Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2011 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Z informacji na forum wiem, że można spać.
A gdzie są najlepsze miejsca? tzn. gdzie najpóźniej budzą ;)?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 23:09, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 14 Wrz 2011 19:55 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Mam za sobą 3 nocki na tym lotnisku i po zebranych doświadczeniach uważam, że najlepiej śpi się (po przeniesieniu do hali odlotów) tutaj:

Image

To jest na samym końcu ciągu.

A tu zdobywanie doświadczenia:

http://mrowisko.wordpress.com/2011/05/0 ... w-bergamo/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Wrz 2011 20:14 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 5
Nie mam za dużego doświadczenia w temacie spania na lotniskach. W związku z tym nie wiem czy dobre warunki to możliwość drzemki 3-4 godzin, czy przespanie spokojnie 6-8 godz. Ostatnio za radą innego podróżnika spałem na zewnątrz lotniska w BGY, w śpiworze na siedzeniach pod dachem. Jak zasnąłem jakoś po północy to wstałem koło 8, w trakcie się przebudzałem, było głośno, ale nikt z obsługi czy mundurowych nie budził. Miejsce oczywiście tylko na cieplejsze dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2011 21:24 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
Też szykuje mi się nocleg i odlot następnego dnia dopiero o18. Także proszę o jakieś dobre rady :)

Wysłano z LG-P990 z użyciem Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2011 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
ja mogę dodać, że z niektórych miejsc ochrona przegania i nie można tam spać na ziemi tylko na krzesłach. Jednak odsyłają do miejsc gdzie można bez problemu się rozłożyć na ziemi. Ogólnie przyjazne lotnisko. Jak tam byłem dużo ludzi nocowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2011 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
To przeganianie w Bergamo faktycznie trochę wkurza, tym bardziej, że zmiana miejscówki następuje ok 2-3 w nocy :p
Niemniej nie ma co wymagać, bo nikt się nie przypieprza ogólnie do koczowania na lotnisku.

Po drugiej stronie lotniska jest Orio Center, a w nim tani supermarket.
Przykładowo:
- woda 1,5l 0,15E
- piwo Peroni 0,66l ok. 1E
- winko musujące słodkie 0,75l 0,85E :)
- chipsy duża paczka ok. 0,60E
- 6 rogalików a`la 7days 1,2E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2011 13:36 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 61
Ciekawą alternatywą dla spania na tym lotnisku może być spędzenie nocy w klubie, który jest tuż obok centrum handlowego Oriocenter. Przechodząc pod trasą do Oriocenter skręca się w lewo, a do tego klubu w prawo i po ok 200 metrach widać klub.
W klubie raczej drogo, ale butelczke wina na całą noc i można siedzieć, zapoznac się z Włochami...
Nie wiem tylko czy codziennie mają tam otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2011 14:39 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
A czy niema jakieś alternatywy aby spać w tym centrum handlowym? Najlepiej w jakims sklepie z meblami :-)
Może ktoś kiedyś próbował?

Wysłano z LG-P990 z użyciem Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2011 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Centrum handlowe zamykają coś około północy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2011 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Gdzie podają lepsze rogaliki i kawę? Lotnisko czy centrum handlowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2011 15:55 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Duzo informacji i linkow na temat Bergamo: http://tambylstwo.blogspot.com/2010/08/ ... ik-po.html
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2011 04:48 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Szybkie pytanie, czy strefa odlotów jest czynna całą dobę ?
Mam przylot o 22:55 i chciałbym się najlepiej udać odrazu do strefy odlotów na drzemkę, da radę czy trzeba czekać od którejś godziny aż otworzą ?
Wylot mam rano koło 8
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2011 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
JIK napisał(a):
Szybkie pytanie, czy strefa odlotów jest czynna całą dobę ?
Mam przylot o 22:55 i chciałbym się najlepiej udać odrazu do strefy odlotów na drzemkę, da radę czy trzeba czekać od którejś godziny aż otworzą ?
Wylot mam rano koło 8

Niestety trzeba czekac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2011 11:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
mógłbyś podać ile trzeba czekać?
tzn. na ile przed odlotem, mogę wejść do strefy odlotow
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Wrz 2011 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Nie otworzą wcześniej niż na 2h przed pierwszym lotem na tablicy. Ludzi do kontroli jest przeważnie masa więc się nie przeraź, ale wszystko idzie sprawnie. Często sprawdzają rozmiary gabarytowe toreb / plecaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Wrz 2011 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Otwieraja ok. 4-5 rano, raczej blizej 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2012 03:11 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 18
Swieza relacja (17-18.01.2012):

