Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2011 14:02 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Hej.

Zaplanowałem sobie wielką wyprawę na półwysep Iberyjski. Chyba jeszcze za wcześnie na konkrety, bo promocje lotnicze (czy też autokarowe lub kolejowe) nie obejmują interesującego mnie okresu, czyli ok. 10-14 dni na przełomie kwietnia i maja.

Niemniej, chciałbym wiedzieć w co warto celować, gdzie patrzeć, jak się organizować, już teraz.

Co chciałem zobaczyć? Lizbona, Madryt, Barcelona, Giblatar, Tangier, Kanary.

Zdaję sobie sprawę, że będę musiał swój plan ograniczyć, bo nie starczy mi czasu, ale jeszcze nie wiem z czego zrezygnować.

Pierwsze moje pytanie: był ktoś na południu Hiszpanii ? Plan mam (wstępnie) taki , żeby dostać się do Malagi lub Jerez samolotem, a potem dotrzeć do Gibraltaru i promem do Tangeru (stamtąd łapać samolot do któregoś z większych miast).

Jak się tam poruszać? Może namiary na jakieś tanie lokum? Czy warto odwiedzić Kadyks? Czy warto przeprawiać się do Tangeru w ogóle?

Kolej w Hiszpanii jest genialna, ale też droga. Strona intern nie promonuje jakichś specjalnych promocji. Celować w busy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 09 Lis 2011 14:21 

Rejestracja: 08 Paź 2010
Posty: 34
Może się przyda, sam mam zamiar z tego skorzystać w przyszłości
http://www.kmtriko.com/es/
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2011 14:48 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
PabloLoco napisał(a):
Może się przyda, sam mam zamiar z tego skorzystać w przyszłości
http://www.kmtriko.com/es/
Pozdrawiam

Przed chwilą wygooglałem.

99 E za tydzień, to bardzo dobra cena.

Korzystał ktoś z tej karty? Nie było problemów? Można ją zakupić w necie czy tylko na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2011 16:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Moim skromnym - odpuść Madryt. Ładne miejsce, ale szału nie robi. Zabierze Ci za to conajmniej dobę i kilka euro z portfela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2011 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Jestem pod wrażeniem zrobienia Wielkiej Objazdowki w ciagu 10 dni z Kanarkami i Marokiem; Wróciłem właśnie z Andaluzji i Gibraltaru i zajęło mi to tydzień :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lis 2011 20:59 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 36
Też polecam odpuścić sobie Madryt - niewiele do zobaczenia, chyba, że jesteś wielkim fanem RM. Moim skromnym zdaniem must see jest Barcelona - nie dość, że sporo ciekawych zabytków, to jeszcze położona nad samym morzem i jeszcze ta atmosfera.
Aha z opinii innych (w tym rodowitych hiszpanów) odradzali mi Malagę (droga, wielkie blokowisko) oraz Gibraltar (kolonia brytyjska i pełno tam pijanych nastolatków z Wlk. Brytanii, no i prócz tego Góro-głazu nie ma nic. Natomiast polecali pominięty przeze mnie na początku Cadiz.

Najtaniej patrzyłam podróżować autobusem - z wyprzedzeniem nawet do 50% zniżki! bywają też promocje na pociąg - ale to tam droższa opcja podróżowania. Najtańsza opcja nocownaia to CS :P lub hostele, bądź pensjonaty typowych starszych hiszpanów zamiast obcokrajowców.
Sama planowałam podobny trip ale trochę inne kółko i to na 3 tyg. Jednak wolę pojechać na 2 tyg i zobaczyć Lizbonę i okolicę oraz część południowej Hiszpanii, a potem wrócić ponownie. Hiszpania wciąga :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lis 2011 02:09 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
cyberpunk64 napisał(a):
Jestem pod wrażeniem zrobienia Wielkiej Objazdowki w ciagu 10 dni z Kanarkami i Marokiem; Wróciłem właśnie z Andaluzji i Gibraltaru i zajęło mi to tydzień :)



Na pewno będę musiał ciąć. Opisz po krótce swoją wyprawę - gdzie warto się zapuścić? Jak sie przemieszczałeś?


Lula napisał(a):
Aha z opinii innych (w tym rodowitych hiszpanów) odradzali mi Malagę (droga, wielkie blokowisko) oraz Gibraltar (kolonia brytyjska i pełno tam pijanych nastolatków z Wlk. Brytanii, no i prócz tego Góro-głazu nie ma nic. Natomiast polecali pominięty przeze mnie na początku Cadiz.

Sama planowałam podobny trip ale trochę inne kółko i to na 3 tyg. Jednak wolę pojechać na 2 tyg i zobaczyć Lizbonę i okolicę oraz część południowej Hiszpanii, a potem wrócić ponownie. Hiszpania wciąga :)



