Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:22 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 25
:shock:
nieźle, dzięki za ostrzeżenie
dobrze że jeszcze nic nie kupowałem, w takim razie zostanę chyba przy komunikacji miejskiej, żeby nie zostać w malinach
ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia z nimi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#82 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:51 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Ja już niestety kupiłam ale z lotniska do Playa del Ingles, zobaczymy w czerwcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:35 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 25
z lotniska to jeszcze można zaryzykować bo przylatujesz o normalnej porze i ew. będziesz później w hotelu jak pojedziesz komunikacją miejską, gorzej właśnie w środku nocy na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:27 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Przylatuję w sobotę do GC, mam kupiony transfer autobusem z Resorthoppa, ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie się mam udać, aby znaleźć ten transfer (kupiłam przejazd autobusem ten z max. 4 przystankami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Sie 2016 05:42 

Rejestracja: 14 Sie 2016
Posty: 4
QQLEK - czy propozycja transportu jest nadal aktualna?Jeśli tak to my byśmy chętnie do was dołączyli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Sie 2016 21:18 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 40
Loty: 32
Kilometry: 35 695
Jakby ktoś w terminie 26.09 jechał z Peurto Rico na lotnisko w godzinach porannych (lot 9:45), to chętnie w raz z kolegą za odpowiednią opłatą byśmy się dołączyli. Jak coś proszę o prywatna wiadomość

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Wrz 2016 22:18 

Rejestracja: 22 Kwi 2016
Posty: 3
Witam,
gdyby ktoś 1 października próbował się dostać rano na lotnisko z miejscowości Las Palmas na lot do Krakowa o godz. 6.40 to zapraszam do kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:46 

Rejestracja: 24 Wrz 2016
Posty: 1
Nie orientujecie się czy jest jakaś strefa na lotnisku GC gdzie można przekoczować kilka godzin do wylotu tj 22-6?
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Wrz 2016 23:16 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Ładuje o 23:40 potrzebuje się dostać do Las Palmas, pozostaje tylko hoppa ? Na stronie z kodem wychodzi 22Funty

EDIT:
Na szczescie na stronie Niemieckiej/Hiszpańskiej z kodem wychodzi 12E za 2 os
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 31 Gru 2016 02:08 

Rejestracja: 31 Gru 2016
Posty: 3
Witam - lecę na GC pierwszy raz - wszystkie inne wyspy mamy opanowane...
Pytań sporo....
Będzie nas 4osoby dorosłe i 3 dzieci...lądujemy na szczęście w środku dnia ale zastanawiam się czy do Maspalomas dostać się autobusem czy jednak Taxi. Obawy są takie ze autobus może zatrzyma się daleko od hotelu i z bagażami trzeba będzie się ciągnąć kawał drogi, ale mam świadomość ze może być problem z Taxi na 7osob....
Ktoś pomoże?
Auto wynajmę na pewno bo trzeba objechać wyspę ale chciałam to zrobić w połowie urlopu, poza tym z doświadczenia wiem ze pożyczanie auta przez neta wychodzi drożej niż na miejscu.
Pamietam jak na Teneryfie rezerwowalam auto kilka miesięcy wcześniej i płaciłam 30e/dzień a na miejscu okazało się ze takie samo mogę mieć za 17euro...

Inna ważna kwestia to internet. Chciałabym mieć go non stop. Myśle o kupieniu karty sim na miejscu - takiej z netem ale nie wiem jaki operator, jakie stawki, itp - mówię po angielsku biegle ale po hiszpańsku nie bardzo :(
Czy jest tu ktoś kto może pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 31 Gru 2016 08:31 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Porównaj autobusy i transfer np z hoppy
Sprawdź jak daleko masz hotel od przystanku i rozkład autobusów na http://www.globalsu.net
Z netu korzystałem tylko w hotelu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 31 Gru 2016 18:35 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Orbita napisał(a):
Inna ważna kwestia to internet. Chciałabym mieć go non stop. Myśle o kupieniu karty sim na miejscu - takiej z netem ale nie wiem jaki operator, jakie stawki, itp - mówię po angielsku biegle ale po hiszpańsku nie bardzo :(
Czy jest tu ktoś kto może pomoc?

Ja zawsze tu sprawdzam jaką kartę pre-paid w danym kraju kupić: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Spain. Jak chcesz tylko internet bez połączeń głosowych to bardziej się opłaca brać data-only, jak chcesz używać na modemie Mi-Fi albo współdzielić z innymi urządzeniami to zobacz czy zezwalają na tethering. Ja w tamtym roku w Las Palmas kupiłem kartę Orange w salonie ale nie pamiętam już za ile, jest obowiązek rejestracji i trzeba było pokazać paszport, szło dogadać się po angielsku albo na migi bo przecież wiadomo o co chodzi. Prędkość neta ok, nawet przez Skype'a można było videocalle robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 02 Sty 2017 19:43 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 27
Proszę o podpowiedź. Wyjaśniam, że przeczytałam cały wątek i nie tylko ale proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie jeśli to możliwe.
Dojazd komunikacją publiczną z lotniska na Gran Canarii do "Apartamentos The Koala Garden Siutes" o godz. ok. 14.00.
1. Autobus nr 66 - wsiadam przy lotnisku, wysiadam na przystanku "Ocean Park" lub "Shopping Centre Faro 2" dalej pieszo ale czy drogę GC500 to trzeba przebiec na przełaj, bo żadnych przejść dla pieszych nie widzę. Będzie z nami osoba w podeszłym wieku więc nie wiem czy przez pas rozdziału, pobocza, trawniki mamy "lecieć"?
2. Autobus nr 1 - wsiadamy - no właśnie gdzie? W tym wątku w 2012 r. ktoś napisał że trzeba wyjść na górę na autostradę. Jak patrzę na google to przystanek jest zaznaczony na dole blisko ronda. Wysiadam przy "moim apartamentos" na przystanku "Ocean Park GC500".
Doradźcie proszę co lepiej a może inaczej. Samochód będę miała trzy dni później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 02 Sty 2017 20:59 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
@savera info sprzed miesiąca: autobusy Global zahaczające o lotnisko czy mające tam początek i koniec trasy mają przystanki w tej samej strefie, tak jak pokazuje google, stanowisko jedno obok drugiego w zależności od kierunku, tam też zatrzymuje się autobus nr 1. Droga z terminalu przylotów do przystanków jest dobrze oznaczona (iść cały czas po zebrze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Sty 2017 21:28 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 27
Bardzo dziękuję, tego się będę trzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Sty 2017 01:22 

