Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:24 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Podróżując z T4 do centrum lepiej wybrać kolejkę miejską RENFE bilet w jedną stronę to koszt 2.55€ bez żadnych dodatków lotniskowych.

Info z dzisiaj.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 04 Kwi 2014 18:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Możecie polecić jakiś rozsądny cenowo nocleg w pobliżu lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 02 Cze 2014 14:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Witam,
proszę o podpowiedź związaną z przemieszczaniem się z lotniska. Rozkładowo lądujemy na T2 o 14:35 (LOT). Czy bez problemu damy radę zdążyć na pociąg o 17:08 ze stacji Chamartin (zakładając odbiór bagażu rejestrowanego i transport komunikacją publiczną)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 02 Cze 2014 19:43 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Kashpir napisał(a):
Witam,
proszę o podpowiedź związaną z przemieszczaniem się z lotniska. Rozkładowo lądujemy na T2 o 14:35 (LOT). Czy bez problemu damy radę zdążyć na pociąg o 17:08 ze stacji Chamartin (zakładając odbiór bagażu rejestrowanego i transport komunikacją publiczną)?



Bez problemu, strona metra pokazuje, że podróż potrwa ok. 40 min. (9 stacji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 02 Cze 2014 20:47 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Mamy stop w Madrycie 6 godz. Warto udac sie do centrum, co mozna zobaczyc? czy to za malo czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 02 Cze 2014 20:57 

aviel napisał(a):
Mamy stop w Madrycie 6 godz. Warto udac sie do centrum, co mozna zobaczyc? czy to za malo czasu?



Ja bym jechał, bo na lotnisku się zanudzisz. Najszybciej żółtym lotniskowym autobusem aeropuerto jakieś 25-minut wysiadasza na Plaza de Cibeles, przejazd w jedną stronę 5 euro
http://www.emtmadrid.es/lineaAeropuerto/index.html
jesteś w centrum, jakieś 2 godzinny spacer po Puerta del Sol, Gran Via i przyległych
Góra
 PM off  
      
#207 PostWysłany: 02 Cze 2014 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
aviel napisał(a):
Mamy stop w Madrycie 6 godz. Warto udac sie do centrum, co mozna zobaczyc? czy to za malo czasu?


Warto. Też tak ostatnio robiliśmy. Cena metra i autobusu 5€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 02 Lip 2014 12:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kasia111 napisał(a):
Kashpir napisał(a):
Witam,
proszę o podpowiedź związaną z przemieszczaniem się z lotniska. Rozkładowo lądujemy na T2 o 14:35 (LOT). Czy bez problemu damy radę zdążyć na pociąg o 17:08 ze stacji Chamartin (zakładając odbiór bagażu rejestrowanego i transport komunikacją publiczną)?



Bez problemu, strona metra pokazuje, że podróż potrwa ok. 40 min. (9 stacji).


Jeszcze wrócę do mojego pytania. Czy waszym zdaniem nie będzie wygodniej machnąć się shuttle busem z T2 na T4 (ponoć jedzie 8 minut) i stamtąd pociągiem Cercanias(?) bez przesiadek do Chamartin (wg strony lotniska przejazd 11 minut)? Będziemy mieli ciężkie torby a pamiętam, że w madryckim metrze trochę się ostatnio umęczyłem na schodach przy przesiadkach między stacjami jadąc na lotnisko z Gran Via. Dodatkowym plusem T4 jest to, że jest tam stanowisko Renfe i mógłbym od razu kupić bilety na pociąg z Chamartin. Minusem to, że pociągi odjeżdżają co 30 minut. Ktoś może korzystał z tej opcji dojazdu do Chamartin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 30 Sie 2014 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie mam. Mam lot powrotny z Madrytu o 8 rano do Modlina, orientuje się ktoś ile może kosztować nocny kurs taksówką z centrum miasta? Lecimy we 4 więc ciekaw jestem jakby się to rozłożyło na 4 osoby ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 15 Wrz 2014 12:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Podbijam. Ile może kosztować taksówka o 5 rano z okolic Plaza de Espana na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 15 Wrz 2014 18:22 

KrzysiekF napisał(a):
Wylatuję z Madrytu na Fuertaventure o godzinie 10:40. Czy jeśli wyląduje z Bergamo w Madrycie T1 o godzinie 9:10 zdążę na lot? Czy może polecacie wylecieć z Bergamo dzień wcześniej ostatnim lotem o 21 ?

Lot na Fuerte również z T1.


Lot poranny, a więc z samym bagażem podręcznym nie powinno być problemu choć ponowna kontrola bezpieczeństwa obowiązkowa (wychodzisz parterem, na I-piętrze kontrola bezpieczeństwa i dosyć odległe gate (ja bym wolał lecieć tym nocnym dzień wcześniej i spróbować coś tanio wynająć przy lotnisku i bezstresowo rano wyspany polecieć dalej)

Misiatek napisał(a):
Podbijam. Ile może kosztować taksówka o 5 rano z okolic Plaza de Espana na lotnisko?


