Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Wrz 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Czy w grudniu warto się wybrać na pustynie i spędzić tam noc? Czy nie będzie tam za zimno? Czy BerBerowie gwarantują w cenie jakieś śpiwory albo cokolwiek? czy samemu trzeba coś wziać ze sobą??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#62 PostWysłany: 29 Wrz 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Hawi napisał(a):
Czy w grudniu warto się wybrać na pustynie i spędzić tam noc?


Warto zawsze, tyle że większe ryzyko, że nie trafisz z pogodą. Nie chodzi o deszcz, bo ten rzadko gości na Saharze, ale raczej o to, że samą atrakcją jest oglądanie nieba nocą, bo widać mnóstwo gwiazd itd., a zimą chmury mogą trochę popsuć widoki. Myślę, że spędzenie nocy jest jedynym sensownym wyjściem, przynajmniej rozpoczynając podróż w Marrakeshu - weź pod uwagę, że trochę się jedzie.

Hawi napisał(a):
Czy nie będzie tam za zimno? Czy BerBerowie gwarantują w cenie jakieś śpiwory albo cokolwiek? czy samemu trzeba coś wziać ze sobą??


W moim przypadku posiłek (obiadokolacja i śniadanie rano), zabawy przy ognisku i materac z pościelą (tj. poduszka i grube koce) były inclusive - myślę, że to standard. Tak czy siak, warto wziąć ze sobą ciepłe ubranie do spania, bo od zachodu do wschodu słońca robi się niemiłosiernie zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 30 Wrz 2014 15:46 

Rejestracja: 05 Lip 2013
Posty: 29
Witajcie!

Wybieramy się z chłopakiem do Marokaa w terminie 8-17.11, przeszukałam forum i sama nie wiem na co się zdecydować. Gdzie się wybrać. Doradźcie proszę :) Czy warto w tym terminie odwiedzić Marrakesz i udać się na wycieczkę np. na wodospady? Czy może obrać jakiś inny kierunek.

Pozdr.

Anka
_________________
Anka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Dzięki Dji - My zaczynamy w Fezie potem Szafszawan, Casablanca (chociaz nie wiem wlasnie czy warto) i potem Marrakesz z którego wylatujemy..ile czasu zarezerwowac na tą pustynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Paź 2014 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Angiees napisał(a):
Witajcie!

Wybieramy się z chłopakiem do Marokaa w terminie 8-17.11, przeszukałam forum i sama nie wiem na co się zdecydować. Gdzie się wybrać. Doradźcie proszę :) Czy warto w tym terminie odwiedzić Marrakesz i udać się na wycieczkę np. na wodospady? Czy może obrać jakiś inny kierunek.

Pozdr.

Anka

Przeszukałaś forum, nadal nie wiesz, na co się zdecydować, ale mimo to prosisz o radę... Wybacz, ale to trochę nielogiczne :). Forum pęka od informacji o Maroku, licznych relacji ze zdjęciami, opinii o różnych miejscach. Śmiem twierdzić, że Maroko to jeden z najlepiej udokumentowanych krajów na forum. Jeśli to ciągle nie wystarcza Ci, żeby zaplanować wyjazd, to jakiej rady mielibyśmy Ci udzielić, żebyś mogła się na coś zdecydować? :) Stworzyć Ci plan wyjazdu? Włóż trochę wysiłku w planowanie i wyjdź sama z jakąś inicjatywą, albo chociaż napisz dokąd lecicie, to przynajmniej będzie można polecić Ci jakieś miejsca w pobliżu warte odwiedzenia. Więcej własnej pracy! A Marrakesz zawsze warto odwiedzić. Co do wodospadów w listopadzie, to nie mam zdania, bo po lecie może nie być tam wiele wody i niewiele zostanie z wodospadów, ale nie byłem tam w tym terminie, więc nie wiem.

-- 03 Paź 2014 01:02 --

Hawi napisał(a):
Dzięki Dji - My zaczynamy w Fezie potem Szafszawan, Casablanca (chociaz nie wiem wlasnie czy warto) i potem Marrakesz z którego wylatujemy..ile czasu zarezerwowac na tą pustynie?

