Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#861 PostWysłany: 12 Lut 2015 09:29 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
Loty: 12
Kilometry: 58 878
Jednak wybór padł na Thoddoo. Po powrocie na pewno nie zapomnę opowiedzieć i albo rekomendować albo doradzać ten zakątek.

Nie sadze zeby tak jak pisze przedmówca -kosztowało to aż tyle.
Jest wiele wysp przeciez z hotelami w większej (jak maafushi) czy mniejszej (jak Thoddoo) ilości. O naprawdę dobrym standardzie. Z wyzywieniem, najcześciej hb -bo śniadania wliczone sa w 95% z oferowanych.

Nie wszystkim chodzi o to zeby spędzić w resorcie cały urlop ale odpocząć w fajnym miejscu, z piękna plaża, posnurkowac, poopalac sie.
Nas całe 2 tygodnie wychodzą ok. 3700 z przelotem, hb, speedboatem na wyspę, z wliczonymi ich podatkami. Dodatkowo jedynie zostały wycieczki na inne wyspy i atrakcje na miejscu. To chyba nie aż tak wiele, prawda? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Malediwy
#862 PostWysłany: 21 Lut 2015 19:32 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 3
Veri podzielam twoje zdanie. Właśnie wróciłam z raju konkretnie z Nilandhoo. Całość cenowo też nas wyszła ok 5tys i mając na uwadze ze w specjalnej promocji Condor biletów nie miał. Więc Malediwy to nie tylko resorty za xx grubych tysięcy złotyc.
Ale do sedna. Byłam na Nilandhoo u Typelka w nowym guest house Starfish Inn. Nilandhoo blisko Male nie jest ale warto było dołożyć podróży by zobaczyć lokalne rajskie Malediwy. Zresztą Magda tak nam to zorganizowała ze mieliśmy obsługę od do. Pobyt i obsługa rewelacja! Starfish nowy, pachnący z klimatyzacją w pokoju i rewelacyjnym jedzeniem. Pokój wygodny, czysty z pełnym wyposażeniem i dbałością o nas na każdym kroku czy to czyste ręczniki czy parasol na plażę czy ktoś maski na snorkowanie zapomniał. Jedzenie pyszne: (wybraliśmy lokalne potrawy) menu sniadaniowe do wyboru na poziomie hotelowym: świeże soki, produkty lokalne wręcz pachnące. Szczerze to po lekturze postów tutaj spodziewałam się jedynie miejsca do spania i nic ponadto a wróciłam zachwycona. Obsługa super: chłopaki dla których to jest pierwszą praca mili pomocni i nienachalni. Sama wyspa spokojna i uwaga czysta! Śmiało polecam wziąć pod uwagę te wyspę i pobyt u Magdy. Typelku powodzenia i ogromne dzięki za nieocenioną twoją pomoc! Mam nadzieje do zobaczenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
veri lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#863 PostWysłany: 22 Lut 2015 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My jesteśmy już na 85% zdecydowani na Pobyt u Pani Magdy w sierpniu (kwestia dogrania ceny i finansów osobistych w momencie decydowania o wyjeździe). Generalnie wasze opisy i opinie powodują że nie możemy sie doczekać wakacji :)
Zastanawiam się tylko czy np. jeśli wybiorę lot z 24 h przesiadka w Dubai czy jest okazja zwiedzenia miasta czy musze siedzieć na lotnisku w tym czasie?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#864 PostWysłany: 22 Lut 2015 15:30 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 3
Na to Panu nie odpowiem bo my bez przesiadek podróż miałyśmy ale co do pobytu u Magdy - rewelacja! I aż żałuję że nie umiem pochwalić się fotkami bo jest rajsko:) ps. Zazdroszczę wyjazdu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#865 PostWysłany: 23 Lut 2015 08:19 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
Loty: 12
Kilometry: 58 878
Jesli to tylko tranzyt - oczywiscie ze możecie zwiedzić Dubaj. W zeszlym roku też z tego skorzystałyśmy. Za taxi zaplacilysmy ok 100usd - za objazd zwiedzając najwazniejsze obiekty.
Z tym, ze my zwiedziałyśmy to nocą. 24h to zdecydowanie lepiej.

