Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Wymowna cisza jest najczęściej zachętą do używania funkcji "Szukaj" (search.php). Można też odwiedzić dział poświęcony konkretnemu krajowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ale w czym pomoc? w alkoholizowaniu sie?
bez sensu te noclegi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 21 Maj 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
To ja może coś podpowiem. Wydaje mi się, że mimo iż masz 3 tygodnie co jest fajną ilością czasu, to jednak warto się skupić albo na kontynentalnej części albo Borneo.
Ja byłem 15 dni na Borneo, zdecydowałem się tylko na Sarawak a i tak nie zobaczyłem wszystkiego. Na kontynencie byłem tylko w KL ale z tego co czytałem to też jest co robić.
Gdybyś jednak chciał jakoś wcisnąć Borneo w swój plan to myślę, że wybrałbym Kuching z okolicami (Bako, Ośrodek Rehabilitacyjny) lub rejon rzeki Kinabatangan i Sandakan jeśli interesuje Cie nurkowanie.

A i pamiętaj, że sierpień to będzie jeszcze wysoki sezon w Malezji więc niektóre rzeczy trzeba będzie pewnie rezerwować z wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Maj 2015 13:14 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
gretka1212 napisał(a):
Witam, na przełomie sierpnia i września wybieram się do Malezji na 3 tygodnie :) Poszukuje inspiracji, pomocy w planowaniu trasy zwiedzania. Około 5, 6 dni chciałabym na pewno przeznaczyć za odpoczynek na Perentianach lub Tiomanie, ląduje w KL i tam chciałabym spędzić z 2 dni tam samo przy wylocie z SIN. Zastanawiam się czy poświęcić czas na Malezję kontynentalną (Cameron Highlands, Taman Negara, Penang) czy postawić bardziej w kierunku Borneo. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby nie gnać na szybko z miejsca na miejsce odhaczając jedynie kolejne punkty a pobyć, pojeść, poczuć klimat miejsc i odpocząć :) Wszelkie sugestie, rady i przykładowe plany mile widziane :)


Czyli tak naprawdę masz ponad 2 tygodnie na inne rzeczy. To dużo czasu :)
Odpoczynek zaliczysz na plażowaniu - polecam Perhanthian. Na jedzenie najlepszy podobno Penang. Podobno, bo byłam w ciąży i od wszystkiego mnie mdliło, ale mąż zachwycony. Według LP to też jedno z najlepszych kuchni na świecie.

W sumie wszystkie Twoje miejsca się da zrobić w tym czasie i to na spokojnie. Kwestia ułożenia dobrego planu, który zakłada pobyt 2-3 dniowy, ale opartego na połączeniach lotniczych. Szybko, tanio i bezproblemowo. Wtedy co prawda zaliczysz kilka miejsc, ale za to różnorodnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Maj 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
becek napisał(a):
ale w czym pomoc? w alkoholizowaniu sie?
bez sensu te noclegi


Mógłbyś napisać dlaczego bez sensu noclegi, większość czasu mieliśmy spędzić na Langkawi, jednak żonka zamarzyła sobie później Koh Lipe, a bilety na samoloty były kupione wcześniej dlatego te noclegi, prom na i z koh lipe pokrywa się nam przelotami KL-Langkawi. W alkoholizowaniu nie musisz mi pomagać pewnie sam dam radę, a jak nie to na pewno napiszę do ciebie PW. Jeżeli ma ktoś jakieś ciekawe miejsca które moglibyśmy odwiedzić przy tych bezsensownych noclegach, byłbym wdzięczny za info.

Kara napisał(a):
Wymowna cisza jest najczęściej zachętą do używania funkcji "Szukaj" (search.php). Można też odwiedzić dział poświęcony konkretnemu krajowi.


Znam przycisk szukaj, sam go często polecam na innym forum z tym że tam bez szukaj nie znajdziesz nic, a na tym forum jest zaledwie kilka postów dotyczących Malezji i Singapuru.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Maj 2015 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Zerknij na moja relację prawie skończona z Malezji. Dokładnie tak samo jak planujesz. Lipe, Langkawi potem Penang i KL. Może kilka podpowiedzi tam znajdziesz.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 22 Maj 2015 11:54 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@juggler5, kilka postów, mówisz...

atrakcje,forum,953
inne,forum,1118
search.php?keywords=Langkawi&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=1000&t=0&submit=Szukaj

I w mniej oczywistych miejscach:
asia-se-pierwsza-wizyta-plan-podrozy,261,62922&p=506019
tajlandia-kambozdza-malezja-singapur,261,70432&p=561623

Że o relacjach nie wspomnę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Maj 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
zawiert napisał(a):
Zerknij na moja relację prawie skończona z Malezji. Dokładnie tak samo jak planujesz. Lipe, Langkawi potem Penang i KL. Może kilka podpowiedzi tam znajdziesz.


