Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#121 PostWysłany: 09 Wrz 2013 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Możesz kupić online i nie zawracać sobie głowy.

Rodzaje biletów z cenami (tabelka z prawej dla turystów)

http://www.arriva.com.mt/ticket-type?l=1

Mapa komunikacji na Malcie i Gozo.

http://www.arriva.com.mt/file.aspx?f=2214
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#122 PostWysłany: 09 Wrz 2013 13:01 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 46
mashacra napisał(a):
Możesz kupić online i nie zawracać sobie głowy.

Rodzaje biletów z cenami (tabelka z prawej dla turystów)

http://www.arriva.com.mt/ticket-type?l=1

Mapa komunikacji na Malcie i Gozo.

http://www.arriva.com.mt/file.aspx?f=2214


O super, chyba najlepiej online. Tylko czy ten bilet kupowany w necie jest na wszystkie linie (przewoźników) ? Bo jak byłem kiedyś na Malcie to wchodziłem z biletem tygodniowym kupionym na miejscu do wszystkich busow jakie tylko jezdzily. Ale to bylo dawno :) Po prostu chce miec pewnosc ze nie bede ograniczony do jakiegos jednego konkretnego przewoznika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#123 PostWysłany: 09 Wrz 2013 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
bodziocm napisał(a):
A czy na lotnisku będę mógł kupić bilet tygodniowy ? Czy może jest możliwość kupna tygodniowego u kierowcy ?


Możesz kupić u kierowcy, możesz kupić na lotnisku. Na lotnisku, przy głównym wyjściu, stoi mały kiosk/budka między informacją turystyczną a wypożyczalniami aut - na pewno zauważysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#124 PostWysłany: 09 Wrz 2013 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
bodziocm napisał(a):
Tylko czy ten bilet kupowany w necie jest na wszystkie linie (przewoźników) ?


Informacje na stronie przewoźnika, i w tym temacie, 3 posty i 3 pytania, daj coś od siebie ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#125 PostWysłany: 09 Wrz 2013 13:13 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 46
mashacra napisał(a):
bodziocm napisał(a):
Tylko czy ten bilet kupowany w necie jest na wszystkie linie (przewoźników) ?


Informacje na stronie przewoźnika, i w tym temacie, 3 posty i 3 pytania, daj coś od siebie ;)


Na forum już wcześniej działałem ale zapomniałem loginu i adresu mail - to było dość dawno :) Musiałem założyć nowe.

A więc jak to jest w praktyce ? Mogę liczyć na odpowiedź ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#126 PostWysłany: 09 Wrz 2013 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
bodziocm napisał(a):
mashacra napisał(a):
bodziocm napisał(a):
Tylko czy ten bilet kupowany w necie jest na wszystkie linie (przewoźników) ?


Informacje na stronie przewoźnika, i w tym temacie, 3 posty i 3 pytania, daj coś od siebie ;)


Na forum już wcześniej działałem ale zapomniałem loginu i adresu mail - to było dość dawno :) Musiałem założyć nowe.

A więc jak to jest w praktyce ? Mogę liczyć na odpowiedź ?



Ale przewoźnik jest jeden - ARRIVA. Bilet obejmuje wszystkie linie autobusowe na Malcie; na prom i na Gozo musisz mieć oddzielny bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#127 PostWysłany: 09 Wrz 2013 22:30 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
No i bilet tygodniowy na nocne autobusy nie obowiązuje ;)

A na przystanku jest automat do biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#128 PostWysłany: 11 Wrz 2013 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Filek napisał(a):
No i bilet tygodniowy na nocne autobusy nie obowiązuje ;)

A na przystanku jest automat do biletów.



Niestety, na nocne przejazdy trzeba kupowac osobne bilety. Co ciekawe w nocy lokalsi I turysci placa tyle samo.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 29 Wrz 2013 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Mam pytanie z innej beczki, za tydzień ląduję na Malcie i chciałbym wpaść na "imprezkę" i zobaczyć tradycyjne gry i zabawy

www.visitmalta.com/en/event-details/201 ... -hila-7181

Jeśli dobrze namierzyłem to można z buta z lotniska uderzyć.