Lizbona warto? Szczerze mówiąc, jest pierwsza do ostrzału, bo daleko i ciężko mi ją w planach wpasować, ale może robię błąd :)
DO Kadyksu coraz bardziej się przekonuję - po przeczytaniu paru opini w necie, wiele pozytywnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lis 2011 16:52 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 36
moim marzeniem jest zobaczyć Lizbonę od X czasu. Moi znajomi byli tam i polecali ją jak najbardziej - ponoć jest niesamowita i ma to coś, czego inne stolice europejskie nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lis 2011 20:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Skoro daleko to na siłę nie wciągaj jej do planu, ale uliczki Lizbony... Mmmmm. Urok tego miasta jest niesamowity. Choć wiele jej brakuje do wymienionego wcześniej Cadiz czy Toledo.
Opinia subiektywna! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2011 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
krotko ode mnie
1. bez wczesniejszej rezerwacji - autobusy sa najtansze
2. z wczesniejsza rezerwacja [ szukaj linku tu na forum jak to zrobic ] pociagi wychodza w cenie autobusow, a sa [z reguly ] szybsze i [zawsze] wygodniejsze
3. na szeroko pojete objazdowki zdecydowanie najlepszy bedzie samochod - no bo niby mozesz sobie wczesniej cos zaplanowac i zarezerwowac bilety z wyprzedzeniem, ale co jesli gdzies ci sie bardzo spodoba i chcialbys zostac dluzej ? poza tym autobusy czy pociagi nie wszedzie dojezdzaja, nie zatrzymuja sie wszedzie tam gdzie bys chcial etc

4. odpuscilbym na Twoim miejscu i madryt, i barcelone, i lizbone i skupil sie na poludniu portugalii & hiszpanii

punkty obowiazkowe:
sevilla, cordoba, gibraltar [kapitalne miejsce, wbrew temu co ktos tu wyzej napisal]
masa ludzi bardzo sie pozytywnie wyraza o grenadzie, mi sie alhambra podobala ale nie az tak bardzo jak autorom przewodnikow :) a samo miasto tak sobie, ale bylem krotko i byla brzydka pogoda
malagi nie znam, nie bylem
kadyks jest pieknie polozony - wjazd na polwysep i przejazd glowna ulica - tak sobie wyobrazam Key West :) , samo miasto tez ladne i na pewno warto odwiedzic, ale dupy moim zdaniem nie urywa
jerez - warto chyba tylko dla wizyty w winiarniach, wizyta u Tio Pepe rewelacyjna, miasto takie sobie
ponoc Ronda tez jest warta odwiedzin, nie wiem, nie bylem

i bedac tak blisko OBOWIAZKOWO nalezy odwiedzic ktores z plaz Algarve
na wlasne oczy widzialem Portimao / Praia da Vau & Praia da Rocha - fajny pasaz imprezowo - gasttronomiczny przy plazy i plaza swietna ale woda strasznie zimna
i Lagos, przepiekne plaze, rejsy lodkami po okolicznych zatoczkach, plaze na ktore mozna tylko doplynac i male miasteczko zdominowane przez mlodych angoli i niemcow

Barcelona ? Madryt ? Lizbona ? jeszcze kiedys odwiedzisz : ) loty do dwoch pierwszych juz dzisiaj sa z wiekszosci polskich lotnisk, do lizbony beda pewnie niedlugo

btw pozdrowionka dla osoby, ktora napisala ze 'w Madrycie nie ma co ogladac', forumowe hall of shame :)

aha, jeszcze jedno, ktos tutaj wspominal o pensjonatach u hiszpanskich dziadkow - zdecydowanie odradzam

tzn moze raz warto cos takiego zaliczyc, zeby zobaczyc jak to wyglada, ale cenowo nie wychodzi to taniej niz tani hotel, a standard jest dosc paskudny [2 x w zyciu mialem okazje spac w takim pension - 1 w barcelonie, 1 wlasnie w kadyxie - oba miejsca paskudne ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2011 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hmmm, jak bedziesz w kwietniu/ maju to pewnie z kapaniem sie w portugalii bedzie jeszcze slabo, ale i tak warto pojechac chocby polezec na plazy i zmoczyc nogi, widoki zwalaja z nog - sprawdz sobie temperatury powietrza i wody w tamtych rejonach gdzies na necie to bedziesz wiedzial z grubsza co i jak
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2011 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
i jescze link:
http://www.hiszpania-online.com/phpBB2/ ... php?t=5343
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2011 15:14 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
rw30 napisał(a):
2.z wczesniejsza rezerwacja [ szukaj linku tu na forum jak to zrobic ] pociagi wychodza w cenie autobusow, a sa [z reguly ] szybsze i [zawsze] wygodniejsze



Skieruje mnie ktoś do odpowiedniego działu? Nie mogę znaleźć :) (tutaj nie ma viewforum.php?f=35)

(dzięki za wszystkie rady i linka do relacji z podobnej podróży :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2011 16:12 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
viewtopic.php?f=35&t=4084&p=36535#p36535 , rw30 i luxyfer

Co do tematu, to selekcji dokonasz w-g twoich kryteriów + porad i doświadczeń innych + być może zależnie od cen biletów. W-py Kanaryjskie są nabardziej odległe od Półwyspu, a na nim Barcelona od reszty , Maroko - wielki kraj godny czasu dla niego samego.
Nie jesteś w sytuacji kogoś z USA czy Australii, ponowna podróż będzie możliwa, miejmy nadzieję że niejedna :)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2011 16:45 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
SUPER! Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Gru 2011 23:53 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Bilety kupione!
Cel: Barcelona - Madryt - Lizbona :D

Cena: 550 zł za wszystki (4) loty :D



Słuchajcie, co polecacie koło Barcelony - chciałbym znaleźć jakąś miejscowość wypoczynkową na ok 3-4 dni plażowania. Ze słyszenia znam tylko to Loret le Mar - nie wiem czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Gru 2011 00:02 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Blanes, jest bliżej i...masz bezpośrednie połączenie kolejowe RENFE z Barsą, bilet 4,35E (cena z 2009r.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Gru 2011 23:02 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, a Toledo ? Warto odwiedzić na kilka godzin / dzień ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Gru 2011 00:12 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2011 10:42 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
A jakieś zachęty? Dlaczego? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group