Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Lip 2015 17:47 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 15
Witam forumowiczów. 16 sierpnia lecę do Bergamo. Spędzę tam 5 dni. Jeden z nich chciałabym poświęcić na wycieczkę nad Como. Wymyśliłam : Bergamo - Lecco - Varenna - Lecco - Bergamo lub dłuższą trasę : Bergamo-Lecco-Varenna-Bellagio - Como ( wjazd kolejką na wzgórze) - Lecco - Bergamo. Czy ktoś wie jak dostać się z Bellagio do Como i później do Lecco? Pociągów chyba nie ma? Nie mogę znaleźć. A jeśli autobusem, to czy bilet jednodniowy "podróżuj wszędzie w Lombardii" też jest na te przejazdy autobusowe oraz na prom? Przy bilecie jest napisane, że na autobusy, kolej, kolejki linowe i jeśli dobrze doczytałam promy - wszystko musi być publiczne. Tylko skąd to wiedzieć, że publiczne a nie prywatne? ktoś coś wie i pomoże? To moja pierwsza podroż do Włoch. Z szybkimi kolejami poradziłam sobie i bilety do Wenecji kupiłam, a z tym ni diabla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#22 PostWysłany: 30 Lip 2015 18:57 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 11
Z Bellagio (Przystanek Bellagio - Lungo Lago Marconi) do Como ( wysiąść Como - Stazione Autolinee )można autobusem linia C30 przewoźnik ASF publiczny czas ok. 1 godz. a potem z Como do Lecco ten sam przewoźnik linia C40 czas ok. 1 godz. 15 min. To połączenie można wykonać na bilecie io viaggio ovunque in Lombardia całodzienny koszt 16 euro. Z Lecco pociąg do Bergamo. Promy na jeziorze Como są prywatne ten bilet nie jest ważny. W Como ,aby skorzystać z kolejki na Como Brunate należy pokazać bilet w kasie io viaggio a dostaniemy bilet na ( wjazd kolejką na wzgórze). Pamiętajmy kupujemy bilet io Viaggio kasując go jest on ważny na całą Lombardia, lepiej przemyśleć czy nie kupić na więcej dni, czeka jez. Iseo z bezpłatnymi promami , polecam wyspę Monte Isola lub nad jeziora Garda czy Maggiore (można też skorzystać z ofert przewoźnika Trenord ). Buon viaggio.
Góra
 Profil Relacje PM off
bigluk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Sie 2015 09:18 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 15
Dziękuję za pomoc. Chodziło mi głównie o promy na Como. Niestety na zwiedzanie okolic jezior zostanie mi jeden dzień przed wylotem do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Sie 2015 15:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Potwierdzam, że viaggio ovunque in Lombardia to dobra sprawa. Niestety przylatując do Bergamo można go kupić dopiero na stacji kolejowej. Dostępny jest w automatach. Wtedy można swobodnie poruszać się po całej Lombardii w tym metrem we wszystkich strefach w Mediolanie. Bilet upoważnia też do przejazdu kolejkami w Bergamo na Citta Alta, oraz do przejazdu na lotnisko w Bergamo autobusem miejskim. Jeżeli ktoś zwiedza aktywnie to zdecydowanie się zwróci. Dużo czasu też oszczędza się omijając kolejki do kas biletowych na stacjach kolejowych i automatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lis 2015 13:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Kopciuszek napisał(a):
Day pass oznacza wszędzie tam okres ważności od 00 do 23:59.


Rozumiem, że odpowiedź dotyczyła biletu na Lombardię: 'Io Viaggio Ovunque in Lombardia'

A jak jest z biletem całodniowym w Mediolanie? 24h czy dany dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lis 2015 15:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Coś mi się nie podoba funkcja forum bo takie proste pytania jak powyżej można samemu rozwikłać bez większego trudu. Takie pójście na łatwiznę jednak nie uczy niczego.

Cytuj:
Biglietto giornaliero
Tariffa: 4,50 €
Valido per 24 ore dalla convalida, ti consente di viaggiare liberamente su tutta l’area Comunale di Milano senza alcuna limitazione. Il biglietto è valido anche sulle tratte ferroviarie urbane gestite da Trenord, Passante ferroviario compreso
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 13 Gru 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 302
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
hej czy to jest jakaś odmiana tego Viaggio Ovunque in Lombardia http://store.trenord.it/new-io-viaggio- ... owFocusTag ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Witam. Czy zmieniając linię metra z żółtej na fioletową na stacji Zara muszę kupować nowy bilet (chodzi mi o jednorazowy), czy jadę dalej na tym samym ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:04 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Nie musisz kupować nowego biletu, ważne żebyś zmienił linię metra bez wychodzenia poza barierki (co jest możliwe i dość dobrze opisane na stacji).
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 17 Sty 2016 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Potwierdzam przed chwila jechałem metrem i zmieniałem linie żółtą na fioletową bez wychodzenia poza bramki na jednym bilecie który kosztował 1,5 €. Swoją drogą to fioletowa linia jest bardzo nowoczesna , jeżdżą same wagoniki bez maszynisty . ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Sty 2016 09:41 

