Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CDG-ORY
#41 PostWysłany: 31 Paź 2013 12:15 

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 6
Witam, temat przeczytałem, natomiast chciałbym jeszcze się Was poradzić/upewnić. Mam lot z Orly na Martynikę (niedziela/grudzień) o 15.20. Zastanawiam się jak najlepiej dolecieć z Warszawy do Paryża: Air France ląduje na cdg z rana o 9.25. Czy 6h wystarczy jako zapas na ewentualne opóźnienie samolotu, odebranie bagażu, transport autobusem air france na orly, korki na autostradzie? Czy bezpieczniej polecieć dzień wcześniej i koczować na orly przez kilkanaście godzin?

Pozdrawiam
Lukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: CDG-ORY
#42 PostWysłany: 31 Paź 2013 12:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
zależy od Ciebie :) my pojechaliśmy dzień wcześniej - nocowaliśmy w okolicy Place d'Italie i spokojnie dojechaliśmy na ORY. Jako że lecisz zimą, moga być silne opady śniegu lub jakieś mgły rano w Warszawie, pojawią się problemy, a wtedy będziesz na styk lub zabraknie czasu.... zakładając 2h opóźnienia, czekanie na bagaż (chyba że lecisz z podręcznym?) to tak min 30min-1h, wiec już będzie 12 w Paryżu, czy te 2h Ci starczą?

Akurat jest wątek, jak to kolejka się zepsuła i kolega nie zdążył na lot do BKK i SYD w Paryżu i musiał na lotnisku nowy bilet kupować. Lecąc z różnych lotnisk i mając mało czasu lepiej nie ryzykować, zwłaszcza jeśli się ich nie zna. Jeśli nie będzie żadnej obsuwy, to 4h realnie na transfer starczą, ale jeśli coś się zdarzy to kaplica - pytanie czy lepiej zaoszczędzić paredziesiąt złotych na nocleg/spanie na lotnisku czy stracić całe wakacje...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 12 Cze 2023 16:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CDG-ORY
#43 PostWysłany: 17 Mar 2014 03:50 

Rejestracja: 05 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 7 600
Ile czasu może zająć transfer z CDG na ORY liniami AirFrance?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ORY - CDG oraz nocleg
#44 PostWysłany: 23 Mar 2014 12:59 

Rejestracja: 21 Mar 2014
Posty: 2
Witam,
lądujemy na Orly o 19.30 musimy się dostać na Charles de Gaulle i gdzieś jak najbliżej lotniska przenocować w hotelu (w miarę tanio czyli jakiś z sieci), żeby o 11.10 z Charles de Gaulle odlecieć do Polski. Kto się orientuje czym się dostać, żeby na trasie mieć jakiś hotel z sieci i nie musieć jechać na samo lotnisko CDG, żeby tam wsiadać do autobusów kursujących pomiędzy wieloma hotelami ?
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Mar 2014 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
tutaj masz link do opcji transportu pomiędzy lotniskami.
http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-G ... ng-flight/
a nocleg poszukaj sobie na booking.com lub innym serwisie dot. noclegu.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Mar 2014 14:27 

Rejestracja: 21 Mar 2014
Posty: 2
Dzięki to wszystko wiem, i dojazd do hotelu z CDG mamy już opanowany. Autobusy z CDG kursują chyba co godzinę i robią objazd wszystkich hoteli, które mają wypisane na autobusie i z powrotem. My śpimy prawie zawsze w Hotel Premiere Classe Paris Nord 2 309 Rue Belle Etoile Zi i zastanawiam się czy jadący z Orly autobus też ma przystanki przy hotelach (tej trasy nigdy ni robiliśmy) czy też trzeba dojechać na CDG i następnym autobusem hotelowym się z powrotem cofnąć te kilka kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Lut 2017 18:21 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć

Czy korzystał ktoś z was Uber Pool i może podzielić się wrażeniami ?
Opcja wygląda w miarę sensownie przy dwóch osobach.
Zasady:
1. Usługa dla 1-2 osób nie więcej
2. W trakcie jazdy ktoś może się dosiąść do Ciebie do samochodu przez co podróż może się wydłużyć
3. Cena jest stała wg podanej przez aplikacje - obecnie przejazd między lotniskami 41,59 Euro.
Jeżeli po drodze nie będzie chętnych do współdzielenia przejazdu to cena i tak się nie zmienia.

