Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2013 14:31 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 8
Witam czy ktoś był na Perhentian i może polecić jakieś fajne miejsce na 4 dni wypoczynku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 22 Sty 2013 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Zależy, co dla Ciebie jest "fajnym" miejscem.
My spaliśmy na Long Beach - zaraz na początku plaży po lewej na wzniesieniu jest restauracja - rozpoznasz ją po drzewie, które ma owoce przypominające kasztany o wielkości piłki (zdjęcie). Doba chyba 70 MYR.
Są to miniaturowe domki szeregowe z dykty, prąd od godz. 18:00.
Zalety: gospodarz Pan Chińczyk bardzo sympatyczny, teren graniczy z interiorem - spaliśmy tam tyko jedną noc, a widzieliśmy troche zwierząt, w tym wielkie warany - jak ocierały się paliki, na którym stoi domek, mieliśmy małe trzęsienie ziemi ;-)
Lepsze jedzenie serwuje nieopodal restauracja w kształcie koła (ale i cena też "lepsza").
Jest oczywiście sporo miejsc do spania wzdłuż plaży a nawet duzy ośrodek hotelowy nieco w głębi dżungli (około 100 MYR/doba).
Taxi wodne kosztuje 10 MYR - dopływasz w dowolne miejsce w obrębie tych 2 wysp.
Sam dojazd do wysp jest realizowany przez fastboat i kosztuje 35 MYR OW (trzeba od razu wymuić bilet RT za 70 / osoba).
Łodź straszliwie uderza o fale i lepiej laptopa dobrze otulić.

Załączniki:
pict2.jpg
pict2.jpg [ 115.55 KiB | Obejrzany 6322 razy ]
pict1.jpg
pict1.jpg [ 146.47 KiB | Obejrzany 6322 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2013 00:00 

Rejestracja: 20 Sty 2013
Posty: 18
Rok temu spaliśmy na w tym ośrodku.
http://www.perhentianisland.info/c_sharila.php

Zrobiliśy sobie trochę wypasu. Wytargowaliśmy tam ok 150zł za zaj... domek. Trzeba ostro negocjować. W okresie jakiegoś malezyjskiego święta koniec kwietnia było 100% obłożenia i z targu nici, ale już wracaliśmy:)
Polecamy te stronę wyspy i wieczornego grilla na plaży.
Można też spać taniej w domkach na plaży, taniej ale coś za coś:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2015 00:19 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Hej, czy ktoś z Was był na Perhentian Islands i byłby w stanie polecić nocleg o dobrym przełożeniu cena/jakość? Czy lepiej rezerwować nocleg już z Polski czy szukać czegoś na miejscu? Będę w maju, czyli w wysokim sezonie, więc pewnie wypadałoby coś z Polski zarezerwować, a to co udało mi się znaleźć jest dosyć drogie niestety. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 04:17 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
My wlasnie wyjezdzamy, bylismy na duzej wyspie w Suhaila Palace za noc placilismy 150 MYR oferta znaleziona na booking.com w ostatniej chwili, hotelik to rodzinny biznes wlascicielka przesympatyczna, dla gosci jest free internet w miare szybki, mozna placic karta a takze wymienic walute, pani ma sklepik w ktorym mozna wszystko kupic co potrzebne na wyspie, prad 24 h, niektorzy w komentarzach narzekali ze nie ma klimy i tv ale najwazniejsze to polozenie hotelu

