Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2012 21:29 

Rejestracja: 26 Wrz 2011
Posty: 11
Właśnie wróciłem z kilkudniowego wypadu na Palmę de Mallorcę. Na świeżo kilka przydatnych info. Pogoda jeszcze w miarę min 25 stopni, da się wykąpać w Morzu Śródziemnym, nie ma tłumów nigdzie. Tyle na plus.
In minus - jak chcesz mieć młode towarzystwo - jedź zaraz przed sezonem lub podczas, teraz w większości sami emeryci - szczególnie fala Niemców - na każdym kroku ...
zarezerwuj dobry hotel ze zniżką z all inclusive - to czym oni to nazywają all inclusive u nas jest średniej jakości jedzeniem i piciem
i koniecznie dowiedz się jaki widok będziesz mieć za oknem w pokoju.
Poza tym słońce, słońce, palmy, lazurowe morze i dużo do zobaczenia. Mieszkałem w El Arenal więc chętnych zapraszam na PRV :)
Pozdr jeszcze z wrażeniami z wylotu :D

I jeszcze 1 BARDZO ważna wskazówka. Jeśli będziecie udawali się do hotelu samodzielnie (transfer z aeropuerto komunikacja miejską) bierzcie ze sobą mapkę z położeniem hotelu. Ja zanim trafiłem do swojego pytałem conajmniej 10 osób i każda mówiła co innego, pokazałem rezerwację z adresem i to samo. Masakra jednym słowem. Wycieczka z bagażami - nie polecam. A najśmieszniejsze, że byłem obok właściwej ulicy i babka nie słyszała wogóle o nazwie takiego hotelu....


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lis 2018 17:17, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Paź 2012 21:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja się podepnę.
Moja zeszłoroczna wyprawa na Majorkę (także w październiku)
może komuś się przyda:
http://silesialowcost.blogspot.com/2011/11/20-26102011-majorka-przygotowania.html
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2012 00:14 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
bylem przed samiutkim sezonem 25.06 - 3.07 i rowniez wszedzie sami niemieccy emeryci. Spotkac kogos mlodego to byl cud. Kluby puste, a cisza zapadala na ulicach po 22... Bylem w Alcudii, Porto Cristo, Sa Comie - ogolnie polnocny wschod
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2012 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
byłem teraz w październiku tj. od 5 do 17. Pogoda na początku pobytu super nawet 28 stopni słoneczko. Byłem w Port d'Alcudia. Hotel z HB. Dużo emerytów z Niemiec i Anglii, akurat mi to nie przeszkadzało. W hotelu również było kilka młodych par. Na plażach dużo miejsca i spokojniej niż w sezonie :) Uważam, że październik to dobry miesiąc na wypoczynek i zwiedzanie Majorki. W weekend siądę i umieszczę relację na blogu (poniżej) z mojego pobytu.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2012 13:35 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Cytuj:
bylem przed samiutkim sezonem 25.06 - 3.07 i rowniez wszedzie sami niemieccy emeryci. Spotkac kogos mlodego to byl cud. Kluby puste, a cisza zapadala na ulicach po 22... Bylem w Alcudii, Porto Cristo, Sa Comie - ogolnie polnocny wschod



Jak byłem na początku czerwca w Cala Ratjada to dla odmiany byli sami niemieccy studenci (lub trochę młodsi) w grupach po kilkadziesiąt osób (z magnetofonami na ramieniu oczywiście z muzyką na full). Ponieważ nocowałem niedaleko lokalu to cisza zapadała po 3 nad ranem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2012 10:51 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 10
Pażdziernik to moim zdaniem najlepszy czas na Majorkę. Mało niemców, brak tłumów a woda w morzu jeszcze powyżej 20 stopni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:26 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Ja bylem w tym roku na weekend w koncowce czerwca, pelno mlodych niemieckich studentow ale starszych osob tez bylo sporo. Pogoda idealna (28-34 stopnie). W 2013 myslalem zeby powtorzyc wypad ale tym razem sprobuje cos zlapac na koniec wrzesnia poczatek pazdziernika;) i glownie bede szukal czegos na ibize ale klimat ten sam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 65
Rozumiem w takim razie, że w styczniu wyspa jest już totalnie bezludna? ;) Nie powiem, że mnie to nie cieszy, bo zamierzam się wybrać w samotną "wyprawę" szlakiem GR221 - ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2012 21:14 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 5
Aktualnie mieszkam na Majorce (wymiana studencka) pogoda się trochę pogorszyła, jeszcze 3 tygodnie temu pływaliśmy w Morzu Śródziemnym. ;) Miasto opustoszałe, ale przez to, że jest trochę chłodniej. Generalnie - jest jeszcze słonecznie także widoczność bardzo dobra, pogoda idealna na wyprawę w tutejsze góry. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2018 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
19-21 października /weekend/, temp wg prognozy 23-24C, odczuwalne myślę że koło 25, woda bardzo zdatna do pływania. Oczywiście trudno robić z tego żelazną zasadę, bo już w ostatni weekend ponoć było 15C i opady, ale my akurat mieliśmy szczęście :)

