Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Cze 2014 10:00 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 3
Hej,

Czy ktoś się orientuje jak to jest z lotami liniami LAN albo Aerolineas po Argentynie dla obcokrajowców? Mianowicie, przy rezerwacji lotu ze strony argentyńskiej jest informacja, że ceny podane w argentyńskich peso są stosowane wyłącznie dla rezydentów Argentyny. Natomiast jak się chce kupić bilet z międzynarodowej strony linii, to ceny dla obcokrajowców są wyższe ok. 40-50%.
W internetach piszą, że można spokojnie kupić bilet jak dla rezydenta Argentyny i poprosto nie zdawać bagażu rejestrowanego, a odprawić się online i normalnie iść do kontroli z bagażem podręcznym. Tylko w momencie, kiedy chcemy oddać bagaż rejestrowany, pracownicy widzą, jaki bilet został kupiony. Jeżeli podczas kontroli wyjdzie, że kupiło się bilet przeznaczony dla obywateli Argentyny będąc obcokrajowcem, to trzeba zapłacić tą różnicę na miejscu, no i w sumie tyle się tylko traci.

Czy ktoś to przerabiał albo coś gdzieś słyszał o tym?

Intersuje mnie bilet z Iguazu (IGR) do Buenoes Aires w połowie września. Na stronie argentyńskiej ten bilet kosztuje ok. 370zł, natomiast na stronie międzynarodowej 520zł. Nie planujemy mieć bagażu podręcznego ze względu na przemieszczanie się liniami niskokosztowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 01 Cze 2014 10:08 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Próbowaliśmy kupować na miejscu nawet, przy pomocy Argentynki i jej karty, ale na którymś etapie trzeba było podać lokalny PESEL czy coś takiego.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Cze 2014 18:46, edytowano w sumie 1 raz
literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Cze 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
ouka napisał(a):
Jeżeli podczas kontroli wyjdzie, że kupiło się bilet przeznaczony dla obywateli Argentyny będąc obcokrajowcem, to trzeba zapłacić tą różnicę na miejscu, no i w sumie tyle się tylko traci.

Nie do końca. Wszystko zależy czy w dniu wylotu będą nadal miejsca w tej samej klasie rezerwacyjnej, która oryginalnie była najtańszą klasą rezerwacyjną dla obcokrajowców.

Stosując Twój przykład: na dzień dzisiejszy bilet dla obywateli ARG 370 zł, dla obcokrajowców 520 zł. W dniu wylotu bilet dla obywateli ARG (przykładowo) 500 zł, dla obcokrajowców 720 zł. Różnica którą zapłacisz to nie 150 zł, tylko 350 zł. O takich przypadkach możesz poczytać na FT.

Jeżeli odprawisz się online i będziesz tylko z bagażem podręcznym to Twoja próba przelotu ma prawdopodobieństwo powodzenia, ale zastanawiam się jak chcesz zapłacić kartą spoza ARG za ten bilet? Jaki adres podasz jako 'Billing Address' dla karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:35 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 3
Gdybym miała kupować oczywiscie podałabym swoje prawdziwe dane tj. Polska i wtedy można się przekonać na ile ich system jest przygotowany pod tym względem. Z tego co znalazłam w internecie, ludzie którzy kupowali bilety będąc obywatelami USA, nie mieli problemu z podaniem swoich prawdziwych danych przy płatnościach.

Odnośnie podawania ich PESELu, to wg mnie to zależy od systemu płatności jaki wybierzesz. W Polsce jak dokonujesz płatności kartą kredytową też czasami wymagają podania PESEL, a czasami jest sama weryfikacja 3D, a czasami nic i tylko nr karty.

Dzięki za wasze uwagi :) Nie pozostaje mi nic jak czekać na jakieś promocje dla obcokrajowców...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Cze 2014 20:23 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Tylko w Argentynie to obowiązuje?
Generalnie na stronach brazylijskich stronach linii tez jest podobny patent, ze po wybraniu jezyka strony innego niz brazylijski ceny sie zmieniaja na mocno niekorzystne.. Mialem juz zaplanowaną oblotówke po Argentynie i Brazylii, gdzie suma lotow wynosila ok. 1200zl, jednak wszystko sprawdzalem na stronach w ich rodzimych jezykach. Nie mozna tego jakos "ominąć"? obserwuje promocje na ich odpowiednikach f4f i sa one praktycznie żadne (najczesciej dotycza lotow w 2 strony, co przy oblotowce mnie nie interesuje).
Ma ktos doświadczenie w kupowaniu biletów w tamtym rejonie swiata?
Proszę o jakies konkretne sprawdzone info i wskazówki!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Cze 2014 20:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
billabong napisał(a):
Jaki adres podasz jako 'Billing Address' dla karty?