Dzięki wielki to własnie po przeczytaniu twojej relacji żonka zmieniła Langkawi na Koh lipe :). Dlatego mamy przymusowe pit stopy na Langkawi:)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No to machnijcie budżetowy nocleg na Langkawi i zamiast picia skuterem pojedzcie na targ z jedzeniem :)
Alkohol macie w Polsce
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Z tym alkoholem to oczywiście był żart, noclegi mamy wszystkie już zarezerwowane udało się wszystko ogarnąć bez wydania ani grosza(bezpłatne anulacje i rezerwacje z płatnościami na miejscu). Nocleg mamy przy Pantai Cenang, a ten targ to gdzie??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:35 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
W 2014 na Langkawi Jacka Danielsa 1L udało nam się kupić po 50zł a Czarnego Johny Walkera 1L po 60zł! Naprawdę duża różnica w porównaniu z PL.
Za to plaże najpiękniejsze nie są. Piasek nie tak drobny jak w Tajlandii (Railay, Ko Lanta) czy na popularnej teraz Kubie.

Było wielokrotnie ale...
W okolicach KL szczególnie polecam na własną rękę powłóczyć się po okolicach Cameron Highlands (Mossy Forest, herbaciane pola...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Za 5 dych, litrowy Jack, i to w kraju którym alkohol jest mega drogi, to tylko podróbką przypomina ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Co do targów z jedzeniem to każdego dnia jest gdzie indziej. W piątek na mega odludziu, a we wtorek chyba na pentai właśnie. W necie jest mapka.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 22 Maj 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Znalazłem jakby kogoś interesowało :)
Here are all the weekly Night Market locations:

1) Sunday Night Market at Padang Matsirat - Takes place on every Sunday night at the large car park area near the Field of Burnt Rice.

2) Monday Night Market at Ulu Melaka (Jalan Makam Mahsuri Lama)

3) Tuesday Night Market at Kedawang

4) Wednesday Night Market at Kuah Town

5) Thursday night Market at Temoyong Night Market in Pantai Cenang. It takes place on every Thursday night at the Tamoyong village in Pantai Cenang.

6) Friday Night Market at Air Hangat - Padang Lalang

7) Saturday Night Market is again at Kuah Town

However the largest and the most active night markets out of the seven above are the ones at Kuah and Padang Matsirat.

The night market runs from 7pm until 10pm, after which the vendors dismantle their stalls and take their stuff back home by vehicles. If it's raining on the day, many vendors won't turn up to set up their stalls.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 22 Maj 2015 15:33 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
Zeus napisał(a):
Za 5 dych, litrowy Jack, i to w kraju którym alkohol jest mega drogi, to tylko podróbką przypomina ;)

Na bezcłówce, z której słynie Langkawi to była normalna cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Cze 2015 23:46 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post to na wstępie witam Wszystkich :)

Korzystając z ostatniej promocji TA zakupiłem bilety na moją pierwszą podróż do Azji. Wraz z moją Wybranką wylatujemy z Warszawy 29.02, w Kuala Lumpur jesteśmy kolejnego dnia o 17:25, zaś lot powrotny mamy 22.03 o 23:30, więc przed nami 3 tygodnie oderwania od szarej rzeczywistości :) Przeczytałem wiele relacji, wątków na forach i artykułów z nadzieją, że ułatwią mi ułożenie planu wyprawy, a jest wręcz przeciwnie. Malezja ma tyle do zaoferowania, że nie wiem od czego zacząć.

Jak Wy byście wykorzystali te 3 tygodnie? Na pewno chcemy zobaczyć (kolejność przypadkowa) KL, Singapur, rajskie plaże (np. Langkawi, Mabu, Perhentian), dżungle, parki narodowe, ważne miejsca i zabytki kraju. Myślałem, żeby oprócz Malezji i Singapuru odwiedzić jeszcze inne kraje. Perspektywa zwiedzenia Jawy, Sumatry i Bali jest bardzo kusząca. Tylko czy starczy na to wszystko czasu ?