"Transit Visa

All passengers passing through UAE airports while flying to or from Europe, United States, Asia or Africa can obtain a special 96-hour transit visa if the duration of the stopover between flights exceeds 8 hours. Transit Visa is sponsored by the airline operating in the UAE. The traveler must have a valid ticket for onward flight.

http://www.uae-embassy.ae/Embassies/pl/Content/3221 "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#866 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Fajny blog,
aż żal ściska że nie ma nas z wami.
Jak możecie napiszcie kilka słów o kosztach
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#867 PostWysłany: 29 Kwi 2015 13:58 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
Loty: 12
Kilometry: 58 878
Z czystym sumieniem polecam Thoddoo [Todu]. Guest house Holiday Cottage - dostepny na bookingu, na maile odpisuja srednio 2 razy dziennie. Koniecznie nalezy poprosic o tradycyjne sniadanie, my dostawaliśmy je bez zadnych dodatkowych oplat. Internet jest dość słaby - ale to w koncu Malediwy, sprawdzić maila raz dziennie wystarczy.

Na samej wyspie guesthousow jest nie az tak wiele jak na Maafushi - i to wlasnie sie sprawdzilo.
Dluga, dość szeroka plaza dla turystow, gdzie nikt nikomu nie zabrania kąpać się w bikini. Cala wyspa bardzo zielona. Dojscie na plaze między palmami kokosowymi.
3 restauracje (1 podaje obiady w formie bufetu - ok 10usd za osobe, 2 pozostałe serwuja dania z karty - wychodzi ok 5usd na osobe, woda jak wszędzie - do posilku for free), 2 meczety, szkoła, ośrodek zdrowia. Główna droga kojarzy się bardziej z klimatem Am. Południowej ale plaza rekompensuje wszystko.
Nawet jeden samochód osobowy ktory kazdego z przyjezdnych odprowadza z walizką pod jego hotelik. Sklepów może z 4 - żadnych pocztówek - aby je upić polecam wycieczke na Rashdoo - tam już nastawienie na klienta z zagranicy jest wieksze i odczuwalne.

Ludzie przeserdeczni, nigdy nie nachalni, zalatwią wszystko - jesli się o to poprosi (i tu nie mowie ze to kwestia ceny ale ich chęci, ktore widac).

Plaza czysta, mnostwo małych krabów, niedaleko brzegu rafa koralowa, kamieni w wodzie praktycznie nie ma, maski do snurkowania ma kazdy guesthouse do wypozyczenia, organizuja kolacje na plazy, wycieczki na sand bank - madivaru - blisko Rasdoo. Rejsy podczas zachodu slonca, choc z brzegu tez wyglada to przepieknie.

Transport na wyspe - 2 razy w tyg czw i nd speedboatem - 50usd za osobe, o 16.00 z portu. powrót o 7:00 z Thoddoo. Speedboat plynie ok 1h15min.
chyba ze prom cargo z Thoddoo o 23:45 a z Male ok 14:00.

Juz zastanawiam się kiedy tam wrocimy.
Gdyby ktoś miał pytania - zapraszam.

PS: lecielismy aeroflotem przez Moskwe, na lotnisku spalismy w hotelu kapsulowym. Tez polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
guuchan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#868 PostWysłany: 22 Cze 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Potrzebne sugestie/pomoc

W lipcu ruszam na Sri Lankę, ale w drodze powrotnej zarezerwowałem kilka dni na Malediwy. Chciałem wiedzieć czy jest szansa wybrać się na jakąś ciekawą wyspę żeby trochę wypocząć na tych pięknych plażach?
Nasza podróż wygląda tak:
Lądowanie: Poniedziałek 27.07.2015 godzina 19..5 Lotnisko Male
Wylot do PL; Piątek 31.07.2015 godzina 11.00
Co daje nam pełne WT, ŚR i CZW

Macie jakieś pomysły? Byłbym wdzięczny za pomoc...
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#869 PostWysłany: 22 Cze 2015 14:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zależy pewnie od budżetu :) bez problemu przecież znajdziesz hotel. Poszukaj coś co spełni Twoje oczekiwania np co do atrakcji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#870 PostWysłany: 22 Cze 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Hoteli i GH to jest od groma i trochę :(
ja mam właśnie problem ze znalezieniem odpowiedniej wyspy...

Jestem niskobudżetowym podróżnikiem - nie stać mnie na kurort, a raczej chcę nocować tanio.
Podróżujemy w 2 osoby więc liczę, że noc wyniesie nas 50-70$ za noc (cena za pokój).
W takim segmencie chciałbym coś znaleźć.