Ile chcesz. Jedna noc w zupełności wystarczy, żeby posmakować wszystkich atrakcji pustyni, tj. jazdy na wielbłądach, oglądania zachodu i wschodu słońca, podziwiania gwiazd na niebie (jeśli będzie czyste niebo). Dla mnie to był świat z górą. Dla dodatkowych wrażeń, typu sandboarding, czy quady warto pewnie przedłużyć pobyt o jeden dzień. Ale quady odradzam, bo to niszczy całą atmosferę pustyni, stresuje wszystkie pustynne zwierzątka i jeszcze zatruwa powietrze. Wielbłąd zdecydowanie bardziej pasuje do pustyni niż quad.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Paź 2014 07:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Wybieram się do Marakeszu z dziewczyną 6.01 - 13.01. Gdyby ktoś się pisał na wspólne wycieczki poza miasto, czytając ten temat, wychodzi, że w grupie można utargować taniej, to proszę o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 03 Paź 2014 15:07 

Rejestracja: 05 Lip 2013
Posty: 29
korpus napisał(a):
Angiees napisał(a):
Witajcie!

Wybieramy się z chłopakiem do Maroko w terminie 8-17.11, przeszukałam forum i sama nie wiem na co się zdecydować. Gdzie się wybrać. Doradźcie proszę :) Czy warto w tym terminie odwiedzić Marrakesz i udać się na wycieczkę np. na wodospady? Czy może obrać jakiś inny kierunek.

Pozdr.

Anka

Przeszukałaś forum, nadal nie wiesz, na co się zdecydować, ale mimo to prosisz o radę... Wybacz, ale to trochę nielogiczne :). Forum pęka od informacji o Maroku, licznych relacji ze zdjęciami, opinii o różnych miejscach. Śmiem twierdzić, że Maroko to jeden z najlepiej udokumentowanych krajów na forum. Jeśli to ciągle nie wystarcza Ci, żeby zaplanować wyjazd, to jakiej rady mielibyśmy Ci udzielić, żebyś mogła się na coś zdecydować? :) Stworzyć Ci plan wyjazdu? Włóż trochę wysiłku w planowanie i wyjdź sama z jakąś inicjatywą, albo chociaż napisz dokąd lecicie, to przynajmniej będzie można polecić Ci jakieś miejsca w pobliżu warte odwiedzenia. Więcej własnej pracy! A Marrakesz zawsze warto odwiedzić. Co do wodospadów w listopadzie, to nie mam zdania, bo po lecie może nie być tam wiele wody i niewiele zostanie z wodospadów, ale nie byłem tam w tym terminie, więc nie wiem.


Tak, dokładnie przeszukałam, poczytałam i nadal proszę o radę trochę bardziej doświadczonych podróżników. :)Po to chyba jest to forum między innymi, prawda? Zarzucasz mi brak własnej pracy? Nieładnie! :cry: Zbyt wiele informacji do mnie dotarło i nie wiem gdzie w listopadzie będzie najciekawiej. Nie proszę o plan wyjazdu, jedynie o wskazówkę od osób które były w listopadzie akurat i mogą coś polecić. Dalej sama sobie poradzę, potrafię planować swoje podróże. Widzę, że dość często osoby proszące o radę na forum są traktowane z góry. A chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. :?
Dziękuję za radę co do Marakeszu, własnie nad Marakeszem się najbardziej pochylam. Co również napisałam wcześniej :)
_________________
Anka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Nie ma tu żadnego traktowania z góry. To na pewno nie był mój cel. Po prostu tak sformulowalas swoje pytanie, że wyglądało jakbyś oczekiwała gotowych rozwiązań, które w praktyce są już na forum przedstawione. Teraz dodałaś trochę więcej szczegółów i można już jakoś myśleć jak Ci pomóc. Jeśli poczułas się zaatakowana, to wybacz. Po prostu męczące jest odpowiadanie ciągle na te same pytania, które są tu już dość dobrze opisane, a tak odebrałem Twój post na początku.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Paź 2014 20:04 

Rejestracja: 05 Lip 2013
Posty: 29
Rozumiem ;-) Wiesz kobieca logika czasami bierze górę :roll: - skoro ja rozumiem o co mi chodzi, to na bank jest to jasne dla wszystkich. :)

Pozdrawiam
_________________
Anka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Angiees napisał(a):
Witajcie!

