Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:40 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 3
Odświeżam wątek jak wrażenia z wypożyczaniem auta na http://www.carhireengine.co.uk ?
Czy tu tez jest potrzebne posiadanie karty kredytowej, bo na auto4free niemal to informacja standard i to na duże kwoty ten depozyt, jak to ominąć ?

''Przy tej rezerwacji jesteś zobowiązany do posiadania karty kredytowej.
W momencie odbioru samochodu główny kierowca musi posiadać kartę kredtową wystawioną na jego imię i nazwisko. Karta musi posiadać wystaczający limit/ środki w celu zablokowania wkładu własnego/ depozytu (zostaną one zablokowane na karcie na cały okres wynajmu). Karta będzie również wymagana w celu uregulowania płatności za wszelkie lokalne opłaty, dodatkowe wyposażenie oraz jakiekolwiek inne dodatki zakupione bezpośrednio od wypożyczalni.'' bo na auto4free taka informacja to standard. Chyba, ze da się to ominąć, a ja o tym nie wiem? Pomóżcie proszę ci co byli, bo Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości 1180,80 € wyłączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione. Jakieś rady ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
W każdej większej wypożyczalni (a więc takiej z pośród wszelkich porównywarek) praktycznie zawsze niezbędna jest kredytówka. Jak ominąć? Założyć sobie kartę kredytową - banki zabijają się o klientów, a blokadę najbardziej obniża wykupienie dodatkowego ubezpieczenia znoszącego wkład własny, ale bezpośrednio w wypożyczalni (ok. 20 EUR/dzień). Produkty oferowane przez porównywarki cen działają post factum - za ewentualną szkodę najpierw wypożyczalnia pobiera kwotę, a oni potem oddają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Sty 2016 23:03 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 3
a jak z http://www.carhireengine.co.uk ? bez problemu ? bo ceny najlepsze i nie chcą karty kredytowej, coś ktoś wie ?

-- 04 Sty 2016 23:43 --

Nikt nic nie wiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sty 2016 00:29 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 3
jeszcze znalazłam http://www.portugal-auto-rentals.com/ mozna płacić na miejscu gotówką? ktoś zna ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sty 2016 02:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
czasemtakbywa napisał(a):
a jak z http://www.carhireengine.co.uk ? bez problemu ? bo ceny najlepsze i nie chcą karty kredytowej, coś ktoś wie ?

-- 04 Sty 2016 23:43 --

Nikt nic nie wiem ?



carhireengine.co.uk jak sama nazwa wskazuje jest wyszukiwarka wypozyczalni, zasady wypozyczenia okresla konkretna wypozyczalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sty 2016 09:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
ja wypożyczałem bezpośrednio na stronie avisa. Odbiór w Funchal Largo Antonio Nobre. Wypożyczałem na pojedyńcze dni (czyli np potrzebowałem auto pon-pt, to osoba rezerwacja na pon, wt, śr, itd.) co prawda każdego dnia musiałem być u nich w biurze, ale za to nie miałem problemu z parkowaniem na noc. Kosztowało mnie to około 30zł za dzień! rezerwując na cały okres na raz wychodziło około 4 razy więcej. Co dziwne taka cena pokazywała się co kilka dni jak szukałem auta, nie zawsze.
Generalnie zamówiłem auto najmniejsze a dostałem:
2x c4 grand picasso (prawie nowy)
2x ford fiesta (prawie nowy)
1x mitsubishi colt (1,5 roczny).
wszystkie poza coltem polecam. Madera jest jednak bardzo wymagająca pod względem auta. Ale bez niego nie wyobrażam sobie zwiedzania tej wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Zarezerwowałem samochód w Bravacar - airport. Już wiem, że wypożyczalnia nie znajduje się na lotnisku i ktoś mnie z niego odbierze - shuttle bus? Skoro wypożyczalnia nie mieści się na lotnisku to jak mam oddać auto? Chciałem nim dojechać na lotnisko i je oddać, a tu dupa...
Jak ten temat wygląda u nich w praktyce? Nie wypożyczałem samochodu po to, aby bujać się później z dojazdem na lotnisko;/