Tu przeważnie podróżują budżetowi forumowicze, a więc odpowiedzi jak na lekarstwo. Idealnym rozwiązaniem (ja tylko z niego korzystam będąc w Madrycie) jest jeżdżący całodobowo z pobliskiego Plaza de Cibeles autobus Aeropuerto za 5 euro przejazd, zawsze też możesz na pobliskim postoju zapytać kierowcę taksówki ile kosztuje przejazd o tej porze z spisaniem danych korporacji
Góra
 PM off  
      
#212 PostWysłany: 15 Wrz 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Nie wiem czy ci to pomoże, ale jechałem w druga stronę. Za kurs w środku nocy łapany z któregoś ronda obok lotniska do Plaza de Cibeles płaciłem 30 euro. W wielkim pośpiechu, pierwszy samochód, bez dyskusji.
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Dzięki. Sam znalazłem jeszcze taki kalkulator.
http://www.taxiautofare.com/es/116/Taxi ... ulator/oid
Ktoś tu chyba pisał, że ceny są regulowane urzędowo, więc mogą być prawdziwe. Za nocy kurs wychodzi niewiele więcej niż za dzienny: 20-25 euro.
Przy trzech osobach nocny autobus to 15 euro a musielibyśmy tam jeszcze w środku nocy iść z pół godziny na przystanek. Taksówka w Madrycie to zatem żaden luksus, nawet jak na to forum. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 15 Wrz 2014 21:22 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jechałem trzy lata temu z Sol w kilka osób i wieczorem spytałem taksówkarza ile kosztuje przejazd. Umówiliśmy się na 16 euro i czekał na nas rano + kolega z drugą taxi. Byli bardzo zadowoleni , że mają kurs . O 5 rano taksówek stało ze dwa kilometry!
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 24 Wrz 2014 13:44 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 8
Witam
Wybieram się do Madryta, jednak z powrotem mam lot już o 7 rano, czyli na lotnisku muszę być już około 5.30 rano. Z tego co wiem metro nie kursuje. Czy są może jakieś autobusy nocne które jadą w kierunku lotniska?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 24 Wrz 2014 14:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Autobus nocny N4 z Plaza Cibeles. Z tego co pamiętam, nie podjeżdża on pod sam terminal tylko do dzielnicy Barajas, ale stamtąd to już kilkaset metrów na lotnisko.

Załączniki:
N4_barajas.jpg
N4_barajas.jpg [ 100.8 KiB | Obejrzany 1301 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 24 Wrz 2014 15:34 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 8
Wielkie dzięki Karolina
a coś z dworca Atocha? Ktoś się może orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 24 Wrz 2014 15:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
fredbb2 napisał(a):
Wielkie dzięki Karolina
a coś z dworca Atocha? Ktoś się może orientuje?
probowale/as http://www.ctm-madrid.es/ ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 24 Wrz 2014 19:59 

Anonymous napisał(a):
fredbb2 napisał(a):
Witam
Wybieram się do Madrytu, jednak z powrotem mam lot już o 7 rano, czyli na lotnisku muszę być już około 5.30 rano. Z tego co wiem metro nie kursuje. Czy są może jakieś autobusy nocne które jadą w kierunku lotniska?


Podczas jednego z pobytów wylatywałem wcześnie rano, w obie strony jechałem specjalnym autobusem Express Aeropuerto z/do Lotniska w kierunku do/z Atocha
http://www.emtmadrid.es/lineaaeropuerto ... arios.html

kursuje całodobowo, w jedną stronę opłata 5 euro/osoba bilet kupowany u kierowcy wchodząc przednimi drzwiami.
Dla mnie ten autobus to najlepsze rozwiązanie, by szybko dostać się do/z centrum Madrytu
Małe sprostowanie:
jechałem w nocy, a raczej nad ranem i kursy nocne odjeżdżają nie z Atocha jak w dzień, a Plaza Cibeles w Madrycie (mieszkałem dwukrotnie w centrum i za każdym razem z tego przystanku jechałem na lotnisko) - z Atocha istnieje konieczność przejścia się piechotą 1,5 km
Kod:
 salida desde Cibeles (servicio nocturno)

23:55  00:30  01:05 01:40  02:15  02:50 03:25  04:00 04:35  05:10 05:35
Góra
 PM off  
      
#220 PostWysłany: 30 Wrz 2014 11:38 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Przeczytałem cały temat, jednak mam nadal kilka pytań.

Przylatujemy do Madrytu o północy z piątku na sobotę. Mieszkamy na Calle Hortaleza, nieopodal stacji metra Gran Via. (linie 1, 5) Ustaliłem, że aby dojechać metrem z lotniska musielibyśmy dwukrotnie się przesiadać, z uwagi na to, że to będzie noc chcielibyśmy jak najszybciej dostać się do naszego hostelu.

W takim razie pytam jak wygląda komunikacja autobusowa z centrum prywatnych przewoźników? Czy są bilety w cenie ok. 5 e (tyle samo i tak wydalibyśmy na metro), na autobusy które dojeżdżają do centrum np. Puerta del Sol, ewentualnie Plaza Major.

Wylot z Madrytu mamy o 6 rano, więc domyślam się, że metro ok. 4 jeszcze nie kursuje. W jaki sposób możemy więc dostać się na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group