Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim założysz nowy temat - zadaj sobie trud przeczytania tego wątku. Jeśli masz ogólne pytania/chcesz by inni doradzili Ci co do trasy wycieczki - napisz w tym temacie. Zakładanie odrębnych wątków zmniejsza czytelność forum.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 844 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko
#661 PostWysłany: 21 Lis 2014 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Co powiecie o poniższej trasie ? 2200km w 10 dni, transportem publicznym - wszystko sprawdzone.
Przełom stycznia/lutego, więc odpuszczam noclegi na Saharze, a że mieszkam nad morzem, aż tak nie ciągnie mnie również na wybrzeże ;) Z kolei Toubkala zostawiam sobie na kolejną wizytę.
Do zrobienia, tak aby nie pędzić wszędzie na złamanie karku i móc nacieszyć się Marokiem ?

A może polecicie jakieś inne miejsce ?

Załącznik:
mar.JPG
mar.JPG [ 104.83 KiB | Obejrzany 1863 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Maroko
#662 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:25 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Dorzucił bym Meknes i Agadir. Ja osobiście odpuściłem Rabat i Casablance.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#663 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
A wracając do tematu.
Czy ktoś był w podobno największej jaskini Afryki Północnej o nazwie Friouato?
[attachment=0]friouato.jpg[/attachmen

Jaskinia znajduje się koło Fezu. Byłem niedaleko w marcu, ale o jaskini jeszcze nie wiedziałem.
Żałuję strasznie , dlatego jeśli ktoś coś wie lub był to poproszę o jakąś krótką relację.
Pewnie niedługo znów będę w Maroku to nie odpuszczę jaskini . ;)

Załączniki:
friouato.jpg
friouato.jpg [ 12.32 KiB | Obejrzany 1817 razy ]
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#664 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:13 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Fez i Meknes bym dodał.

maci3q napisał(a):
Dorzucił bym Meknes i Agadir. Ja osobiście odpuściłem Rabat i Casablance.

Agadir nie warto. Essaouira to o wiele lepszy wybór.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#665 PostWysłany: 21 Lis 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
maciejwroclaw napisał(a):
Fez i Meknes bym dodał.

maci3q napisał(a):
Dorzucił bym Meknes i Agadir. Ja osobiście odpuściłem Rabat i Casablance.

Agadir nie warto. Essaouira to o wiele lepszy wybór.


Zdecydowanie zgadzam sie z przedmówcą. Fez to wg. mnie dużo bardziej autentyczne, pełne klimatu miejsce niż Marrakesz. Nie odpuściłabym, tym bardziej, że i tak wybierasz się do Szafszawanu, więc Fez masz po drodze. W okolicach jest też Vollubilis - jeśli lubisz tego typu atrakcje, powinno Ci się podobać.
Co do Agadiru... dla nas okazało się być najsłabsze. Nie spędziliśmy tam dłużej jak godziny. Jeśli miałabym się kierować nad wybrzeże to albo Essaouira - dużo turystów, ale miasto zachowało klimat. Polecam. Albo zjedz zupełnie na południe do Sidi Ifni albo Legziry - tam z kolei niewielu turystów. Cisza i spokój - tak dla odmiany. I w Legzirze piękna plaża.

Zachęcam do przeglądnięcia zdjęć z naszej wrześniowej wyprawy. To powinno ułatwić wybór. Pozdrawiam :)

3100-km-i-nasza-podroz-po-maroku,213,56048
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#666 PostWysłany: 21 Lis 2014 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Ktoś kto wypożyczał samochód mógłby napisać ile MAD kosztuje paliwko i czy mocno różni się ceną w dużych miastach (typu Marrakesh) od np. Merzougi?

Widzę na stronach, że trzeba liczyć ok. 13 MAD za 95. Diesiel o około 30% tańszy, prawda to?
Podchodzę do takich stron z dystansem, jeśli chodzi o ich aktualność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#667 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:56 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Czy są bezpośrednie autobusy do z Marakaszu do Sidi Ifni? Jak najlepiej pokonać tę trasę komunikacją publiczną? Jaki koszt? Ile czasu zajmuje podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#668 PostWysłany: 21 Lis 2014 20:04 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Są, autobusy można sprawdzać na stronie http://www.ctm.ma/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#669 PostWysłany: 21 Lis 2014 22:14 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Nie jestem przekonany czy warto wypożyczać auto. Byłem tam w 2010 roku i taksówki i transport były na tyle tanie, że auto niepotrzebne. Za przejazd z Marakeszu, postój przy wodospadach Ozoud i do Fezu zapłaciliśmy za busa w przeliczeniu 400 zł (było nas 10 os).
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#670 PostWysłany: 11 Sty 2015 22:04 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 15
a jak wygląda aktualnie spanko w pociągu nocnym (1 klasa)? Jest szansa na jaki taki wypoczyn (no i żeby nie obudzić się w samej bieliźnie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#671 PostWysłany: 13 Sty 2015 11:22 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Jechaliśmy w zeszłym roku w maju nocnym pociągiem na trasie Marrakech - Tangier.
Pełna kultura, relatywnie wygodnie, koszt bodajże 350 MAD (kuszetka).
W naszym przypadku nie było sensu dopłacać za 1. klasę (pojedynczy przedział kosztował 650 czy 700 MAD, dwójka 450 MAD/os).