Ostatnie pytanie:
Zarezerwowałem samochód z podstawowym ubezpieczeniem. W momencie wypożyczenia założona zostanie blokada na xxx euro na karcie i po zwrocie fury, w ciągu pewnie kilku dni odblokują mi te środki o ile wszystko w ich mniemaniu będzie w porządku.
Tradycyjnie podróżując, wykupiłem ubezpieczenie turystyczne, konkretniej PZU Wojażer z opcją odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym: zakres podstawowy oraz mienie najmowane.
Z racji tego, że agentka w mojej agencji PZU nie wiedziała w sumie co sprzedaje, dla pewności zagadałem na czacie PZU, aby upewnić się jak z tym jest. Uzyskałem informację, iż mając wykupioną taką opcję ubezpieczyciel (PZU) odpowiada za szkody wyrządzone z mojej winy np. stłuczki, jak i wyrządzone przez inne NN osoby, np. wybicie szyb itd. Jeśli nie ma żadnych dziwnych kruczków przy tym to muszę powiedzieć, że to jest świetna opcja. Bo ubezpieczenie wykupiłem na czas 11dni, a OC kosztowało mnie maks 10zł (nie pamiętam dokładnie, ale było to kilka złotych). W BravaCar za każdy dzień fullinsurance musiałbym zapłacić coś około 10 euro - ponad czterdzieści złotych.
Ktoś ma doświadczenie z tym ubezpieczeniem, a konkretniej OC - mienie najmowane PZU?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
@refiko to ubezpieczenie nie dotyczy szkód komunikacyjnych.
Jak wynajmiesz sobie np pokój w hotelu i zapomnisz zakręcić wody w wannie i dajmy na to się przeleje i pójdziesz w szkodę, to wtedy to będzie dotyczyło mienia najmowanego. Samochodów w żadnym wypadku takie ubezpieczenie nie dotyczy.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Dlatego chciałem uzyskać jakieś info od PZU. Usłyszałem to co napisałem, nic nie przekręciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
refiko napisał(a):
Dlatego chciałem uzyskać jakieś info od PZU. Usłyszałem to co napisałem, nic nie przekręciłem.


luki ma rację.
Źle usłyszałeś. Studiowałem kiedyś OWU dla Wojażera i są wyłączone szkody związane z poruszaniem się np. samochodem. Z reguły wszystkie ubezpieczenia podróżne wyłączają odpowiedzialność za szkody komunikacyjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Lut 2016 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Po przeczytaniu OWU i załącznika do niego mam mieszane odczucia i podtrzymuje, że konsultant nie wprowadził mnie w błąd, cytuje:

KLAUZULA NR 8 DO OWU PZU WOJAŻER
UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ
OSÓB FIZYCZNYCH W ŻYCIU PRYWATNYM (OC)


PRZEDMIOT I ZAKRES UBEZPIECZENIA
§ 3
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego, gdy podczas podróży, w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego lub posiadanym mieniem służącym wykonywaniu czynności życia prywatnego, w następstwie czynu niedozwolonego (odpowiedzialność deliktowa) jest on zobowiązany do naprawienia szkody na osobie lub szkody rzeczowej wyrządzonej osobie trzeciej.
2. Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody wyrządzone przez ubezpieczonego oraz przez osoby i zwierzęta, które towarzyszą mu w czasie podróży i za które ponosi on odpowiedzialność podczas tej podróży.
3. Ochroną ubezpieczeniową objęte są także szkody wyrządzone w wyniku rażącego niedbalstwa.
4. PZU SA udziela ochrony ubezpieczeniowej w granicach odpowiedzialności ustawowej osób, o których mowa w ust. 2.
5. Warunkiem odpowiedzialności PZU SA jest zajście wypadku ubezpieczeniowego w okresie ubezpieczenia oraz zgłoszenie roszczenia z tego tytułu przed upływem terminu przedawnienia.

WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI PZU SA
§ 4
1. PZU SA nie odpowiada za szkody:
1) wyrządzone umyślnie; wiadomo
2) wyrządzone przez ubezpieczonego ubezpieczającemu lub osobom bliskim; wiadomo
3) polegające na zapłacie następujących należności pieniężnych: kar pieniężnych, kar umownych, grzywien sądowych, kar administracyjnych, podatków lub innych należności publicznoprawnych, z wyłączeniem kaucji z tytułu wypożyczenia pojazdu lub urządzenia latającego lub pływającego, o napędzie silnikowym, w przypadku rozszerzenia odpowiedzialności, o którym mowa w pkt 13;
4) wyrządzone w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu, lub pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
5) wynikające z wykonywania zawodu lub prowadzenia działalności gospodarczej; wiadomo
6) spowodowane przez jakikolwiek pojazd lub urządzenie latające lub pływające, o napędzie silnikowym, prowadzony przez ubezpieczonego lub należący do ubezpieczonego, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona o ryzyko uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ryzyko wyczynowego uprawiania sportu i szkoda powstała w związku z uprawianiem tych sportów; wiadomo
7) powstałe w jakimkolwiek pojeździe lub urządzeniu latającym lub pływającym, o napędzie silnikowym, należącym do ubezpieczonego; wiadomo
8) powstałe w następstwie działań wojennych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub wynikające z udziału ubezpieczonego w strajkach, rozruchach, zamieszkach, akcjach protestacyjnych, blokadach dróg, aktach terroryzmu lub sabotażu; wiadomo
9) objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych, w zakresie których ubezpieczony ma obowiązek posiadać ochronę ubezpieczeniową; wiadomo
10) wyrządzone w środowisku przez jego zanieczyszczenie lub w drzewostanie lasów lub parków; wiadomo
11) powstałe wskutek oddziaływania energii jądrowej, promieni laserowych, maserowych, promieniowania jonizującego, pola magnetycznego, elektromagnetycznego lub skażenia radioaktywnego; wiadomo
12) polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu, zaginięciu lub kradzieży gotówki, bonów towarowych, dzieł sztuki, biżuterii, przedmiotów z metali lub kamieni szlachetnych, papierów wartościowych, dokumentów, nośników danych lub zbiorów o charakterze kolekcjonerskim lub archiwalnym, przedmiotów o charakterze zabytkowym lub unikatowym; wiadomo
13) rzeczowe, w tym także w jakimkolwiek pojeździe lub urządzeniu latającym lub pływającym, o napędzie silnikowym, z którego ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użytkowania, użyczenia, leasingu lub umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona w tym zakresie za zapłatą dodatkowej składki ubezpieczeniowej, z zastrzeżeniem ust. 2;
14) powstałe w mieniu przechowywanym;
15) z tytułu posiadania lub używania broni palnej, broni pneumatycznej lub amunicji do tej broni chyba że odpowiedzialność PZU SA za szkody powstałe z
tytułu posiadania lub używania broni palnej lub broni pneumatycznej podczas polowania na zwierzęta z użyciem broni palnej lub broni pneumatycznej została rozszerzona za zapłatą dodatkowej
16) powstałe w związku z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona w tym zakresie za zapłatą dodatkowej składki ubezpieczeniowej;
17) powstałe w związku z rekreacyjnym uprawianiem narciarstwa lub snowboardu na oznakowanych trasach zjazdowych, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona w tym zakresie za zapłatą dodatkowej składki ubezpieczeniowej;
18) powstałe w związku z wyczynowym uprawianiem sportu, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona w tym zakresie za zapłatą dodatkowej składki ubezpieczeniowej;
19) wynikłe z przeniesienia chorób zakaźnych lub zakażeń, o których istnieniu ubezpieczony wiedział lub przy zachowaniu należytej staranności mógł się dowiedzieć;
20) związane z naruszeniem dóbr osobistych innych niż objęte zakresem szkody na osobie;
21) związane z naruszeniem praw własności intelektualnej;
22) wyrządzone przez zwierzęta nie poddane wymaganym szczepieniom ochronnym lub badaniom profilaktycznym;
23) wyrządzone przez zwierzęta w przypadku, gdy były transportowane, przenoszone lub prowadzone w nieprawidłowo zabezpieczonych urządzeniach służących bezpieczeństwu i ochronie życia i zdrowia ludzi oraz mienia lub gdy były transportowane, przenoszone lub prowadzone bez urządzeń służących bezpieczeństwu i ochronie życia i zdrowia ludzi oraz mienia;
24) polegające na obowiązku zwrotu kosztów wynagrodzenia pełnomocnika reprezentującego poszkodowanego;
25) powstałe w domu.

