Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lwów, Odessa i inne
#1 PostWysłany: 25 Sie 2015 01:17 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Planuję około tygodniową wycieczkę na Ukrainę i chciałbym was prosić o pomoc w zarysowaniu optymalnego planu podróży, a także doradzeniu kilku ciekawych miejsc do zobaczenia po drodze. We Lwowie pojawiał się 18.09, zaś w Polsce muszę być 27.09 w nocy, dlatego ostatni możliwy powrót z Ukrainy, który znalazłem to 25.09. Żelaznym punktem na mapie jest Lwów i Odessa, zgodnie z tytułem tematu, jednak chciałbym też zahaczyć o inne miejscowości, i tu moje pytanie, co polecacie? Kamieniec Podolski, Chocim, Żółkiew, Tarnopol?

Czy ktoś z was ma za sobą podobną wycieczkę i mógłby podzielić się radami jak logistycznie to rozplanować?

PS Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie podróży ze Lwowa do Odessy autobusem?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Sie 2015 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Autobusem nie jechałem, ale pociągiem wiele razy. Nie zastanawiałbym się i brał po ciąg - przy obecnym kursie UAH jest on "tani jak barszcz".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Dokładnie tak jak pisze @ciacho_majonez
Bierz nocny pociąg. Wieczorem wyjeżdżasz z Lwowa a rano jesteś w Odessie. W nocy można kimnąć, na Ukrainie wszystkie pociągi są z miejscami do leżenia. U konduktora za 3-4 hrywny kupić gorącą kawę albo herbatę. Po co się męczyć autobusem?
Ja polecam Kamieniec Podolski, podobno bardzo urokliwe są również Czerniowce (tam mnie jeszcze nie było). Tarnopol fajny ale na parę godzin.
Przy obecnym kursie hrywny na pewno będziesz zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:39 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
Dokładnie. Jak transport na Ukrainie, to koniecznie pociąg. Jechałam na trasie Lwów - Kijów i wszystko elegancko, no i tanio ! a jak już wrócisz to daj znac jak Odessa, bo też planuje niedługo. Myślałeś może też nad Kiszyniowem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:44 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Jak Odessa to tylko pociągiem nocnym z Lwowa w kuszetce 4 osobowej :P Autobusem to byś się zamęczył.

http://www.uz.gov.ua/en/

Jeśli chodzi o okolice Lwowa to Drohobycz, a okolice Odessy to Białogród nad Dniestrem i tamtejszy zamek Akerman.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@facaldo
Ja już teraz mogę dać znać jak Odessa - wspaniale :) moim zdaniem absolutny numer 1 na Ukrainie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
w plackarcie będzie jeszcze taniej a też fajne przeżycie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sie 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja jechałem nocnym autobusem z Kamieńca do Odessy i nie polecam takiego rozwiązania. Jezdnia niemiłosiernie dziurawe, całą drogę rzucało na lewo i prawo, że nie zmrużyłem oka. Dodatkowo na sąsiednim siedzeniu jechał facet, który walił nieprzetrawionym alkoholem na odległość.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2015 11:03 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Na Ukrainie to przecież norma z tym zianiem wódą. Najlepszy sposób to samemu się znieczulić, wtedy nie czuć od innych a i zasnąć łatwiej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2015 02:29 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
facaldo napisał(a):
jak już wrócisz to daj znac jak Odessa, bo też planuje niedługo. Myślałeś może też nad Kiszyniowem?


Tak, prawdopodobnie połączę to z Kiszyniowem. Muszę to jest przemyśleć logistycznie - must see to Lwów, Odessa i Kiszyniów ale chciałbym zobaczyć też kilka mniejszych miast - Kamieniec Podolski, Chocim + inne. Jeśli ktoś ma podobną podróż za sobą, ędę wdzięczny za podpowiedź - skąd i jak najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sie 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Odwiedziłem wszystkie te miejscowości w 2011 roku.
http://krasnal.geoblog.pl/podroz/16667/ ... dawia-2011
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2015 14:13 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Jak najlepiej dotrzeć ze Lwowa do Odessy zwiedzając po drodze Chocim i Kamieniec Podolski? Chce jak najwięcej przejechać pociągami ze względu na jakość ukraińskich dróg. Niestety nie znam cyrylicy, dlatego moje możliwości są istotnie ograniczone. Może ktoś z was przerabiał taką trasę z podobnym przymusem pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2015 14:57 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
http://booking.uz.gov.ua/en/ - tutaj kupisz bilet po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Wrz 2015 15:05 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Tak, o tym wiedziałem. Większy problem sprawia mi znalezienie połączenia Lwów -> Kamieniec Podolski/Chocim -> Odessa, żeby jak najwięcej przejechać pociągiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Wrz 2015 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A ja powiem przekornie - warto nauczyć się chociaż cyrylicy - alfabetu, bez nauki języka. Potem dużo łatwiej na miejscu czytać chociażby rozkłady jazdy, albo menu w restauracji, nie tylko w Rosji, Ukrainie ale też np. Serbii, gdzie pojawia się częściej niż łacinka. Kilka liter dziennie i tydzień wystarczy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tokajka lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Wrz 2015 22:14 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
Jeśli "po drodze" i koleją chociaż tam gdzie istnieje, .to jest pociąg z Czerniowcow do m. Sokiriany (jedzie sobie nawet częściowo przez teren Mołdawii, ale bilety nadal w cenach ukraińskich, wiec tanie). Dalej trzeba już by było jednak autobusem (ami) do Żmerinki (jak dobrze kojarzę, gdzie mozna wsiąść w pociąg już do Odesy). Można też po przekroczeniu granicy z Mołdawia dalej udać się przez Moldawie do Odessy. Oba patenty przecwiczylem w tym roku, ale jeśli nie masz duuuuuzo czasu bardzo na podróżowanie / nie jesteś wielbicielem kolei w jakiejkolwiek ich odsłonie, to myślę, ze jechalbym na twoim miejscu do Odessy z Lwowa. Jeśli chcesz zobaczyć przy tym np. Kamieniec czy coś innego w tym rejonie, to by zorganizować trasę ekonomicznie czasowo i jednocześnie także ekonomicznie finansowo, to ustalalbym po prostu pociągi nocne. W ten sposób zyskasz podwójnie. Jeśli jakieś pytania, pisz. Jestem akurat zresztą w tej chwili nadal w trakcie zwiedzania Ukrainy, wiec chyba dam radę pomoc.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Wrz 2016 22:08 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 14
Jestesmy wlasnie w Odessie, 2 dni byla ladna pogoda teraz troche chłodno, znacie jakies fajne miejsca, baseny termalne, SPA czy cos takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Wrz 2016 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Koło Odessy chyba czegoś takiego nie ma. Spa to tylko w jednym z droższych hoteli. Odessa to jednak plaża i morze.
Sam właśnie z Odessy wróciłem. Byliśmy od 4 do 14.09. Pogoda była żyleta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group