Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 15 Maj 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
vincenz napisał(a):
obibok napisał(a):
Damianek napisał(a):
dokładnie, jak dla mnie strzał w kolano. Wypożyczać auta można tam w bardzo niskich cenach więc podróże autobusami staną się nie opłacalne.
Tylko te ich wąskie uliczki i ruch lewostronny ..

Ja bym samochodu raczej nie wynajmował. Cena to nie wszystko. Wolę jak cywilizowany człowiek jeździć autobusami. No, chyba że ze względu na ruch lewostronny - bo to atrakcja.


To co widziałem w zatłoczonych autobusach cywilizowanymi warunkami bym nie nazwał. A z jeżdżeniem samochodem po Malcie nie jest tak źle jak niektórzy piszą. Wypożyczyłem auto na dwa tygodnie, nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji a autko cało wróciło do Hertza. I było to o wiele wygodniejsze niż tłuc się autobusami. Więc w obecnej sytuacji transportowej na Malcie auto wydaje się być właśnie najbardziej sensownym (i możliwe też, że najtańszym) środkiem transportu.


Tylko pytanie, ile trzeba liczyc na wypozyczenie samochodu przez tydzien? Za wypozyczenie i paliwo? Jezdzac autobusami, zaplacilismy razem okolo 15-16 euro za tydzien i dotarlismy wszedzie gdzie chcielismy, w tempie ktore nam odpowiadalo.

Kilkadziesiat/kilkaset euro wiecej, ktore trzeba zaplacic za przyjemnosc poruszania sie samochodem, to na Malcie kupa kasy, ktora np. ja wolalbym lepiej spozytkowac. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#162 PostWysłany: 15 Maj 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ale ty liczysz po starych cenach ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 15 Maj 2015 16:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Tydzień auta na Malcie to ok. 85€ (tyle ja płaciłem). Do tego paliwo ok 22€. Nie przeczę, że to drożej niż komunikacja publiczna, ale o wiele wygodniej imho.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 15 Maj 2015 16:37 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Zeus napisał(a):
Nie będzie aż tak zle

Taki mail, dostałem od zarządu komunikacji:

Cytuj:
Kindly note that the Explore tickets will be available and will cost Euro15 for 12 single journeys.These will cost Euro1.25 per 2 hours. This ticket is a multiuser, which means that if two people are using this ticket, as soon as they board the bus they will need to scan the ticket twice .

There is also the 7 Day explore tickets which cost Euro21 for adults and Euro15 for children.This ticket is a 1 person user, however it may be used for an unlimited time of day & night. It can be used also in Gozo.

Ja tez już nie rozumiem będą te bilety 7 dniowe za 21 euro ? i bilety na 12 przejazdów za 15 Euro czy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 15 Maj 2015 16:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Możesz kupić 12 biletów 2 godzinnych za 15 euro (bilety mogą być korzystane dla więcej niż jedna osoba, tak jak w Barcelonie)

Bilet 7 dniowy to koszt 21 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 15 Maj 2015 16:55 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
To nie będzie tak źle , trzeba tylko czekać do lipca na jakieś informacje jak to się ma w praktyce bo z jednej strony będą bilety jednorazowe z określonym czasem i będą też bilety (12 szt po 1.25 Euro )które trzeba kasować trochę to pomotane będzie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 15 Maj 2015 17:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Wygląda na to, że będą, ale poza mailem do Zeusa nigdzie o tym nie informowali, a wręcz pisali, że dla "bezkartowców" tylko jednorazowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 20 Maj 2015 06:40 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Z tymi nowymi biletami to raczej prawda , dostałem takie same info . Jak zeus

"Good Evening,

Thank you for your email.

With reference to your query, kindly note that the Explore Tickets will cost 15 Euro for 12 single 2 hour journeys.These will cost Euro1.25c per two hours.This ticket is a multiuser ticket, which means that if two people are using this ticket, as soon as they board the bus they will need to scan the ticket twice . The 7 Day Explore ticket costs 21Euros for adults and 15 Euro for children.This ticket is a 1 person user, however it may be used for an unlimited time of day & night. It can also be used in Gozo.

Please do not hesitate to contact us again should you have further queries.  "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 20 Maj 2015 08:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Czyli typowe hiszpańskie rozwiązania i dość ciekawa oferta, choć wciąż pogorszenie i dyskryminacja (inna rzecz, że Hiszpanie też na tych swoich wyspach różnicują bilety dla tubylców). Taa... a ja dostałem odpowiedź z portalu Komisji Europejskiej, że co do zasady wszystkie czynności prawne w UE powinny się odbywać bez dyskryminacji że względu na przynależność państwową. Radzą zwrócić się do maltańskiego rzecznika praw konsumentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 30 Maj 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Jak wygląda obecnie komunikacja miejsca na Malcie? Na lotnisku mamy jakiś biletomat? 6,5E/ tydzień to wciąż aktualna stawka za bilet na wyspie Malta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 30 Maj 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Tak póki co 6,5 EUR za tydzień jest. Na stronie jest info ze karta wchodzi w lipcu a wydawało mi się ze jakoś w połowie czerwca.
Biletomat jest przy wyjściu z lotniska i na przystanku ale tam zapłacisz tylko drobnymi. My kupowalismy tydzień temu w informacji/kasie wychodząc z lotniska bo nie mieliśmy rozmienionych pieniędzy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 30 Maj 2015 22:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
yoshi napisał(a):
Tak póki co 6,5 EUR za tydzień jest. Na stronie jest info ze karta wchodzi w lipcu a wydawało mi się ze jakoś w połowie czerwca.