2. W przypadku rozszerzenia zakresu odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w ust. 1 pkt 13, ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód:
1) polegających na utracie mienia z innych przyczyn niż zniszczenie lub uszkodzenie;
2) wynikających z normalnego zużycia mienia;
3) jeżeli ubezpieczony nie posiadał ważnych w danym kraju uprawnień do kierowania tym pojazdem lub urządzeniem, o ile miało to wpływ na zajście wypadku ubezpieczeniowego.

3.W przypadku rozszerzenia zakresu odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w ust. 1 pkt 15, ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód wyrządzonych:
1) wskutek nieprawidłowego zabezpieczenia broni myśliwskiej podczas transportu;
2) podczas polowania w uprawach i płodach rolnych;
3) użyciem broni, w odniesieniu do której ubezpieczony nie posiadał wymaganych przepisami prawa uprawnień lub zezwoleń.

4. Fakt znajdowania się w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii oraz uprawnienia do kierowania pojazdem ocenia się według przepisów prawa państwa, na terytorium którego zaszedł wypadek ubezpieczeniowy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lut 2016 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
refiko napisał(a):
Zarezerwowałem samochód w Bravacar - airport. Już wiem, że wypożyczalnia nie znajduje się na lotnisku i ktoś mnie z niego odbierze - shuttle bus? Skoro wypożyczalnia nie mieści się na lotnisku to jak mam oddać auto? Chciałem nim dojechać na lotnisko i je oddać, a tu dupa...
Jak ten temat wygląda u nich w praktyce? Nie wypożyczałem samochodu po to, aby bujać się później z dojazdem na lotnisko;/


We wrześniu 2014 korzystałem z usług Bravacar. Bez problemów i z dobrym wsparciem (przebiłem oponę po drodze). Mój post po powrocie: http://www.fly4free.pl/forum/madera-wypozyczenie-samochodu,1419,46030#p450370

Auto oddajesz tu: https://goo.gl/maps/HAwBGm8i45t
Potem na lotnisko zawiozą cię busem, 5 minut drogi.

W moim przypadku przy oddawaniu auta (Fiat Panda) sprawdzili jedynie czy zgadza się paliwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lut 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
refiko napisał(a):
WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI PZU SA
.....
6) spowodowane przez jakikolwiek pojazd lub urządzenie latające lub pływające, o napędzie silnikowym, prowadzony przez ubezpieczonego lub należący do ubezpieczonego, chyba że odpowiedzialność PZU SA została rozszerzona o ryzyko uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ryzyko wyczynowego uprawiania sportu i szkoda powstała w związku z uprawianiem tych sportów;


W sumie nasza dyskusja i tak nie ma sensu bo wypożyczony samochód objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Ubezpieczenie, które wykupiłeś dotyczy zupełnie czego innego.
Co do sprawy wypożyczalni poza lotniskiem, to w takiej sytuacji wypożyczalnia organizuje transport na i z lotniska.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Po kolejnych ustaleniach telefonicznych z infolinią PZU (wcześniej był czat) ustaliłem co następuję:
- Oczywiście jeśli doprowadzę do kolizji to PZU nie pokryje kosztów, które nałoży na mnie wypożyczalnia za uszkodzoną furę.
- Pzu również nie pokryje kosztów związanych uszkodzeniem wypożyczonego samochodu przez NN osobę - wybita szyba, kradzież mienia;

Natomiast PZU pokryje koszty (do 50 000zł mam w polisie) szkód, które zrobię z wynajętym samochodzie, np.: porysuje, pouszkadzam elementy nadwozia jak i wnętrza samochodu; wybiję szybę, przebiję oponę - również PZU pokryje takie szkody, o ile ja je zrobię, w sensie własnoręcznie, nawet te, które powstaną z mojego niedbalstwa.

