Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Maastricht
#1 PostWysłany: 22 Sie 2012 20:17 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Pisze z zapytaniem do osób z pełną wersją Azuona o sprawdzenie mi połączenia z Warszawa/Łódzi/Poznania/Bydgoszczy ew. Krakowa do Masstricht w okresie wrzesień i pierwsze dwa tygodnie października na weekend najelpeij wylot w piątek powrót w niedziele ew. w poniedziałek.
Dziękuje z góry za pomoc i poświęcony czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
 Temat postu: Re: Maastricht
#2 PostWysłany: 22 Sie 2012 20:58 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
A jest sens się w to bawić? InterCity ma promocję, za około 120-150 złotych można dojechać do Berlina z Gdyni/Gdańska/Warszawy/Poznania/Bydgoszczy itp. Z Berlina są Deutsche Bahn, ewentualnie można stamtąd polecieć Germanwings.
_________________
Jestem mężczyzną, ale profil założyła siostra i nick pozostał jaki pozostał... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#3 PostWysłany: 22 Sie 2012 23:19 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
zależy mi na jak najtańszym połączeniu do Maastricht. Połączenie WAW-BER przez Intercity a potem do Maastricht samolotem wychodzi dosyć drogo moim zdaniem. Patrząc na mapie do Maastricht jest taka sama droga z Eindhoven, Brussels-Charleroi tylko że jako połączenie pociągowe (a może i autobusowe) z Eindhoven jest to z Charleroi trudno znaleźć coś interesującego. Dlatego pisze z prośbą o pomoc w wyszukaniu czegoś bo może coś jest tylko ja nie potrafię tego dostrzec szczególnie jak nie mam pełnej wersji Auzuona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#4 PostWysłany: 22 Sie 2012 23:24 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
Rozumiem, że Amsterdam też nie wchodzi w grę?
_________________
Jestem mężczyzną, ale profil założyła siostra i nick pozostał jaki pozostał... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#5 PostWysłany: 22 Sie 2012 23:27 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
najważniejsza kwestia to dostać się jak najtaniej do Maastricht z tego co kojarzę do Amsterdamu latają jedynie tradycyjni przewoźnicy oprócz easyjet więc myślę że opcja WAW - MST przez AMS byłaby równie droga jak ta przez BER. Może wie ktoś jak tanio poruszać się po Holandii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#6 PostWysłany: 22 Sie 2012 23:44 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
Nie wiem niestety jak to wygląda z transportem, ale na ogół do Amsterdamu chyba dotrzeć łatwiej i moim zdaniem cena zadowalająca. Choćby Eurolot, LOT, KLM i tak dalej... Cena za przejazd pociągiem z Amsterdamu do Maastricht to 23,20 EUR (13,90 EUR za ulgowy). Nic więcej nie widzę.

LOT ma za 531 złotych od 05.10 do 07.10 z Warszawy. Za 606 złotych w tych samych datach z Bydgoszczy, Poznania.
KLM ma za 497 złotych od 05.10 do 07.10 z Warszawy.
EuroLOT ma za 498 złotych od 12.10 do 14.10 z Krakowa.
_________________
Jestem mężczyzną, ale profil założyła siostra i nick pozostał jaki pozostał... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#7 PostWysłany: 22 Sie 2012 23:46 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
Jest też oferta InterCity do Amsterdamu od 29 euro: http://intercity.pl/pl/site/ec-en-m/ofe ... epura.html
_________________
Jestem mężczyzną, ale profil założyła siostra i nick pozostał jaki pozostał... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#8 PostWysłany: 23 Sie 2012 10:03 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Dzięki za pomoc, jednak i tak proszę o sprawdzenie tego połączenie na Azuonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2014 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Witam.
Pod koniec października rusza nowy kierunek Katowice → Maastricht Aachen. Wszystkich którzy mają jakiekolwiek informacje na temat lotniska,najdogodniejszych dojazdów do Aachen, Liege, atrakcjach tych miast, lub innych w okolicy wartych zwiedzenia, jedzeniu, noclegach - proszę o dzielenie się informacjami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2014 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
jajacekk napisał(a):
Pod koniec października rusza nowy kierunek Katowice → Maastricht Aachen. Wszystkich którzy mają jakiekolwiek informacje na temat lotniska,najdogodniejszych dojazdów do Aachen, Liege, atrakcjach tych miast, lub innych w okolicy wartych zwiedzenia, jedzeniu, noclegach - proszę o dzielenie się informacjami.

Zapewne założę nowy wątek, aby informacje o Aachen (polecam BARDZO), Maastricht (polecam), Liege (polecam trochę mniej) i okolicach wrzucić - znam tamte tereny dosyć dokładnie. Ale jedną "miejscówkę" chciałem pokazać już teraz ;)

http://www.chateauhotels.nl/kruisherenhotel-maastricht/home-en

Tak, wiem że nie jest tam zbyt tanio. Ale trafiają się okazje, promocje itd. Natomiast sam hotel jest po prostu zjawiskowy, i mówiąc kolokwialnie, "zrywa beret". Począwszy od lokalizacji w odnowionym gotyckim klasztorze i kościele (zdesakralizowanym), poprzez wystrój pokoi, w którym maczali palce m.in. Philip Starck, Le Corbusier i Ingo Maurer, skończywszy na restauracji. Mała ciekawostka: restauracja mieści się w głównej nawie kościoła, na antresoli. Wrażenia gwarantowane :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Lotnisko w Maastricht jest wielkosci... hmm, nie wiem nawet z czym porownywac, jest serio bardzo male ;) Raz utknelam tam na 5h, nie polecam. Dojazd do miasta autobusem 59 i 159 (jesli moje notatki, na ktore wlasnie patrze sa z Masstricht ;) ), za ok 4e bilet u kierowcy. Autobusem dojezdza sie do dworca glownego, skad jedzie sie dalej gdzie dusza zapragnie.
Samo Maastricht to pol dnia zwiedzania, miasteczko bardzo ladne, ale malutkie.
Do Liege jest jakies 20min specjalnym pociagiem "granicznym", ale samo Liege to nic ciekawego (poza jedynym w Belgii Primarkiem :lol: i futurystycznym dworcem). Jest to natomiast jakas alternatywa dla dojazdu do Brukseli, rowno w 1h wyladujecie na Gare Centrale Brussels.
W Aachen bylam 2 tyg temu i powiem szczerze ze jestem kompletnie pozytywnie zaskoczona! Centrum PELNE ludzi, bardzo ladne okolice katedry, duzo knajpek, stoisk z handcraftami itp itd. Generalnie bardzo na plus, miasto warte odwiedzenia.
Jakby co sluze dalszymi radami, to "moje" tereny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję za informacje.
Wprawdzie planuję wyjazd dopiero w maju, ale temat otwieram teraz, bo przyda się tym którzy polecą jeszcze tego roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#13 PostWysłany: 29 Wrz 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
OradeaOrbea napisał(a):
Zapewne założę nowy wątek, aby informacje o Aachen (polecam BARDZO), Maastricht (polecam), Liege (polecam trochę mniej) i okolicach wrzucić - znam tamte tereny dosyć dokładnie.


Witam, w listopadzie wybieram się na kilka dni do Maastricht z założeniem zwiedzenia po jednym dniu każdego z w/w miast. Proszę więc o praktyczne informacje na temat zwiedzania i transportu. Najlepiej chyba w pokoju nowe forum podróżnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group