Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 60
Kilometry: 141 416
Witam,
wybieram się niebawem do Maroka i dziś podczas próby rezerwacji hotelu poprzez serwis hotelopia.pl pomimo tego ze podana cena zawiera wszelkie podatki itp zauważyłem małym druczkiem informacje o treści "Estimated total amount of taxes & fees for this booking: 560.00 Moroccan Dirham payable on arrival"

Postanowiłem więc spróbować innego pośrednika amoma.com lecz tu też natknąłem się na podobną wzmiankę tj. "Obowiązkowy podatek miastowy należy zapłacić w hotelu; wynosi on 119 PLN za całą rezerwację"
Podane sytuacje nie dotyczą jednego hotelu ale wszystkich jakie sprawdzałem.

Czy ktoś może potwierdzić że takowy podatek jest faktycznie naliczany przez hotel w momencie przyjazdu czy to tylko ściema?
560MAD za 7 dniowy pobyt czy nawet 119zł w przypadku amoma.com to trochę dużo...
Jeśli faktycznie taki podatek jest platny to czy opłata jest za pokój czy od osoby?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Sprawdź http://www.travelrepublic.co.uk i http://www.alpharooms.com
Wtedy masz voucher na pobyt i nikt raczej nie obciąży Cię żadnymi miejskimi podatkami, które płaci się za osobę/dobę.
Chociaż głowy na to, że to reguła też nie dam, mi na 2 pobyty w Maroku niczego nie pobrano.
Poza tym podejrzewam, że cena z w/w też będzie lepsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomek77tk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 60
Kilometry: 141 416
jobi napisał(a):
Sprawdź http://www.travelrepublic.co.uk i http://www.alpharooms.com
Wtedy masz voucher na pobyt i nikt raczej nie obciąży Cię żadnymi miejskimi podatkami, które płaci się za osobę/dobę.
Chociaż głowy na to, że to reguła też nie dam, mi na 2 pobyty w Maroku niczego nie pobrano.
Poza tym podejrzewam, że cena z w/w też będzie lepsza.


Dzięki jobi za odpowiedz.
Sprawdzilem alpharooms, cena praktycznie taka sama i brak wzmianki o podatkach jednak na travelrepublic juz jest wzmianka o 560MAD podatku.
Tobie przy zameldowaniu nie naliczali zadnych dodatkowych opłat niż te wynikające z rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2014 12:06 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Przeglądałem kilka serwisów i wiele hoteli/riadów w Marakesz-prawie wszędzie jest podatek miejski od 1euro do 3,5 euro od osoby/noc płatny na miejscu.Wygląda na dużą dowolność w jego ustalaniu przez hotele.Trzeba dokładnie czytać warunki hotelowe bo cena może być tylko z pozoru niska.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomek77tk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Sty 2015 11:40 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Czy jesli nie ma informacji o tym podatku podczas rezerwacji, to hotel moze nią obciązyc przy wymeldowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sty 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 60
Kilometry: 141 416
Piotr_N napisał(a):
Czy jesli nie ma informacji o tym podatku podczas rezerwacji, to hotel moze nią obciązyc przy wymeldowaniu?


Pokopałem troche po necie i faktycznie jest coś takiego w Maroko, jak to dziala dokladnie? Dowiem sie w kwietniu...
Ludzie nzazwyczaj pisali na forach że nie chcieli ich zameldować bez uiszczenia tego podatku, wiec raczej w tą stronę to dziala. Jednak też nie wszystkie hotele/hostele to naliczaja. Kwoty tez są różne. Niektóre już przy rezerwacji podaja np 560MAD za 7 dni na dwie osoby inne podaja 5MAD za dzien/os...jest to zalezne od "klasy" hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:05 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Wy naprawdę rezerwujecie z wyprzedzeniem hotele w Maroku?
Przecież to kraj, w którym o wszystko się targuje. Jeśli cokolwiek z wyprzedzeniem rezerwujemy, to wiadomo, że zawsze będą podatki czy ukryte opłaty. Na miejscu można sobie spokojnie znaleźć wygodne lokum, negocjując piękną cenę bez żadnych dodatkowych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Sty 2015 21:46 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Ja zazwyczaj nic nie rezerwuje, ale tym razem jadę z synem i chciałbym mieć pierwsze kilka noclegów zarezerwowanych.
Pewnie przekonam się na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sty 2015 15:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Jw - ceny noclegów negocjuje się na miejscu - ja ani razu nie słyszałem o żadnym podatku miejskim, zawsze należy targować się o cenę końcową - jak nazwą jej składowe Ciebie nie powinno interesować ;) W przypadku rezerwacji online narażasz się na ukryte koszty - mogą Ci ściemniać dowolne rzeczy, a i tak nie zrezygnujesz bo już większość ceny zapłaciłeś..
Myślę że jeśli obawiasz się ze względu na syna jak to będzie wyglądało na miejscu możesz zarezerwować pierwszy nocleg, następny już spróbować załatwić w "normalny" sposób, jeśli stwierdzisz że za uciążliwie się to odbywa - zawsze możesz przez hotelowe wifi zamówić online kolejne noclegi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sty 2016 12:18 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 1
Podatek miastowy, a co to jest? :) Byłem dwa razu w Maroku i nie wiem. Być może dlatego że nie korzystam tam z bookingow.
Już nie mogę się doczekać kiedy pojedziemy tam znowu.


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Sty 2016 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group