Reasumując, za kilka złociszy oszczędzam kilkaset, które musiałbym zapłacić w wypożyczalnie za ubezpieczenie. Oczywiście to co mam w PZU nie pokryje wszystkiego, ale zabezpieczy mnie przed tym czego najbardziej się obawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 22
Loty: 56
Kilometry: 121 363
Orientujecie się czy wynajmując auto na carhireengine.co.uk płaci się dodatkowe opłaty lotniskowe na lotnisku funchal? Wiem, że zawsze jest to napisane czy opłata jest w cenie czy nie. tutaj jednak nie ma zadnej informacji. Cena jest jednak niska 50e za 4 dni więc zastanawiam się czy nie będą mi potem kazać dopłącać 25 e .

tutaj są wszystkie info z wziazku z rezerwacja. moze akurat ktoś coś się orientuje w tym temacie

Your Rental Includes

* Appropriate local sales taxes at the appropriate rate(s) in force.
* Rental includes Collision Damage coverage and Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle damage or loss liability to an excess of approx EUR 1,200.00.
* The primary driver must present at least one valid credit card (not a debit card), issued in their name, upon pick up. The credit card is required as a security deposit and the amount will be held by the rental car company.
* Liability Insurance for injuries or damages to persons or things outside the vehicle.
* Unlimited Mileage.
Rental Does Not Include

* Insurance coverage for personal injuries to driver or passengers. Optional coverage may be offered locally for an additional fee.
* License Surcharge - Renters holding a license for less than 4 years will be charged EUR 6 per day with a maximum charge of EUR 72.
* Domestic one way fee of approximately EUR 60-EUR 195 depending on the vehicle rented and the pick up and return locations.
* Traffic Administration Fee - Approximately EUR 40.00 per traffic fine, in addition to the traffic fine.
* If the vehicle is returned to any location other than the location agreed upon on the rental agreement, then the client will be charged for the transport of the vehicle to the agreed return location, daily rental chargesand a daily penalty fee of approximately EUR 35.00. Rentals commencing 23/03/13 onward the fee is approximately EUR 37 per day.
* Local toll, highway fees, or travel stickers required by local authorities.
* Any rentals commencing outside normal office hours will incur a fee of approx. EUR 40. This includes rentals commencing outside normal hours due to delayed flight.
* Electronic Toll Pass Device (optional): Available locally for approx. EUR 1.5 per day or EUR 15 per rental.
* Administration Fee of approximately EUR 50 in the event of damage or theft of the rental vehicle, this fee is in addition to the excess. If Super Relax Cover is purchased locally the fee is waived.
* If the vehicle is returned later than that listed on the rental agreement, the coverage is no longer valid and customer will be charged a penalty of EUR 40 in addition to the daily rate.
* Traffic Administration fee of approximately EUR 37 in the event of traffic fines.
* Any rentals commencing outside normal office hours will incur a fee of approx. EUR 37. This includes rentals commencing outside normal hours due to delayed flight.
* Gasoline or Diesel. Client is advised to return the vehicle with a full fuel tank and to retain copies of gas receipts.
General Terms