Choćby adres jednej z - zapewne - kilkudziesięciu restauracji McDonalds w Buenos Aires. Dobra i sprawdzona metoda, bo przecież tych adresów nikt nigdy nie weryfikuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Cze 2014 14:38 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
btw dzieki za pomoc ;]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Cze 2014 23:22 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Planuję przelot miedzy Buenos Aires a Iguazu na połowe pazdziernika. Do jutra jest promocja w LAN -20% przez co bilet w jedna strone kosztuje "okazyjne" 104 euro. Czy wg Was jest to dobra cena na tym kierunku? Brac teraz czy jeszcze czekac? Zdarzaja sie czesciej promocje w tamtych rejonach? Od polowy kwietnia obserwuje odpowiedniki f4f na tamtym terenie i ceny sa dosc sztywne :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Cze 2014 23:58 

Rejestracja: 16 Paź 2011
Posty: 32
Loty: 17
Kilometry: 70 660
semizkum napisał(a):
Planuję przelot miedzy Buenos Aires a Iguazu na połowe pazdziernika. Do jutra jest promocja w LAN -20% przez co bilet w jedna strone kosztuje "okazyjne" 104 euro. Czy wg Was jest to dobra cena na tym kierunku? Brac teraz czy jeszcze czekac? Zdarzaja sie czesciej promocje w tamtych rejonach? Od polowy kwietnia obserwuje odpowiedniki f4f na tamtym terenie i ceny sa dosc sztywne :/

Na nic nie czekaj tylko bierz natychmiast, taniej nie będzie

-- 22 Cze 2014 00:01 --

Mono napisał(a):
semizkum napisał(a):
Planuję przelot miedzy Buenos Aires a Iguazu na połowe pazdziernika. Do jutra jest promocja w LAN -20% przez co bilet w jedna strone kosztuje "okazyjne" 104 euro. Czy wg Was jest to dobra cena na tym kierunku? Brac teraz czy jeszcze czekac? Zdarzaja sie czesciej promocje w tamtych rejonach? Od polowy kwietnia obserwuje odpowiedniki f4f na tamtym terenie i ceny sa dosc sztywne :/

Na nic nie czekaj tylko bierz natychmiast, taniej nie będzie

Ceny są sztywne bo dyktowane przez władzę, czasem tylko zdarza się obniżka w LAN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2014 19:54 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 9
Potwierdzam to co mówi @mono lepszych cen nie będzie. Ale spróbuj kupić bilety nie na stronie lan, tylko na kayak.com albo innym tego typu portalu, nam się tym sposobem dwa dni temu udało jeszcze trochę przyoszczędzić w stosunku do cen na lan.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Gru 2014 22:01 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 6
Warto korzystać z obniżki -20%.
W Aerolineas Argentinas ceny rosną 10 dni przed wylotem o około 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Gru 2014 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Podepnę się pod temat, chociaż chodzi mi akurat o przelot Buenos - Santiago de Chile. Cena biletu RT na stronie LAN w terminie, który mnie interesuje, to dość atakcyjne 185 USD, jednak na drugim etapie cena skacze do ok. 350 USD czy coś takiego. Czy ten podatek-haracz można jakoś obejść, a jak nie - czy mam jakieś alternatywy, jeśli chodzi o ten odcinek? Rozważałem przeprawę lądową, choćby ze wzlędu na Andy, ale dwie pełne doby w autokarze nie za bardzo mi się uśmiechają.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Gru 2014 12:51 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
dji napisał(a):
Podepnę się pod temat, chociaż chodzi mi akurat o przelot Buenos - Santiago de Chile. Cena biletu RT na stronie LAN w terminie, który mnie interesuje, to dość atakcyjne 185 USD, jednak na drugim etapie cena skacze do ok. 350 USD czy coś takiego. Czy ten podatek-haracz można jakoś obejść, a jak nie - czy mam jakieś alternatywy, jeśli chodzi o ten odcinek? Rozważałem przeprawę lądową, choćby ze wzlędu na Andy, ale dwie pełne doby w autokarze nie za bardzo mi się uśmiechają.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wskazówki :)

Cześć,
Przerabiałam dokładnie ten sam temat kilka miesięcy temu - datę przelotu do SCL miałam sztywną. Rozwiązaniem okazał sie lot multi city Buenos - Santiago - Mendoza. Bilet kupowany za pośrednictwem flipo kosztował w zależności od godziny lotu od 185 usd do 220 usd.
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off
dji uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Dziękuję, Kasia. Cena faktycznie spada do ok. 220 USD przy takiej kombinacji! Ta cała Mendoza jest mi trochę nie na rękę, ale to już lepszy scenariusz niż przedtem. Raz jeszcze dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sty 2015 13:34 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 6
@ semizkum czy możesz dać mi namiar na stronę argentyńskiego odpowiednika 4f4 ?

Napiszcie, czy udało się komuś kupić tańsze bilety na przeloty wewnętrzne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Czy 1935,71 ARS z podatkami to najnizsza taryfa LAN z Buenos do Iguazu? Czy da sie taniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:29 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
@znanystasiek proszę bardzo:

http://promociones-aereas.com.ar/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Lut 2015 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ok, kupilem bilety na argentynskiej stronie Aerolineas Argentinas. Widze, ze bagaz podreczny to cale 5 kg... Na LAN nie dalo sie kupic biletu uzywajac polskiej karty.

Ktos jeszcze lecial ostatnio Aerolineas, kupujac bilet na argentynskiej stronie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2015 08:16 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
ja leciałem w ubiegłym tygodniu jednak bilet kupowałem przez expedię.
miałem bagaż podręczny + rejestrowany.
nikt nie sprawdzał wagi ani wymiarów.
AA to nie LAN jednak nie było najgorzej - lot na czas, samolot ok, serwis i jedzenie również.
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Lut 2016 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
ważny news, dotyczący połączeń krajowych w Argentynie.
Tylko zastanawiam się czy nie dotyczy on aby jedynie obywateli Argentyny i czy będzie miał wpływ na ceny biletów dla obcokrajowców ?

http://www.argentinaindependent.com/cur ... c-flights/
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group