Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#61 PostWysłany: 09 Lut 2012 19:51 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
tak, ale przez neta jest taniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#62 PostWysłany: 09 Lut 2012 21:39 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 11
OK, ale przez neta można kupić tylko do malmo a już do svedali nie można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#63 PostWysłany: 11 Lut 2012 12:55 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 5
matteusz34 napisał(a):
OK, ale przez neta można kupić tylko do malmo a już do svedali nie można.


nie no, za gotówkę to średnio. Jest przy wyjściu z lotniska automat, gdzie można kupić za pomocą karty za 20SEK do Svedali. Jak się jedzie ze Svedali, to kupuje się normalnie kartą u kierowcy. Ale uwaga - tu problem. Nie przyjęło mi karty ani Visa Electron, ani Mastercarda chipowych. Kierowca wyjaśnił, że dopiero za miesiąc będą mieli nowe terminale które będą przyjmować te karty; obecnie to sam już nie wiem, jakie akceptują. Niemniej, zabrał nas bez problemu, mieliśmy na lotnisku zapłacić w kasie. Zaprowadził nas tam, ale pani wystukała nam cenę 178 SEK - z Malmo na lotnisko. Ja mówię, że podróżowaliśmy tylko ze Svedali, ale ona odrzekła, że ona ma tylko bilety z Malmo. Wreszcie olaliśmy to i zwyczajnie sobie poszliśmy, bo nie będziemy przecież płacić za cały przejazd...

Obiecałem odpowiedzieć, to i odpowiadam. Poza tym, co napisał ranek, dodam tylko parę szczegółów.
Generalnie, dzięki couchsurfing.com cała podróż zamknęła nam się w koszcie biletu Around the Sund (249 SEK) i biletu flyggbussarna (Malmo Airport - Svedala: 20SEK).

Malmo: warto skorzystać z darmowego pdfa-przewodnika dostępnego na stronie http://www.arrivalguides.com/en/TravelGuides/Europe/Denmark/COPENHAGEN (tam również dla Malmo). Niedaleko Malmo Centralstation, zaraz naprzeciwko wyjscia jest IT, w której warto zaopatrzyć się w mapę i zapytać, gdzie jest biblioteka publiczna. Dlaczego ona? Jest CUDOWNA. Wysoka, przeszklona, nowoczesna, w srodku jedyną płatną rzeczą jest toaleta. Jest internet darmowy, można nawet gry na PSa i gameboya pozyczac:) Warto się wybrać, żeby zobaczyć, jakie można mieć warunki do stworzenia publicznego miejsca do nauki i rozrywki... A sam budynek robi wrażenie, przede wszystkim w środku.
No i można za darmo się ogrzać, gdy się zwiedza w mrozie;) Mogę wstawić zdjęcia jeśli będzie 'zapotrzebowanie'.

Jednoczesny zachód słońca i wschód księżyca, stojąc na zamarzniętej cieśninie w okolicach Turning Torso przy bezmchmurnym niebie - brak słów;) Warto odwiedzić Malmo, ludzie zachwalają Kopenhagę, wiadomo - to stolica, ale Malmo jest lepiej uporządkowane, spokojne, i bardzo urokliwe, szczególnie gdy ma się pogodę...

Kopenhaga: generalnie ceny są porażające, można kupić w barze kawę za tę samą cenę co wodę (20DKK - 30DKK), podobnie w Malmo. Ale znaleźliśmy studencki sposób na to - całe żarcie z Polski w postaci kanapek i przede wszystkim - musli-saszetek z Biedronki, idealnie ;) A żeby kupić wodę, warto znaleźć gdzieś na obrzeżach sklep FAKTA, coś jak Lidl; woda 0.5l kosztowała tam 2.95 DKK, a pyszne jogurty (1L) w cenie np. 16DKK. Generalnie to b. tani sklep, polecam! Wszędzie można płacić kartą.

No i z miejsc wartych do zobaczenia oczywiście Christiania , czyli hipisowska gmina w samym centrum; w latach 70. przejęli miejsce opustoszałych terenow wojskowych i stworzyli niesamowite miejsce, w którym legalnie można kupić marihuanę we wszelakich odmianach (od 40 do 80 DKK za jointa). Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.

Z darmowych rzeczy to warto znaleźć jakiś designerski sklep, i zapoznać się z mekką designu europejskiego.

