Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#181 PostWysłany: 05 Maj 2016 15:59 

Rejestracja: 24 Lip 2015
Posty: 9
a dla mnie Opera Lwowska była akurat najsłabsza z knajp które odwiedziliśmy, teściowa na kawę czekała chyba pół godziny, kelner kompletnie nie-rozgarnięty, jedzenie ok ale nie wow

We Lwowie bylam dwa razy i ostatnim razem trafiliśmy do knajpy Krzywa Lipa- smacznie i fajny klimat oraz wystrój

parę zdjęć z Krzywej Lipy http://izaincharge.blogspot.de/2016/03/ ... -lwow.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#182 PostWysłany: 05 Maj 2016 16:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A ja chciałabym polecić we Lwowie na Rynku BAR MUSHLY. http://borisov.com.ua/en Rewelacyjne owoce morza, świeżutkie i w świetnej cenie.
Jeśli chcecie poczuć odrobinę luksusu, spokojnie możecie tam wpaść na ostrygi z szampanem czy homara.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
alboinie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#183 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:58 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Japonka potwierdzam te ostrygi francuskie 39 hr,
ukraińskich nie bierzcie bo co prawda tańsze ale mają posmak mułu.
No i śniadanie po imprezce zlotowej bardzo smakowało gdy dwie ostrygi pływały w 50 wódeczki.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Maj 2016 20:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#184 PostWysłany: 27 Cze 2016 21:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
Jeśli ktoś chce zjeść bardzo dobry makaron z pastą w rewelacyjnej cenie ok. 9 zł to polecam lokal zwany Pocztą. Standard restauracyjny. W ogóle we Lwowie jest masa ciekawych miejsc. W zasadzie każde z nich ma jakiś motyw przewodni i niepowtarzalny klimat. Jedynie według mnie Kumpel i Pyzata Chata przereklamowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#185 PostWysłany: 27 Cze 2016 21:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
A ze swojej strony polecam "Kryvą Lipę" ze świetnym stekiem wołowym "Dr Pepper" za ok. 30 zł. Mistrzostwo świata ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#186 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
adres kolego, adres ...?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#187 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
http://kryva-lypa.com/en/about/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#188 PostWysłany: 28 Cze 2016 22:16 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
marjuszs napisał(a):
Jeśli ktoś chce zjeść bardzo dobry makaron z pastą w rewelacyjnej cenie ok. 9 zł to polecam lokal zwany Pocztą. Standard restauracyjny. W ogóle we Lwowie jest masa ciekawych miejsc. W zasadzie każde z nich ma jakiś motyw przewodni i niepowtarzalny klimat. Jedynie według mnie Kumpel i Pyzata Chata przereklamowane.

Z Pyzatą się zgadza a z Kumplem to nie... warto dla warzonego samego tam piwa i np. kiełbasek pikantnych. Faktycznie Lwów ze swoimi restauracjami wymiata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#189 PostWysłany: 29 Cze 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Bartocha napisał(a):
Chciałbym polecić niewyszukany lokalik z tanim jedzeniem. To Cezar usytuowany za hotelem Lviv.

Ja także polecam Cezara (Cisar). W Lwowie zauważyłem przynajmniej jego dwie lokalizacje (ta obok hotelu oraz na ul. Chmielnickiego.
Lokal nawiązuje do cesarza Franciszka Józefa. Duży wybór jedzenia i napojów w bardzo dobrych cenach. Menu 2w1 (UA/EN). Lokal czynny 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#190 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:27 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Wiem, ze moze to nie jest jedzenie :) i moze troche pozno.
Dzis w Restauracji Halickiej (Galicyjskiej) na Krzywej Lipie jest transmisja meczu (po 22:00 czasu ukrainskiego) POLSKA - PORTUGALIA.
Wlasciciele maja promocje dla gosci - kazdy kto odnajdzie Jacka lub Wolodmira i powie haslo "Polska gola - naprzod Bialo-Czerwoni" otrzyma od restauracji kieliszek pysznej nalewki.
Osobiscie polecam kalhaniwke (smaczna i czerwona - w bialym kieliszku :)) ).
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#191 PostWysłany: 30 Cze 2016 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Zdecydowanie za późno :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#192 PostWysłany: 13 Lip 2016 17:09 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Kumpel (ten przy Operze) - bardzo dobre piwo. Z jedzenia próbowaliśmy pierogi - były smaczne i tanie (4-5 zł) oraz dużego sznycla cielęcego. Był według mnie za tłusty, kapka ziemniaków i trochę sałaty. Nie wart swojej ceny, ok. 23 zł.

Dom Legend - super zapiekanki w małych garnuszkach, dobre i nietłuste żeberka z dodatkami.

Puzata Chata - ukraiński fast food, typowe miejsce żeby szybko i tanio zapchać żołądek. Zupy, drugie dania, desery, pierogi, piwo. Drugi raz tam nie wróciliśmy, ale ogólnie ok.

