Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 24 Cze 2014 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Byłam na Majorce w połowie września. Turystów masa, wszystko pootwierane. Nie ma upałów, ale za to dwa razy solidnie padało.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#222 PostWysłany: 24 Cze 2014 17:38 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 8
Uwaga:
droga piesza na lotnisko jest chyba nieaktualna. Cały teren otoczony jest siatką i zaraz po przejściu przez niebieską kładkę na nią traficie (dalej nie ma sensu iść bo nic się nie zmienia przez spory odcinek z niebezpiecznym łukiem bez pobocza) - widać to na google streetview . Pozostaje więc TAXI. Za kurs na samolot do Poznania z Platja de Palma po 5 rano wyszło 13€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 24 Cze 2014 17:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
klimon napisał(a):
Uwaga:
droga piesza na lotnisko jest chyba nieaktualna. Cały teren otoczony jest siatką i zaraz po przejściu przez niebieską kładkę na nią traficie (dalej nie ma sensu iść bo nic się nie zmienia przez spory odcinek z niebezpiecznym łukiem bez pobocza) - widać to na google streetview . Pozostaje więc TAXI. Za kurs na samolot do Poznania z Platja de Palma po 5 rano wyszło 13€.



No to mnie zmartwiłeś? Czy ktoś może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 24 Cze 2014 18:04 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Polecam południową i wschodnią część wyspy do zwiedzania, a także na nocleg: Półwysep Formentor, Alcudia, Pollenca. Tylko nie okolice Palmy (choć sama stolica jest piękna): Palma Nova, Magaluf są paskudne. Ponadto Valdemosa, Solier. Majorka nigdy nie może narzekać na brak turystów (zresztą ci prawdziwi przyjeżdżają właśnie poza ścisłym sezonem), ale przynajmniej nie będzie tłoku. Plażowanie i kąpiele jak najbardziej, w tym okresie, są możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 24 Cze 2014 18:31 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 8
Zamieszczam mapkę - krótszą trasą byłoby iść optymalnie od kładki ale jest siatka, trzeba by więc nadrabiać zgodnie ze schematem - ja zrezygnowałem

https://maps.google.pl/maps/ms?vps=3&ie ... 81553342ab
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 24 Cze 2014 18:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No cóż, ją szedłem dwa tygodnie temu. Najdziwniejsze, że niby StreetView tak szybko zaktualizowali. Chyba że znaliście jakąś inną drogę - ją zawsze chodziłem jezdnią, właśnie przez ów "niebezpieczny łuk". Tyle że tam od strony Can Pastilli i tak stoi zakaz ruchu pieszych (czyniący kładkę absurdem), więc wolę nie natknąć się na jakichś konkwistadorów, tym bardziej że nigdy nie chciałem ryzykować spóźnienia na samolot. Ale wieczorem, z lotniska - jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:25 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Jesienią, możliwe, że już we wrześniu, pojawiają się boleśnie piekące meduzy. Miejscowi dobrze wiedzą, gdzie konkretnie i kiedy można się ich spodziewać. Wystarczy popytać np. w recepcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 25 Cze 2014 22:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
kazels napisał(a):
Jesienią, możliwe, że już we wrześniu, pojawiają się boleśnie piekące meduzy. Miejscowi dobrze wiedzą, gdzie konkretnie i kiedy można się ich spodziewać. Wystarczy popytać np. w recepcji.
To tak przy okazji, na piekące meduzy najlepszy jest ocet. Ja zawsze biorę ze sobą na wszelki wypadek troszeczkę w małym słoiczku.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 25 Cze 2014 23:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2011
Posty: 93
Loty: 48
Kilometry: 98 280
chris0o napisał(a):
Pytania do osob, ktore byly na Majorce pod koniec wrzesnia. Zastanawia mnie jak tam wtedy toczy sie zycie. Duzo jest turystow, pootwieranych barow, knajp itp? W koncu to nie szczyt sezonu,a pogoda potrafi byc juz kaprysna. Oczywiscie chodzi o zwyczajny odpoczynek, pobiegac rano po plazy, polezezc itp, juz niekoniecznie pakujac sie do wody :P Aha, i ktora czesc wyspy wybrac by bylo "co robic", w sensie gdzies pochodzic, jakies rezerwaty, parki i kazde inne ladne widoki mile widziane.

