi kordon kanarów i sprawdza wszystkim bilety. Jeżeli nie masz biletu lub tylko na jedną strefę szykuj się na większy wydatek.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Wrz 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Doprecyzowując informacje od @greg1291 - część z Was pewnie i tak będzie posiadać jakiś całodobowy czy kilkudniowy bilet na transport miejski w 1. strefie miasta, a posiadając już bilet na pierwszą strefę, zamiast kupować bilet na Expo za 2,5€, można wysiąść na stacji Molino Dorino na końcu pierwszej strefy i dokupić zwykły bilet jednorazowy za 1,5€. W drodze powrotnej to samo, z tą różnicą, że nie trzeba wysiadać bo od granicy strefy znów obowiązuje całodobowy bilet.
Mapka - http://www.atm.it/it/ViaggiaConNoi/PublishingImages/schema_rete_metro.jpg
Bilety można też kupić kartą przez aplikację mobilną ATM Milano - http://www.atm-mi.it/en/ViaggiaConNoi/Pages/ATMMobile.aspx

Oszczędność 1€ na bilecie w jedną stronę może niewielka, ale w świecie Fly4free można już za to gdzieś polecieć ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Wrz 2015 17:43 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Bilety po 19 EUR zamiast po 39 EUR na kijiji/gumtree:
https://expo2015.kijiji.it/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Paź 2015 07:25 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
z góry przepraszam za swoje naiwne pytanie ;)
jaka jest idea uczestniczenia w tego typu imprezie w odniesieniu do podróżowania a szczególnie do budget travellers??
będę w przyszłym tygodniu w mediolanie i tak sie zastanawiam co by mogło mnie przekonać do podjechania tam...
co tam można zobaczyć fascynującego?? rozumiem że na Was robią wrażenie konstrukcje tych pawilonów??czy może drenujecie swoje portfele na poczet tych specjałów (zapewne pysznych) z różnych krajów?? chyba że zaliczenie tak prestiżowej imprezy jest samo w sobie dla Was funem ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wiecie o tym?
http://www.groupalia.it/tempo-libero/mu ... mp=default
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
dzako071 napisał(a):
z góry przepraszam za swoje naiwne pytanie ;)
jaka jest idea uczestniczenia w tego typu imprezie w odniesieniu do podróżowania a szczególnie do budget travellers??
będę w przyszłym tygodniu w mediolanie i tak sie zastanawiam co by mogło mnie przekonać do podjechania tam...
co tam można zobaczyć fascynującego?? rozumiem że na Was robią wrażenie konstrukcje tych pawilonów??czy może drenujecie swoje portfele na poczet tych specjałów (zapewne pysznych) z różnych krajów?? chyba że zaliczenie tak prestiżowej imprezy jest samo w sobie dla Was funem ;)?


Poza smaczkami architektonicznymi, czyli zazwyczaj bardzo ciekawymi konstrukcjami pawilonów powód takiej wizyty jest jeden i jest tak bardzo podróżniczy, że ciężko żeby był bardziej. Przejście się po Expo to jest takie RTW w kilk/kilkanaście godzin. Masz możliwości zobaczyć każdy prezentujący się kraj z jego najlepszej strony, łyknąć odrobiny ich kultury, porozmawiać, jak chcesz wydać sporo pieniędzy to i zjeść. Dla osób podróżujących to bardzo ciekawe, bo czasem nawet sobie nie zdajemy sprawy, że gdzieś byśmy pojechali lub że spasowałaby nam tamtejsza kultura, taka wystawa to poznać te kraje w pigułce, kraje o których czasem byśmy nawet nie pomyśleli.

Często potem taka wiedza w pigułce się przydaje, jak się pojawia jakiś EF i trzeba szybko decydować czy się chce gdzies lecieć czy nie i nie ma czasu na układanie planu podrózy, warto mięc taką pigułkową wiedzą o wielu miejscach i o tym czy to miejsce, które może Ciebie zainteresowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:46 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
dzako071 napisał(a):
z góry przepraszam za swoje naiwne pytanie ;)
jaka jest idea uczestniczenia w tego typu imprezie w odniesieniu do podróżowania a szczególnie do budget travellers??
będę w przyszłym tygodniu w mediolanie i tak sie zastanawiam co by mogło mnie przekonać do podjechania tam...
co tam można zobaczyć fascynującego?? rozumiem że na Was robią wrażenie konstrukcje tych pawilonów??czy może drenujecie swoje portfele na poczet tych specjałów (zapewne pysznych) z różnych krajów?? chyba że zaliczenie tak prestiżowej imprezy jest samo w sobie dla Was funem ;)?


Co ważne, akurat w tym roku, otwiera szeroko oczy na problemy z jakimi borykają się różne kraje. Mnie w tym roku szczególnie zadziwiły:
1. Zjednoczone Emiratu Arabskie. Kraj ropą i Szejami stojący z mnóstwem kasy, którą przeznacza na ............ WODĘ! Aby oczyścić wodę morską by był zdatna do picia wydają miliony dolarów! Fakt, trzeba było postać w gigantycznej kolejce, aby się dostać do tego pawilonu (korzystałem z opcji tańszej, wejście po 19) ale warto. Własne kino i montowanie filmów z wypowiedziami ludzi przed wejściem do niego = mistrzostwo świata!
2. Malezja - kraj w którym mają patent aby wywołać opady, a wszystko za sprawą króla, którego hobby było rolnictwo. Sam nawet oddał swoje posiadłości aby móc na nich uprawiać ryż :) (naszym parlamentarzystom taka pokora by się przydała)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:04 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
dzako071 napisał(a):
z góry przepraszam za swoje naiwne pytanie ;)
jaka jest idea uczestniczenia w tego typu imprezie w odniesieniu do podróżowania a szczególnie do budget travellers??
będę w przyszłym tygodniu w mediolanie i tak sie zastanawiam co by mogło mnie przekonać do podjechania tam...
co tam można zobaczyć fascynującego?? rozumiem że na Was robią wrażenie konstrukcje tych pawilonów??czy może drenujecie swoje portfele na poczet tych specjałów (zapewne pysznych) z różnych krajów?? chyba że zaliczenie tak prestiżowej imprezy jest samo w sobie dla Was funem ;)?

To i ja dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji. Poleciałem specjalnie na dzień polski 13.09. Wejście wieczorowe za 5 Euro ale już od 18-tej puszczali.
Celowo głodowałem cały dzień licząc na darmowe poczęstunki. Różnie z tym było, głównie woda gazowana z automatu do oporu i do butelek.
Ale u naszych podjadłem pierogów i bigosu, bo znałem język to się dogadałem z kucharzami i nakarmili rodaków.
Wygrałem też koszulkę z orłem w quizie o Polsce. Bez problemów, każdy z Was by odpowiedział na te pytania o stolicę, czy rzekę Wisłę.
Inne pawilony też ciekawe, taki świat w pigułce w jednym miejscu. To nie pierwsze moje expo.
I oby nie ostatnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Paź 2015 21:26 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Maciek78 napisał(a):

Cześć, mam pytanie czy zakup przez ten link jest pewny? dziękuję za informację, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Paź 2015 08:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Włoska konkurencja gruponu, link pewny tylko trzeba się wczytać w warunki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Paź 2015 03:32 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
https://m.groupon.it/deals/gl-zenais-9
Bilety po 7.9 €
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group