Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta skuterem
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2015 10:05 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Hej!
parę pytań dot. skuterów na Malcie. Na forum póki co nie doczekały się one odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś coś wie i pomoże!

1. czy wypożyczalnie skuterów znajdziemy na przysłowiowym co drugim kroku? czy raczej trzeba sobie wcześniej coś znaleźć i rezerwować?
2. nie przeszkadza mi płacenie kartą, ale czy w taki wypadku nie będą ode mnie żądali depozytu?
3. z tego co czytałam, prawo u nich pozwala na jeżdżenie 50cc na prawku B. czy wypożyczalnie respektują to bez problemu czy może robią akcje, że wymagają prawka na motory?
4. czy pilnują jazdy w kaskach? czy wypożyczalnie udostępniają kaski?
5. czy jest coś co jeszcze powinnam wiedzieć o skuterowaniu na Malcie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#2 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:17 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
wróciłam, Maltę skuterem zaliczyłam, więc dla kolejnych odpowiem tu na moje pytania :D

1. na co drugim kroku nie, ale wypożyczyć chyba w każdym miasteczku się da. Skutery stały na ulicy więc podejrzewam, że były dostępne, ale ja rezerwowałam wcześniej.

2. tam gdzie wynajmowałam (AHS Malta) chciali gotówkę, depozyt 100 Euro. skuter kosztował 20 Euro za dzień, wynajęty na 3 dni, kaski i ubezpieczenie w cenie, właściciel mówi, że jak coś to na Malcie dojedzie i pomoże. Haczyk - naprawy do pierwszych 300 Euro płacimy sami.

3. przy wypożyczeniu pytali o prawko kat.B, zgodnie z przepisami można na nim jeździć. Co o tym myśli lokalna policja nie wiem, bo nikt nie zatrzymywał, mijali owszem, ale bez poświęcania większej uwagi

4. wypożycza się z kaskiem, wszyscy jeżdżą w kaskach. Królują te mniejsze bez szczęki, co by dwa się zmieściły w bagażniku

5. tak na wstępie - moim zdaniem jeśli ktoś nie musi mieć samochodu (bo dzieci czy coś) ale chce mieć swój transport to samochód to samobójstwo :P parkowanie tragiczne no i popularniejsze miejsca niewiarygodnie się korkują więc polecam skutery na Malcie bardzo!

drogi:
są ok, jest troche dziur ale porównywalnie jak u nas. Trzeba patrzeć na drogę raczej ale nie ma dramatu. W miasteczkach zdarzają się strome podjazdy, ale na tyle, ze 50cc z dwoma osobami i bagażami dawał sobie radę.

styl jazdy lokalesów:
wg mnie też ok, porównywalny z Polska, niektórzy uprzejmie ustępują w korkach, niektórzy nie wiedzą, niektórzy zlosliwie zagradzają drogę ;) trzeba uważać nieco bardziej na gwaltownie wyjezdzajacych z bocznych ulic i na rondach. duzo ludzi nie używa lub zle używa kierunkowskazów, wiec tu tez warto miec sie na bacznosci. w miastach troche niebezpieczniej, poza nieraz było tak, ze cala droga pusta. ogólnie sytuacji niebezpiecznych na szczęście nie miałam

orientacja:
drogi są głupio pooznaczane w wielu miejscach więc fajnie mieć mapę/google maps i możliwość namierzenia się ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
babelo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#3 PostWysłany: 14 Maj 2015 19:00 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 31
Mógłby ktoś napisać czy da się negocjować ceny wynajęcia skutera (tak jak w Grecji) czy są stałe. Z posta powyżej wynika, że cena za dzień jest bardzo wysoka i to w maju. Gdzie w Sliemie i okolicy znajdują się jakieś wypożyczalnie skuterów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#4 PostWysłany: 15 Maj 2015 15:46 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
tam gdzie braliśmy nie chciał zejść z ceny. ogólnie ceny wszędzie gdzie pytaliśmy takie same, fakt, jest to dość drogo. W okolicach Silemy wypożyczalni było przynajmniej kilka, w tym co najmniej dwie przy głownej ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
jeszcze nigdy nie widziałem żeby w temacie o jakiejś wyspie było tak mało informacji na fly4free na temat... skuterów.
Czy z czegoś to wynika? Odradzacie podróżowanie skuterami po Malcie i Gozo? Nie ma wypożyczalni?
Nie chce mi się jeździć autobusami po wyspie bo mam tylko 3 dni i ta niepunktualność mnie trochę przeraża, a samochodem ze względu na korki (lecę za 2 tygodnie - środek sezonu). Skuter wydaje się najrozsądniejszy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2015 04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Już sporo było. Cena około 20euro za dzień. To fajna opcja i jest wiele miejsc gdzie można skuter wynająć. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Tobie ruch lewostronny i ich styl jazdy.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
luxyfer napisał(a):
jeszcze nigdy nie widziałem żeby w temacie o jakiejś wyspie było tak mało informacji na fly4free na temat... skuterów.
Czy z czegoś to wynika? Odradzacie podróżowanie skuterami po Malcie i Gozo? Nie ma wypożyczalni?
Nie chce mi się jeździć autobusami po wyspie bo mam tylko 3 dni i ta niepunktualność mnie trochę przeraża, a samochodem ze względu na korki (lecę za 2 tygodnie - środek sezonu). Skuter wydaje się najrozsądniejszy..


Przeniosłem do działu "Transport" tutaj pewnie znajdziesz więcej info niż w "Atrakcjach" na temat skuterów i wypożyczalni ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#8 PostWysłany: 06 Lip 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
a jak tam jest z zaparkowaniem skutera ?
Gdzie parkujecie przy atrakcjach a gdzie pod hotelem, domem (airbnb) ?
Bezpiecznie jest czy trzeba bać się o skuter ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
virtus napisał(a):
Już sporo było. Cena około 20euro za dzień. To fajna opcja i jest wiele miejsc gdzie można skuter wynająć. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Tobie ruch lewostronny i ich styl jazdy.