1.meskie toalety od strony "arrivals" sa przeniesione do KONTENERA! (okropnie zimno, brak desek sedesowych i brak drzwi w niektorych kabinach; Jak to obejsc? a) isc do kibelkow po drugiej stronie terminalu (ta zamykana okolo 23:00) - tam w podziemiach sa dwie duze toalety; b) zamiast skrecac w prawo do kontenera, zejsc w dol (jak do kaplicy) - jest tam zapasowa kabina.

2.w czesci arrivals najlepsze miejscowki sa zaraz przy wyjsciu z sali przylotow (tak przynajmniej po godz. 23:30); jest w miare cieplo, bo drzwi nie otwieraja sie tak czesto i nie smierdzi fajkami; Zaraz po wejsciu do hali "arrivals" skrecamy w prawo i mamy ladna cicha wneke; albo kierujemy sie na wprost pod generatory pradu.

3.ok. godz 22:30-23:00 zamykaja calkowicie czesc "departures"; czytalem gdzies, ze okolo godz. 2:00 mozna sie tam przeniesc, ale nas obudzil ochroniarz (po ok 40min); Za to okolo 3:00 zaczynaja halasowac i myc czesc "arrivals" i w pewnym momencie chlop od wozeczka trabi na ludzi i kaze im przejsc do czesci "departures".

4.w czesci "departures" metalowe lawki sa gorsze niz w nie-jednym parku: strasznie zimne i przedzielone na siedzenia po: "1-2-2...-1"; rozlozyc da sie w tych "2"; Do okolo godz 5:30 najcieplejsza czesc jest na samym koncu terminalu (4-kolumny na srodku + telewizory); wynika to z faktu, ze nikt tamtedy nie wchodzi i drzwi nie wpuszczaja zimnego powietrza z zewnatrz. Ponadto w suficie znajduja sie nawiewy cieplego powietrza; Najlepiej byloby ustawic sie tuz pod nimi (ale wtedy lezy sie na ziemi);

5.okolo 8:00-8:30 ochroniarze znowu sie budza i kaza sciagac buty z krzesel (zatem do tej mniej wiecej godziny mozna sie przespac)

6.cena kawy a la americana ~1-1.2e; herbata 1,8e

7. wolnych kontaktow nie odnalazlem.

Za tydzien czeka mnie powtorka, tym razem wezme alu-mate...
_________________
gdyby ktoś potrzebował - posiadam kartę Wizz Xclusive
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lip 2012 17:14 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Jak to przyjaciele wygląda w tym okresie? Da się spokojnie przeczekać do rana? O której z samego rana można dojechać autobusem do Centrum Bergamo? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Lip 2012 11:29 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Spałem w zeszłym tygodniu z czwartku na piątek..ludzi naprawdę sporo, ławki, ziemia przy ścianach solidnie obłożona (czyt. nie ma się gdzie położyć) od baru przy końcu hali przylotów do bankomatów. Bar naprzeciw bankomatów otwarty chyba całą noc, choć pewności nie mam bo mi się zasnęło w końcu koło 2..Ok 4 nad ranem nas obudzono i kazano się przenieść na halę odlotów, a tam się trochę chłodno zrobiło bo klima była włączona chyba na maksa.

Z dodatkowych info, przechowalnia bagażu na zewnątrz idąc trasą do Orio Center, 4EUR/sztuka bagażu (czynna od 8 do 24). Obok automaty z napojami, przekąskami plus na kawę (Lavazza). Małe espresso 0,70EUR, więc znośnie. Orio Center czynne od 9 do 22. Na drugim piętrze po środku część gastro, można się fajnym żarciem posilić w cenie od 2 do 5EUR.

Co do busów, to chyba już w okolicy 6, ale dokładniej poszukaj tu:
http://www.atb.bergamo.it/ENG/homepage.aspx

Ps. Można też przy dobrej pogodzie spróbowac ławek przez terminalem (przy ścianach) albo zaryzykować trawników ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Paź 2012 22:00 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Jeśli planujecie spanie w Bergamo na lotnisku to weźcie sobie jakiś koc/śpiwór lub coś ciepłego,dziś w nocy było dość zimno..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group