Pozdrawiam;)


Ja na majorce byłem na początku września. Pogoda była ok chociaż zdarzały się dni deszczowe. Znajomi z kolei byli chyba jakoś pod koniec i pogoda już była kiepska. Pamiętam też, że kiedyś rozmawialiśmy też z Polką która tam mieszkała i ona mówiła, że potrafi być na prawdę różnie. Raz pod koniec września leje a raz jest piękna pogoda. Nie ma reguły, także chyba pozostaje tylko liczyć na to, że w tym roku będzie ok ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#230 PostWysłany: 26 Cze 2014 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
chris0o napisał(a):
Pytania do osob, ktore byly na Majorce pod koniec wrzesnia. Zastanawia mnie jak tam wtedy toczy sie zycie. Duzo jest turystow, pootwieranych barow, knajp itp? W koncu to nie szczyt sezonu,a pogoda potrafi byc juz kaprysna. Oczywiscie chodzi o zwyczajny odpoczynek, pobiegac rano po plazy, polezezc itp, juz niekoniecznie pakujac sie do wody :P Aha, i ktora czesc wyspy wybrac by bylo "co robic", w sensie gdzies pochodzic, jakies rezerwaty, parki i kazde inne ladne widoki mile widziane.

Pozdrawiam;)


Witam
byłem na Majorce na początku października tj. 05-17 w 2012 roku zakwaterowanie w Port d'Alcudia i pogoda była super.
Od dnia mojego przyjazdu słoneczko 26-28 stopni Celsjusza, 12.10 po południu lało ale ciepło, 13.10 słońce 21 stopni, 14.10 trochę popadało, 15.10 - niebo zachmurzone 17 stopni, 16.10 - słońce 24 stopnie ale to już nie to co było na początku.

Co warto zwiedzić? Alcudia (stare miasto), Formentor (wystarczy dojechać do pierwszego punktu widokowego, nie ma sensu jechać dalej do latarni (szkoda czasu, paliwa) oraz Cala Figuera fajna zatoczka z turkusową wodą (kawałek od punktu widokowego, dość strome zejście), Lluc (katedra, 4 euro parking), Sa Calobra (jest parę bezpłatnych miejsc parkingowych, turkusowa woda, wąwóz), Soller (0,75 euro za godz parkowania), Valldamossa (0,75 euro za godz parkowania, urocze miasteczko :) ),Palma (parking tutaj http://tnij.org/palmaparking 1,78 euro godz), Es Trenc (parking 6 euro), Urocza Zatoczka Cala Llombards polecam!, Cala Mesquida świetna plaża i widoki :)
Ogólnie polecam tą wyspę :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#231 PostWysłany: 26 Cze 2014 01:03 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
A prawda to że plaże na "wschodnim brzegu" np. plaża S'illot, Sa Coma czy Cala Millor aż tak bardzo różnią się pod względem zapełnienia,spokoju itp. od tych bliżej Palmy? Np. Santa Ponsa, okolice Palma Nova, Magaluf itp.? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 26 Cze 2014 09:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
My stacjonowaliśmy w Sa Coma w połowie września. Plaża szeroka, piaszczysta, ale strasznie zaludniona. Do tego hotelowo - bloki na plaży ;) O wiele ładniejsze są mniejsze plaże w zatoczkach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 26 Cze 2014 15:08 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
chris0o napisał(a):
A prawda to że plaże na "wschodnim brzegu" np. plaża S'illot, Sa Coma czy Cala Millor aż tak bardzo różnią się pod względem zapełnienia,spokoju itp. od tych bliżej Palmy? Np. Santa Ponsa, okolice Palma Nova, Magaluf itp.? ;)

Miejscowości blisko Palmy są kiczowate, oszpecone przez hotele blokowiska budowane kilkadziesiąt lat temu, do tego puby pod niewybredny angielski gust, nie ma w nich nic lokalnego ani hiszpańskiego, choć plaże same w sobie bywają ładne (jak Playa Mayor).
Byłam 13-28 października i pogoda była świetna, woda w morzu 23 stopnie, nie było upałów, lecz do opalania i plażowania 24-26 st. w cieniu! jest naprawdę w sam raz. Pojedyncze burze lub krótkotrwałe opady wieczorem, to nic strasznego, nie miały wpływu na odbiór całości jako jednak letniego wyjazdu.