Dajcie znać czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Mar 2017 23:03 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Odpowiadając sam sobie:

Korzystałem z przejazdy z Orly na Roissy.
Podjechał po nas nowy Mercedes C Klasa. Czekaliśmy około 5 minut na jego przyjazd.
Kierowca zaproponował wodę i ruszył w kierunku lotniska Roissy.
Po drodze nikt się nie dosiadł (jechałem Uber Pool dwa razy w Paryżu i nikt się nie dosiadł).
Czas przejazdu: 33 minuty (jechałem w środę około godziny 11). Cena jaką zapłaciłem: 37,55 EUR

Z mojego punktu widzenia bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Wrz 2017 00:06 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Nie mogę tego nigdzie doczytać
Jeśli jest lot na jednym bilecie z Warszawy do Fort de France i jest 4h 40m na przesiadkę z CDG na ORY to można skorzystać z darmowego transferu Air France? Czy trzeba za niego płacić? I jak jest czasowo na tej trasie, lepiej jechać autokarem Air France czy pociagiem? Przylot na CDG 8:50, odlot z ORY o 13:30
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lis 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 22
Skibek napisał(a):
tutaj masz link do opcji transportu pomiędzy lotniskami.
http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-G ... ng-flight/
a nocleg poszukaj sobie na booking.com lub innym serwisie dot. noclegu.

Linka Skibka nie działa, więc napiszę na swoim przykładzie sprzed paru lat.
Mam nadzieję, że ciągle obowiązuje ta sama zasada, jeśli nie, to proszę o poprawienie, jeżeli macie świeższe info.

>>Łączony bilet AF (WAW-CDG, ORY-FDF), darmowy przejazd busem między CDG, a ORY<<

Plan działania:
Trzeba kierować się na ten bus ("Le Bus Direct"):
https://www.airfrance.pl/PL/en/common/guidevoyageur/aeroport/correspondance-paris-cdg.htm

"Inter-airport transfers
Public transit and taxis are available to help you reach your departure airport.
You are offered a free transfer service via “Le Bus Direct” in the following cases:
You are a Flying Blue Gold or Platinum member*,
You are traveling on a flight to or from Cayenne, Fort-de-France, Saint-Denis (Reunion) or Pointe-à-Pitre,
Your trip combines an Air France flight and a TGV leg on the TGV AIR routes between
Paris-Charles de Gaulle and Brussels or between Paris-Charles de Gaulle and Strasbourg.
Certain persons with reduced mobility can also take advantage of “Le Bus Direct ” transport at no extra charge between airports. Go to the Air France counter at your departure airport or when you arrive in Paris to learn more about how to receive shuttle transport at no extra charge and to claim your ticket".

Trzeba się kierować na linię nr 3 (niebieska):
https://www.lebusdirect.com/en/
http://boutique.lebusdirect.com/en/?ligne=3&billet=5

Jak już weźmiecie bagaż na CDG i będziecie iść w kierunku busa to na antresoli/na piętrze jest jakiś punkt obsługi klienta czy coś w tym stylu (gdzieś niedaleko wyjścia na peron busowy) (NIE okienka AF na dole na parterze, bo tam się do nas uśmiechali, potakiwali i zrobili nas w jajeczko), tam pokazujesz bilet AF i pani drukuje Ci voucher, z którym potem idziesz do kierowcy w busie.

My niestety mieliśmy bardzo mało czasu na CDG (opóźnienie przez mgłę) i niestety nikt w Warszawie, a potem jak widać w Paryżu nie potrafił nam powiedzieć skąd wziąć voucher.
Pani w okienku AF powiedziała, że wystarczy pokazać bilet kierowcy, co okazało się oczywistą nieprawdą.
Potem dyskusje z kierowcą, który ani słowa po angielsku i miał nas mocno gdzieś...jedziecie albo nie jedziecie rzekł na wyjebanku...oczywiście pojechaliśmy wściekli i biedniejsi o 40 euro...