Mam nadzieję że dla kogoś pomocne będą te informacje, i powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#64 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
gwzd napisał(a):
odradzam podrozowanie swebusem "na styk" z kopenhagi do malme. w moim przypadku autokar zatrzymali szwedzcy celnicy. wszyscy na kontrole bagazu, a piesek obwachal dwukrotnie wszystkich pasazerow. efekt - 30 minut w plecy, stracony autobus z malme na lotnisko i 425 sek/50 euro za taksowke, aby cudem zdazyc na samolot.
Ale przecież to wiskanie na granicy (czyli przy bramkach po stronie szwedzkiej) jest wliczone w czas trwania podróży Swebusem... U nas też miało miejsce, zaglądali nawet do kibla i luków bagażowych, choć akurat toreb nam nie wiskali, jedynie słowne przesłuchanie, skąd, dokąd, itd. Trwało to z 15 minut, na przystanku w Malme wysiedliśmy i tak 4 minuty przed planowanym czasem przyjazdu...Z przystanku tego do przystanku autobusu na lotnisko jest szybkim krokiem 5 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#65 PostWysłany: 11 Lut 2012 17:31 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Podróżowałem w sierpniu 2010 r. Kopenhaga, potem autokarem do Malmo i powrót do Kopenhagi ale czegoś takiego nie doświadczyłem. Nikt nikogo nie zatrzymywał, nie kontrolował. Chyba coś się zmieniło. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#66 PostWysłany: 11 Lut 2012 18:02 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
orfik11 napisał(a):
Podróżowałem w sierpniu 2010 r. Kopenhaga, potem autokarem do Malmo i powrót do Kopenhagi ale czegoś takiego nie doświadczyłem. Nikt nikogo nie zatrzymywał, nie kontrolował. Chyba coś się zmieniło. Pozdrawiam


ja jechałem w listopadzie 2011, też kontroli nie miałem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#67 PostWysłany: 13 Lut 2012 23:35 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
ranek napisał(a):
gwzd napisał(a):
odradzam podrozowanie swebusem "na styk" z kopenhagi do malme. w moim przypadku autokar zatrzymali szwedzcy celnicy. wszyscy na kontrole bagazu, a piesek obwachal dwukrotnie wszystkich pasazerow. efekt - 30 minut w plecy, stracony autobus z malme na lotnisko i 425 sek/50 euro za taksowke, aby cudem zdazyc na samolot.
Ale przecież to wiskanie na granicy (czyli przy bramkach po stronie szwedzkiej) jest wliczone w czas trwania podróży Swebusem... U nas też miało miejsce, zaglądali nawet do kibla i luków bagażowych, choć akurat toreb nam nie wiskali, jedynie słowne przesłuchanie, skąd, dokąd, itd. Trwało to z 15 minut, na przystanku w Malme wysiedliśmy i tak 4 minuty przed planowanym czasem przyjazdu...Z przystanku tego do przystanku autobusu na lotnisko jest szybkim krokiem 5 minut.


w moim przypadku bylo to grubo ponad pol godziny po czasie rozkladowym...

co do cen w kopenhadze:

w aldim czy netto mozna kupic 1,5l wode za 3-4 korony

reszta faktycznie porazajaca na polska kieszen budzetowego turysty, radze zabierac prowiant ze soba.

christiania:

gram ziola od 50 koron dunskich (jakies smieciowe), normalne od 80 do 120 (z tego co pamietam: orange haze 80, white widow 100, white russian 100, blueberry 100, blue cheese 120)
hash mniej wiecej to samo
gotowe jointy od 80 do 120

naturalnie przy wiekszych zakupach mozna sie potargowac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#68 PostWysłany: 13 Lut 2012 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dalsze wskazówki o Kopenhadze.
W centrum stosunkowo tanio można się napić piwa w The Moose i sąsiedniej Wessels Kro. Piwo kosztuje tam 25kr (14 zł), czyli jak duńskie warunki tanio, ale może być problem ze znalezieniem wolnych miejsc. Klimaty tzw. studenckie - w Łosiu głośna muzyka i zadymione.

http://mapy.google.pl/maps?q=kopenhaga& ... aga,+Dania
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#69 PostWysłany: 17 Lut 2012 11:45 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 11
To jak jest z tymi biletami na Flygbussa do Svedali na Malmo Airport można je dostać za gotówkę czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#70 PostWysłany: 17 Lut 2012 13:20 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 5
matteusz34 napisał(a):
To jak jest z tymi biletami na Flygbussa do Svedali na Malmo Airport można je dostać za gotówkę czy nie?


Ja nie wiem, problemy z polską mową? Flygbussarna jedzie z Malmo przez Svedalę do Malmo Airport. Gotówką można kupić, ale w kasie na lotnisku, nie w automacie. W automacie - płatność tylko kartą, podobnie w autobusie. I poza tym, w kasie można kupić bilet TYLKO do Malmo bezpośrednio. W automacie można kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#71 PostWysłany: 18 Lut 2012 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
maslanype mam pytanie czy w Malme w informacji turystycznej dostaniemy za darmo mapkę Malmo i Kopenhagi ?

Tzn zależy mi by były na nich też połączenia komunikacji miejskiej głównie metra. W sumie planu metra nie potrzeba bo tylko dwie linie. Ale mapka miasta była by pomocna.

Czy ta biblioteka publiczna o której mówisz znajduje się blisko wieżowca Turning Troso ?

EDIT
I rozumiem że ten bilet dookoła Sundu kupie za gotówkę 249SEK?

orientuje się ktoś czy w Kopenhadze Dansk Design Center jest darmowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#72 PostWysłany: 18 Lut 2012 23:40 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 5
KrzYchuu napisał(a):
maslanype mam pytanie czy w Malme w informacji turystycznej dostaniemy za darmo mapkę Malmo i Kopenhagi ?