EDIT:
Myślę nad takim planem:
PON po przylocie nocleg w MALE
WT prom publiczny na FULIDHOO (tam 1 noc)
ŚR prom .... (i tu nie wiem dokąd)
CZW prom z ..... do MALE i znowu nocleg do piątku żeby zdążyć na samolot

brakuje zapełnienia tego "....."
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#871 PostWysłany: 22 Cze 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ja na Twoim miejscu zatrzymalabym sie tylko na 1 wyspie, bo inaczej polowe pobytu na Malediwach spedzisz na promie, o wiele fajniej na jakiejs plazy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klee1983 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#872 PostWysłany: 28 Cze 2015 15:38 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 1
Guaridhoo, Thulushdoo czy Huraa? Tylko te trzy wchodza w gre ze wzgledu na promy (jeszcze Mafushii, ale szukamy czegos bardziej kameralnego). Sam juz nie wiem co wybrac :D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#873 PostWysłany: 10 Lip 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 38
Poznaniakk napisał(a):
Hoteli i GH to jest od groma i trochę :(
ja mam właśnie problem ze znalezieniem odpowiedniej wyspy...

Jestem niskobudżetowym podróżnikiem - nie stać mnie na kurort, a raczej chcę nocować tanio.
Podróżujemy w 2 osoby więc liczę, że noc wyniesie nas 50-70$ za noc (cena za pokój).
W takim segmencie chciałbym coś znaleźć.

EDIT:
Myślę nad takim planem:
PON po przylocie nocleg w MALE
WT prom publiczny na FULIDHOO (tam 1 noc)
ŚR prom .... (i tu nie wiem dokąd)
CZW prom z ..... do MALE i znowu nocleg do piątku żeby zdążyć na samolot

brakuje zapełnienia tego "....."


Jak dla mnie, mija się to z celem, bo ani wtorku ani czwartku nie liczyłabym jako pełny dzień. We wtorek prom na wyspy wypływa 14:30 - 15:30, na miejscu jesteś po dwóch godzinach, o 18 juz ciemno, więc polowa dnia w Male, reszta na promie i tyle z wtorku widzieli. Z powrotem w czwartek to samo, bo o 7 - 7:30 rano odpływają promy do Male, więc znów cały czwartek w Male. Tak jak ktoś wyżej napisał - cały pobyt zamiast na plaży to na promie i w Male, a to żadna frajda.

Nie wiem czy to Ty kontaktowałeś się ze mną poprzez maila, bo ktoś o podobnych datach do mnie pisał :) pytając o radę, ale jeśli mam być szczera, to wolałabym zostać na ten czas na Hulhumale albo Vilingili i stamtąd korzystać z wycieczek na sand banki i do resortów, bo same wyspy do tych najpiękniejszych nie należą, ale nie spędzasz przynajmniej połowy i tak już krótkiego pobytu - na promie. Obie wyspy są blisko Male, promy kursują co chwilę, więc dostałbyś się zarówno w poniedziałek wieczorem jak i w piątek na lotnisko.
Ewentualnie Gulhi - godzinę drogi od Male i tam wynająć motorówkę. Może nie będzie aż tak droga.

-- 10 Lip 2015 17:43 --

Martinss napisał(a):
Guaridhoo, Thulushdoo czy Huraa? Tylko te trzy wchodza w gre ze wzgledu na promy (jeszcze Mafushii, ale szukamy czegos bardziej kameralnego). Sam juz nie wiem co wybrac :D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Wg mnie taka kolejność:
Guraidhoo, Thulusdhoo, Huraa chociaż jak byłam ostatnio na Guraidhoo (1 czerwca, to zawalone śmieciami troche było :/ , może znów posprzątali, a może i nie). Thulusdhoo jest fajne dla surferów, bo są fale przez cały rok.
A może zamiast tego Nilandhoo ? :)

http://dziennikitypelka.blogspot.com/20 ... zne-2.html
_________________
http://dziennikitypelka.blogspot.com/
http://klee1983.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#874 PostWysłany: 31 Sie 2015 12:35 

Rejestracja: 31 Sie 2015
Posty: 1
Witam,
macie może informacje, czy na plażę przy Kaani Beach Hotel mogą wchodzić turyści spoza hotelu ? Na czas, który chciałbym spędzić na Malediwach nie mają żadnych wolnych pokoi, ale normalna plaża, na której kobiety mogę opalać się w bikini kusi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#875 PostWysłany: 21 Wrz 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 38
Cziter napisał(a):
Witam,
macie może informacje, czy na plażę przy Kaani Beach Hotel mogą wchodzić turyści spoza hotelu ? Na czas, który chciałbym spędzić na Malediwach nie mają żadnych wolnych pokoi, ale normalna plaża, na której kobiety mogę opalać się w bikini kusi :)


Na plażę Maafushi moga chodzić goscie ze wszystkich guest housów. Nota bene była ona pierwotnie podpięta pod White Shell ale zaczeli się na nia schodzić goście zewszad i tak już zostało.
Btw. zobacz jak wyglada plaża na Nilandhoo. I cala jest ... pusta ! :D