plaże miejskie w Cala D'or, Parque Natural Mondrago czy Puerto de Soller - sporo ludzi. Nie żeby ręcznik koło ręcznika, ale spodziewałem się że będzie luźniej. Parkowanie w Cala D'or - nie że bezproblemowe, ale szczególnie trudne też nie. Większość parkingów pełna ale jak pokręcić się kilka minut wkoło hotelu to zawsze coś się znajdzie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2018 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
prosze o przeniesienie tego watku do dzialu 'Hiszpania', zadna to relacja
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2018 17:43 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
Hej wszystkim,

Ja bylam w zeszlym roku pod koniec pazdziernika (24-28), bylo bardzo duzo ludzi, ale mimo wszystko duzo mniej niz w sezonie.

W tym roku na Majorce byly deszcze i powodzie w pazdzierniku, wiec bardzo roznie mozna trafic.

W czasie niepogody polecam jasknie w Portocristo - Cuevas del Drach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lis 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Info z przedłużonego ostatniego weekendu (17-20.XI)
Mieszkaliśmy w Cala D'or, dziura zabita dechami, takie polskie Rowy, teraz zero ludzi, ale w sezonie domyślam się, że to typowe getto turystyczne. Teraz nawet miejscowi byli niewidoczni. Masa apartamentowców i chawir pod wynajem, na ulicach pusto, knajp otwartych ZERO, znaczy była jakaś meta dla miejscowych i nawet kilku siedziało, ale poza alkoholem, kawą i sandwichami nic nie było, nędza.
Nam to akurat nie stanowiło problemu bo mieliśmy auto i objechaliśmy sporą część wyspy.
Pływałem w zatoczce Ferrera, woda umiarkowanie ciepła, na moje "wytrawne" oko, ok. 17*C, max. 18*C
Objechałem sporo różnych plaż i zatoczek i generalnie południe wyspy wyludnione, zero ludzi.
Trochę życia w Manacor, swoją drogą ładna mieścina i oczywiście w Palmie.
W Valdemossie było za to zatrzęsienie turystów, głównie germańce. Knajpy pootwierane, ale dziadostwo pod turystów i drogo. W jednej takiej żona zamówiła (wzięła i się uparła) gorącą czekoladę i jegomość wyciągnął torebkę i zalał wodą, no żenada :lol:
Fajną knajpę za to trafiliśmy z autochtonami w Manacor, dużo ludzi i gwarno, nazywa się Bar Mingo, jedzenie hiszpańskie i zjadliwe, bez szału, ale ok. Danie dnia w cenie ok. 5 EUR więc bardzo tanio.
Generalnie z knajpami był spory problem, albo pod turystów a jak dla miejscowych to godziny posiłków nie takie jak byśmy sobie życzyli.
Fajne mieściny, które nam się podobały to Campos, Felantix, Santanyí i oczywiście Sóller i Palma. O ile Palma to spore miasto i jest co robić, to te pozostałe, to miejscowości bez atrakcji, ale zabudowa fajna i jakieś niespieszne życie miejscowych. Ot tak, siąść sobie w knajpce i obserwować.
Jak dla mnie jedna z fajniejszych miejscówek to Port De Cala Figuera, piękna dziura.

Pogoda
Pierwszego dnia 20*C i słonecznie, kolejne dni, częściowe zachmurzenie, trochę słońca, temp. ok. 17-20*C, ale Majorka to nie jest Madera czy Teneryfa z wyraźnie rożnymi pogodowo częściami wyspy. Na Majorce praktycznie pogoda wszędzie taka sama.
Przedostatni dzień to potężna ulewa przez kilka godzin, temp. ok. 15*C
Do sprawdzania pogody polecam hiszpański serwis http://www.aemet.es/en/eltiempo/predicc ... yi-id07057 bardzo dobry, sprawdzalność na bardzo wysokim poziomie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
zoli uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group