Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Majówka we Lwowie
#1 PostWysłany: 28 Mar 2016 20:35 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 6
Niefortunnie w tą majówkę wypada Wielkanoc prawosławna, stąd rodzi się moje pytanie, czy będzie coś w tym okresie otwartego? Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie? Czy da radę cokolwiek zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#2 PostWysłany: 28 Mar 2016 20:53 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Zapytaj przez fejsa autorów tej strony:
http://www.nieznanaukraina.pl/3114/2016 ... -ukrainie/
Lwów jest super :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Grabowski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#3 PostWysłany: 28 Mar 2016 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Heh, dobrze ze pojawil sie ten temat, gdyz na majowke wybieram sie do Kijowa oraz Odessy i teraz zastanawiam sie czy beda otwarte knajpy aby cos zjesc, bo z komunikacja z/na lotnisko rozumiem, ze raczej nie powinno byc problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#4 PostWysłany: 28 Mar 2016 21:02 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
A jak już będziesz szukał dobrego jedzenia we Lwowie to odbij z prospektu Swobody w ulicę Doroszenki i skręć z niej w prawo w Kościuszki, na rogu kolejnej przecznicy będziesz miał spory lokal o nazwie Puzata Chata (czerwone szyldy). Zjesz tam lokalnie, dobrze i tanio, polecam bardzo :) wbijesz sobie w gogle maps to też znajdziesz
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#5 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:30 

panprofesor82 napisał(a):
Heh, dobrze ze pojawil sie ten temat, gdyz na majowke wybieram sie do Kijowa oraz Odessy i teraz zastanawiam sie czy beda otwarte knajpy aby cos zjesc, bo z komunikacja z/na lotnisko rozumiem, ze raczej nie powinno byc problemow.

Może nie wszystko, ale sporo ( większość ?) Knajp i sklepików będzie otwarta. I to do późnej nocy. Decyduje o tym właściciel danego biznesu, a nie jakieś odgórne przepisy. Uświadomcie sobie, że to teraz bardzo biedny naród. Każdy chce coś zarobić. A nie np Niemcy, gdzie zamykają wszystko na 4 spusty, bo ich na to stać.
@ baja
Puzata Chata to powiedzmy sobie taka sieć trochę lepszych jadłodajni. Są rozsiane po całej Ukrainie. Gotowe potrawy czekają w podgrzewaczach na klientów. Często są letnie i już lekko nieświeże.Nie ma co się tym za bardzo ekscytować. Ale chętnie poczytam o jakichś innych ciekawych, niepowtarzalnych lokalach. A tych we Lwowie bez liku. Szkoda zapychać kiszki w Puzatej.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
panprofesor82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#6 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:39 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Spędziłem niedawno we Lwowie kilka dni, jadłem w różnych miejscach i restauracjach. Nie wiem czy miałeś okazję być w Puzatej akurat we Lwowie, mnie bardzo smakowało :)
Jedzenie było świeże i gorące, dokładane na bieżąco bo mają masę klientów. Z tego co widziałem karmią się tam zarówno miejscowi jak i turyści. Obcokrajowcy na wolontariacie, których poznałem podczas pobytu spędzili tam kilka tygodni i zdecydowanie chwalili ten lokal. Ja od siebie mogę dodać, że bardzo mi smakowało, a wiele potraw ma typowo ukraiński charakter. Oczywiście jeśli znasz ciekawe miejsce gdzie można zjeść to podrzucaj. Ja Lwów jeszcze odwiedzę bo miasto czarujące na moje gusta :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Kwi 2016 19:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#7 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:51 

