Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 30 Wrz 2014 05:34 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 1
Witam wszystkich.
Kilka dni temu wróciłam z Malty i chciałam podziękować za informacje na forum, ponieważ są bardzo użyteczne. Chciałabym polecić wakacje na Malcie w terminie wrzesień/ pażdziernik, pogoda nadal jest cudowna(temperatury w dzień wynosiły od 33-35 stopni). Jeżeli chodzi o mnie to polecam misato Bugibba, poniewaz posiada bardzo dobry węzeł komunikacyjny a z portu wypływają statki na Gozo i Comino.
Jezeli chodzi o trasę lotnisko-Buggiba-polecam autobus X3, bezpośrednie połączenie trwa około 80 minut, koszt biletu to 1,5 EUR. Na Malcie nie ma biletów typu w jedną stronę, są tylko bilety całodniowe, które kosztują właśnie 1,5 EUR i można podrózować dowloli.
Cena za wycieczkę na Comino i Gozo to koszt 25 EUR/ os. w tym jest zapewniony transport po Gozo do najciekawszych miejsc.
Na zakupy polecam sklep Troless, połozony blisko stacji autobusowej.
Georges Seafront Restaurant-to najlepsze miejce w Buggiba w jakim przyszło nam się stołować, szkoda, że trafilismy do niego troche póżno. Pyszne dania z ryb, podawane z lampką wina w cenie czyli max. do 11 EUR. W innych lokalach bardziej w centrum miasta, podobny posiłek o mniejszej gramaturze i bez dodatku w postaci wina kosztował około 15/16 EUR.

W razie pytań proszę pisać,

Pozdrawiam,

Pyp
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#182 PostWysłany: 06 Paź 2014 19:39 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Kierowca busa czeka na lotnisku z kartką z Twoim nazwiskiem. A potem rozwozi ludzi do hoteli :)

Wróciłem z Malty. Potwierdzam bardzo szybki transfer za 2 euro ( w jedna stronę) z travelrepublic z lotniska do Bugibby pod drzwi hotelu Topaz busem 7 osobowym .
Kierowca czekał z kartką z nazwiskiem na przylotach.Razem jechało nas 5 osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#183 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Ile może kosztować przejazd z Lotniska do Il-Mellieħa? Czas to przeszło 1h 10min ale wiecie jaki koszt autobusem (jeździ tam X1), jakimś transferem? Na daty jakie wybieram wyskakuje, że nic nie znaleziono w tym terminie (?)- szukałem w travelrepublic i na publictransport...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#184 PostWysłany: 08 Paź 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Koszt X1, to koszt biletu i tu zależy co wybierzesz:

malta-zmiany-w-komunikacji-miejskiej,1425,44584#p362298

Jak nie masz jakiegoś ciśnienia na czas, dzieci.... to autobusem chwilę dłużej i zwiedzisz kawałek wyspy ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#185 PostWysłany: 08 Paź 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Dzięki, ciśnienia strasznego na czas nie będę mieć także 1h to dla mnie nie problem. Po prostu jak wyszukuje transferu jakiegoś to wyskakuje wszędzie, że nie ma "takiego transferu" i nie wiem czy wtedy zanikają połączenia na czas zimy czy po prostu szukam za bardzo do przodu :) To samo z komunikacją- wyszukuje do ok. listopada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#186 PostWysłany: 08 Paź 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Spokojnie, autobusy X jeżdżą cały rok, nie sądzę żeby chcieli odciąć Gozo od komunikacji ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#187 PostWysłany: 26 Paź 2014 17:15 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Tym razem będę 6 dni na Gozo (na Malcie byłem 10 dni latem, w tym tylko 4 godz. na Gozo).
Ostatni nocleg przed lotem powrotnym chcę spędzić na Malcie.
Skąd najlepiej tzn. bezpiecznie czasowo, bez korków, mógłbym dojechać autobusem w sobotę na lotnisko Luqa ?
Godz. odlotu 11.00 z bagażem podręcznym.
Valetta odpada-za drogie noclegi.Myślę o Mdina/Rabat-czy to dobry pomysł? A może jakieś inne miejsce z tanim hotelem i dogodnym połączeniem autobusowym z lotniskiem?
A tak w ogóle to czy w listopadowe soboty rano mogą być korki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#188 PostWysłany: 26 Paź 2014 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Tanio i na pewno dobrze skomunikowane jest St. Julians (byłem rok temu w październiku i wracałem mniej więcej o tej porze, przejazd ok. godzinki) lub na trasie X jest Silema, ale to tylko kilka przystanków bliżej lotniska od Paceville.
Wyszedłem ok. 8 z hotelu i dałem sobie zakładkę na awarię na trasie :) ale nie wydarzyło się nic nieprzewidzianego.