Załącznik:
collage_20150714123332064_20150714123827938_20150921200816878.jpg
collage_20150714123332064_20150714123827938_20150921200816878.jpg [ 204.19 KiB | Obejrzany 6216 razy ]
_________________
http://dziennikitypelka.blogspot.com/
http://klee1983.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Poznaniakk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#876 PostWysłany: 28 Wrz 2015 22:08 

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 5
Witam! W tym momencie planuje wyjazd na Mafushi. 7 października wylatuje z kumplem przez Stambuł. Przylot wiadomo dzień później. Ktoś jeszcze będzie leciał tym kursem? Mamy zarezerwowany hotel na Mafushi, promy nam hotel załatwia. Wracamy 14 października przed 24 wylot. Ktoś ma jakieś propozycje? Od moich znajomych, którzy byli na Malediwach nic nie mogę się dowiedzieć nt atrakcji, cen jedzenia w restauracjach i jak z dostępnością jakiegokolwiek alkoholu, nawet w barze hotelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#877 PostWysłany: 02 Lis 2015 21:26 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 1
2 WEEKS IN PARADISE!

I spent a 2-week holiday in paradise staying @Starfish Inn Hotel in Nilhandoo. I was looking for a secluded place where I could just relax, enjoy nice views, in peace. No resort, no people except locals, pristine beaches and untouched nature, mixed with some sandbank trips, snorkeling, virgin islands, etc. All this within a reasonable budget.
Magda is the perfect host: nice, very warm, tactful, solving problems if some occur, taking care of tourists, sharing her passion for the Maledives and making sure your stay will be as nice as it can.
Starfish Inn Hotel is a newly refurbished hotel, with large clean rooms (with AC, super clean bathrooms, wi-fi) overlooking a nice common yard where meals can be served. The atmosphere is homy and relax, the cuisine tasty and totally local: what you can get on the island is served on your plate: totally genuine! One day after spending an afternoon fishing, I could eat my own fish in the evening! So cool :)
I enjoyed my stay so much, I am planning on sending there my Mom next year :)
Thanks Magda for everything!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#878 PostWysłany: 07 Lis 2015 14:19 

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 5
Witam
Opisze moje wrażenia po wizycie 10 dni na Malediwach. Widać, że po powrocie mało kto dzieli się wrażeniami z wysp. A takie wskazówki dużo dają od osoby która tam była.
Po przylocie nie wymieniajcie pieniędzy na lokalne, wszędzie można dolarami płacic dobrym kursem. Ogólnie ceny jak na Malediwy dużo niższe niż się spodziewałem. Stacjonowałem na Maafushi w hotelu Maassaree Boutique Hotel. Z transportem z lotniska nie było większego problemu. Ceny za jedzenie niskie, w lokalnych restauracjach. Tylko noclegi wychodzą troche drożej ponieważ doliczają dopiero na miejscu plus 20% podatku. O alkoholu można pomarzyć, ale w takich okolicznościach schodziło to na dalszy plan.Piszę ogólnikowo, bo każdego interesuje coś innego. W razie czego mogę dokładniej odpowiedzieć na pytania i wątpliwości.
Pozdrawiam i życze udanego wypoczynku na rajskich wyspach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#879 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:54 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
misiuwłosiu napisał(a):
Z transportem z lotniska nie było większego problemu.


Możesz coś więcej napisać o transporcie, czy bez problemu można znależć transport na dowolny atol, wyspę , jakieś przybliżone ceny, publiczny, prywatny.
Wylatuję 11 z Warszawy przez Istambuł w Male jestem o 12 o 12,00.
nie mogę ogarnąć transportu na Malediwach, przez internet nic nie działa, tylko poglądowo http://www.atolltransfer.co
Są fajne resorty w dobrych cenach ale daleko, a transfer hotelowy od 400$ w górę.
Może ma ktoś jakieś polecane, sprawdzone miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#880 PostWysłany: 07 Lis 2015 23:14 

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 5
Transport publiczny np na Maafushi to krypy pływające 3 x na dobe. Z lotniska płynie się do Male. Tam taksówka 5 USD (wszędzie wystarczy mówić "to Mafushi") i o 15 wypływa z drugiego portu łódka na Maafushi bezpośrednia. Kosztowała 2 USD. Czas to ponad półtorej godziny. Jest jeszcze firma iCOMtours.com. Z Mafushi na lotnisko bezpośrednio o 17 wyjazd i 30 minut na lotnisku. Koszt 20 USD. NA tej stronie jest sporo informacji, jak nie to trzeba do nich napisać.

-- 07 Lis 2015 22:19 --

http://www.atolltransfer.com/#!310-fulidhoo-male-/c23jn trasa inna, a druga, którą płynąłem na Maafushi linia 311 Guraidhoo-Male.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group