W takim razie o gustach nie dyskutuję. Obcokrajowcy na wolontariacie, to dla mnie żadna rekomendacja. Oczywiście, że byłem w tej Puzatej, którą opisujesz. Przeważnie ludzie się tym zachwycają przy pierwszych pobytach.( ja też :D ) A później się odkrywa inne miejsca.
Wybacz, ale opisałem tu już tyle miejsc, w których tam jadłem, że na razie odpuszczę ;)
Poszukaj na forum.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#8 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:16 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Owszem, wg mnie ludzie którzy spędzają w mieście kilka tygodni wiedzą gdzie dobrze i w rozsądnych cenach zjeść. Nie przeczę, to nie restauracja gdzie zapłacimy więcej za lampkę wina i niewielki kawałek mięsa artystycznie przecięty warzywnym dodatkiem. Na moje chłopskie podniebienie było smacznie, bez zastrzeżeń do jakości czy świeżości. Nie lubię marudzenia, natomiast cenię konstruktywną krytykę więc jeśli się wtrącasz to w opozycji miej odwagę coś zaproponować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ojtomek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#9 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Byłam w trakcie prawosławnego Bożego Narodzenia i nie było wielkich problemów z dostępem do usług/knajp w Kijowie i Lwowie. Nie spodziewałabym się problemów także w Wielkanoc (mogę zapytać przyjaciół z Kijowa, ale to raczej formalność).
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#10 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:35 

baja napisał(a):
Owszem, wg mnie ludzie którzy spędzają w mieście kilka tygodni wiedzą gdzie dobrze i w rozsądnych cenach zjeść. Nie przeczę, to nie restauracja gdzie zapłacimy więcej za lampkę wina i niewielki kawałek mięsa artystycznie przecięty warzywnym dodatkiem. Na moje chłopskie podniebienie było smacznie, bez zastrzeżeń do jakości czy świeżości. Nie lubię marudzenia, natomiast cenię konstruktywną krytykę więc jeśli się wtrącasz to w opozycji miej odwagę coś zaproponować ;)

To jest forum. Wymiany opini. A nie wtrącanie się. To Twoje "odkrycie" Puzata jest już wielokrotnie opisana w odpowiednich działach. ( bo Ty wybrałeś zły) Powinno być w "jedzenie', a nie "atrakcje".
Nie będę opisywał od początku lwowskich lokali. Tylko dlatego, że Ty sobie tego życzysz. :mrgreen:
Znajdzies tu setki, a newet tysiące moich postów. Sporo jest o Ukrainie.
Góra
 PM off
keimak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#11 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:53 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Żadne odkrycie, luźna sugestia gdzie smacznie zjadłem. Być może podchodzisz do tego zbyt ambicjonalnie. Sądziłem, że dorzucisz coś godnego dla podniebienia ale jak widzę nie masz nic do zaproponowania poza poddaniem w wątpliwość moich sugestii, kiepsko ale bez urazy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#12 PostWysłany: 29 Mar 2016 08:05 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 26
baja, jeśli chodzi o jedzenie we Lwowie to warto poczytać tutaj:

lwow-jedzenie,1320,2610

i tak jak wspominał jacakatowice, jest tam wiele informacji o lwowskich knajpach i restauracjach, więc nie ma sensu powielać tematu.
Ja przy pierwszym wyjeździe do Lwowa właśnie opierałem się na tym temacie z forum (o Puzatej też jest tam wiele razy wspomniane), więc jeśli chodzi o propozycje i sugestie "gdzie i co zjeść" to lepiej wejść tam.
Wybacz, ale trochę nie rozumiem po co jacakatowice miałby pisać jeszcze raz to samo co już wcześniej napisał, tylko że w innym temacie, dla mnie nie jest to "kiepsko" ;) .
Trzeba się tylko trochę wysilić i przeczytać tych kilka stron, a nie być wygodnym i czekać, aż ktoś poda Ci wszystko na tacy ;).
Z drugiej strony rozumiem - po świątecznym obżarstwie trudno jest czytać o jedzeniu ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
baja uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#13 PostWysłany: 29 Mar 2016 09:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Możemy kończyć Oftop?