Auto Europe does not provide insurance. Coverage is provided by the rental company as indicated. Additional coverage may be available for purchase from the rental company.
* Auto Europe has no cancellation fee when Auto Europe is advised 48 hours prior to the reserved rental start date. Auto Europe does not charge any amendment fee up to 48 hours prior to rental start date however should a reservation be amended the client will have to pay the rate available at the time of change. No refund is possible for cancellations less than 48 hours prior to the reserved rental start date & time and for cancellations after the planned pick up date. Auto Europe does not refund should the client show up to the counter without a valid driver's license. Auto Europe does not refund should the client present an unacceptable credit card at the counter or a credit card with not enough credit for the deposit . Auto Europe does not refund any unused days if the customer does not show up, shows up late or returns the vehicle early. In case of a cancellation due to officially acknowledged Force Majeure Auto Europe will charge an administration fee of EUR 30/GBP25 only.
* In the case that your arrival is delayed, please ensure to inform Auto Europe so your booking can be modified accordingly.
* Rentals commencing in July and August, there will be no refunds for any vans, with pick up anywhere in Europe, once confirmed with payment and no refunds for any unsed rental days.
* Portuguese driver license holders and residents must provide their NIF (fiscal number) card or equivalent document at the time of pick up.
* Renter and any additional drivers must present a valid drivers license held for a minimum of 2 years (some exceptions may apply). The correct name and current address must be disclosed on the driver's license. A valid passport must also be presented.
* Optional items (ie: luggage rack, child seats, etc.) are on a request basis only, for an additional fee.
* Only MasterCard and Visa are accepted locally.
* Deliveries/Collections are available on a request basis only, for an additional fee.
* Minimum driver age is 21.Drivers age 21-24 will incur a young driver surcharge locally.
* Travel is permitted to the following Spanish provinces for rentals commencing at Faro, Lisbon & Porto locations: Almeria, Cadiz, Cordoba, Granada, Huelva, Jaen, Malaga and Sevilla for an additional fee of EUR 9/day, minimum fee of EUR 25, maximum fee of EUR 90.
* When travel is permitted outside the renting country it is the responsibility of the renter to make sure their vehicle complies with the local laws of the country in which they are travelling,this includes but is not limited to safety equipment, cross border documents, toll stickers, etc.
* Drop off charges, if applicable, are estimates only, and may change without notice.Additional Drivers sign on and pay a fee locally.
* Auto Europe strongly advises client to check if car is DIESEL or UNLEADED petrol at pick up .
* Travel is not permitted off the island.
*** TOLL-FREE NUMBER FROM PORTUGAL 00 800 223 5555 5 ***
* Please note: In common with most car hire suppliers the coverage does not cover damage to windows, tyres, the roof, underside & interior of the vehicle, towing charges or damage caused negligently, wilfully or recklessly.
* Please note, regardless of the method of payment used to make this booking, you will be required at time of pick up by the local supplier to leave a security deposit for the vehicle. This takes the form of a minimum amount of EUR 1000 being blockedon an international credit card in the name of the primary driver (cash deposits, maestro, switch, visa electron, prepaid credit cards and all debit cards are not accepted). The blocked amount will be returned in full at the end of the rental providedthe vehicle is returned in the same condition as rented.
Hours Of Operation
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2016 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Po tygodniowym pobycie w Funchal mogę polecić wypożyczalnie Bravacar. Odbiór z lotniska, przejazd 3 minuty do biura przy lotnisku. Zwrot auta z podobnym poziomem paliwa. Sam zwrot auta bez problemu. Nikt się nie czepiał drobiazgów. Korzystaliśmy z Fiata Pandy z małym silnikiem (1,2?) i niestety nawet przy 2 podróżnych było to za mało. Trafiliśmy sporo miejsc gdzie nie obeszło się bez redukcji do 1 biegu.
Polecam Bravacar

ps. rezerwowane i płacone ok. 2 miesiące przed pobytem - cena ok. 50pln/doba
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Mar 2016 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 22
Loty: 56
Kilometry: 121 363
wypożyczalnia We Rent !!! https://www.werent.pt/index.php/en/
jedna z lepszych wypożyczalni jakie dotychczas spotkałam! I do tego wypożyczalnia lokalna a nie gigant z dziwnymi ukrytrymi kruczkami.
auta jak nowe( myślę ze max rocznik 2011), czyściutkie, wypożyczenie łatwe i szybkie. Siedziba w centrum Funchal , strona internetowa przejrzysta, ceny niskie - obłęd ! fiat panda 3 doby za 34e bez limitu kilometrów oraz bez refundacji paliwa. Do tego uzyskacie ciekawe informacje odnośnie wyspy. Auta nie mylismy przed oddaniem i nie musielismy nic dopłacac, było lekko przykurzone w środku i z zewnątrz( jak to po 3 pełnych dniach użytkowania).
Polecam !!! lokalne miejscówki są najpeisze, trzeba tylko chwilę poszukać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2016 12:59 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
refiko napisał(a):
Po kolejnych ustaleniach telefonicznych z infolinią PZU (wcześniej był czat) ustaliłem co następuję:
- Oczywiście jeśli doprowadzę do kolizji to PZU nie pokryje kosztów, które nałoży na mnie wypożyczalnia za uszkodzoną furę.
- Pzu również nie pokryje kosztów związanych uszkodzeniem wypożyczonego samochodu przez NN osobę - wybita szyba, kradzież mienia;

Natomiast PZU pokryje koszty (do 50 000zł mam w polisie) szkód, które zrobię z wynajętym samochodzie, np.: porysuje, pouszkadzam elementy nadwozia jak i wnętrza samochodu; wybiję szybę, przebiję oponę - również PZU pokryje takie szkody, o ile ja je zrobię, w sensie własnoręcznie, nawet te, które powstaną z mojego niedbalstwa.