Gazowa Lampa - tanie i dobre piwo, spoko przystawki. Nie jedliśmy dań głównych, ale bardzo ładnie wyglądały.

Restauracja Baczewskich - byliśmy tam na rewelacyjnych śniadaniach, jakie poleciła nam dziewczyna, u której spaliśmy na AirBnb. Za około 14 zł dostajemy dostęp do bardzo ładnej restauracji i nieograniczonego bufetu śniadaniowego. Na ciepło naleśniki na słodko i wytrawne, jajecznica, jajka sadzone, omlety; regionalne sery i wędliny, pieczywo, ciasta, dobre pieczywo, różne owoce. Z napojów przysługuje jedna kawa i nieograniczona herbata, wódka i wino musujące (!!). Do wszystkiego przygrywa na żywo fortepian.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#193 PostWysłany: 25 Lip 2016 09:26 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Canon napisał(a):
[..]Restauracja Baczewskich - byliśmy tam na rewelacyjnych śniadaniach, jakie poleciła nam dziewczyna, u której spaliśmy na AirBnb. Za około 14 zł dostajemy dostęp do bardzo ładnej restauracji i nieograniczonego bufetu śniadaniowego. Na ciepło naleśniki na słodko i wytrawne, jajecznica, jajka sadzone, omlety; regionalne sery i wędliny, pieczywo, ciasta, dobre pieczywo, różne owoce. Z napojów przysługuje jedna kawa i nieograniczona herbata, wódka i wino musujące (!!). Do wszystkiego przygrywa na żywo fortepian.

Jakoś w menu nie mogę znaleźć tych śniadań...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#194 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:00 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ciężko to generalnie znaleźć i jest mała tabliczka, a po prostu trzeba tam wejść do środka na wejściu kupujesz za 90 hrywień wjazd i all inclusive jesz sobie bufecik ;) jest romantycznie jakby ktoś chciał się zaręczyć przy kanarkach i dźwięku fortepiana :D polecam omlety ! :) byłem tam x 2 :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Lip 2016 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#195 PostWysłany: 28 Lip 2016 21:45 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Fafikdog napisał(a):
Canon napisał(a):
[..]Restauracja Baczewskich - byliśmy tam na rewelacyjnych śniadaniach, jakie poleciła nam dziewczyna, u której spaliśmy na AirBnb. Za około 14 zł dostajemy dostęp do bardzo ładnej restauracji i nieograniczonego bufetu śniadaniowego. Na ciepło naleśniki na słodko i wytrawne, jajecznica, jajka sadzone, omlety; regionalne sery i wędliny, pieczywo, ciasta, dobre pieczywo, różne owoce. Z napojów przysługuje jedna kawa i nieograniczona herbata, wódka i wino musujące (!!). Do wszystkiego przygrywa na żywo fortepian.

Jakoś w menu nie mogę znaleźć tych śniadań...


Podchodzisz do recepcji i prosisz o wejściówkę na śniadanie. Idziesz korytarzem do takiego jakby dziedzińca/krytej sali stylizowanej na ogród. Gdyby nie nasza Nata to też byśmy o tym nie wiedzieli. Może i dobrze, że tego nie reklamują. Ludzi jest mało i jest spokojna atmosfera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#196 PostWysłany: 23 Sie 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
potwierdzam smaczne śniadania w restauracji Baczewskich (chociaż było bardzo tłoczno, mimo że byliśmy w poniedziałek).

Bardzo polecam żydowską restaurację kafe Jerusalem, przy ul. Miecznikowej, 5minut na południe od głównej bramy na cmentarz Łyczakowski. Dosyć długi czas oczekiwania, ale rewelacyjne jedzenie.

Dom Legend, po tylu pozytywnych opiniach, nas mocno rozczarował (szczególnie pod kątem jedzenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#197 PostWysłany: 28 Wrz 2016 13:29 

Rejestracja: 25 Gru 2012
Posty: 5
Witam.

A ja mam małą prośbę do bywalców.
Byłem kilka lat temu we Lwowie i w bardzo bliskich okolicach Opery była restauracja w stylu płacisz i jesz ile chcesz.
Dania powiedzmy z kategorii barów mlecznych, ale całkiem smaczne:)
ktoś może kojarzy jaki to lokal i jaki adres???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#198 PostWysłany: 03 Paź 2016 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
hmmmm byłem w tym roku naście razy i ... nie widziałem
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#199 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Chodzi o Puzata Chatę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#200 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:36 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Po rozmowie z wlascicielami Resturacji Halickiej (Kryva Lypa 3a) chcialbym poinformowac, ze w ten weekend tj. od 11 do 13 listopada wlacznie na haslo "FLY4FREE" kazdy gosc otrzyma 10% znizki do rachunku (jak ogolenie wiadomo ta oferta nie laczy sie z innymi promocjami).
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group