Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Metrem\pociągiem\autobus 5C - przystanki są tuż obok siebie, zobacz z czego będziesz miał najbliżej do hotelu\pierwszej atrakcji.

Nie kojarzę by były bilety grupowe, najbliższe są w Malmo :)

Do planowania podróży poleca się rejseplanen.dk (można tam też znaleźć informację o cenach).

Za bilety w automatach komunikacji miejskiej zapłacisz tylko kartą (nie pamiętam czy można gotówką w kolejowych - bilet obowiązuje na wszystko). Nie można kupić biletów w autobusie - ew. apką bądź kartą rejsekort.

Automaty biletowe są na każdej stacji metra.

ps.
dworzec główny to Hovedbanegården po ichniejszemu


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Maj 2015 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
@cieplix szczerze mówiąc nie wiem, musisz zobaczyć na mapach czy w ogóle jest możliwość opuścić lotnisko pieszo. My w jedną stronę jechaliśmy metrem w drugą pociągiem. Z drugiej strony bilet na dojazd do miasta kosztuje mniej niż 40 DKK, a w mieście da się już poruszać tylko pieszo.


Da się. Przetestowałem w zeszłym tygodniu. W jedną stronę wędrowałem brzegiem morza, w drugą ulicą Amagerbrogade. Czas przemarszu lotnisko - centrum w granicach 1-1,5h w zależności od tempa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
cieplix napisał(a):
Z buta idzie dojść w sensownym czasie do centrum (starego miasta)? Chcę zrobić totalny lowcost z kumplem, przylot ryanem i noc na lotnisku, potem dobić do wypożyczalni rowerów i resztę na welocypedzie :)


Byłem w poprzednią niedzielę w Kopenhadze.

Kupiłem bilet dobowy (na 4 strefy) i mimo to nabiłem nogami 31 km.

Więc chyba jednak przyda ci się ten bilet - 45 PLN nie majątek (tyle zeszło z karty) a komfort poruszania się olbrzymi.

-- 25 Maj 2015 12:01 --

kubutek napisał(a):
3)Czy Christianie lepiej zobaczyć rano (6-7) czy po północy (0-1), czy jest tam o tej porze bezpiecznie?


Jeżeli pytasz pod kątem jednodobówki to najlepiej Christnianię zaliczyć wieczorem - ja byłem ok. 18-tej i sporo się już działo, na scenie leciał jakiś koncert, było sporo ludzi.

Nie wiem co się dzieje rano, ale chyba jest sennie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to takie samo jak gdziekolwiek indziej - ja nawet robiłem fotki telefonem i nikt się do mnie nie przyczepił (oczywiście nie próbowałem nawet fotografować okominiarkowanych sprzedawców "towaru").
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
cieplix lubi ten post.
cieplix uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 26 Maj 2015 17:48 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Byłam ostatnio i kupiłam bilet dobowy na 4 strefy za 80 koron. Mimo, że całe miasto przeszłam na piechotę (jezdząc można przegapić naprawdę urocze zakątki) to bilet przydał się przy nagłych burzach gdy już wszystko płynęło :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Maj 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
anka_ww - a zdradzisz mi gdzie można kupić ten bilet za 80 koron? To jakiś imienny ticket czy zwykły kartonikowy? Zapłacę za niego kartą płatniczą?
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Maj 2015 11:32 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
Bilet ten najlepiej kupić w biletomatach na lotnisku. Płatność kartą bądź gotówką. Jest to zwykły bilet kartonikowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 01 Cze 2015 16:50 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@cieplix

Bilet kupiłam on line płacąc kredytówką i miałam jako sms na komórce:)

o tutaj:
http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/iframe-movia
Góra
 Profil Relacje PM off
cieplix lubi ten post.
cieplix uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 01 Cze 2015 16:56 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Dodam jeszcze, że w cenie biletu dobowego jest "tramwaj wodny" 991 i 992 którym można popłynać np. z przystani w Nyhavn w kierunku opery i Syrenki lub "w górę" w kierunku nowszych dzielnic. Cała trasa zajmuje około godziny i jest doskonałą alternatywą płatnych "Canal Tours".
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 01 Cze 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
zuchu1 napisał(a):
Dodam jeszcze, że w cenie biletu dobowego jest "tramwaj wodny" 991 i 992 którym można popłynać np. z przystani w Nyhavn w kierunku opery i Syrenki lub "w górę" w kierunku nowszych dzielnic. Cała trasa zajmuje około godziny i jest doskonałą alternatywą płatnych "Canal Tours".


