Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
sobo napisał(a):

Nocne też są. W piątki i soboty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#182 PostWysłany: 20 Sty 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
1. Jak w zasadzie wygląda infrastruktura Malty? Wyobrażam sobie to tak, że cała wyspa to takie jakby miasto, a faktyczne miasta to jakby odpowiedniki dzielnic w mieście średniej wielkości. Pewnie źle sobie wyobrażam?

Jeśli patrzymy na centrum to mamy wokół Valletty dużą konurbację, w której skład wchodzi kilkanaście miejscowości. Przechodzą one jedna w drugą bez żadnych widocznych granic. Ale poza centrum miejscowości oddzielone są od siebie terenami uprawnymi czy nieużytkami.

2. Jakie atrakcje na Malcie są warte zobaczenia i funkcjonują poza sezonem? [luty]

Większość funkcjonuje poza sezonem. Według mnie warte obejrzenia są np. Konkatedra św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza, Valletta jako miasto, Mdina, ze świątyń Ħaġar Qim i Mnajdra, W Rabacie katakumby św. Agaty, Na Gozo na pewno Victoria (szczególnie cytadela z katedrą) i Lazurowe okno.

3. W jakich godzinach funkcjonuje transport publiczny? Autobusy jeżdżą w nocy? Poruszanie się nimi poza sezonem jest równie czasochłonne co w sezonie?

od około 5 do około 23 jeśli dobrze pamiętam. Nocne jeżdżą z St. Julian's w różne rejony wyspy.

4. Jak z dostępnością i cenami taksówek na wyspie? [Ile np. wyniósł by koszt taksówki w nocy, z Paceville do Bugibby]

Teoretycznie z St. Julian's masz nocne, taksówki też się znajdą zgaduję, że przynajmniej kilkanaście Euro, z 7 lat temu płacilismy 13 czy 15 Euro z Birgu do Marsaskali.

5. W Meksyku Tequila, w Hiszpanii Sangria w Polsce wódeczka, a na Malcie co się pija? [taki narodowy trunek, oprócz win oczywiście]

Z bezalkoholowych to Kinni, poza tym lokalne piwa Cisk, Hopleaf, Blue Label, Shandy (piwo z lemoniadą), są teoretycznie likiery robione na Malcie ale nie widziałem nigdy by ktoś to pił :)

6. W jakich godzinach otwarte są markety/sklepy? Czy jak będę chciał kupić piwko załóżmy o 23, gdzieś w rejonie Bugibby to napotkam problemy czy funkcjonują jakieś sklepy całodobowe?

W Buġibbie może coś się jeszcze znajdzie gdzieś w centrum, ale normalnie o tej porze raczej będą otwarte tylko knajpki. Tak to do 20 może 21. W dzień niektóre mogą mieć przerwę między 13 a 15-tą. Na pewno nocne będą w Paceville

7.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - od moda

8. Co oprócz królika zjeść TRZEBA? Frutti di mare - jakoś nie przepadam.

Pastizzi

9. Jaka jest najkorzystniejsza opcja jeżeli chodzi o internet w telefonie? GPS i takie rzeczy się przydają, istnieją jakieś interesujące oferty typu nie wiem 2gb za 10 euro? Tak żeby na tydzień starczyło.

Vodafone ma 1GB za 5 Euro na 7 dni

-- 20 Sty 2016 11:09 --

Misiatek napisał(a):
Ad 1. Niezupełnie. Są to blisko siebie położone miasta, pomiędzy nimi są często wioski, a na skrajach wyspy są też powiedzmy "pustkowia". Ale takie, że z większej górki widać najbliższe miasteczko. ;)


:) Teoretycznie na Malcie jest tylko 10 miast + 1 na Gozo, reszta to wioski, bo ostatnimi, którzy nadawali prawa miejskie byli Kawalerowie Maltańscy. Wiec tak naprawdę największa na Malcie Birkirkara to wieś :)
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 06 Lut 2016 19:59 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 7
Mam 3 pytanka. Myślę nad wyjazdem na jakieś 5 dni. :)

1. Jak wygląda sprawa z imigrantami z Afryki na Malcie? Są zauważalni? Jest tam bezpiecznie?
2. Czy jest tłok ludzi w miesiącach maj/czerwiec?
3. Czy opłaca się wypożyczyć samochód? Ile kosztuje mniej/więcej dziennie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 06 Lut 2016 21:20 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
1/Większość mieszkańców Malty to imigranci z Afryki i Azji.
O ile mi wiadomo to jest bezpieczmie.
2/Maj i czerwiec to misiące przedsezonowe
więc tłoku nie będzie.
3/ 10 euro.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 06 Lut 2016 23:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Malta to takie arabskie Włochy w pigułce. Znajdziecie tam wszystko to co we Włoszech i północnej Afryce. Jedzenie napitki zwyczaje kultura i język.