Tak jest, ostatnie chwile. Korzystajcie, póki można!

Cytuj:
Biletomat jest przy wyjściu z lotniska i na przystanku ale tam zapłacisz tylko drobnymi. My kupowalismy tydzień temu w informacji/kasie wychodząc z lotniska bo nie mieliśmy rozmienionych pieniędzy.

Ale mnie zażyłeś. Byłem pewien, że dało się wszystkim, a tu na wyciągu z karty takiej pozycji nie mam. Chyba faktycznie dało się tylko drobnymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Cze 2015 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 38
Loty: 10
Kilometry: 15 292
No tak ... człowiek zabukował bilety na 13-17 lipca, a tu takie "miłe" informacje...
Polecę jako "tester" nowego systemu :/
Jeśli faktycznie będzie coś takiego jak 15eur za 12 przejazdów w łatwy do kupienia sposób to jeszcze OK. Mam nadzieję, że nie będzie jak Poznańska PEKA czyli wielka klapa i dezinformacja :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 08 Cze 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wzrost cen to jedno, a jakość usług to drugie. Niestety obawiam się, że to co mnie spotkało w pierwszym tygodniu czerwca tego roku na Malcie nie zmieni się po wzroście cen. Autobus przyjeżdżający co pół godziny, nie pojawił się zaledwie przez ponad 2h. O przypadkach czekania do 1h nawet nie wspominam. Mimo to miałem szczęście ponieważ tylko jeden "prawie" pełny autobus na który czekałem przejechał na moim przystanku nie zatrzymując się (zgodnie z zwyczajem machnąłem na niego)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 08 Cze 2015 23:59 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No właśnie - do Polski też ta choroba dociera. Ja coraz bardziej zaczynam doceniać dzikie kraje, jak choćby Cypr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 09 Cze 2015 00:37 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Wróciłam kilka dni temu z Malty, gdzie korzystałam z komunikacji miejskiej.
Bilety zawsze też można kupić u kierowcy, jeśli nie ma się odpowiednich nominałów. Póki co kosztuje 6,50/tydzień, więc cena b. przyjazna dla człowieka.
Odradzam jazdę na gapę, bo w czasie tygodniowego pobytu, było kilka kontroli, a wyjść się nie da, bo autobusy mają tylko 1 drzwi obok kierowcy.
Problemem szeroko opisanym jest niezatrzymywanie się na przystankach przepełnionych autobusów, dlatego przy wyborze lokalizacji hotelu warto brać pod uwagę okolice końcowych przystanków autobusowych. Ja mieszkałam w hotelu tuż obok promów wypływajacych na Gozo i zawsze miałam miejsce siedzące w autobusie. Dość często zdarza się też widzieć pojazd z numerem "Sorry, not in service", więc jeśli zależy nam na przybyciu gdzieś terminowo, warto brać pod uwagę tę okoliczność. Generalnie jednak jeździły zgodnie z rozkładem jazdy, tzn. przynajmniej tak wyjeżdżały z "końcowego", a na trasie czasem to ulegało zmianom np. z powodu korków.
Ogólnie jednak nie ma co narzekać, komunikacja b. tania, żarcie dobre i niedrogie (w Valettcie obiad dnia + kieliszek wina można było z a 5 euro kupić), wino i piwo lokalne smaczne. Jak dla mnie bardzo udany pobyt, pogoda też dopisała. Za niewielkie pieniądze można mieć fajne wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Tak tak, wiemy. Ale z tą taniością to teoretycznie tylko do końca czerwca. Że przepełnione się nie zatrzymują - ja na szczęście zawsze bywam poza sezonem, ale teoretycznie od wakacji ma być 100 autobusów w ruchu więcej.
A że sporo jeździ z napisem "Not in service". No cóż, to akurat jest jak najbardziej normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 21 Cze 2015 12:35 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
A ja mam problem. Będę na Malcie 27 czerwca - 4 lipca. Czy kupując bilet tygodniowy jeszcze 27 czerwca będę mógł z niego korzystać do końca okresu ważności czy tylko do końca czerwca w związku ze zmianą taryfikatora?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Cze 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wydawać by się mogło, że bilety terminowe kupione przed zmianami powinny obowiązywać do końca ich ważności, ale być może przewoźnik zrobi inaczej, tzn. bilety w starych cenach będą obowiązywać do końca czerwca. Myślę, że krótkie pytanko emailem załatwi problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 21 Cze 2015 15:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
refiko napisał(a):
Wzrost cen to jedno, a jakość usług to drugie. Niestety obawiam się, że to co mnie spotkało w pierwszym tygodniu czerwca tego roku na Malcie nie zmieni się po wzroście cen. Autobus przyjeżdżający co pół godziny, nie pojawił się zaledwie przez ponad 2h. O przypadkach czekania do 1h nawet nie wspominam. Mimo to miałem szczęście ponieważ tylko jeden "prawie" pełny autobus na który czekałem przejechał na moim przystanku nie zatrzymując się (zgodnie z zwyczajem machnąłem na niego)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A na których liniach miałeś takie "przyjemności"? Ciekaw jestem, bo widziałem wiele podobnych relacji i zawsze planuję dość asekuracyjnie, a jednak wszystko zawsze działało prawidłowo. Może temu, że zawsze jeżdżę poza sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group