Info z przedwczoraj.Tramwajem wodnym z przystanku National Library nie dopłyniecie do Małej Syrenki (zamnkiety przystanek,nie mam info do kiedy,radzę doczytać).Najdalszy możliwy w tym momencie to Nyhavn.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Cze 2015 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
RadekZamulacz napisał(a):
SwedishBoy napisał(a):
Do miasta najłatwiej dostać się metrem. Cena biletu na 3 strefy: 37DKK i bilet ważny jest przez godzinę. Bilety można kupić w automatach na lotnisku, jest też chyba informacja kopenhaskiego metra i tam też jest sprzedaż biletów chyba.

Z Kastrup bez problemu można dostać się do Szwecji czy to pociągiem, czy autobusem. Zatrzymują się tam m.in autobusy Swebus, którymi możemy się dostać do Malmo, Goteborga, czy nawet do norweskiego Oslo.


Do centrum Kopenhagi najszybciej i najwygodniej bedzie jechac pociagiem na dworzec centralny (Kobenhavn Hovedbanegard).


Metrem jeszcze szybciej i wygodniej bo ok.15min do stacji w samym Centrum - Norreport - 36 DKK jednorazowy bilet.A potem juz jak ktoś mieszka w miarę w okolicach Centrum to wszystkie atrakcje można zobaczyć piechotą:)
Ja tak zwiedzalam w ten weekend:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Cze 2015 19:55 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
No i jazda metrem to frajda:) zwłaszcza siadając z przodu:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:32 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
"Info z przedwczoraj.Tramwajem wodnym z przystanku National Library nie dopłyniecie do Małej Syrenki (zamnkiety przystanek,nie mam info do kiedy,radzę doczytać).Najdalszy możliwy w tym momencie to Nyhavn."[/quote]

Jak najbardziej można popłynąć dalej niż Nyhavn. Nieczynny jest przystanek Nordre Toldbod - tramwaje płyną dalej do Rafshalen. Z tego co widziałem w piątek ten przystanek jest nieczynny do połowy czerwca. Mapka przystanków np. na stronie http://www.scandinaviastandard.com/wp-c ... etCity.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 02 Cze 2015 13:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Lela napisał(a):
RadekZamulacz napisał(a):
SwedishBoy napisał(a):
Do miasta najłatwiej dostać się metrem. Cena biletu na 3 strefy: 37DKK i bilet ważny jest przez godzinę. Bilety można kupić w automatach na lotnisku, jest też chyba informacja kopenhaskiego metra i tam też jest sprzedaż biletów chyba.

Z Kastrup bez problemu można dostać się do Szwecji czy to pociągiem, czy autobusem. Zatrzymują się tam m.in autobusy Swebus, którymi możemy się dostać do Malmo, Goteborga, czy nawet do norweskiego Oslo.


Do centrum Kopenhagi najszybciej i najwygodniej bedzie jechac pociagiem na dworzec centralny (Kobenhavn Hovedbanegard).


Metrem jeszcze szybciej i wygodniej bo ok.15min do stacji w samym Centrum - Norreport - 36 DKK jednorazowy bilet.A potem juz jak ktoś mieszka w miarę w okolicach Centrum to wszystkie atrakcje można zobaczyć piechotą:)
Ja tak zwiedzalam w ten weekend:)