Tzn zależy mi by były na nich też połączenia komunikacji miejskiej głównie metra. W sumie planu metra nie potrzeba bo tylko dwie linie. Ale mapka miasta była by pomocna.

Czy ta biblioteka publiczna o której mówisz znajduje się blisko wieżowca Turning Troso ?

EDIT
I rozumiem że ten bilet dookoła Sundu kupie za gotówkę 249SEK?

orientuje się ktoś czy w Kopenhadze Dansk Design Center jest darmowe?


1. Za darmo mapkę Malmo, Kopenhagi nie. Nie wiem, gdzie jest informacja turystyczna w Kopenhadze, bo nie byla nam potrzebna, niemniej sądzę, że tam też za darmo mają mapkę, prawie na 100%.

2. dość blisko: wpisz sobie w google maps: Malmö stadsbibliotek, Malmö, Sweden

3. Za gotówkę też można
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#73 PostWysłany: 18 Lut 2012 23:49 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
mapke Malmo już przy wyjściu z lotniska możesz zgarnąć ze stojaka za darmo :)
bibliotekę polecam serdecznie (byłam w Malmo w tym tygodniu, zmarzlam okropnie;)
nie wiem, czy znaleźliście w Malmo coś taniego lub chociaz w miare taniego do jedzenia, my niestety postawilismy na mcdonald (10koron za cheeseburgera, w porownaniu do chleba za 25 :/)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#74 PostWysłany: 19 Lut 2012 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
W Kopenhadze informacja turystyczna jest zaraz przy dworcu głównym. Wychodzisz z niego wyjściem od strony autobusów (masz Tivoli na wprost). Przechodzisz przez dużą ulicę, skręcasz w lewo i idziesz dopóki nie dojdziesz do dużego skrzyżowania, przechodzisz przez ulicę na wprost i jesteś pod samą informacją turystyczną w której są mapki z rozrysowanymi autobusami, metrem i pociągami :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#75 PostWysłany: 19 Lut 2012 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Moi drodzy sporo jest pytan odnosnie mapek itp miejsc w ktore udajecie sie na urlop.
Naprawde polecam napisanie listu chocby email do ambasady kraju do ktorego sie udajecie.
Z prosba o informacje o miejscu docelowym. Prosze mi uwierzyc ze bardzo czesto przesylaja komplet informacji.

Nieporozumeiniem jest dla mnie np sytuacja gdy ide do biura inf. turystycznej w Sandomierzu po mapke miasta a oni oferuja kserokopie wielkosci A4 za .... 5 zł.

Wrocilem w sobote w nocy z Lanzy i Fuerty na kazdym kroku mozesz otrzymac mapki informatory o okolicy miejscach godnych zobaczenia czy zjedzenia czegos na szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Lut 2012 23:32 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 6
Hej, mam do sprzedania dwa bilety powrotne (normalne) z lotniska w Malme do Kopenhagi. Musiałam zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili i bilety zostały, może ktoś chętny? Kupiłam przez internet za 358 SEK - z karty ściągnęło mi 170 zł z groszami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#77 PostWysłany: 23 Lut 2012 23:37 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Hej, mam do sprzedania dwa bilety powrotne (normalne) z lotniska w Malme do Kopenhagi. Musiałam zrezygnować z wyjazdu w ostatniej chwili i bilety zostały, może ktoś chętny? Kupiłam przez internet za 358 SEK - z karty ściągnęło mi 170 zł z groszami.


Te bilety są ważne w jakimś przedziale czasu? I na co te bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#78 PostWysłany: 09 Mar 2012 01:35 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 6
tutaj też - pomyłka, oczywiście chodzi o lotnisko Malmo-centrum Malmo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#79 PostWysłany: 20 Mar 2012 17:38 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Jeśli chodzi o dojazd na lotnisko w Malmoe to nie zawracałbym sobie głowy autobusami czy pociągami, bo skorzystanie ze wspomnianej już chyba w tym temacie polskiej taksówki wychodzi tak samo finansowo, a jesteśmy niezależni od rozkładów jazdy itp.

Ponieważ właśnie wróciłem z Kopenhagi i Malmoe mogę z pełnym przekonaniem polecić pana Mirka z Malmoe - za transfer z MMX do centrum Malmoe zapłaciliśmy 50 zł (lub 100 SEK) a więc tak jak za Flygbussarnę.

Z Kopenhagi do lotniska MMX cena to 90 zł, przy większej grupie (7 osób) udało nam się zbić cenę do 80 zł co jest rzecz jasna dużo korzystniejsze niż jazda pociągiem, a potem Flygbussarną tym bardziej że odloty Wizza do Polski są wcześnie rano.

Tak więc polecam, numer do pana Mirka: +46 737624939
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#80 PostWysłany: 20 Mar 2012 23:57 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
W nawiązaniu do taxi P. Mirka czy cena 100 SEK dotyczy przejazdu w jedną stronę do centreum malme czy też obejmuje powrót na lotnisko. Jak długo trwa jazda z lotniska? Czy mając ponad 5 godzin czasu na przesiadkę warto wyskoczyc do centerum Malme?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group