Nie powtarzajcie naszego błędu :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 25 Sty 2018 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na granicy jak dostać się z lotniska CDG na lotnisko ORY mając prawo do gratisowego transferu AF. Przeczytałam wątek, wiem że dostanę voucher i co dalej?
Może ktoś narysowałby mi mapkę :mrgreen:
Nie byłam nigdy w Paryżu na lotnisku, z nikim się nie dogadam i lecę z dzieckiem :D
Mam 6 godzin czasu między lotami.
Dzięki :P
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Mar 2020 11:14 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
czy komuś udało się zrobić w 4h tą przesiadkę? [ORY -> CDG]

czy jak zmiana lotniska jest na jednym bilecie [AF] to w przypadku nie dotarcia na czas, przerzucą mnie na kolejny lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2022
Posty: 1
Muszę się dostać z Orly na CDG (przylot i wylot z Francji na jednym bilecie AirFrance) i mam taką rozkminę:

- Czy można kupić JEDEN bilet na RER, ale żeby po drodze pozwiedzać Paryż przez 2 godziny?

Pierwotnie plan miałem taki: ORLY ---> tramwaj t7 i Metro do Centrum (2x1,9Euro). --- Zwiedzanie ---- Metro+ RER B---> CDG (1,9 Euro + 10,30E)

Ale, jest jeszcze opcja ORLYVAL z Orly do Antony (9,3E), a potem RER B aż do CDG (12,5E). Pytanie czy można zrobić sobie przerwę w tej drugiej opcji (na zwiedzanie)?

NO, i jeszcze jedno pytanie: czy AirFrance daje może jakiś voucher na transfer na RER B skoro to jest na jednym bilecie to połączenie lotnicze? (Z Lourdes do Paryża a potem do Wawy).

Wielkie dzięki za pomoc ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Maj 2023 03:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Ktoś po pandemii korzystał z tego bezpośredniego połączenia?
Na stronie AF widnieje info, że z powodu covid19 linia została zawieszona. Rozumiem, że we Francji wirus dalej szaleje w najlepsze?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Cze 2023 11:11 

Rejestracja: 12 Cze 2023
Posty: 2
Leciałam w zeszłym tygodniu Air France na jednym bilecie na Orly i przesiadka na CDG. Pani w informacji na lotnisku powiedziała, że bus Air France już nie istnieje i trzeba jechać pociągiem na własny koszt. Na przesiadkę 5 h z bagażem podręcznym tak na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Cze 2023 11:37 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Z CDG Aeroport do Antony jedzie się godzinę. Potem tym specjalnym pociągiem do ORY jakieś 5 minut. Razem z przesiadką maks. 1h 20 min, więc jakim cudem 5 h to jest "na styk"?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 12 Cze 2023 11:59 

Rejestracja: 12 Cze 2023
Posty: 2
Dojście na dworzec, było jakieś zdarzenie i pociąg jechał tylko na terminal 1 już opóźniony, gdzie miał kończyć, później przesiadka na inny który miał jechać na terminal 2 też oczekiwanie, dojście na terminal z dworca. Zeszło czasowo, przy bagażu rejestrowanym gdzie czasami i godzinę się czeka na odbiór bagażu, znowu nadać na drugim lotnisku mogłoby braknąć czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Cze 2023 14:59 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Wielokrotnie pokonywałem trasę CDG-ORY, więc (nadal) uważam, że 5 h to jest bardzo dużo czasu na bezstresowe przejechanie z jednego lotniska na drugie (zestawem RER B + Orlyval). Natomiast przypadki typu, samobójca rzucił się pod tory (rzecz niestety częsta w regionie paryskim), strajkuje całe miasto "w geście solidarności ze sprzedawcami gazet" itp. zdarzenia, są poza zasięgiem normalnej kontroli i przewidywań. Z CDG całkiem komfortowo schodzi się na peron RER. Dalej to już w ogóle jest komfortowo i całość, naprawdę rozglądając się dookoła niespiesznie, nie zajmie więcej niż 2 h (w kwestii bagażu napisałaś "Na przesiadkę 5 h z bagażem podręcznym tak na styk"). Chodzi mi nie o kłócenie się, tylko o to, żeby nie szerzyć nieuzasadnionego lęku w ludziach, którzy może nie wiedzą co i jak wygląda w transferze CDG-ORY.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Sie 2023 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Czy łączony bilet CDG - ORY (RER2 + Oryval) za 15,40euro ma jakiś określony czas ważności? Można na nim rano dojechać do miasta, pokręcić się parę godzin i w swoim czasie udać się na ORY nie stresując się, że ważność biletu już wygasła?

https://www.parisaeroport.fr/en/passeng ... -b-orlyval
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group