Polecam jeszcze Alaro.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 25 Lip 2014 15:20 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
15.07.2014 wróciliśmy z kolejnej wycieczki na Majorkę. Tym razem korzystaliśmy z noclegów z airbnb i byliśmy zadowoleni. (Linka do oferty mogę podać na prw.)Taxi z lotniska kosztowała 13 EUR (liczą sobie za każdy bagaż - nie tylko za kilometry)
Nocleg w połowie drogi z Plamy do Can Pastilla, blisko Plaży Ciutat Jardi. Ceny w barach przystępne, właściwie zero turystów, bo niewiele hoteli w okolicy, dużo miejscowych, spokój , cisza i piękne widoki na Palmę. A przede wszystkim nie ma wszechobecnych rzeszy Niemców i Anglików... nie grzeszą zachowaniem - szczególnie ci młodzi i po alkoholu...
Nie braliśmy tym razem auta, po okolicy poruszaliśmy się pieszo ;) lub autobusami, korzystając z biletu "10 viajes" za 10.00 €. Bilet działa podobnie jak t-10 w Barcelonie, kasuje się tyle razy ile osób i na każdym przejeździe oszczędzamy 0,5 EUR/osoba.
Byliśmy autobusem (3,80 EUR w jedną stronę) w Port de Soller i wybraliśmy się na wycieczkę statkiem do Sa Calobra (25 EUR/ osoba, 13.15 wypłynięcie i 16.40 powrót do Portu).
Przelot Easyjet z Berlin Schönefeld - spokojnie i komfortowo - zdecydowanie więcej miejsca na nogi jak w Ryanair...
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 25 Lip 2014 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 150
Loty: 16
Kilometry: 20 944
a ktoś orientuje się jakie są ceny komunikacji publicznej? np z Palmy do Cala Millor? nie wiem czy dobrze patrze ale wedlug strony to chyba prawie 10e - drożej niż transfer.

są jakieś zniżki dla studentów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 27 Lip 2014 22:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
bkolakowski napisał(a):
a ktoś orientuje się jakie są ceny komunikacji publicznej? np z Palmy do Cala Millor? nie wiem czy dobrze patrze ale wedlug strony to chyba prawie 10e - drożej niż transfer.

są jakieś zniżki dla studentów?

Nie sprawdzę Ci teraz przez komórkę, ale wychodzi dziwnie drogo, a nie wiem, gdzie jest Cala Millor. Choć fakt, że dojazd z lotniska nabije kwotę. Wejdź sobie na http://www.tib.org. Na mapie znajdziesz, jakie linie Cię interesują, a potem w informacji o poszczególnych liniach można przez wyszukiwarkę znaleźć ceny na poszczególne odcinki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 27 Lip 2014 23:16 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Witam
byłem na Majorce na początku października tj. 05-17 w 2012 roku zakwaterowanie w Port d'Alcudia i pogoda była super.
Od dnia mojego przyjazdu słoneczko 26-28 stopni Celsjusza, 12.10 po południu lało ale ciepło, 13.10 słońce 21 stopni, 14.10 trochę popadało, 15.10 - niebo zachmurzone 17 stopni, 16.10 - słońce 24 stopnie ale to już nie to co było na początku.

Co warto zwiedzić? Alcudia (stare miasto), Formentor (wystarczy dojechać do pierwszego punktu widokowego, nie ma sensu jechać dalej do latarni (szkoda czasu, paliwa) oraz Cala Figuera fajna zatoczka z turkusową wodą (kawałek od punktu widokowego, dość strome zejście), Lluc (katedra, 4 euro parking), Sa Calobra (jest parę bezpłatnych miejsc parkingowych, turkusowa woda, wąwóz), Soller (0,75 euro za godz parkowania), Valldamossa (0,75 euro za godz parkowania, urocze miasteczko :) ),Palma (parking tutaj http://tnij.org/palmaparking 1,78 euro godz), Es Trenc (parking 6 euro), Urocza Zatoczka Cala Llombards polecam!, Cala Mesquida świetna plaża i widoki :)
Ogólnie polecam tą wyspę :)[/quote]

Bez przesady z tymi opłatami! Można stanąć kilometr od centrum przy niebieskiej linii biegnącej wzdłuż jezdni i nie płacić ani centa. W Palmie wzdłuż portu także udaje się znaleźć bezpłatne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 02 Sie 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 150
Loty: 16
Kilometry: 20 944
obibok napisał(a):
bkolakowski napisał(a):
a ktoś orientuje się jakie są ceny komunikacji publicznej? np z Palmy do Cala Millor? nie wiem czy dobrze patrze ale wedlug strony to chyba prawie 10e - drożej niż transfer.

są jakieś zniżki dla studentów?