Reasumując, za kilka złociszy oszczędzam kilkaset, które musiałbym zapłacić w wypożyczalnie za ubezpieczenie. Oczywiście to co mam w PZU nie pokryje wszystkiego, ale zabezpieczy mnie przed tym czego najbardziej się obawiam.


Jak chcesz zaoszczędzić na kupowaniu Super CDW w wypożyczalni, to polecam ubezpieczenie wkładu własnego w icarhireinsurance.com. Jest to znacznie tańsze, bo płacisz wtedy ok. 50 euro za cały rok na całą Europę. W razie szkody tracisz udział własny, który wypożyczalnia blokuje na KK, ale ubezpieczalnia ma obowiązek go zwrócić po przesłaniu odpowiednich dokumentów z wypożyczalni.

Dziwię się natomiast Twojej pozytywnej opinii odnośnie wypożyczalni Bravacar. Brałem co prawda od nich kiedy bazę mieli w innym miejscu, ale ich auta to były totalne złomy i mówię tu o całym placu. Nadal mieli te poobijane i rozklekotane Renault Modus? Sam fakt konieczności dojechania ich busikiem z lotniska był już uciążliwy. Niby niedaleko, ale jak nie zmieścisz się z pierwszą grupką ludzi, to czekasz.

Będąc za drugim razem na Maderze skorzystałem z Rodavante. Parking na lotnisku, auta od nowych po 3-4 letnie w bdb stanie, czyste i pachnące, a do tego bardzo dobra cena. Za Fiestę 1.2 82hp z klimą i przebiegiem ok. 30 tys. km płaciłem niecałe 250 euro / 15 dni. Taka 82-konna Fiesta dawała radę pod najostrzejsze podjazdy w małych miejscowościach bez konieczności redukowania do 1 biegu. Radziłbym unikać Fiesty 1.2, ale z 60-konnym silnikiem. Miałem też z Rodavante nowe Mitsubishi Space Star 1.2 80hp i również radzę tego nie brać. Niby odpowiednio mocny silnik na papierze, ale przez 3 cylindry i kiepski przebieg momentu obrotowego totalnie nie dawał rady pod ostrzejsze podjazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Kwi 2016 09:08 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 21
badmoon napisał(a):
Będąc za drugim razem na Maderze skorzystałem z Rodavante. Parking na lotnisku, auta od nowych po 3-4 letnie w bdb stanie, czyste i pachnące, a do tego bardzo dobra cena. Za Fiestę 1.2 82hp z klimą i przebiegiem ok. 30 tys. km płaciłem niecałe 250 euro / 15 dni. Taka 82-konna Fiesta dawała radę pod najostrzejsze podjazdy w małych miejscowościach bez konieczności redukowania do 1 biegu. Radziłbym unikać Fiesty 1.2, ale z 60-konnym silnikiem. Miałem też z Rodavante nowe Mitsubishi Space Star 1.2 80hp i również radzę tego nie brać. Niby odpowiednio mocny silnik na papierze, ale przez 3 cylindry i kiepski przebieg momentu obrotowego totalnie nie dawał rady pod ostrzejsze podjazdy.


Cześć,
też chcę wypożyczyć samochód w Rodavante ale z tego co widzę na lotnisku pracują od 8 rano, a samochód chciałbym zwrócić o 7 rano.
Wiesz jak wygląda wtedy taki zwrot? Wypożyczałem na razie auto 2 razy w życiu i akurat udawało się je zwrócić w godzinach pracy biura :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Można się dogadać z malymi wypozyczalniami. Napis z po prostu maila z pytaniem. W moim przypadku chcialem oddać przez 7 rano na mieście (mialem prom). Auto postawilem na ulicy a kluczyki pod wycieraczkę dałem. Wypożyczalnia: madpoint.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group