PS. Wiem, że post nie zawiera zbyt dużej ilości konkretnych informacji, ale za mną ciężki weekend. Obiecuję, że każdym kolejnym postem będzie lepiej. Nie liczę, że ktoś ułoży za mnie cały plan wyprawy, bo sam to zrobię (mam nadzieję, że z Waszą pomocą).

Pozdrawiam.

Edycja: Sen to jednak ważna rzecz. Umysł się zresetował i mam do Was jeszcze kilka pytań :) Czytałem, że warto czasami wypożyczyć skuter celem dostarcia w niektóre miejsca czy też objechania wyspy. Czy do tego trzeba mieć prawo jazdy?
Kolejne pytanie dotyczy nurkowania i snorkelingu. Nigdy nie miałem do czynienia z tymi aktywnościami i stwierdziłem, że będąc w tej części świata grzechem byłoby nie spróbować. Czy warto zrobić w Polsce OWD (ewentualnie na miejscu o ile mój angielski da radę), czy może na początek wystarczy mi samo snorkowanie?
Czy są miejsca, które odpuścić z racji pogody jaka będzie w terminie mojej podróży?
Ostatnie na ten moment pytanie: na Borneo polecieć do Kuching, Kota Kinablu a może do Tawau?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Cze 2015 12:44 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Ja akurat lecę wcześniej, prawie na 3 tygodnie i już tak wstępnie coś planowałam, żeby skorzystać z promo Air Asia.
Z racji, że to moja pierwsza wycieczka w tamte klimaty i nie wiem jak to zniosę (pewne przejścia ze zdrowiem) planuję dość skromnie, ale też chętnie przyjmę uwagi.

Niestety kupiłam bilety zanim dokładnie upewniłam się w kwestii pogody i Perhentiany odpadają w lutym :shock: Jakoś to już przetrawiłam z trudem. Ale może ktoś ma inne doświadczenia ;)

Plan na pierwsze 3 dni to Kuala Lumpur co by odetchnąć po locie i się tam zaaklimatyzować. Potem być może Cameron Highlands lub dżungielka. W planach jest Penang i Georgetown. Potem przelot na Langkawi i tam niecały tydzień, żeby po prostu odpocząć - z opcją 1 lub 2 dni na Koh Lipe (chyba, bo jeszcze w nazwach nie okrzepłam).

Z Langkawi lot do Singapuru, tam 2 dni i powrót do KL na lot do domku.

Oprócz lotów tam zamierzam się poruszam autostopem (ja + przyjaciółka). Ktoś coś może napisać na ten temat? Czytałam na blogach, że autostop daje radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 22 Cze 2015 21:53 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
pepwwa napisał(a):
Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post to na wstępie witam Wszystkich :)

Korzystając z ostatniej promocji TA zakupiłem bilety na moją pierwszą podróż do Azji. Wraz z moją Wybranką wylatujemy z Warszawy 29.02, w Kuala Lumpur jesteśmy kolejnego dnia o 17:25, zaś lot powrotny mamy 22.03 o 23:30, więc przed nami 3 tygodnie oderwania od szarej rzeczywistości :) Przeczytałem wiele relacji, wątków na forach i artykułów z nadzieją, że ułatwią mi ułożenie planu wyprawy, a jest wręcz przeciwnie. Malezja ma tyle do zaoferowania, że nie wiem od czego zacząć.

Jak Wy byście wykorzystali te 3 tygodnie? Na pewno chcemy zobaczyć (kolejność przypadkowa) KL, Singapur, rajskie plaże (np. Langkawi, Mabu, Perhentian), dżungle, parki narodowe, ważne miejsca i zabytki kraju. Myślałem, żeby oprócz Malezji i Singapuru odwiedzić jeszcze inne kraje. Perspektywa zwiedzenia Jawy, Sumatry i Bali jest bardzo kusząca. Tylko czy starczy na to wszystko czasu ?

PS. Wiem, że post nie zawiera zbyt dużej ilości konkretnych informacji, ale za mną ciężki weekend. Obiecuję, że każdym kolejnym postem będzie lepiej. Nie liczę, że ktoś ułoży za mnie cały plan wyprawy, bo sam to zrobię (mam nadzieję, że z Waszą pomocą).