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 2
Cześć. Czy na bilecie Io Viaggio in Lombardia mogę jechać z lotniska Malpensa do Mediolanu? Teoretycznie lotnisko leży w regionie ale wiadomo jak to z nimi jest, często mają specjalną taryfę. Tutaj połączenia są obsługiwane przez Malpensa Express, który należy do Trenord. Natomiast bilet Io Viaggio in Lombardia obowiązuje na linie Trenord, ale jak jest w tym przypadku? Ktoś posiada takie informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Mar 2016 19:49 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
piotrek_swi napisał(a):
Cześć. Czy na bilecie Io Viaggio in Lombardia mogę jechać z lotniska Malpensa do Mediolanu? Teoretycznie lotnisko leży w regionie ale wiadomo jak to z nimi jest, często mają specjalną taryfę. Tutaj połączenia są obsługiwane przez Malpensa Express, który należy do Trenord. Natomiast bilet Io Viaggio in Lombardia obowiązuje na linie Trenord, ale jak jest w tym przypadku? Ktoś posiada takie informacje?



Dodam pytania.
Czy jadąc do Verony na tej karcie ....dokupuje bilet z Desenzanp do Verony.(Lombardia sie na nim kończy). I czy taki bilet kupie w automacie? Czy kasuje go od razu po kupnie ..ps jade z Mediolanu..?
Czy obejmuje ona autobus z Bergamo na lotnisko ? (jaki to numer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Mar 2016 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@piotrek_swi
Ja bym poszukał na stronie przewoźnika znaczka Lombardii (zielony taki). Jak jest to nie powinno być problemu.
Jak wrócisz to koniecznie opowiedz jak było!!!

@dijek
Bilety do kupienia tylko w informacji turystycznej i to nie każdej. Na lotnisku w Bergamo nie mają, odsyłają do miasta.
No i jazda tylko w granicach regionu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Kwi 2016 16:26 

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 2
namteH napisał(a):
@piotrek_swi
Ja bym poszukał na stronie przewoźnika znaczka Lombardii (zielony taki). Jak jest to nie powinno być problemu.
Jak wrócisz to koniecznie opowiedz jak było!!!


Na Malpensa Express jest osobny specjalny bilet, inne nie obowiązują. Kupując wcześniej przez internet jest promocja na podróż w dwie strony. Jeżeli powrót na lotnisko jest w przeciągu 30 dni za taki bilet zapłacimy 18 zamiast 24 Euro.


Ostatnio edytowany przez piotrek_swi, 29 Kwi 2016 16:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Kwi 2016 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@piotrek_swi
Rozumiem, że sprawdzałeś w praktyce?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Kwi 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
O ile dobrze zrozumiałem informację to na bilecie "Viaggio" można jechać Malpensa Express ale niestety bez dojazdu do samego lotniska.
http://www.trasporti.regione.lombardia. ... INFWrapper
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 29 Kwi 2016 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@maczala1
OK!
Dopiero teraz to znalazłem, na samym dole tej strony.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Maj 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Pełen wykaz na temat io viaggio ovunque in Lombardia można znaleźć pod adresem (po włosku)
http://www.regione.lombardia.it/shared/ ... 140324.pdf
informacja skrócona + ceny
http://www.trasporti.regione.lombardia. ... 3409310011

Są nawet fotki automatów biletowych w których można kupić ten bilet. W pociągach regionalnych można jeździć tez 1 klasą

Jako ciekawostkę można dodać że kolejek (łącznie z linowymi) z których można skorzystać jest więcej. Niestety mapki w linkach nie pojawiają się.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 14 Maj 2016 05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 32
Loty: 110
Kilometry: 143 100
Proszę tylko o potwierdzenie. Na stacji kolejowej w Bergamo kupuję bilet "viaggio ovunque in lombardia" za 16EUR. Po czym na tym bilecie jadę pociągiem do Lecco, w Lecco autobusem nr 5 do kolejki która zawiezie mnie na Piani d'erna, wracam de Lecco, następnie pociągiem do Varenny i z Varenny wracam do Bergamo, gdzie jadę na lotnisko podmiejskim autobusem. I to wszystko zrobię na tym jednym bilecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Maj 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tak o ile pociąg jest regionalny. Bilet kupisz na stacji w Bergamo w automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
messnex uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group