Nie chcę zabierać wszystkiego ze sobą, czy lotnisku lub w okolicy są przechowalnie lub szafki?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 29 Wrz 2013 12:44 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
orchidea04 napisał(a):
Jakieś 3 tygodnie temu był problem z przegubowymi autobusami więc je ściągnęli i sprowadzili autobusy prywatnej firmy. Tymi autobusami jeżdżą kierowcy tej prywatnej firmy. Po pierwszym dniu był artykuł w Times of Malta, w którym wypowiadał się pracownik Arrivy, ze były jakieś problemy z trasami, ale to normalne bo nawet kierowcy Arrivy mają czasem z tym problem :lol:


Właśnie czytałem na Macie artykuł w Malta Now przedrukowany chyba z ToM. Pomysł z przekazaniem tych bendy buses z Londynu, gdzie Londyńczycy uważali, że nawet na ich drogi te autobusy są za szerokie i nadają się co najwyżej na skandynawskie lotniska, rewelacja po prostu :D Do tego widziałem, że łatwopalne były. Ale problemy z udzieleniem wskazówek mieli właśnie kierowcy autobusów Arrivy. W tych prywatnych to np. w 201, 202 albo X3 kierowcy przy ważniejszych turystycznie miejscach to nawet obracali się i krzyczeli "Dingli Cliffs", "Blue Grotto", "Mdina"... Tak czy siak niezapomniane wrażenia z transportu publicznego na Malcie to dodatkowa atrakcja (współczuję mieszkańcom).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 29 Wrz 2013 13:55 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Na prywatne autobusy np. 201, 322 obowiązują osobne bilety niż na X1 czy X2? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 29 Wrz 2013 15:20 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
wszystko to obsługuje ta sama firma Arriva a X oznacza jedynie że jest to autobus expresowy(przynajmniej z nazwy)więc i tu i tu bilety są te same
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 02 Paź 2013 18:42 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Teneki9 napisał(a):
Witam serdecznie,
na Maltę dolatujemy wraz ze znajomymi 13.10 około godziny 23.30. Czy jest możliwość jakiegoś dojazdu do Bugibba w tych godzinach? Wszędzie są informacje o odjazdach, ale o niedzieli nic nie ma, tym bardziej o tak późnej porze..



Najtańsza opcja transfer z travelrepublic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 02 Paź 2013 20:12 

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1
Witam serdecznie,
wraz ze znajomymi lądujemy na Malcie 13.10 (niedziela) ok godziny 23.30. Czy o takiej porze, a w dodatku w niedzielę da radę dostać się jakoś do Bugibba? Hotel mamy już zarezerwowany, jednak nie potrafię znaleźć żadnego rozkładu jazdy autobusów nocnych, bądź jakichkolwiek kursujących w niedziele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 02 Paź 2013 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Transfer z lotniska kupcie przez travelerepublic, więcej szczegółów w dziale jak dojechać z lotniska zakładka Malta
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 02 Paź 2013 20:45 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Rozważcie również wypożyczenie samochodu. My korzystaliśmy z Sundrive, link sundrivecarrentalsmalta.com. Przyjazne ceny, serwis ok. Miłego pobytu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 02 Lis 2013 12:54 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
orchidea04 napisał(a):
Łysolek napisał(a):
Cytuj:
życzliwość Maltańczyków - średnia, może pomogą ale niekoniecznie wiedzą jak :lol:

Chyba musiałeś trafić na nieogarniętego Maltańczyka. Gdy tylko mogą to pomagają, są mili i zawsze uśmiechnięci. W końcu żyją w głównej mierze z turystyki.


Nie dotyczy pana z wypozyczalni AVIS na lotnisku. Zupelnie olal to co mialem na wydrukowanej rezerwacji i wypozyczyl auto na innych zasadach (czyli gorszych). Stwierdzil, ze jak mi sie nie podoba, to moge wrocic na drugi dzien rano... Na deser musialem czekac 10 dni na odblokowanie kasy na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 02 Lis 2013 13:09 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 119
Zbanowany
Łysolek napisał(a):
to kilka wskazówek ode mnie

komunikacja miejska = cierpliwość , tak w skrócie można okreslić ten cyrk na Malcie , jeżdżą jak chcą i kiedy chcą , byliśmy w połowie października i niestety do kilku autobusów wpychaliśmy się na chama (prawo dżungli) bo niestety miejsc brakowało i kilka osób zostawało na przystanku :/



Osobiście bardzo mi się podobała komunikacja miejska na Malcie. Autobusy bardzo nowoczesne (niektóre świetnie klimatyzowane), z kurortów oraz większych miast można do różnych miejsc dojechać nie znając praktycznie rozkładu jazdy. Dużo linii, duża cykliczność. I co też ważne, bardzo tania komunikacja miejska, bilet dzienny kosztował 2,60 euro.

Faktycznie, autobusy może jeżdżą jak chcą, ale to akurat mały problem (albo korki albo brak korków). Do popularnych miejsc autobusy jeżdżą co kilka minut. Wyjątek to może dojazd do Blue Grotto, tutaj czasami trzeba nieco uzbroić się w cierpliwość. Mnie akurat zaskoczyło, to, że większość autobusów jeździ bardzo szybko. Np. z Bugibby do La Valetty autobus wg. rozkładu jazdy miał jechać ponad godzinę, a dojechał w 45 minut (sobota ok. południa). Niestety po przylocie na Maltę, autobus X1 omal nie rozbił się przed wjazdem do tunelu - autobus ewidentnie jechał za szybko, a jakiś samochód przed nim wymusił pierwszeństwo (zmiana pasa). Skończyło się na długim gwałtownym hamowaniu i głośnym trąbieniu. Na szczęście bez konsekwencji.