Rejestracja: 31 Gru 2016
Posty: 3
Witam - przylatuje na GC 4 lutego w godzinach południowych. Czy ktoś może podpowiedzieć ile kosztuje Taxi na 6 osób do las palomas? Jak sprawdzacie odległość przystanku od hotelu? Na Google?

Druga rzecz: potrzebuje mieć Net. Wystarczy sam Net nie muszę mieć połączeń tanich. Jaki operator oferuje atrakcyjnego neta? Myśle ze wystarczy mi Ok 5-10GB - jak się to nazywa po hiszpańsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:00 

Rejestracja: 31 Gru 2016
Posty: 3
Jak zlokalizować przystanki autobusu 66? Chce wiedzieć ile mam do hotelu z najbliższego przystanku... hotel zlokalizowałam Google Maps ale przystanki? Proszę o wskazowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 12 Sty 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na google maps są również przystanki. Po kliknięciu wybranego pojawia się rozpiska z numerami linii. Przynajmniej dla Las Palmas. Czy pokazuje prawidłowo, tego nie wiem. Fakt, że sam w marcu sporo się nad tym głowiłem.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 23 Sie 2017 01:42 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Wlasnia wrocilem z Gran Cararia. Z Loniska LPA do Las Palmas dojechalem do centrum Santa Telemo w poblizu katedry, czy Santa Catalina w poblizu plaz (czesciowo z falochronami) AUTOBUSEM 60. Autobusow jest duzo co 20-30 min. Nie wszystkie jezdza do Santa Catalina. Rozklady autobusow po Gran Canaria wg nr mozna znalesc na http://www.globalsu.net wybrac jezyk np angielski i dalej timetable. Bilety kupowane u kierowcy ok 3 euro w zaleznosci gdzie. Sa mozliwe tez karty wieloprzejazdowe za 50 euro doladowywane. Karty mozna kupic np na Estacione Santa Telmo, gdzie jest tez informacja. Z kolei na piekne piaskowe plaze z wydmami w Maspalomas, Maspalomas Faro, Playa Ingles na poludniu wyspy jezdzilem z Las Palmas z Santa Catalina, czy Santa Telemo, AUTOBUSEM 30. Bilet 5-7 euro w zaleznosci gdzie, bilet kupowany u kierowcy. Autobusow jest duzo co ok 20 min, a w sob, nd co ok 30 min. Uzywalem tez autobusu 12, jezdzi co ok 10 min na dojazdy z centrum do dworca Sant Telemo czy Sant Catalina. Te trzy autobusy mi wystarczaly 60, 30, 12. reszta pieszo po Las Palmas czy Maspalomas. Na glownej Estacione Santa Telmo autobusy 60 i 30 staja na stanowisku 23-25 podziemia, a autobus 12 na gorze z ulicy, bilet tez u kierowcy 1,4 euro. Natomiast z lotniska bezp do Maspalomas jezdzi np autobus 66. Rozklady na http://www.globalsu.net wybrac jezyk ang i timetable jak juz pisalem. Plaze w Maspalomas z wydmami sa chyba najpieknjejsze na wszystkich Wyspach Kanaryjskich z tych wiekszych wysp Teneryfa , Gran Canaria, Fuertaventura, Lazarotte, co mialem mozliwosc ogladnac. Z tym ze mozliwe sa fale Oceanu zalewajace nawet plaze. Falochronow w Maspalomas jest niewiele, na wydmach jest rezerwat i brak kranow do obmycia nog z piasku, tez ciemnego drobnego wulkanicznego. Uzywalem tez jak zwylke na innych wycieczkach map google z GPS, tak ze wiedzialem gdzie autobus jest i jakie sa przystanki. Wlanczam mape z GPS co jakis czas, bo nonstop wlaczona zuzywa szybciej energie z akumulatorka. Mape mialem wczesniej wgrana jako offline z google calej Gran Canarii. Internet po UE a Wyspy Kanaryjskie naleza do Hiszpanii jest juz tanszy. Mozna uzywac tez bez offline, wtedy sa dodatkowe informacje o przystankach autobusow, nawet z rozkladami jazdy i nr autobusow na przystankach na mapie.... i inne info o atrakcjach itp. W ten sposob jak jest taka ogola niedokladna mapa swiata google offline to przy oknie w samolocie lapie na Samsungu sygnal GPS i pokazuje smartfon nad jakimi miejscami samolot aktualnie przelatuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 15 Paź 2018 20:49 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 12
Przylatuję (z żoną i 2 małych dzieci) do LPA w jedną z listopadowych sobót o 22:55 (z odebraniem bagaży to pewnie będzie bliżej 23:30). Nocleg mam w San Agustin.
Podejrzewam, że zostaje mi tylko taxi?
Warto wcześniej rezerwować online na stronie typu http://www.taxigrancanaria.com/en/ lub https://www.booktaxigrancanaria.com/ czy powinno być coś dostępnego od ręki na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group