Nie sprawdzę Ci teraz przez komórkę, ale wychodzi dziwnie drogo, a nie wiem, gdzie jest Cala Millor. Choć fakt, że dojazd z lotniska nabije kwotę. Wejdź sobie na http://www.tib.org. Na mapie znajdziesz, jakie linie Cię interesują, a potem w informacji o poszczególnych liniach można przez wyszukiwarkę znaleźć ceny na poszczególne odcinki.



sprawdzałem na wszystkie sposoby i wszędzie pokazuje 9,8 euro, drogo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 21 Sie 2014 21:34 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 28
wedlug mnie
najlepiej osiedlic sie w palmie i skakac stamtad po calej wyspie
w 4 osoby oplaca sie samochod - wychodzie okolo 45-50euro + paliwo wyjdzie z 60euro na glowe
my w 2 osoby podrozowalismy ...autobusami wlasnie
rozpiska autobusow - http://www.tib.org/portal/en/web/ctm/inici
najlepiej sciagnac sobie rozklad w pdf danej linii
(wersja aplikacji na androida nie jest offline)
zeby zobaczyc cene danego odcinka trzeba wybrac Routes-> Bus
i wtedy zaznaczyc dana linie Fares and hops - niektora sa smiesznie tanie np. 210 Palma - Valdemossa 1,85Euro
dobrze jest miec plan awaryjny - wracalismy z sa calobra przez alcudie do palmy i ... w alcudii usiedlismy nie po tej stronie ulicy co trzeba
autobus przejechal i tyle, wylot za 5h, my 60km od domu i praktycznie zero kasy
ale pamietalem ze z pollenca jezdzi do palmy jeszcze w pozniejszych godzinach i udalo sie dotrzec na raty :)

przelot - 286zl zlapany z fly4free.pl
nocleg - airbnb wyszlo z 600zl na tydzien za pokoj 2 osobowy

puszke z browarem wylapali mi nie na lotnisku palma, tylko dopiero oslo
dodatkowo zniszczyli mi ozdobne opakowanie z malymi buteleczkami 40ml z roznymi alko - musialem przepakowac w foliowke

polecam :
akwarium obok es arenal (~25e)
wypozyczyc rower i pojechac za palme za arenal i skorzystac z jakiejs bocznej skalistej plazy,(5e/dzien)
zobaczyc :
trase sa colobra i plaze kolo wawozu,
valdemossa i powrot z niej autobusem (trasa prowadzi nad morzem)
w palmie : katedre i uliczki obok niej,
pociag do soller (12e)i tramwaj do port de soller(5e)

zarcie :
kebaby 2-4euro
paella na 2 osoby - 15-20e
sangria - szklanka 3-5e, dzbanek 10e
menu del dia - od 7-15e - menu dnia,w wielu miejsach to najfajniejsza cena za obiad

nacialem sie :
tapas - kto to wie co dostaniesz,raz jest to mini przystawka raz pol talerza (po co trudno poznac :D), poszlo 30e w la boveda na 100gramow osmiorniczki i pare kawalkow chleb z szynka :D
paella + sangria = typowy zestaw na lapanie turysty, ani sie nie najadlem ani nie porwalo smakowo :D
zamkniety castle del belwer w palmie w poneidzialek po 13tej :)
zamkniete eroski w niedziele po 14tej :D
zamkniete wiekszosc sklepow 15sierpnia i w czasie sjesty :D
brak maski i rurki do nurkowania
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 07 Wrz 2014 00:25 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 46
Czy możecie polecić jakieś tanie/darmowe parkingi w okolicach centrum Palmy? Widziałem, że ktoś wcześniej pisał o parkingu na przeciwko katedry, koło Parc de la Mar, za 1,78 eur/godzine. Super tanio to nie jest, ale może nie będzie wyjścia... Znalazłem jescze parking w Porto pi Shopping Centre, tam 2 pierwsze godziny za darmo, potem niestety nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group