Pozdrawiam.

Edycja: Sen to jednak ważna rzecz. Umysł się zresetował i mam do Was jeszcze kilka pytań :) Czytałem, że warto czasami wypożyczyć skuter celem dostarcia w niektóre miejsca czy też objechania wyspy. Czy do tego trzeba mieć prawo jazdy?
Kolejne pytanie dotyczy nurkowania i snorkelingu. Nigdy nie miałem do czynienia z tymi aktywnościami i stwierdziłem, że będąc w tej części świata grzechem byłoby nie spróbować. Czy warto zrobić w Polsce OWD (ewentualnie na miejscu o ile mój angielski da radę), czy może na początek wystarczy mi samo snorkowanie?
Czy są miejsca, które odpuścić z racji pogody jaka będzie w terminie mojej podróży?
Ostatnie na ten moment pytanie: na Borneo polecieć do Kuching, Kota Kinablu a może do Tawau?




Ja w sierpniu wybieram się do Malezji również na trzy tygodnie i mój plan zakłada Kuala Lumpur, Cameron Highlands, Taman Negara, Penenag, Perentiany oraz Singapur. Myślę, że w tym czasie lepiej skupić się na samej Malezji bo Indonezja jest w sama w sobie na tyle piękna, że lepiej przeznaczyć na nią kolejne trzy tygodnie kiedy czas pozwoli. Pomyśl, poczytaj, pooglądaj zdjęcia parków i zdecyduj co tak na serio Cię interesuje. Zwróć uwagę też na to, że część czasu (mniejsza lub większą) zabierze ci transport bo są atrakcje, miejsca do których dojazd, czy to autobusem czy łodzią możliwy jest np. tylko z rana wiec mimo wszystko zakładając że będziesz się poruszał głównie samolotami czasami trzeba będzie odczekać do rana żeby dostać się do głównej atrakcji. Sama długo nie wiedziałam co zrobić chciałam objechać i kontynent i Borneo ale ostatecznie zdecydowałam się na samą Malezję kontynentalną a Borneo odłożyłam na kolejną podróż. Jeżeli planujesz tylko "zwiedzać" to myślę, że możesz zahaczyć o Borneo ale jeżeli w wypadku gdybyś zakładał odpoczynek (w moim przypadku 6 dni) to sądzę, że trzeba wybrać między jednym a drugim, żeby później nie oznaczało to tylko zaliczania kolejnych miejsc a nie prawdziwego ich doświadczania a wiem co mówię bo taki błąd popełnilam sama w swojej pierwszej podróży ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Lip 2015 19:26 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 23
witajcie, dziękuję za wskazówki, szczególnie jeśli chodzi o park bako, rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę przypływów i odpływów. wylatujemy 07.07, po powrocie (23.07) napiszę co i jak. zdecydowaliśmy się praktycznie tylko na borneo, na KL zostawiliśmy sobie jeden dzień, coś za coś.
Czy możecie jeszcze dać znać jakich dodatkowych ograniczeń mogę się spodziewać ze względu na ramadan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Lip 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Witam Wszystkich,

Przeczytałem cały wątek i też się włączę. Jak wiele osób skorzystałem z promocji TK i lecę do KL do 19.02 do 12.03. Trzy tygodnie to kupa czasu i chce co to dobrze wykorzystać. Ja chcę zwiedzać a moja dziewczyna jak najwięcej czasu na pięknych plażach spędzić :) Mam 8 miesięcy na zaplanowanie i pogodzenie tego więc będę szukał pomocy w dobrym zorganizowaniu tego czasu. Pierwszy dylemat to czy z KL jechać na północ czy południe. Indonezja trochę kusi, ale piszecie że lepiej poświecić czas na Malezję, a Indonezja to inna wyprawa.
Na pewno Singapur chcę zaliczyć bo mam tam znajomego ale reszta to kwestia otwarta... Gdzie lepiej się udać mając na względzie pogodę? I jeszcze inne pytanie do tych, którzy tam byli... Jak jest ze zdrowiem tam? Jakie szczepienia, jakie ubezpieczenie? Bo na tą chwilę to co z tego że bilety były tanie jak muszę drugie tyle u lekarza wydać :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za porady
Maciek
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaciekM, 04 Lip 2015 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group