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 07 Lut 2016 12:25 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Za dwa tygodnie ruszam na weekend na Maltę. Weekend to trochę na wyrost powiedziane, gdyż będę na miejscu ok. 24 h - od sobotniego popołudnia do niedzielnego popołudnia. Najprawdopodobniej wypożyczę samochód na ten czas, który również posłuży mi za miejsce noclegowe. Co polecacie zwiedzić w tak krótkim czasie? Jest sens jechać na Gozo i Comino?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 07 Lut 2016 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Promo na Gozo w opcji z samochodem kosztuje 15,70 euro, wiec nie wiem czy się opłaca, twoja decyzja jakie są priorytety. Gozo jest bardzo ładne, ale czasu malutko, poza tym lepiej zwiedzać je za dnia. Na Comino prom 15 euro, ale zimą czasem nie wypływają, bo zainteresowanie niewielkie, a z pogodą różnie bywa (np. teraz zapowiadany jest silny wiatr na najbliższe dni i promy na Comino są zawieszone).
Na Gozo warto skoczyć pod Azure Window i do Xlendi oraz na cytadele w Victoria. Sama jazda po wyspie też jest przyjemna, ruch mniejszy niż na Malcie i sporo ładnych punktów widokowych.

Co na pewno warto zobaczyć mając tak mało czasu:
Valletta, przepłynąć się promem za 1,5 euro z Valletty do 3 Cites (Bormla) - tańsza i przyjemna alternatywa dla wycieczek po porcie. Jest też taki sam prom miejski na trasie Valletta - Sliema (oba promy odpływają z nabrzeży po przeciwnych do siebie stronach Valletty). Wjazd autem do centrum Valletty jest płatny, więc auto lepiej zostawić przed - powodzenia w znalezieniu miejsca na parkingu ;)
Ładnie jest w Marsaxlokk, w niedziele rano jest targ rybny.
Na zachód słońca natomiast można skoczyć na klify Dingli lub w okolice Ghajn Tuffieha (na północnym zachodzie, trochę przed Meliha). Ładna jest też Mdina - niedaleko Dingli.
Noce są chłodne - to odnośnie spania w aucie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maciek88 uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 07 Lut 2016 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Widać, widać ale tak jak pisałem nie jest to specjalny powód do zmartwień.

Sami Maltańczycy to naród semicki, a język wywodzi się z arabskiego. Trudno jednak nazwać ich imigrantami ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 09 Lut 2016 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
maciek88 napisał(a):
Za dwa tygodnie ruszam na weekend na Maltę. Weekend to trochę na wyrost powiedziane, gdyż będę na miejscu ok. 24 h - od sobotniego popołudnia do niedzielnego popołudnia. Najprawdopodobniej wypożyczę samochód na ten czas, który również posłuży mi za miejsce noclegowe. Co polecacie zwiedzić w tak krótkim czasie? Jest sens jechać na Gozo i Comino?


Ja bym sobie odpuścił i Gozo i Comino. Wybierz się do Valletty (szczególnie warto zobaczyć konkatedrę św. Jana), tak jak pisał bonieq2 jeśli masz samochód możesz się przejechać na klify za Dingli na zachód słońca a później wieczorem przejść się po Mdinie. Rano możesz pojechać zobaczyć Ħaġar Qim i Mnajdrę, Blue Grotto (z góry) i Marsaxlokk.

-- 09 Lut 2016 01:27 --

bigjack napisał(a):
Mam 3 pytanka. Myślę nad wyjazdem na jakieś 5 dni. :)

1. Jak wygląda sprawa z imigrantami z Afryki na Malcie? Są zauważalni? Jest tam bezpiecznie?


Jest bezpiecznie. Co do imigrantów to nie jest to to samo co w Grecji czy na Węgrzech. Tu głównie Somalia, Erytrea więc muszą najpierw przebić się prze Saharę więc raczej nie wybierają tej drogi osoby szukające "łatwego życia". Zresztą oni wcale nie chcą trafić na Maltę. Czy widać? Myślę, że tak ale nie są to jakieś tłumy. I w porównaniu do tego co było kilka lat temu są o wiele mniej zauważalni. Zresztą od 2000 roku trafiło na Maltę niecałe 20 tys. imigrantów a zeszły rok to zaledwie 105 osób. Na pewno zobaczysz ich rano, duża część osób pracujących np. przy odbiorze śmieci to imigranci z Afryki. Moim zdaniem jest bezpieczniej niż w wielu polskich miastach.

bigjack napisał(a):
2. Czy jest tłok ludzi w miesiącach maj/czerwiec?