Bo to temat o atrakcjach a nie o jedzeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#14 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 723
Loty: 71
Kilometry: 134 192
niebieski
Nowa kuchnia tez jest swego rodzaju atrakcją :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#15 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Kto będzie na majowy weekend we Lwowie to może sobie skoczyć na mecz Szachtar - Dynamo, który będzie decydował najprawdopodobniej o tym kto będzie mistrzem. Nie ma jeszcze konkretnej daty ale spotkanie jest zaplanowane w ramach 24 kolejki 30.04.2016
http://www.fpl.ua/eng/tournaments/pl/2/
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#16 PostWysłany: 29 Mar 2016 10:29 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 26
skoro temat jest o majówce to wróćmy do głównego wątku:
do Lwowa jeździłem już samochodem i marszrutkami, teraz przyszedł czas na rower,
wybieramy się ze znajomymi właśnie rowerami, oczywiście w długi weekend majowy,
na Ukrainę wjeżdżamy przez Medykę,
z Medyki do Lwowa chcemy przejechać w ciągu jednego dnia, ale chcemy też zobaczyć atrakcje, które możemy spotkać "po drodze", tak żeby nie zjeżdżać za bardzo z głównej trasy (dopuszczamy możliwość zjechania do kilku km).
co ciekawego możemy zobaczyć jadąc do Lwowa? gdzie się zatrzymać?
czytałem już o fortach Twierdzy Przemyśl - z pewnością ich nie ominiemy,
mamy zamiar odwiedzić również cerkwie,
co Wam przychodzi jeszcze do głowy?

po dojechaniu do Lwowa zostajemy tam na dwie noce,
jednego dnia mamy zamiar zwiedzić Lwów na rowerach a następny dzień zwiedzić okolice Lwowa,
i kolejne pytanie: co ciekawego możemy zobaczyć w okolicach Lwowa? (tak do 20-30 km od Lwowa),
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#17 PostWysłany: 29 Mar 2016 11:16 

rumpelstilckin napisał(a):
z Medyki do Lwowa chcemy przejechać w ciągu jednego dnia, ale chcemy też zobaczyć atrakcje, które możemy spotkać "po drodze", tak żeby nie zjeżdżać za bardzo z głównej trasy (dopuszczamy możliwość zjechania do kilku km).
co ciekawego możemy zobaczyć jadąc do Lwowa? gdzie się zatrzymać?


Jakieś spektakularne miejsca do obejrzenia, przy trasie Szeginie -Lwów nie przychodzą mi do głowy. :D
Za to mogę zaproponować fajne miejsce do zatrzymania się "na popas". Dokładnie w połowie drogi. Na obwodnicy Sądowej Wiszni. W hotelu Mirage można dobrze i niedrogo zjeść. Zajrzeć do mini skansenu- wioski kozackiej. Odwiedzić kryty basen z sauną.
http://hotelmirage.com.ua/pl/

Bo w samym miasteczku jest raczej ponuro. 2 małe cerkwie i kościół. Wszystko zamknięte na głucho. Otwierane tylko podczas nabożeństw.

PS. Bywałeś na Ukrainie to pewnie wiesz. Ale warto przypomnieć. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. Kamizelki, kaski, odstępy itd. Jednak tam ciągle rowerzysta jest bez żadnych praw i trzeba uważać. ;)
Góra
 PM off
rumpelstilckin lubi ten post.
rumpelstilckin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#18 PostWysłany: 09 Kwi 2016 06:17 

Rejestracja: 08 Kwi 2016
Posty: 9
Spora część ludzi we Lwowie to katolicy więc święta są "rozrzedzone". My też jedziemy na majówkę i planuję pokazać ekipie w święta cm. Łyczakowski i Skansen w gaju Szewczenki - pytałem na fejsie - maja otwarte przez cały weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#19 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
podroz samochodem do Lwowa to dobre rozwiązanie(drogi w Ukrainie i liczba parkingów)?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka we Lwowie
#20 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Nie, bo granica. Do tego święto 1 maja i Wielkanoc na Ukrainę, to możesz sporo czekać w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group