http://www.booking.com/hotel/my/suhaila ... en-gb.html

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok z tarasu przy hotelu
suhaila.jpg
suhaila.jpg [ 99.61 KiB | Obejrzany 5329 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2016 19:13 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
czy ma ktoś może jakiś namiar na dobrą miejscówkę na Perhentian Kecil, najlepiej przy Coral Bay, ale niekoniecznie, która jest w miare sensowna cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Bardzo polecam Matahari Chalet http://www.mataharichalet.com/ przy Long Beach (spacerkiem 7 minut od Coral Bay). W marcu płaciliśmy 105 RM (ok. 100zł) za domek (chalet) z łazienką ze śniadaniem. Wersja z klimatyzacją po 150RM; bungalowy są jeszcze tańsze, ale było w nich wyjątkowo gorąco, dla nas chalet był świetnym wyborem, nawet pomimo braku gorącej wody i klimatyzacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:35 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
Dzięki za kolejny trop. Domyślam się, że skoro wycieczka w marcu, noclegi bookowałeś na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Tak jest, dopiero na miejscu. Po prostu przypłynęliśmy na Long Beach i przeszliśmy przez kilka miejscówek sprawdzić warunki, nie tylko cenowe.
Przy okazji, ważna informacja - na wyspie funkcjonuje dziwna praktyka, że wiele miejsc uniemożliwia wcześniejszą rezerwację domków / chalet / bungalowów, a do bookingów i innych serwisów wrzucają te najlepsze pokoje - klimatyzowane, z gorącą wodą, itd., przez to mieliśmy wrażenie że na Perhentianach będzie bardzo drogo, a ostatecznie były to jedne z tańszych noclegów w Malezji ;-) Oczywiście marzec to nie szczyt sezonu, więc w późniejszych miesiącach z dostępnością miejsc może nie być tak kolorowo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matti uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2016 20:53 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
Odkopię trochę temat. :)
Rozumiem, że powyższe ceny za osobę to dzielenie się kosztami np. na 2 osoby - czy funkcjonują tam hostele albo jakieś tańsze noclegi dla jednej osoby?
Wybieram się sam i jak mnożę cenę razy dwa to wychodzą mi astronomiczne kwoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sie 2016 21:28 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Na Kecil jest camping, który oferuje 2-osobowe namioty w cenie 60 RM/os. Rezerwować można np. na hostelbookers.com. Na Besar widziałem podobny camping, na południe od Abdul's Chalet, przypuszczam, że w podobnej cenie. Weź jednak pod uwagę, że na Perhentianach jest wyjątkowo parno i gorąco i biorąc nocleg bez klimy skazujesz się na męczarnie. Wentylator niewiele pomoże. A spanie w namiotach to hardcore do potęgi.
Góra
 Profil Relacje PM off
AdYaCh uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Sie 2016 17:54 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
Czyli teoretycznie jestem skazany na noclegi za około 100MYR-200MYR/os/noc w miarę przyzwoitych warunkach?
Biorąc pod uwagę, że płacę sam za dwójkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2016 20:00 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 5
Podłączam się pod temat, choć po tym ile płacę za jedynkę w Singapurze nic mi już nie straszne :)

Booking mówi, że wskazywany wcześniej Suhaila Palace jest najrozsądniejszy cenowo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2016 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
O Suhaila Palace mogę powiedzieć jedno, uczciwi ludzie. Miałem tam rezerwację, ale nie dotarłem ze względu na pogodę, na dzień przed anulowali mi rezerwację i nie poprali ani grosza z karty pomimo polityka Booking mówi, że za jedną noc powinni mine skasować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lis 2018 22:37 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
AdYaCh napisał(a):
Czyli teoretycznie jestem skazany na noclegi za około 100MYR-200MYR/os/noc w miarę przyzwoitych warunkach?
Biorąc pod uwagę, że płacę sam za dwójkę?

Odgrzebię temat, ale może komuś się przyda.
W połowie marca 2018 byłem na Perhentian Kecil. Byłem sam i nocleg znalazłem w Tropicana Inn (w połowie drogi między Coral Bay a Long Beach). Łóżko w dormitorium kosztowało mnie 30 RM. Spałem tam 5 nocy, z czego 4 noce byłem sam w pokoju. Łazienka była w pokoju. Nie pamiętam czy była klima, chyba tylko 2 wiatraki, ale spoko dało się spać. Nocleg znalazłem po przypłynięciu na wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lis 2018 23:33 

Rejestracja: 23 Maj 2018
Posty: 2
http://www.ombak.my/index.html

Wizyta - lipiec 2015

wrażenia - 4/5

rezerwacja - na miejscu na bieżąco

ceny -30% względem tych na stronie, bezpłatny upgrade na 1 noc na domek o podwyższonym standardzie

czysto, schludnie, śniadania - ok, dobra lokalizacja przy spokojniejsze plaży, 5 minut spacerkiem do Long Beach,
uwaga na Long Beach codzienne imprezy z głośną muzyką i pokazami teatru ognia, więc jak ktoś chce wypocząć w pełni może się rozczarować