W wagonie cisza i spokój (na oko 30% zapełnienia), głównie rodziny z dziećmi kompletnie ignorujące turystów.
Zanim poszedłem spać, widziałem że regularnie chodzi po wagonie konduktor.

Poza 20-minutowym opóźnieniem przy wyjeździe (musieli wymienić lokomotywę) które zostało nadrobione po drodze, żadnych komplikacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#672 PostWysłany: 25 Sty 2015 09:35 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 15
jechaliśmy nocnym z Meknes do Beni Ansar (przy granicy z Melillą)
wygodny przedział 1 klasy, co jakiś czas chodzi serwis sprzątający, konduktor raczej osobno sadzał miejscowych i turystów (pomimo numerowanych miejsc na biletach)
wagon zamykany - nie można wejść z drugiej klasy, również na stacjach, gdy nie ma konduktora przy drzwiach, wejścia są zamknięte
generalnie polecam - duża wygoda i bezpieczeństwo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#673 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:11 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 9
Marcino123, zgadzam się z przedmówcami. Również odpuściłabym Rabat i Casablankę. Byłam tam ostatnio i te miasta znajdują się na końcu mojego osobistego rankingu. Warto postawić na coś bardziej egzotycznego. Osobiście ujęła mnie natura, góry i wodospady w okolicy Marakeszu. Fez, Mekenes jak najbardziej polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#674 PostWysłany: 21 Lut 2015 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Dla wzbierających się do Ait Ben Haddou, tak jak pisałem w swojej relacji: ta atrakcja ucierpiała pod koniec 2014 roku po powodziach i ulewach, jakie nawiedziły Maroko. W niektórych zakamarkach widać spore zniszczenia. Choć główne budynki są nietknięte.
Więcej info: http://www.moroccoworldnews.com/2015/02 ... -heritage/

@Viola Sky: Rabat bardzo mi przypadł do gustu :) choć oczywiście z innych powodów, niż bardziej "egzotyczne" miejsca w Maroku
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#675 PostWysłany: 22 Lut 2015 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Muszę bronić reputacji Rabatu. To prawda, że stolyca jest stolycą, więc miejscem specyficznym i nieco innym od reszty kraju, ale... Bardzo podoba mi się tamtejsza medyna, zielń i zupełnie nie kojarzący się ze stolicą spokój. Polecam dla tych, którzy chcą odpocząć od wrzawy Marrakeszu albo łagodnie zacząć podróż, nauczyć się kilku zwrotów arabskich i zapoznać się nieco z cenami nim ruszą w dalszą podróż.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#676 PostWysłany: 03 Mar 2015 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja również uważam że Rabat to całkiem przyjemne miasto, żeby odetchnąć od wielkomiejskiego hałasu Casablanki czy Marrakeszu. Jest fajny cmentarz nad oceanem, pałac królewski, plaża. Tym razem go ominąłem, bo znajomi z którymi byłem mieli straszne parcie na Casę (że Bogart i w ogóle), mimo moich zapewnień, że niewiele jest tam ciekawego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#677 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:23 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
W Rabacie warto też zobaczyć Kasbah des Oudayas. Jak dla mnie nr 1 w stolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#678 PostWysłany: 04 Kwi 2015 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
olus napisał(a):
Jeśli chodzi o inne atrakcje na południu to ciekawe są też okolice miasta Tafraoute (nie tak daleko od Sidi Ifni) - przede wszystkim wąwóz Ait Mansour z gajem palmowym i pięknymi widokami w okolicach. Blisko miasta jest też fajne miejsce z błękitnymi (pomalowanymi) skałami.

Czy wąwóz znajduje się w tym miejscu?
https://www.google.pl/maps/place/Ait+Ma ... dd7a89838b
Bo jeszcze wyszukuję mi inną lokalizację, bliżej Tafraoute.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#679 PostWysłany: 05 Kwi 2015 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Wyszukaj miejscowosc Tamsaout. Jest w samym srodku wąwozu. Lokalizacja ktora podales jest kawalek dalej.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#680 PostWysłany: 12 Kwi 2015 16:26 

Rejestracja: 14 Mar 2015
Posty: 32
Loty: 145
Kilometry: 354 810
Czy próbował ktoś jechać bezpośrednio z lotniska w Agadirze do Essaouira, tylko że popołudniu? Jedyne autobusy o jakich są informacje w necie są rano. Ląduję o 17.00 i nie chcę tracić czasu na nocleg w Agadirze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 844 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group