Wybieramy się z chłopakiem do Marokaa w terminie 8-17.11, przeszukałam forum i sama nie wiem na co się zdecydować. Gdzie się wybrać. Doradźcie proszę :) Czy warto w tym terminie odwiedzić Marrakesz i udać się na wycieczkę np. na wodospady? Czy może obrać jakiś inny kierunek.

Pozdr.

Anka


Cześć.
Wodospady Ouzoud zawsze warto, ale to tylko jeden dzień, a widzę że będziecie 9 dni.
Żeby jednak coś cokolwiek mógłbym Ci podpowiedzieć to musiałbym wiedzieć gdzie lądujecie, skąd wylatujecie i czy planujecie z jednego miasta wyjeżdżać na wycieczki jednodniowe, czy zrobić pętlę?
A może moja relacja coś Ci podpowie:
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:29 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 8
Angiees napisał(a):
Witajcie!

Wybieramy się z chłopakiem do Marokaa w terminie 8-17.11, przeszukałam forum i sama nie wiem na co się zdecydować. Gdzie się wybrać. Doradźcie proszę :) Czy warto w tym terminie odwiedzić Marrakesz i udać się na wycieczkę np. na wodospady? Czy może obrać jakiś inny kierunek.

Pozdr.

Anka


Razem z narzeczoną wybieramy się do Maroka w bardzo podobnym terminie 7-16 listopada. Najpierw planujemy spędzić 3 pełne dni w Fez i okolice, później autobusem nocnym do Merzouga. Następnego dnia spędzamy noc na pustyni... i co dalej? Zostaje nam 4 pełne dni, wylot mamy z Marrakeszu. Czytałem, że można prosić o to, żeby zdążyć na autobus do Marrakeszu o 8 rano, ale czy nie ucieknie nam fajny poranek na pustyni? O której zazwyczaj jest się z powrotem w Merzouga po nocnej wyprawie? Szukam opcji bezpośrednio do Marrakeszu, albo z noclegiem po drodze, ale ciężki mi znaleźć sensowne rozwiązanie. Mamy tylko 8 pełnych dni w Maroku i chcielibyśmy je jak najlepiej wykorzystać, a jednocześnie zależy nam na nocy na pustyni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Na forum jest naprawdę dużo informacji o Maroku. Przejrzyj sobie tematy w dziale atrkacje, przeczytaj/przejrzyj relacje i na pewno znajdziej co najmniej kilka fajnych opcji, jak zagospodarować czas między Merzouga, a Marrakeszem, a sama będziesz wiedziała najlepiej, co Cię interesuje.

Np. tu poruszana jest podobna kwestia: http://www.fly4free.pl/forum/maroko,348,1442?start=620
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Gru 2014 13:21 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
PawelGa napisał(a):
Wybieram się do Marakeszu z dziewczyną 6.01 - 13.01. Gdyby ktoś się pisał na wspólne wycieczki poza miasto, czytając ten temat, wychodzi, że w grupie można utargować taniej, to proszę o kontakt.