No i najważniejsze, aby nie być zaskoczonym. Będąc na przystanku, autobusy nie zatrzymują się, trzeba dać odpowiednie znaki kierowcy autobusu, aby się zatrzymał.

Komunikacja miejska bardzo dobrze skomunikowane z lotniskiem. Z lotniska bardzo łatwo można się dostać do niemalże każdego ważnego miejsca na Malcie (zwłaszcza jeśli chodzi o kurorty).

Łysolek napisał(a):
to kilka wskazówek ode mnie

życzliwość Maltańczyków - średnia, może pomogą ale niekoniecznie wiedzą jak :lol:


Maltańczyk Maltańczykowi nierówny. Akurat w moim przypadku spotkałem się z przeogromną życzliwością Maltańczyków. Bardzo pomocni, rozmowni.

Łysolek napisał(a):

najtańsze jedzonko - wszelakie Pastezzerie ( bardzo tanie pizze i pastizzi ) polecam sieć Sfinks



Podpisuję się pod tym.

Łysolek napisał(a):
hotele - proponuje brać te droższe co mają przynajmniej 4 gwiazdki , bo te gwiazdki to system maltański
w 3* mogą ale nie musza biegać karaluchy , łóżka mogą ale nie muszą być wygodne , poza tym do całej reszty trzeba dopłacać typu klima, sztućce etc...



Ja i narzeczona byliśmy w hotelu 3* (San Pawl Hotel, niedaleko Bugibby) i byliśmy zachwyceni. Bardzo miła i kompetentna obsługa, pokoje dość duże (16 m2), widok na basen z balkonem (pomimo wykupienia najtańszej opcji). I każdego wieczora imprezy muzyczne. Przy wyborze hotelu zalecałbym dokładnie analizować opinie innych użytkowników. Faktycznie gwiazdki nie świadczą jeszcze o tym, który hotel jest lepszy, a który gorszy.

Łysolek napisał(a):

i najwazniejsze ! Jezeli mamy powrotny wylot rano ok. 8-10 , a chcemy jechac komunikajca miejską na lotnisko to np. z Bugibby będziemy jechac ok. 2,5 godziny ! Weźcie to pod uwage , my zdążyliśmy na styk na samolot :)



Z dojazdem na lotnisko na poranny lot to faktycznie niekoniecznie fajna sprawa. Jadąc na Maltę byliśmy tego świadomi, lot mieliśmy o godz. 7:35. Wybraliśmy bardziej optymalny wariant. Spędzenie nocy w okolicy lotniska. Godne polecenia. Lotnisko znajduje się w mieście Luqa, praktycznie kilka minut piechotą od lotniska można znaleźć szereg restauracji (najbliżej McDonalds), dyskoteki czy różne zabawy. Maltańczycy bardzo lubią fajerwerki. Praktycznie w nocy od 9 do 11 fajerwerki było widać co chwilę. A co do McDonald's, szokiem było to, że o 1-2 w nocy restauracja była całkowicie zatłoczona (głównie tutejsi mieszkańcy lubią w ten sposób spędzać wolny czas). Generalnie cała noc minęła tak, że na lotnisku byliśmy po 3 w nocy, 2 godziny drzemki (lotnisko przyjemne, czyste, strzeżone), spokojna odprawa i czekanie na samolot.

Jeśli ktoś nie chce wstawać w środku nocy, aby zdążyć bez kłopotu na lotnisko, polecam spędzenie ostatniej nocy w mieście Luqa, w okolicach lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 23 Gru 2013 13:56 

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 2
Jazda moze byc przygoda dla turysty, ale przy dluzszych podrozach i wiele razy mozna miec tez tego dosc pomimo niskiej ceny przjadu, nawet nizszej niz relatywnie w Polsce, bo w tych autobusach trzesie, a i maltanskie drogi sa z dziurmi, nierownosciami podobnie jak w Polsce. Ponoc im bardziej katolocki kraj tym gorsze drogi, nie wiem ale Malta jest bardzo katolicka moze nawet bardziej niz Polska. Na lotnisku na Malcie gdyby ktos chcial jechac nie do Vallety, ale od razu np do Blue Grote nad Morze przez Zurrieqe to mozna isc pod McDolald okolo lotniska, zaraz obok jest droga taka glowna i jezdza tam autobusy z i do Valetty i Zurrieq oraz do Blue Grotte,
_________________
EM DAviD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#140 PostWysłany: 11 Maj 2014 14:25 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Jak dojechać wieczorem z lotniska do/z Marsaxlokk? Czy jest jakiś bezpośredni autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group