BTW idąc na zachód od Ombak Resort, 3-5 min. piękne miejsce do snoorkowania, wolne od łodzi,
po drodze na plaże w małym biurze na terenie jakiegoś resortu sprzedawane tripy na snoorkling,
cały dzień (6-8h) za jakieś 15 USD - gorąco polecam, tak jak i taxi boatem wizytę na Romantic Beach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2019 23:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Odświeżam temat - czy w drugiej połowie sierpnia szukanie rozsądnego cenowo/jakościowo noclegu na Perhentianach na miejscu ma szanse na powodzenie? To co jest dostępne na bookingu czy agodzie jakoś niespecjalnie zachwyca - albo drogie, albo kiepskawe, a i wybór niewielki.
Czy ktoś mógłby polecić jakieś fajne miejsce w cenie poniżej 200 RM za domek albo pokój z łazienką (najlepiej jeszcze mniej)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lip 2019 21:34 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
meczko napisał(a):
Odświeżam temat - czy w drugiej połowie sierpnia szukanie rozsądnego cenowo/jakościowo noclegu na Perhentianach na miejscu ma szanse na powodzenie? To co jest dostępne na bookingu czy agodzie jakoś niespecjalnie zachwyca - albo drogie, albo kiepskawe, a i wybór niewielki.
Czy ktoś mógłby polecić jakieś fajne miejsce w cenie poniżej 200 RM za domek albo pokój z łazienką (najlepiej jeszcze mniej)?


Generalnie na wyspach nie ma jakos dużo baz noclegowych bo nie są to jeszcze aż tak bardzo zabudowane wyspy. My spaliśmy na mniejszej wyspie (Kecil) w Senja Bay Resort. Ogólnie nie był to najtańszy nocleg bo za dwie noce z podatkami turystycznymi wyszło chyba 620 RM, ale polecam - domek od strony plaży z super widokiem, czysto, klima działa, zero komarów i miła obsługa. Dodatkowo w ich knajpie goście mają 20% zniżki na jedzenie (spoko śniadania), codziennie pryskają domki z zewnątrz środkami na komary, można u nich zamówić minibusa na lotnisko w Kota Bharu, snorkling za 40 RM. Na plaży mają swoje leżaki (mało wygodne) dla swoich gości. Blisko na większą plażę Long Beach (ok 15 min pieszo).

A jeśli chodzi o obłożenie, to będąc w lipcu i słysząc o tłumach turystów w tamtym czasie na wyspach mieliśmy w głowie polskie Mielno bądź zatłoczone plaże we Włoszech/Hiszpanii, ale zdecydowanie inaczej tam to wygląda :) Każdy ma spokojnie dużo miejsca dla siebie na plaży, ale nocleg pewnie warto zarezerwować wcześniej bo tak jak pisałem tych miejsc noclegowych nie ma jakoś bardzo dużo. Jak ktoś lubi spokój to warto się zatrzymać przy tych mniejszych plażach, na Long Beach i Coral Bay jest zdecydowanie największy ruch.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2019 11:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Dzięki! Też doszedłem do wniosku, że jednak lepiej zarezerwować - znalazłem Bayu Dive Lodge na Perhentian Besar przy plaży Teluk Dalam, dostępną na Agodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Kwi 2024 22:09 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 20
Loty: 193
Kilometry: 430 530
Odkopuję wątek, był ktoś ostatnio na Perhentianach i poleci jakiś nocleg powiedzmy do 100RM za noc? Przeglądam oferty na bookingu ale większość noclegów przypomina jakieś stare szopy, a oceny też nie powalają bo 5-6/10 to dosyć mizerna opcja. Czy wyspy w ogóle ruszyły po covidzie czy świat o nich zapomniał? :D
_________________
Image
Pokazuję innym jak smakuje świat na https://www.szamane.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group