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

na lotnisku znajduję w internecie po ok. €35. Czy to ceny high-season czy raczej po prostu lotniskowe i lepiej dojechać autobusem do Valetty albo St Juliens i tam wypożycze taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#10 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
To raczej ceny lotniskowe. Taniej samochód wypożyczysz :-) ceny od około 20 euro były w czerwcu, w sezonie pewnie są droższe. Musisz trochę ponegocjować oczywiście.

Edit: ważny jest okres wypożyczenia, bo na 1-2 dni to ceny będą bliskie tych lotniskowych.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#11 PostWysłany: 18 Lip 2015 11:36 

Rejestracja: 18 Sie 2013
Posty: 7
Wznawiam pytanie o bezpieczeństwo, czy można zostawić skuter pod mieszkaniem. Cena za wynajem obejmuje ubezpieczenie od kradzieży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#12 PostWysłany: 20 Lip 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Raczej można, na wyspach częściej kradną to co w środku auta, lub skutera, niż sam pojazd. W szczególności jeśli pojazdy są oznakowane znakami wypożyczalni.
Ubezpieczenie zależy od tego gdzie wypożyczasz. Raczej powinno być.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#13 PostWysłany: 20 Lip 2015 12:13 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 28
Loty: 87
Kilometry: 252 076
Byłam na Malcie rok temu. Fakt, można wypożyczyć skuter - ale po co? Autobusów jest pełno, dojeżdżają wszędzie, jeżdżą często, linie są ze sobą połączone i zgrane w czasie, na każdym przystanku dokładny opis tras, jeżdżą całkiem punktualnie, a kosztują ... około 2 czy 3 EUR za cały dzień na wszystkie linie od os. Nie trzeba się martwić o parkowanie, tankowanie, piwo można wypić. Naprawdę - w Azji czy Ameryce Poł. zawsze biorę w mieście lub na wyspie skuter, ale na Malcie? Poza tym mega mili kierowcy, wszyscy mówią po angielsku i jak tylko widzą, że jesteś turystą i szukasz połączenia - zawsze pomogą.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#14 PostWysłany: 20 Lip 2015 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
mosia napisał(a):
Byłam na Malcie rok temu. Fakt, można wypożyczyć skuter - ale po co? Autobusów jest pełno, dojeżdżają wszędzie, jeżdżą często, linie są ze sobą połączone i zgrane w czasie, na każdym przystanku dokładny opis tras, jeżdżą całkiem punktualnie, a kosztują ... około 2 czy 3 EUR za cały dzień na wszystkie linie od os. Poza tym mega mili kierowcy, wszyscy mówią po angielsku i jak tylko widzą, że jesteś turystą i szukasz połączenia - zawsze pomogą.


Piszesz o Malcie? Komunikacja działa, dojeżdża prawie wszędzie ale z resztą pochwał pod jej adresem polemizowałabym. I owszem nie chce mi się tam bawić z samochodem i jak dotąd wybierałam autobusy. Ale o kierowcach to ja mogę sporo historyjek opowiedzieć. I zwykle raczej nie są pochwalne. Co myślisz @obibok ?

A skuter można spokojnie zostawić.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#15 PostWysłany: 20 Lip 2015 13:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No na przykład:
viewtopic.php?p=607752#p607752
Góra
 Profil Relacje PM off
tokajka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#16 PostWysłany: 11 Wrz 2015 15:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 14
Witam,

W związku z tyg. pobytem na Malcie zastanawiam się nad wypożyczeniem skutera. Będziemy chcieli z żoną być niezależni i nie marnować czasu na transport publiczny.
Wybieramy sie pod koniec listopada i zakładam, że nie będzie już tłumów turystów o tej porze roku. Ruch będzie trochę mniejszy i zaparkować skuterem będzie łatwiej niż samochodem.

Czy znacie wypożyczalnie http://www.wheels4u.com.mt? Mają tam korzystne warunki i nie blokują kasy na karcie kredytowej. Może macie jakieś swoje ulubione/sprawdzone wypożyczalnie skuterów?
I jeszcze jedno pytanie. Jakim skuterem mogę sie poruszać/jeździć po Malcie posiadając prawo jazdy kat. B?

Pzdr
Wicher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta skuterem
#17 PostWysłany: 30 Paź 2017 10:45 

Rejestracja: 30 Paź 2017
Posty: 2
Wypożyczenie skutera jest świetnym pomysłem, wszędzie się dojedzie (nawet w "dzikie" miejsca, gdzie prowadzą mega dziurawe drogi), omija się korki w miastach. Nie ma porównania do transportu autobusami, o wiele mniej się wtedy zobaczy, jednak wychodzi oczywiście drożej niż jazda komunikacją na kartę za 15 euro. My wczoraj wróciliśmy, w Sliemie byliśmy w 3 wypożyczalniach na rozpoznaniu, w końcu zdecydowaliśmy się na wypożyczalnię w porcie. Z prawem jazdy kat. B możesz wypożyczyć skuter max 125cc. Cena to 30 EUR za dzień, kaucja gotówką 350 EUR lub kartą kredytową 150 EUR. W innym miejscu koło naszego hotelu Astra skuter kosztował 26 EUR za dzień (lub powyżej 3 dni 21 EUR) ale kaucja była płatna tylko kartą i to 500 EUR. W innej wypożyczalni w porcie na promenadzie w ogóle nie chcieli wypożyczyć skutera na prawo jazdy kat. B :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group