Proponuję pójść na kompromis ;-) Pociąg, który jedzie 14 minut z lotniska na dworzec centralny jest równie szybki i wygodny jak metro ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Cze 2015 16:51 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Na lotnisko trzeba wrócić (chyba że ktoś preferuje one way ticket :D)
także w jedną stronę metrem, w drugą pociągiem:)


ps. kompromis wypróbowałam w Szwecji - dzięki temu miałam zarówno widoki przemysłowe (PKS) jak i piękno natury (pociąg) :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 09 Cze 2015 16:04 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Czy 24-hour-ticket na Wielką Kopenhagę i CityPass na 4 strefy działają również w pociągach Intercity (czy tylko w tych regionalnych Oresund trains)

Wydaje mi się, że działają, ale zapytać nie zaszkodzi ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Bilet 24h za 130 DKK działa na wszystko co się rusza:) - jechałem z Helsingor do Kastrup pociągiem jadącym do Geteborga.
Bilet był sprawdzany przez konduktora.
Pozdrawiam
kubutek
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 09 Cze 2015 23:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No toż Øresundstog jeździ do Göteborga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Cze 2015 01:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ten pociąg do Goteborga to rzeczywiście jest regionalny Øresundstog.

W opisie tego biletu 24-h na Wielką Kopenhagę doczytałem się coś takiego:

DSB Øresund, Skånetrafiken, DSB, Movia og Metroen deltager i billetsamarbejdet i Øresundsregionen. Samarbejdet betyder, at du kan rejse i hele Øresundsregionen på én billet.

Co Google tłumaczy:

DSB Øresund, Skånetrafiken, DSB, Movia i Metro uczestniczy we współpracy biletu w regionie Oresund. Współpraca oznacza, że można podróżować w całym regionie Oresund na jednym bilecie.

Rozumiem, że DSB Øresund to regionalne Øresundstogi, Skånetrafiken to jakaś szwedzka komunikacja, duże DSB to pewnie InterCity, Movia to autobusy, a Metro to metro ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Cze 2015 07:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
DSB to koleje duńskie, a DSB Øresund to spółka, która obsługuje Øresundstogi. Tyle że już nie pamiętam jak to jest, bo wcześniej była DSB First (spółka DSB i angielskiego Firsta, nawiasem mówiąc przez ich nazwę i różnicę kursów koron kiedyś niechcący kupiłem sobie bilet pierwszej klasy), ale miała spore problemy finansowe i z dotrzymaniem jakości.
Skånetrafiken to organizator komunikacji w Skåne (Malmö i okolice).
Tak więc wiadomo, że można jeździć pociągami DSB, ale czy wszystkimi? Bardzo możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 22 Cze 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Droga z bucika na lotnisko jest przyjemna i jeśli ją trochę zaplanować, może stanowić wycieczkę samą w sobie. Najkrócej będzie po przejściu kanału prościutko najpierw Amagerbrogade i dalej Amager Landewej, ale jest kilka spokojniejszych ulic idących równolegle w stronę lotniska, więc można wybrać sobie własną trasę.
Warto zaopatrzyć się w darmowe mapki miasta w informacji kolejowej na dworcu lub turystycznej nieopodal dworca. Wszystko ładnie na nich widać.
Proponowane przystanki po drodze z miasta:
-Christiania na dobry początek
-kilka innych parków i terenów zielonych.
-Jeśli po drodze z miasta zdryfujemy w lewo, to możemy dożeglować do morza i plaży.
-wg google maps są trzy Lidle w okolicy. A ja dałbym sobie zgolić brwi, że byłem w jeszcze innym, gdzieś na Backersvej. A trochę dalej, chyba ma Kastrupvej, była cukiernia z wypasionymi na maksa ciastkami (coś koło 1.5-2 euro za sztukę).

Pieszo na lotnisko wejść można kładką na przedłużeniu ulicy Kastruplandgade (idąc od strony morza dojdziecie tam intuicyjnie, konsekwentnie kierując się w stronę lotniska), a z google maps wynika, ze również ulicą Amager Landewej, idącą nad E20. Po przejściu nad drogą szybkiego ruchu pierwsza w lewo. I już.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
cieplix lubi ten post.
cieplix uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 24 Cze 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
We wtorek 30.06 będę. Zobaczy się to i owo, raczej kupimy bilety za 80 DK dobowe. Relacja, ciekawe tipy + fotki wkrótce.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group