Zaletą St. Julians jest jeszcze to że X dowozi ludzi z lotniska po pewnego rodzaju okręgu (nie ma pętli końcowej) i właśnie w St. Julians jest jeszcze pusto potem z każdym przystankiem coraz więcej osób.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#189 PostWysłany: 26 Paź 2014 19:33 

Tez myśle ze St Julians to najlepsza opcja w tym przypadku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#190 PostWysłany: 26 Paź 2014 23:34 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Dzięki wielkie.Muszę przyznać,że tam nie byliśmy. Czy w St.Julians/Paceville to jest jeden czy kilka przystanków autobusowych? Czy przystanek jest blisko Bleue Sea St.George's Park lub Burlington Apartments?
Ten autobus to X ale który X1,X... itd.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#191 PostWysłany: 27 Paź 2014 00:22 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Niedaleko Blue Sea St.George's Park i Burlington Apartments masz przystanek St Julian's Terminus skąd odjeżdża X2. Max 10 min naprawdę wolnym spacerkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#192 PostWysłany: 27 Paź 2014 09:18 

Sa 2 przyStanki x2 w St Julians, jeden jest jakby końcowym z lotniska a drugi pierwszym na lotnisko ale można wsiąść gdzie chcesz bo ten autobus robi kółko. Jeden jest w samym centrum miasteczka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#193 PostWysłany: 10 Gru 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Trafiłem przypadkiem na informacje dot. Travel Republic. Kupiliśmy tam transfer na Malcie w październiku i niby wszystko okey. Problem był w tym, że po przylocie nie czeka 1, 2 czy 5 kierowców tylko duuuuużo więcej, niektórzy z konkretną listą. Doszukać się swojego było bardzo ciężko i finalnie się nie doszukaliśmy. Najpierw czekanie aż się "przerzedzi", a potem też nikogo nie było. Z pomocą przyszła dziewczyna, która też stała z kartkami. Skierowała nas do biura innej firmy, która obsługiwała te transfery, a tam już ogarnęli jakiegoś kierowcę, który dość niechętnie nas zabrał ;). Finalnie więc skończyło się pomyślnie, ale na generalnie i tak polecam autobus. W czasie kiedy załatwiali nam ten transport, pewnie z 2x obróciłbym w obydwie strony.
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Malta] Luqa
#194 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:09 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
Arrival napisał(a):
Trafiłem przypadkiem na informacje dot. Travel Republic. Kupiliśmy tam transfer na Malcie w październiku i niby wszystko okey. Problem był w tym, że po przylocie nie czeka 1, 2 czy 5 kierowców tylko duuuuużo więcej, niektórzy z konkretną listą. Doszukać się swojego było bardzo ciężko i finalnie się nie doszukaliśmy. Najpierw czekanie aż się "przerzedzi", a potem też nikogo nie było. Z pomocą przyszła dziewczyna, która też stała z kartkami. Skierowała nas do biura innej firmy, która obsługiwała te transfery, a tam już ogarnęli jakiegoś kierowcę, który dość niechętnie nas zabrał ;). Finalnie więc skończyło się pomyślnie, ale na generalnie i tak polecam autobus. W czasie kiedy załatwiali nam ten transport, pewnie z 2x obróciłbym w obydwie strony.

Biorąc pod uwagę jak wolno i jak okrężnie jeżdżą autobusy na malcie nie wiem czy obróciłbyś w dwie strony...

---
relacja z malty na mojej stronie w linku w stopce
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 18 Gru 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Powrót na lotnisko robiliśmy już autobusem (z Vallety) i poszło raz dwa. W sumie poszło tak szybko, że stwierdziliśmy, że jeszcze raz wrócimy szybko do stolicy po kilka pamiątek i z powrotem na lotnisko. Na luzie się wyrobiliśmy. Zapewne wszystko zależy od godziny przejazdu.
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 23 Mar 2015 01:34 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 15
Podpowie ktoś jak wydostać się z lotniska o północy? Chciałbym po taniości, także taxi odpada. Są jakieś nocne busy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 23 Mar 2015 06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Nie napisałeś, gdzie chcesz jechać. Byłoby łatwiej. http://www.publictransport.com.mt/n11-n13-n91.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:34 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 15
Gdziekolwiek ;p mam na razie tylko lot, noclegu szukam, ale dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 23 Mar 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
To może urządza Cie "przekimanie" na lotnisku (http://www.sleepinginairports.net/europe/malta.htm)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 23 Mar 2015 15:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
jezyk91 napisał(a):
Podpowie ktoś jak wydostać się z lotniska o północy? Chciałbym po taniości, także taxi odpada. Są jakieś nocne busy?


Kup sobie transfer na travelrepublic.co.uk Późna godzina to dla nich żaden problem i zapłacisz śmieszne pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group