Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
orchidea04 napisał(a):
I tak szczerze to jest niezłe rozwiązanie - następstwem będzie mniejszy tłok w autobusach (bo kto będzie chciał płacić €2 za jednorazowy bilet) i o to właśnie chodzi bo często do pracy dojeżdżam z opóźnieniem przez zapchane turystami autobusy. Sorry chłopaki, ale taka prawda ;)

Zapomniałaś dodać, że Ty żyjesz z tych letników jak i 70% maltańców, sorry ciotka ;)

Przy obecnych cenach biletów jednodniowych i tygodniowych wypożyczenie auta było nieopłacalne i kłopotliwe a teraz przypuszczam, że ludzie zaczną wypożyczać auta i zakorkowana mała wysepka zatka się jeszcze bardziej.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:41 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
miejmy nadziej że się opamiętają i że umożliowo zakładanie karty turystom i nie będzie to się wiązało z niezliczoną ilości papierologi , ceny nie są wysokie ale jak już pisałeś stanie się to niewygodne , i przy grupie 4 osób lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu jeśli ktoś zamierza zwiedzać wyspę.
Rozumiem że bilet jedno razowy nie będzie miał limitu km tzn że będę w stanie bez problemu dojechać na 1 bilecie z vallety do cirkewwa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
dareks1990 napisał(a):
Rozumiem że bilet jedno razowy nie będzie miał limitu km tzn że będę w stanie bez problemu dojechać na 1 bilecie z vallety do cirkewwa ?

Nawet dalej, jeśli zmieścisz się w dwóch godzinach, bo zniknie podział na Maltę i Għawdex. Jakieś plusy też są...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:33 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Czyli na takim bilecie będę miał możliwość przesiość się na inny bus w czasie 2 godz ? Czy teoretycznir na tym samym bilecie mogę wrócić do miejsca wyjazdu jeśli jest blisko ? Dobrze rozumiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 13 Maj 2015 18:42 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
cypel napisał(a):
Przy obecnych cenach biletów jednodniowych i tygodniowych wypożyczenie auta było nieopłacalne i kłopotliwe a teraz przypuszczam, że ludzie zaczną wypożyczać auta i zakorkowana mała wysepka zatka się jeszcze bardziej.

dokładnie, jak dla mnie strzał w kolano. Wypożyczać auta można tam w bardzo niskich cenach więc podróże autobusami staną się nie opłacalne.
Tylko te ich wąskie uliczki i ruch lewostronny ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Maj 2015 19:10 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
A ja mam takie pytanko czy ta karta jest imienna czy będzie można np. na jedną jechać w dwie osoby? I jeszcze jedno pytanie czy trzeba ją odbierać osobiście czy może ktoś inny? Mam nocleg przez Airbnb zarezerwowany i adres mam , właściciela bym poprosił o odbiór po przylatuję w sobotę akurat, ale będziemy grupą 6 osób i jak 6 kart wyrobię to nie będzie to dziwne? Ew. może uda się pożyczyć kartę od właściciela jak nie jest imienna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Maj 2015 19:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
dareks1990 napisał(a):
Czyli na takim bilecie będę miał możliwość przesiość się na inny bus w czasie 2 godz ?

Możesz.
Cytuj:
Czy teoretycznir na tym samym bilecie mogę wrócić do miejsca wyjazdu jeśli jest blisko ? Dobrze rozumiem ?

Nie. Podróże przerywane i powrotne nie są dozwolone.

Damianek napisał(a):
dokładnie, jak dla mnie strzał w kolano. Wypożyczać auta można tam w bardzo niskich cenach więc podróże autobusami staną się nie opłacalne.
Tylko te ich wąskie uliczki i ruch lewostronny ..

Ja bym samochodu raczej nie wynajmował. Cena to nie wszystko. Wolę jak cywilizowany człowiek jeździć autobusami. No, chyba że ze względu na ruch lewostronny - bo to atrakcja.

jabtom napisał(a):
A ja mam takie pytanko czy ta karta jest imienna czy będzie można np. na jedną jechać w dwie osoby? I jeszcze jedno pytanie czy trzeba ją odbierać osobiście czy może ktoś inny? Mam nocleg przez Airbnb zarezerwowany i adres mam , właściciela bym poprosił o odbiór po przylatuję w sobotę akurat, ale będziemy grupą 6 osób i jak 6 kart wyrobię to nie będzie to dziwne? Ew. może uda się pożyczyć kartę od właściciela jak nie jest imienna.

Karta jest imienna ze zdjęciem i podejrzewam, że odebrać trzeba osobiście. Ale chciałbym się mylić - dobrze kombinujesz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 13 Maj 2015 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
obibok napisał(a):
Aha, istotne jest to, że karta kosztuje € 5, ale w tym roku dają za darmo.


No to do głowy przychodzi mi jeszcze jedna myśl, w czerwcu zainwestować w kartę na przyszłość, odebrać i przy kolejnym wyjeździe będzie jak znalazł, o ile system znowu się nie zmieni 8-)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 13 Maj 2015 21:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja bym sobie teraz zarejstrował, w listopadzie - gdy będę - to odebrał i miał na przyszłość. Tylko muszę mieć najpierw maltański adres i pewność, że ona tam zaczeka i mi wydadzą. Albo wydadzą komuś, kto użyczy mi adresu. Na jakieś upoważnienie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 14 Maj 2015 07:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
obibok napisał(a):
Damianek napisał(a):
dokładnie, jak dla mnie strzał w kolano. Wypożyczać auta można tam w bardzo niskich cenach więc podróże autobusami staną się nie opłacalne.
Tylko te ich wąskie uliczki i ruch lewostronny ..