Już od kwietnia zaczyna się powoli robić powoli tłoczno. Czerwiec to 90% tego co w lipcu, maj 85%.

bigjack napisał(a):
3. Czy opłaca się wypożyczyć samochód? Ile kosztuje mniej/więcej dziennie?


My ostatnio myśleliśmy nad tym, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że wystarczą nam autobusy.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maciek88 uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 04 Mar 2016 02:41 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 5
Gdzie na Malcie warto szukać noclegów, aby mieć dobrą bazę wypadową do zwiedzania i ładną plażę do odpoczynku?
Czy na 2 tyg. pobyt warto szukać dwóch miejscówek, czy wszędzie jest blisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 04 Mar 2016 03:23 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Noclegów najlepiej szukaj w Sliemie. Warto też tydzień spędzić na Gozo. Tam jest sporo apartamentów przerobionych ze starych domów.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 13 Mar 2016 20:32 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 32
Loty: 16
Kilometry: 34 129
Zbanowany
Będziemy na Malcie 16 dni. Ile warto przeznaczyć na Gozo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 13 Mar 2016 20:40 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Przy tak długim pobycie spokojnie 2-3 dni można przeznaczyć na Gozo. Nawet ze wskazaniem na 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 04 Kwi 2016 10:17 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Ja mam nocleg w Sliemie. To dobrze czy żle? :-) Samochodu chyba sie boję, bo jeżdżą złą stroną :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 04 Kwi 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
My mieszkamy w Sliema, plus taki, że przystanek Ferries to spory węzeł i wiele autobusów zaczyna trasy właśnie stąd. Lepiej wtedy zejść do Ferries właśnie i wsiąść gdy autobus stoi jeszcze pusty. I ruszać wcześnie rano gdy chcemy jechać na plaże lub Gozo. Do Valletty masz prom z Ferries. Sporo można też przejść "z buta", co budzi szok i niedowierzanie tubylców.

Co wy ludzie wszyscy macie z tą lewą stroną?! :) Strona jak strona, tylko na odwrót. Na początek bedziesz wciąż włączać wycieraczki zamiast kierunków (ale to nie problem, bo Maltańczycy olewają kierunkowskazy) i obijać prawy łokieć szukając biegów. Potem już idzie normalnie. Maltańczycy jeżdżą... źle, ale są też uprzejmi na drodze i jeżdżą dość wolno - dlatego jeszcze żyją :D
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 07 Kwi 2016 07:36 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
http://www.dealsmalta.com.mt może komuś się przyda. Ja kupiłem rejs wokół Valetty za 8 euro. Voucher - pisze żeby dzwonić, nie trzeba tylko w sezonie tydzień przed trzeba zrobic rezerwację na dzień i godzinę. Teraz dopłata pod wskazanym adresem i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 07 Kwi 2016 09:10 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Brak informacji o dojazdach liniami autobusowymi konkretnymi jak to ma miejsce w przypadku przewodnikow Express map, nie ma slowa o obrazach Caravaggia w katedrze sw. Jana w Valeccie, "siedziba partii nacjonalistow będąca też restauracją" - w Victorii - to tak naprawdę siedziba Laburzystów - czyli opcji politycznej 180 stopni przeciwnej. To kilka z bzdur które zauważyliśmy.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 07 Kwi 2016 09:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja wolę strony rodzimych pasjonatów:
http://www.moja-malta.pl/
http://www.maltaigozo.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 20 Kwi 2016 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 245
Loty: 150
Kilometry: 202 271
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Teraz jeszcze takich tłumów wielkich nie ma, zupełnie znośnie jest. W weekendy przy ładnej pogodzie jednak polecam wyruszyć na plaże o 8-9 rano, zamiast w południe.


JUŻ CHODZĄ NA PLAŻE? To ile tam jest stopni? :)
Lecę w niedziele i prognoza podaje 20 stopni :/ 18 woda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 20 Kwi 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Wczoraj wróciłem z 3 dniowego pobytu na Malcie i potwierdzam, że tłumów nie ma :)
Pogoda za to naprawdę rewelacyjna około 26-28 stopni i żadnej chmurki na niebie jednak czasami wiatr dawał się mocno we znaki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Revan_ lubi ten post.
Revan_ uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group