Wybieram się z chłopakiem w podobnym terminie (2-11.01, od 6.01 w Marrakeszu) - wysłałam PW. Z chęcią dołączymy się do jakichś wycieczek fakultatywnych, szczególnie zależy nam na Merzouga i wodospadach Ouzoud. Troszkę mam wątpliwości co do pustyni w styczniu, ale i tak ufam, że będzie to niezapomniane przeżycie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 27 Gru 2016 19:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 11
Witam, w temacie dłuższy czas nie ma wypowiedzi ale liczę, że ktoś tu jeszcze zerka.. :)

Na przełomie luty/marzec lecimy do Maroko (podróż w parze). Planujemy 4 dni spędzić w Marrakeszu a pozostałe 3 dni w As-Sawirze.
Zastanawiamy się czy opłaca się nam wynajmować samochód, czy wybrać transport publiczny na trasie Marrakesz - As-Sawira? Ktoś z forumowiczów jechał publicznym autobusem/busem na tej trasie? Jak wyglądają ceny itp.? Czy do okolicznych atrakcji można spokojnie dotrzeć taxi/busem?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Gru 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Tak i tak.
Polecam busy CTMu, mają najlepszą opinie.
Bilet powinien kosztować koło 75 MAD (ok. 30 PLN).
Góra
 Profil Relacje PM off
Ogorasowy uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 27 Gru 2016 22:17 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 11
Pytanie z innej beczki, czy Waszym zdaniem 3 dni na zwiedzenie Essauwiry to za dużo? Mamy tam wstępnie zarezerwowane 3 noclegi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Gru 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
za dużo: przyjeżdżacie, nocujecie i następnego dnia można już wracać do Marrakeszu, z którego też wykroiłbym 1 dzień.

A więc masz 3 dni na Marrakesz, 2 na Essaouira. 2 dni, które właśnie zdobyłeś przeznaczasz na tripa busem CTM przez Atlas do Ait Ben Haddou :) Sama droga będzie mega przeżyciem 8-)

edit: w zasadzie kliknij w "relacje", w moim podpisie, znajdziesz tam relację z Maroka zwiedzanego transportem publicznym
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Gru 2016 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Tak na prawdę to starczy tam jeden pełny dzień, to stosunkowo małe miasteczko (ale bardzo urokliwe).
Samochód można wynająć i z Marrakeszu pojechać np. na pustynię, czy na wodospad D' Ouzoud, albo na bliższe atrakcje.
Sama podróż samochodem przez góry Atlas jest już świetnym doznaniem (tu musielibyście trochę odbić na południe).
Można też z As-Sawiry pojechać np. na południe za Agadir (np. Sidi Ifni czy Legzira), zależy co lubicie.

Ogólnie jeśli chcecie tylko raz się przemieszczać, to połączenia CTMem są na wysokim poziomie, ale również polecam wynajęcie samochodu, ponieważ jazda nim po Maroku to czysta przyjemność - tylko nie ma sensu wypożyczać na jedną trasę. My w ciągu tygodnia przejechaliśmy 2000 km, a wcale nie pędziliśmy - zrobiliśmy pętelkę wokół Marakeszu (zahaczając również As-Sawirę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Gru 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Mimo, że komunikacja między miastami w Maroku jest bardzo dobra to ja też polecam wynajęcie auta - w Maroku wynajem jest bezproblemowy i całkiem niedrogi :) Auto daje Wam po drodze większą swobodę i niezależność, można zjechać z głównej drogi i zatrzymać się na ładny widok, a takich tam nie brakuje. Jeśli macie kilka dni w Marrakeszu to możecie np. skoczyć do jednego z dwóch dostępnych dla turystów meczetów w Maroku - Tin Mal (ok. 100 km od Marrakeszu bodajże). Na sam Marrakesz na spokojnie 2 dni starczą.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 28 Gru 2016 00:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 11
marcino123 napisał(a):
za dużo: przyjeżdżacie, nocujecie i następnego dnia można już wracać do Marrakeszu, z którego też wykroiłbym 1 dzień.

A więc masz 3 dni na Marrakesz, 2 na Essaouira. 2 dni, które właśnie zdobyłeś przeznaczasz na tripa busem CTM przez Atlas do Ait Ben Haddou :) Sama droga będzie mega przeżyciem 8-)

edit: w zasadzie kliknij w "relacje", w moim podpisie, znajdziesz tam relację z Maroka zwiedzanego transportem publicznym


Dzięki za wiadomość, próbowałem na nią odpowiedzieć ale moja forumowa wiedza jest równa zeru :) Relacja świetna - przestudiowaliśmy całą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group