Ja bym samochodu raczej nie wynajmował. Cena to nie wszystko. Wolę jak cywilizowany człowiek jeździć autobusami. No, chyba że ze względu na ruch lewostronny - bo to atrakcja.


To co widziałem w zatłoczonych autobusach cywilizowanymi warunkami bym nie nazwał. A z jeżdżeniem samochodem po Malcie nie jest tak źle jak niektórzy piszą. Wypożyczyłem auto na dwa tygodnie, nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji a autko cało wróciło do Hertza. I było to o wiele wygodniejsze niż tłuc się autobusami. Więc w obecnej sytuacji transportowej na Malcie auto wydaje się być właśnie najbardziej sensownym (i możliwe też, że najtańszym) środkiem transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 14 Maj 2015 07:38 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 2
Jak dla mnie zmiany bardzo na minus. Teraz na pewno bym tyle nie jeździł po wyspie, bo bym zostawił majątek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 14 Maj 2015 09:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
vincenz napisał(a):
To co widziałem w zatłoczonych autobusach cywilizowanymi warunkami bym nie nazwał.

Może nie trafiałem na najbardziej oblegane linie i z reguły bywałem poza sezonem, ale autobus zawsze był pusty. A od lipca ma być o 100 wozów w ruchu więcej.
Cytuj:
A z jeżdżeniem samochodem po Malcie nie jest tak źle jak niektórzy piszą. Wypożyczyłem auto na dwa tygodnie, nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji a autko cało wróciło do Hertza.

Ja nie mówię, że jest źle. Jeżdżenie po takiej wyspie i w ruchu lewostronnym zawsze jest atrakcją, dlatego kilka razy wynajmowałem na Cyprze. Ale generalnie wolę autobusy.

pawi1 napisał(a):
Jak dla mnie zmiany bardzo na minus. Teraz na pewno bym tyle nie jeździł po wyspie, bo bym zostawił majątek :)

I tak i nie. € 0,75, a nawet € 2,00 za dwugodzinny to wciąż niezła cena. Na Cyprze, Teneryfie, nie mówiąc o Europie Zachodniej, jest o wiele drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 14 Maj 2015 18:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie będzie aż tak zle

Taki mail, dostałem od zarządu komunikacji:

Cytuj:
Kindly note that the Explore tickets will be available and will cost Euro15 for 12 single journeys.These will cost Euro1.25 per 2 hours. This ticket is a multiuser, which means that if two people are using this ticket, as soon as they board the bus they will need to scan the ticket twice .

There is also the 7 Day explore tickets which cost Euro21 for adults and Euro15 for children.This ticket is a 1 person user, however it may be used for an unlimited time of day & night. It can be used also in Gozo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 14 Maj 2015 18:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Marny ochłap rzucony zamiast tego, co było już dobre. Typowe dla krajów, które prezentują owczy pęd do elektronicznych zabawek.
A jednocześnie potwierdzają, że karta będzie tylko dla tubylców.


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Maj 2015 22:52, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 14 Maj 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Prosiłbym o trzymanie się tematu ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 15 Maj 2015 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
obibok napisał(a):
A co masz na myśli w kwestii jednodniowych i 7-dniowych? W tabeli opłat jest w rubrykach "N/a". Niektórzy optymistycznie zakładają, że nie ustalili jeszcze cen, ale z opisów i FAQ jasno wynika, że tych biletów nie będzie. One będą na zasadach "cappingu", ale tylko dla dzieci. Więc albo karta i walenie jednorazówek po 0,75, albo kupowanie u kierowcy po 2,00.
A karta tylko dla tubylców.


Potwierdzam, dostałem odpowiedź z Malta Public Transport. Karty tylko dla rezydentów, nie będzie biletów 1-dniowych i 7-dniowych tak jak były kiedyś w automatach. Będą tylko bilety u kierowcy.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 15 Maj 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No to jak w końcu z tymi kartami?
Można zamówić na maltański adres i pokazać paszport/dowód osobisty w urzędzie, czy trzeba być "oficjalnym" tambylcem?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 15 Maj 2015 11:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No toż napisali, że trzeba być mieszkańcem. Bezczelność.
Natomiast ciekawa jest ta oferta, o której pisali Zeusowi, ale jak pisałem - w porównaniu z tym, co było do tej pory (i nie chodzi mi o cenę, a o warunki korzystania) to marny ochłap. No i ta dyskryminacja przyjezdnych, którą powinny się zająć odpowiednie organy wspólnotowe.
ahdar napisał(a):
Karty tylko dla rezydentów, nie będzie biletów 1-dniowych i 7-dniowych tak jak były kiedyś w automatach. Będą tylko bilety u kierowcy.

A wszystko w myśl idei, by ludzie nie kupowali u kierowców. No normalnie, myślałem, że taka logika była możliwa tylko w socrealizmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 15 Maj 2015 15:32 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Już teraz nic już nie rozumiem jak to wszystko czytam. Czyli będzie możliwość zakupu tylko biletów 1 dniowych za 2 EUR u kierowcy tak? Super irytacja mnie bierze, że zawsze mam takiego pecha jak gdzieś jadę :(!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 15 Maj 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
U kierowcy można kupić bilet za 2 Euro w lato 1,50 Euro zimą na przejazd linia dzienna i 3,50 Euro na przejazd linia nocną. Są to bilety na przejazd, nie 1-dniowe. Ale przejazd może obejmować zmianę autobusu i jest ważny 2 godziny. Jednak przejazd nie może obejmować jazdy powrotnej na tej samej trasie.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group